Šta je novo?

HTC One M8

Mozes, prvo vrati at&t CID i MID. Postavi i fastboot getvar all, 5 postova iznad imas kako tp da odradis.

S-OFF je telefon, da nije ne bi mogao nista da uradis.
 
Хммм

Screenshot_20160926-204935.pngScreenshot_20160926-204925.png

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Mozda je do repack kernela ili neke app. Vidim da koristis i xposed.
 
Primetih danas nesto cudno kod 10ke ali posto nema puno korisnika iste u temi, da pokusam srecu ovde.

Da li vam se M8-cama desavalo da se ekran prilikom punjenja sam upali i ugasi posle par sekundi?

I da li se desavalo da ekran nece da se ugasi kada je na punjacu, tj samo onako zatamni ali uopste se ne gasi dok ne posegnem za power dugmetom? (doduse ovo se samo jednom dogodilo)

Da li su se ovakve stvari desavale posle nekog veceg update-a ili pak nagovestava probleme punjacem/kablom?
 
Poslednja izmena:
Nikakav problem ni sa lollipop-om, a i marshmallow-om, gasi i pali ekran kako treba.

Moguce da je do kabla ili punjaca, pa mozda i do sistema, da li je radjen FR posle vecih promena itd.
 
Poslednja izmena:
Мени се деси некад да random упали екран као да сам откључао и исто га тако закључа..

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Ok,hvala. Nisam radio FR niti SR, iako je bio veci update (jer nije bilo nikakvih divljanja) sto se aplikacija tice.

Sto znaci da ne paranoisem previse ako se ne ponavlja ucestalo? Mislio sam da su promenili QC i slow charge sa poslednjim update-om (obicno od 80/90% sporije puni ako se ne varam) pa time kada se upali ekran obavesti kada prebaci sa QC na SC...

Guglao sam na netu i naleteo da se javljalo kod par ljudi na destkama, ali su i osmice imale iste probleme (pa i drugi modeli konkurencije)... Uglavnom su problematicni bili kabal ili punjac. I sigurno je problematicno za bateriju jer skracuje zivotni vek zbog tih "mikro" prekida tokom punjenja.

Problem je sto je ovde u pitanju type C tako da bi me eksperimentisanje sa novim kablom i/ili odgovarajucim QC punjacem kostalo.

Jedino da probam sa adapterom za obican type B na type C pa da nakacim na obican punjac?
 
Мени се ово што сам рекао дешава и ван пуњача.. Врло ретко ал једно 3 пута сам приметио..
 
I M8 od MM update-a, sporije puni od 80%. Samo ne znam sto bi mikro prekidi stetili bateriji?!

Jedno pitanje...
Koristi li neko one BlinkFeed plugin-ove, G+/Fb/twitter...?
 
Nova launcher од када сам купио фон...

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Aloha ljudi. :D Možda me se sjećate, javljao sam se negdje ranije. Kako sam bio na godišnjem, nisam imao mnogo vremena da se bavim ovim; elem prije neki dan sam uspio da nadogradim na 6.0 verziju androida,7.0 sense at&t varijanta(pun mi telefon njihovog bloatwera, blah). E sad, primijetio sam da mi se baterija vrlo brzo prazni. Mnogo brže nego na 5.0.1 verziji. Ima li rješenja za ovo?
 
Resenja?! Pa sad, ne moze se znati. Ili neka aplikacija divlja ili je nesto drugo, baterija nije nista losija na MM 6.0 verziji. Najbolje je pratiti preko bbs aplikacije, ali je potreban root.

Mogao si i da flesujes MM evropski ili dev firmware na at&t modelu, kao sto sam pre pisao.
Tako je najbolje. Mozes i neki rom da probas.
 
Kako da flešujem evropski, ima li linka? Ja sam probao sa OTA_M8_UL_M60_SENSE70_MR_HTC_EUROPE_6.12.401.4_R-4.16.401.13, al onda mi se javljala sledeća poznata greška: ''error in sideload package zip status 7'', koju nisam uspio da riješim uprkos ponuđenim rješenjima s neta.
 
Ne mozes taj fajl, to je OTA zip, tj. Android 6 nadogradnja za lollipop. Za OTA-u moras da imas i tacan CID, jer SuperCID ne prolazi.

Da bi flesovao EU verziju, potreban ti je MID za tu verziju.

