Šta je novo?

HTC One

Sto se dnevnih tice po mom misljenju iPhone 5 je ispred i posle update-a za 920.
Vise detalja, manje suma, malo nerealne boje ali ipak bolji.
 
pa moguće ali malo bolji, lumia je noću baš baš mnogo bolja :) tako da je sveukupno bolja
 
nije ovo do ultrapixela nego do stabilizacije pa produže ekspoziciju kao na 920 s tim što je na 920 sam mehanizam dosta ozbiljniji(i teži) jer ide čitav preko opruga
 
Na One isto ide na opruge, samo su produzene jer je 4x4... :p :-D
 
Ajde mali spoiler :) Pravio sam noćne fotke sa S3, One i Lumiom 920. Zna se da je One tata u odnosu na S3, ali Lumia 920 je ipak stariji tata u odnosu na One u noćnoj fotografiji :) Nemojte da shvatite pogrešno, HTC se dosta potrudio i ima veoma pristojne noćne fotke, ali Lumia ipak dobija ovu bitku. Klik za fotke u originalu. Pažnja: velika fotka je velika :d

 
Jel si ukljucio low light na s3 ?
 
Poslednja izmena:
A kako ide ovde?

žiroskopska, bez obzira što daje malo lošije rezultate ipak je dosta lakša a i jeftinija pa mi se čini mnogo pogodnijom za mobilni telefon, jedno je kad ti dodaš 50 grama na DSLR od pola kila a drugo kad dodaš tu težinu na lumiu od 135 grama...i onda ispadne 185

Ajde mali spoiler :) Pravio sam noćne fotke sa S3, One i Lumiom 920. Zna se da je One tata u odnosu na S3, ali Lumia 920 je ipak stariji tata u odnosu na One u noćnoj fotografiji :)

očekivano, s tim što je One mnogo bolji od S3 a lumia malo bolja od One, možda One daje čak i prirodnije boje i ima bolji WB

Jel si ukljucio low light na s3 ?

ne bi mu to puno pomoglo ja mislim :) mada nisam siguran kako radi taj noćni algoritam na S3ci ali po onim testovima ranije što sam gledao nije neka prevelika razlika..
 
Ajde mali spoiler :) Pravio sam noćne fotke sa S3, One i Lumiom 920. Zna se da je One tata u odnosu na S3, ali Lumia 920 je ipak stariji tata u odnosu na One u noćnoj fotografiji :) Nemojte da shvatite pogrešno, HTC se dosta potrudio i ima veoma pristojne noćne fotke, ali Lumia ipak dobija ovu bitku. Klik za fotke u originalu. Pažnja: velika fotka je velika :d



Ali S III... :lupko:
 
Pa dobro da vidimo sta su spremili za S IV.
Sto vise gledam ove slike meni nekako One slika prirodnija i bolja. Ne znam 920 mi je previse vestacka. Ali kada se zumira vidi se koliko malo suma ima 920 slika, svaka cast.
 
Poslednja izmena:
nije ovo do ultrapixela nego do stabilizacije pa produže ekspoziciju kao na 920 s tim što je na 920 sam mehanizam dosta ozbiljniji(i teži) jer ide čitav preko opruga

Izvini, jesi li ti siguran u ovo sta pises i kako mehanicka stabilizacija radi i da li je ziroskopska bolja i...

I Gizmo, nemoj biti sujetan, za photo deo testa, neka ti pomogne kolega koji vise radi sa fotografijom...
 
Po treći put, ovo i neće biti pun test, već prvi utisci nakon jednog dana korišćenja telefona. Ne očekujte nešto previše dugačko i detaljno.
 
Meni je najbitnije da preneses kako se baterija od samo 2300 mAh ponasa. :)
 
Moraću da te razočaram, ovo nije finalni ROM tako da trajanje baterije može biti nešto lošije u poređenju sa finalnim.
 
Jel si ukljucio low light na s3 ?

Kada sam poredio svoj s3 sa drugaricinim 4s u losim svetlosnim uslovima, s3 nije mogao ni da pridje 4s. Na iPhone se vidi sta si slikao ali na s3 kao i na ovoj slici. Low light pomaze ali ne u tolikoj meri da se takmici sa 4s.
Mislim da kada bi radio detaljnija poesavanja, mozda bi izvukao isti rezultat ali kamera na telefonu treba da radi po principu "*****a". 2-3 stavke da budu on/off i to je to. Za sve ostalo imamo dig.aparate.

