Šta je novo?

HTC One M8

Da li je neko prešao sa Sense-a na gpe na ovom fonu?
 
Vidim pojavio se m8s po oglasima. Vasa iskustva. Jel ovo s bolje ili losije?
 
Moram da vam se zalim. Puce mi baterija [emoji14] Ne bukvalno naravno. Pocelo je prije 2,3 dana, znaci ne moze mi SoT 3,4 sata, ni 5h upaljen a 2,5 sot-a. Ne znam sta je bilo, ranije mi je po 6 sati SoT-a mojim koristenjem drzao. Kada koristim Viber,Fejs i jos po koju aplikaciju u pozadini samo i ukljucim igru koja ima 6MB pocne da se grije i da mi jede bateriju. Imate li kakvih savjeta? Znaci navodim da sam istim koristenjem prije nedelju dana najdalje izvlacio duplo vise vremena i telefon je hladan bio.
 
Instaliraj BBS pa vidi. Google je sjebao one svoje Google Play Servicies, i na Nexus7 i na M8 me je ubijao bateriju. Problem su procesi vezani sa fitnes, oni daju najvise wakelockova.

Proveri i svoj modem, ako ti BBS kaze da ti problem pravi wlan_rx_wake ima i za to leka:

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/help/puzzle-wlanrxwake-wakelock-sgsii-t2133176

Meni je pomoglo stavljanje fiksne IP adrese i AP isolation u opcijama modema. Na taj nacin ne mogu da vidim druge uredjaje u mrezi ali ni drugi uredjaji ne mogu da mi bude telefon tako da je to ok kompromis, barem meni.

Na kraju moguce je da ti imas neki poptuno drugi problem. U svakom slucaju kreni od BBS ako si rutovao telefon bice mnogo lakse odrediti gde ti curi baterija i kako da to popravis.
 
Ne koristim WiFi vise uopste. Evo nekih slika:
uploadfromtaptalk1433012340580.pnguploadfromtaptalk1433012358427.pnguploadfromtaptalk1433012371473.pnguploadfromtaptalk1433012383025.png
Vec sam ga ispraznio na 0 i pokusao da ga napunim ugasenog do maksimuma, medjutim kad sam ga upalio opet isto. Nema normalnog objasnjenja nadam se da ce BBS pomoc...
 
Primetio sam i ja zadnji par dana nesto da mi muci bateriju i meni se malo smanjio sot a pre mi je bio oko 6 sati ali daleko od toga da se greje :D
 
Meni nije dolazio u obzir polovan, a s obzirom da telefon menjam jako retko, ~20e gore-dole mi ne znace mnogo. Inace, nije kupljen na kp, vec od lika kog licno znam, a koji radi u nekom servisu :) mada se nadam da do servisa nece doci :D
Razlika izmedju novog i polovnog ne moze biti 20e :)bolje da ne dodje do servisa jer cisto sumnjam da ga iko zna otvoriti a da ga ne osteti.
 
Instaliraj BBS pa vidi. Google je sjebao one svoje Google Play Servicies, i na Nexus7 i na M8 me je ubijao bateriju. Problem su procesi vezani sa fitnes, oni daju najvise wakelockova.

Proveri i svoj modem, ako ti BBS kaze da ti problem pravi wlan_rx_wake ima i za to leka:

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/help/puzzle-wlanrxwake-wakelock-sgsii-t2133176

Meni je pomoglo stavljanje fiksne IP adrese i AP isolation u opcijama modema. Na taj nacin ne mogu da vidim druge uredjaje u mrezi ali ni drugi uredjaji ne mogu da mi bude telefon tako da je to ok kompromis, barem meni.

Na kraju moguce je da ti imas neki poptuno drugi problem. U svakom slucaju kreni od BBS ako si rutovao telefon bice mnogo lakse odrediti gde ti curi baterija i kako da to popravis.
Sta je BBS?
 
Jel koristi neko Dot View case? Kakva su iskustva?

Uzeo sam preko Alija pre 20ak dana (imam jednu na prodaju ,ako nekom treba :) ) ,dobra je fora,svidja mi se. Dobre strane su sto mozes da se javis,pozoves,pogledas tacno vreme bez otkljucavanja i otvaranja,dobro stiti telefon,kul izgleda..a neke mane su joj sto recimo, (bar meni to smeta) teze se vadi iz dzepa jer je guma-plastika pa se "lepi" za postavu,prilikom kucanja poruke malo smeta onaj preklop,tako isto i kod surfovanja. Sve ukupno,pozitivna ocena.
 
