Šta je novo?

HTC One M8

GPE. Junski security update :)

c8585d51f2ff3e932fd9a52176be6411.jpg


Ocekuje se update za ViperRom port 10-ke i JW HTC 10 port (1.80 baza).
 
Malo nam je zamrla tema, da vidim tj pitam, drug ima zlatni m8, crkao nešto na ploči, ne daje sliku, ili daje ali boze sačuvaj nešto probao da popravi, odustao.. Jel moze vide da dobije za delove, ili u komadu, kaže sve ostalo radi, ekran, mikrofon, zvučnik, oklop, zadnja maska, može li više pojedinačno ili u komadu..?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Ko zna da otvori i popravi ovakav telefon ? Malo prpcenat, a nije baš lako, tako da po nekoj mojoj logici teško da možeš da prodaš za delove. Bolje u komadu.
 
Ne znam, nisam pametan, nekako mi lici da na ekran i npr kameru i zadnju masku kože da uzme više nego da ga prodaje havarisanog..? A rasturiti ga nije baš toliko teško, jeste, ali nije nauka

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Ekran da bi zamenio, moras sve da otvoris, tj. izvadis da bi dosao do panela. Nije toliko tesko, tacno, ali zahteva dosta vremena i zivaca.

Nisam ni ja nesto pametan, nek pokusa sa delovima. Ako ne ide proda sve u komadu i cao.
 
Crk'o mi usb cable, tj puni se samo pod odredjenim uglom, probao s6, i jos par telefona, svuda isto. Moram naci org usb...

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
A i meni sporije puni. Ipak nije do onog kernela, kad smo pricali, vec do kabla. Uzeo neki od nokie kabl, sada je ok.

Inace lepo radi, najbolja kombinacija gpe, GPE+SkyDragon kernel. Samo je kamera shit i malo slabiji audio output koji sam popravio sa amplifierom u kernel manageru. Na sense-u je bolja kamera a i zvuk bez tweak-ovanja.

3G ceo dan izvlaci oko 4h:30min SoT na 12-15h uptime-a.
 
Jel se isplati uzimati nov M8?

Drugar me pita, a ja sam mu rekao da se isplati, pa da cujem i vase misljenje? Znaci da li bi sad da kupujete telefon do 250e uzeli M8.

Jeste da je podrska skoro gotova, ali njemu to nije bitno :)
 
Da sada kupujem nov telefon do 250e, uzeo bih Nexus 5X. E sad mozda se njemu ne svidja izrada/zvuk/stock UI na njemu. Generalno je to bolji telefon, bolji SoC, ekran, kamera itd.

Zavisi sta mu treba kod telefona. Kamera nije nesto, zna da iznervira. Ostalo je sasvim zadovoljavajuce, zvuk/ekran/izrada/sense.

Nema vise zvanicnu podrsku, dobro bih razmislio.
 
nov? sveže sišao sa trake, uporedo sa HTC 10?
 
Ne svidja mu se 5x. iPhone 5 ima i onda hoce metalni neki, a zvucnici ga odusevili, kamera za njega nije bitna, iovako sve to ide na drustvene mreze :)
 
Nisam siguran da se jos proizvodi.

Pa ok onda. Nemam ideju sta je bolje od M8 sa dobrom izradom i boljim zvucnicima za 250€. Mozda neki kinez, ne znam detaljno. :)
 
Ne verujem da je svez izasao sa trake, ali on ima opciju da uzme. Sealed box.
 
Za te pare, novo, isplati se. Zvuk na zvucnicima, zvuk na slusalicama, dobra baterija, odlican softver, odlicna podrska.
 
Ako mu nije bitna dalja zvanicna podrska, svakako. A covek trazi dobru izradi i zvucnike. :)

Software kao sto kaze, je dobar, samo sto me nervira HTC Sense 7 bloat. 90% njihovih aplikacija ne koristim. Oko 50 aplikacija freez-ovano sa sve widget-ima. Ostavio sam najosnovnije, Kalendar, Kalkulator, Voice recorder, teme, galeriju i music app. I blink feed sam ugasio, ne koristim ga. Imam vise slobodnog prostora u RAM-u koji moze bolje da se iskoristi.