Zato i zeljno iscekujem rezultate kamere, baterije, osetljivost wifi signala (meni bitno), poredjenje ekrana sa s3.... ako sve bude 10/10, ode s3 na oglas i uzimam One
 
Ovaj One je meni bar najbolji htc telefon ikada, ekran je brutalno dobar a ocigledno i izrada, zvuk itd. Bolje da se zove M7, ovo One smara. Jedino ne znam kakva je kamera, ne zbog ''samo'' :d 4mpix nego uopste, ovi semplovi koje sam nasao na netu nisu nista specijalno, mozda malo bolji od aktuelnih 8-13 mpix kamera u low light uslovima, ostale fotografije koje sam nasao (samo nekoliko) su bile nekako skroz bezivotne, ni prineti 808 PV sto i nije moguce zbog senzora ali su delovale losije i od ip5/sgs III itd.

Ali je sve ostalo vrh, kada sam cuo jacinu zvuka preko zvucnika odusevio sam se.
 
Poslednja izmena:
^ najkompletniji i sa najmanje mana mada videcemo..
 
Izvini, jesi li ti siguran u ovo sta pises i kako mehanicka stabilizacija radi i da li je ziroskopska bolja i...

prilično ;) ja sam rekao da je kod lumie bolja stabilizacija (recimo ide do trećine sekunde dok kod HTCa do otprilike jedne sedmine) ali nije toliko drastično po meni da opravda veću težinu, ovo kod HTCa je odličan kompromis i očekujem da i ostali proizvođači krenu tim putem

samo što izgleda kod HTCa isto radi par ******a u marketingu kao i kod Nokie pa npr. forsiraju "Ultrapixele" što u suštini ne znači ništa(i kod ljudi koji znaju nešto o fotografiji stvara priličan animozitet prema telefonu i samoj kompaniji) a ne pominju da su uboli odličan kompromis sa stabilizacijom
 
Naravno da Ultrapixeli znace nesto.
I ja ne vidim da nesto preterano forsiraju. Valjda je normalno da kazu 2-3 o tome sto su ugradili u telefon??
Sta znaci forsiraju? Nokia je forsirala i lazirala 920 marketing pa je ispao fail decenije.
Htc nista ne forsira bar ja nisam stekao takav utisak. Treba da kazu "Ultrapixeli ne valjaju, to je marketing ne kupujte"?
 
Ultrapixele po njihovoj definiciji ima i Nokia N95 i nije to ništa što se "ugrađuje", jednostavno najobičniji senzor sa smanjenom rezolucijom :) Njihovom logikom VGA rezolucija je UltraGigaMegapixeli i trebala bi da da još bolju sliku :)

evo ti na njihovom sajtu zvaničnom šta piše kad smo kod forsiranja :

"The new HTC One will be the first to feature the HTC UltraPixel Camera" - glupost, starije Nokie redom imaju iste ili čak veće pixele
"HTC is committed to offering the highest quality camera available" - kako da ne

i onda citiraju ovu gusku koju je zapalo da testira uređaje samo zato što je žensko(pozitivna diskriminacija itd. danas je to cool)

“We shouldn't scrap pixel count entirely when weighing smartphone cameras, but in terms of the hardware and software details that actually go into making a great photo, megapixels are highly overrated. It's high time we focus on other areas that count more, like that undersung sensor.

Jessica Dolcourt,
CNET
May 12, 2012


koja je u testovima zaključila iduće :

"However, the 808 PureView still has competition in the iPhone 4S and the Samsung Galaxy S3 camera phones. " ?!!!!! To je isto kao kad bi rekla da mercedes ima konkurenciju u daciji.

dovoljno rečeno o HTCu i njihovom marketingu :)
 
prilično ;) ja sam rekao da je kod lumie bolja stabilizacija (recimo ide do trećine sekunde dok kod HTCa do otprilike jedne sedmine) ali nije toliko drastično po meni da opravda veću težinu, ovo kod HTCa je odličan kompromis i očekujem da i ostali proizvođači krenu tim putem

samo što izgleda kod HTCa isto radi par ******a u marketingu kao i kod Nokie pa npr. forsiraju "Ultrapixele" što u suštini ne znači ništa(i kod ljudi koji znaju nešto o fotografiji stvara priličan animozitet prema telefonu i samoj kompaniji) a ne pominju da su uboli odličan kompromis sa stabilizacijom