Gledao sam par reviewa i taj preklop bas dosta smeta ne mozes cvrsto da prihvatis telefon jednom rukom a ne mozes i ni preklop skroz iza da stavis meni deluje bas jako nezgodno, inace cool izgleda ali mislim da nije bas nesto upotrebljiva u praksi. Mada opet za neke situacije jeste dobra. Ako mi mozes poslati link na pm sa kojeg si narucio :)
 
Jel se desava nekome da ne prikazuje notifikaciju za mobile data sa sporadicnim paljenjem/gasenjem istog? Bio sam u roamingu i iskljucio ga komplet za svaki slucaj, medjutim od kako sam se vratio u Srbiju pravi mi problem jer nece da se upali kad ja hocu vec kad on hoce, notifikaciju cas izbaci cas ne izbaci (a pritom se desava da nema notifikacije a da 3g tj net radi). U pitanju je telenor. Jel imao neko slican problem, gde da trazim resenje? Restart nije pomogao.

Edit:
Plus mms nece da mi downloaduje, samo vrti, i kad upalim wifi izbaci generic network failure, sto je predpostavljam logicno.
 
Poslednja izmena:
Posle 7.dana koriscenja nakon prelaska sa M7 mogu da konstatujem mnooogo bolji power consumpiton,baterija je najveci plus u odnosu na M7. Jeste M8 brzi ali ne laicki primetno. Display na M7 je bio za nijansu bolji. Svakako je uzivanje koristiti ga :)
 
Ima li neko da je vidio crveni m8 uzivo,kako izgleda,imam ponudu da ga kupim,ali ne znam kako izgleda telefon te boje?
 
Ima na youtubu par klipova.. Po meni izgleda brutalno :)
 
I na M8 postoji purple kamera problem u nocnim uslovima. Ne toliko izrazen kao na M7 ali je prisutan. Jos jedno zapazanje :)
 
Да, да. Ја сам то приметио, али то баш кад хоћеш да приметиш.
 
Primecuje se ako hoces da fotografises jagode :D

Inace, je l su pouzdane one one click root metode? I ako ne, koja je metoda najbolja? Samo link do nekog tutoriala :)
 
Instaliraj BBS pa vidi. Google je sjebao one svoje Google Play Servicies, i na Nexus7 i na M8 me je ubijao bateriju. Problem su procesi vezani sa fitnes, oni daju najvise wakelockova.

Proveri i svoj modem, ako ti BBS kaze da ti problem pravi wlan_rx_wake ima i za to leka:

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/help/puzzle-wlanrxwake-wakelock-sgsii-t2133176

Meni je pomoglo stavljanje fiksne IP adrese i AP isolation u opcijama modema. Na taj nacin ne mogu da vidim druge uredjaje u mrezi ali ni drugi uredjaji ne mogu da mi bude telefon tako da je to ok kompromis, barem meni.

Na kraju moguce je da ti imas neki poptuno drugi problem. U svakom slucaju kreni od BBS ako si rutovao telefon bice mnogo lakse odrediti gde ti curi baterija i kako da to popravis.


Evo nakon nekoliko dana istrazivanja sa BBS-om dosao sam do zakljucka da telefonu ne trose nikakve aplikacije bateriju vec je do 3g interneta. Dok sam na 3g na on screen jede bateriju i zagrijava se a sto upalim wifi telefon se ohladi. Sve mi je ovo cudno bas zbog toga jer je telefon radio na 3g u najboljem redu na Telenor ( prije nedelju dana ) ali nakon prelaska na Mtelov net ovo je pocelo. Sta mislis ti?
 
možda je lošiji signal mtela od telenorovog, u tom slučaju modem mora jače da radi - više struje troši - više toplote proizvodi
 
Mozda je vec bilo ali ne mogu da nadjem. Kako da proverim da li je simfree bez ubacivanja dr kartice.
 
Шта користите као апп за даљински од када нема ове ТВ апликације?
 
I mene zanima, ovaj IR remote isto nije najsrećnije rešenje... Preporuku od htc-a ne želim ni da komentarišem.
 
Vrh Dno