Xda podrska mu je dobra.

Na GPE nema potrebe gasiti aplikacije :) Koristim skoro sve Google app.
 
Ako mu nije bitna dalja zvanicna podrska, svakako. A covek trazi dobru izradi i zvucnike. :)

Software kao sto kaze, je dobar, samo sto me nervira HTC Sense 7 bloat. 90% njihovih aplikacija ne koristim. Oko 50 aplikacija freez-ovano sa sve widget-ima. Ostavio sam najosnovnije, Kalendar, Kalkulator, Voice recorder, teme, galeriju i music app. I blink feed sam ugasio, ne koristim ga. Imam vise slobodnog prostora u RAM-u koji moze bolje da se iskoristi.

Xda podrska mu je dobra.

Na GPE nema potrebe gasiti aplikacije :) Koristim skoro sve Google app.
Upravo tako, pobrisao sam 20ak stock aplikacija, znaci na stock 6.0+root+novi sd kernel, probao sam sve romove i kernele, rade lepo al' skoro svakom fali nesto.. Za te pare nov, vredi uzeti.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Tacno i taj kernel radi potpuno dobro i na Sense-u. Ja sam trenutno sve stock, stvarno lepo radi, stvarno zadovoljan. I ima stabilanu 3G mrezu, nije prefered, vec only. Na GPE to moram preko *#*#4636#*#* menija da menjam.
 
Zile nije valjda da HTC Weather ne koristis? To mi je nesto najbolje od svih sto ima :)
 
Jao, zaboravio sam i to da dodam. Od widget-a su ostavljeni svi clock-ovi. A ostavljena je i prognoza.

Bas je minimalna.
 
Jedno pitanje - imam problem sa kamerom,baguje nenormalno,startuje posle 5sek, dok opali/slika treba mu 15sek, ne znam sta da radim,guglao sam ali nista ne nadjoh korisno,da li mozda neko zna u cemu je problem ?

Sent from my HTC One_M8
 
A da nije poslednji update HTC Speak aplikacije napravio problem? Vrati tu app na fabricku verziju.
 
Do lokacije je bilo,trazeno je da je ukljucim.. ukljucio i ponovo iskljucio ali sad normalno radi. Hvala u svakom slucaju momci.

Sent from my HTC One_M8
 
Je l' probao neko krexus caf build?
 
Meni skoro sa svakim AOSP romom ne vidi komp memoriju. :D

Nisam video da postoji jos neki caf build, interesuju me samo performanse :)
 
Probao, imao je nekih problema, ne vidi ga komp, samo preko twrp prebacivanje, double tap bagovao i slicno. Tapatalk

Sta koristis od AOSP ROM-ova a da valja?

Ona GPE+SkyDragon kombinacija dosta dobro tadi, samo je kamera losija.
 
Losija je samo zato sto nema rucnih podesavanja?
 
To mi malo fali. Radi HTC M8 kamera sa apkmirrora na GPE ali ne kao na Sense-u + nema sve opcije i mora da se instalira i HTC Galerija da bi odmah otvorio i pogledao sliku posle slikanja.

Drugo, kad slikam uvek mi slike losije ispadnu u Low light uslovima. Nekako je glupo odradjena app, u LL uslovima je kamera bas losija. Ne zna gde treba da fokusira, i opali dva puta blic pa slika. Sense camera app nekako ima bolje odradjen sistem, lepo osvetli, fokusira pa opali blic i slika :)

Koristis GPE? Sa SkyDragon kernelom meni dosta bolje radi, + nema seckanja i dobar je skrol. Bolje nego Z2/G3/S5 i ostali telefoni tog ranga.
 
Vrh Dno