Nemoj da se ljutis, ali ti nemas pojma o stabilizaciji kod fotoaparata, bilo onih na mobilnim telefonima, bilo...
 
pošteno, volim kad ljudi ovako argumentuju :)
 
Opet bez ljutnje, ovo sve sto si napisao je glupost i definitivno sam uveren da neznas o cemu pises... Kao prvo, kvalitet tj dobit stabilizacije se ne izrazava tako... "recimo ide do trećine sekunde dok kod HTCa do otprilike jedne sedmine" nego u koracima, tj f - stop, naprimer na brzinu guglajuci, najpriznatiji photo sajt dpreview u jednom test je napisao "a 3 stop advantage over non stabilized shooting", test imas ovde: http://www.dpreview.com/reviews/canona710is/4

Sta to znaci, znaci da zahvaljujuci stabilizaciji, mozes produziti vreme expozicije do onoliko koraka, tj opet f - stop -a na engleskom koliko je efikasna stabilizacija... Na primer, nepisano pravilo je da najduza expozicija iznosi otprilike koliko i zizna daljina objektiva (preracunata za 35 mm film aparate), na primer bolji mobilni telefoni imaju objektive zine daljine otprilike 24 mm (HTC One X) pa do 30 + mm (iPhone 4s i 5), S III i HTC One su negde u sredini, u uslovima slabog osvetljenja telefon - aparat je naprimer izmerio vreme f 1/2.4 i do otprilike 1/30 sekunde je moguce napraviti zadovoljavajucu "nestresenu" sliku, opticka stabilizacija koju koliko ja znam za sada poseduju Nokia Lumia i Htc One, produzavaju vreme ekspozicije za par koraka, tj do naprimer 1/15 ili 1/8 sekundi ili...

Opticka stabilizacija ne vredi za objekte u pokretu a veoma je vazna i za video snimke, Nokia narocito reklamira "mirne" video snimke...

Kreni od http://en.wikipedia.org/wiki/Image_stabilization pa dpreview.com itd...
 
Opet bez ljutnje, ovo sve sto si napisao je glupost i definitivno sam uveren da neznas o cemu pises... Kao prvo, kvalitet tj dobit stabilizacije se ne izrazava tako... "recimo ide do trećine sekunde dok kod HTCa do otprilike jedne sedmine" nego u koracima, tj f - stop, naprimer na brzinu guglajuci, najpriznatiji photo sajt dpreview u jednom test je napisao "a 3 stop advantage over non stabilized shooting", test imas ovde: http://www.dpreview.com/reviews/canona710is/4

Sta to znaci, znaci da zahvaljujuci stabilizaciji, mozes produziti vreme expozicije do onoliko koraka, tj opet f - stop -a na engleskom koliko je efikasna stabilizacija... Na primer, nepisano pravilo je da najduza expozicija iznosi otprilike koliko i zizna daljina objektiva (preracunata za 35 mm film aparate), na primer bolji mobilni telefoni imaju objektive zine daljine otprilike 24 mm (HTC One X) pa do 30 + mm (iPhone 4s i 5), S III i HTC One su negde u sredini, u uslovima slabog osvetljenja telefon - aparat je naprimer izmerio vreme f 1/2.4 i do otprilike 1/30 sekunde je moguce napraviti zadovoljavajucu "nestresenu" sliku, opticka stabilizacija koju koliko ja znam za sada poseduju Nokia Lumia i Htc One, produzavaju vreme ekspozicije za par koraka, tj do naprimer 1/15 ili 1/8 sekundi ili...

Opticka stabilizacija ne vredi za objekte u pokretu a veoma je vazna i za video snimke, Nokia narocito reklamira "mirne" video snimke...

Kreni od http://en.wikipedia.org/wiki/Image_stabilization pa dpreview.com itd...

član sam dpreview od poodavno, da li će se izražavati u f-stopovima ili sekundama je u ovom slučaju nebitno(kod lumie može da traje duže i to je to) svakako će većina ljudi koji nisu profesionalni fotografi lakše skapirati sekunde
 
Nazad
Vrh Dno