Ti izgleda da imas AT&T MID, tako da mozes jedino flesovati Developer firmware bez puno cimanja. Ako vec hoces, morao bi da ponovis postupak menjanja MID-a, a to su ->twrp ->root -> fastboot komande :)

Skini ovaj Developer RUU. http://dl3.htc.com/application/RUU_...40.4.exe?_ga=1.214352464.610058708.1471203705

Pokreni exe fajl na kompu i prati uputstva.
 
Poslednja izmena:
Baci pogled na ovo:

version: 0.5
version-bootloader: 3.19.0.0000
version-baseband: 4.0.U605761@602
version-cpld: None
version-microp: None
version-main: 6.20.502.5
version-misc: PVT SHIP S-OFF
serialno:
imei:
imei2: Not Support
meid: 00000000000000
product: m8_ul
platform: hTCBmsm8974
modelid: 0P6B12000
cidnum: BS_US002
battery-status: good
battery-voltage: 0mV
partition-layout: Generic
security: off
build-mode: SHIP
boot-mode: FASTBOOT
commitno-bootloader: 205bdca3
hbootpreupdate: 11
gencheckpt: 0

Mislim da sam mijenjao cid i mid?
 
A pomoću fajla kog si sad postavio sam i došao do verzije na kojoj sam trenutno.
 
Ne, ovo nije dobro. Menjao si modelid i cidnum, ukazuju na Developer verziju.

Da si pomocu ovog fajla flesovao, pisalo bi gore 6.12.1540.4, a ne 6.20.502.5
 
Hm, ne mogu s ovim fajlom da flešujem, samo mi se pojavi crn ekran i obavještenje da je greška(Error 155).
 
Nisam pokreno exe fajl, samo sam ispoštovao uputstva iz tog linkovanog posta i dobio sam ovo:

version: 0.5
version-bootloader: 3.19.0.0000
version-baseband: 1.29.214500021.24_2G
version-cpld: None
version-microp: None
version-main: 6.12.1540.4
version-misc: PVT SHIP S-OFF
serialno:
imei:
imei2: Not Support
meid: 00000000000000
product: m8_ul
platform: hTCBmsm8974
modelid: 0P6B12000
cidnum: BS_US002
battery-status: good
battery-voltage: 0mV
partition-layout: Generic
security: off
build-mode: SHIP
boot-mode: FASTBOOT
commitno-bootloader: 76df2b54
hbootpreupdate: 11
gencheckpt: 0

Ima li smisla da pokrećem exe fajl ako već stoji da je verzija 6.12.1540.4?
 
Ima smisla, jer nemas ostale particije kao u dev verziji.

Sada imas at&t softver sa developer firmware-om. Ne preporucujem to :)

Ili flesuj twrp pa vrati stock 6.12.1540.4 backup, sto ne preporucujem(previse igranja), ili probaj onaj exe sto sam ti dao (mnogo lakse i brze).

I RUU brise sve sa telefona, pa i internu memoriju. Imaj to na umu.
 
Poslednja izmena:
Uradio sve, sad mi nema at&t preinstaliranih aplikacija, sem htc-ovih. :D Sad da vidim kako se baterija ponaša. Zahvaljujem mnogo.

P.S. S tim što je na toj at&t verziji, imao 4g, sad samo uobičajeno 3g...? Mada ova moja mreža(mtel crna gora), sumnjam da ima tako dobru pokrivenost signalom.
 
Poslednja izmena:
Ne znam za 4G, trebalo bi da radi.

Da, developer i EU verzije nemaju bloatware.
 
Uradio sve, sad mi nema at&t preinstaliranih aplikacija, sem htc-ovih. :D Sad da vidim kako se baterija ponaša. Zahvaljujem mnogo.

P.S. S tim što je na toj at&t verziji, imao 4g, sad samo uobičajeno 3g...? Mada ova moja mreža(mtel crna gora), sumnjam da ima tako dobru pokrivenost signalom.
To su samo ikonice at&t, 3g imas a pise samo 4g lte. Bar je meni tako bilo.

Sent from my m8 using Tapatalk
 
@Imotep95 kako napreduje CM14?

I da li ti ide od ruke kompajliranjem/pravljenjem Sense kernela?
 
@Imotep95 kako napreduje CM14?

I da li ti ide od ruke kompajliranjem/pravljenjem Sense kernela?
Lose, nema jos napretka na cm-14.
Necu ni da pokusavam sense kernel, treba milion ispravki, a i gotov je m8 sa ota update-ima, cak i security gpe..

Sent from my m8 using Tapatalk
 
Steta za CM. Dzabe S801 kad je HTC komplikovan.

Ma mislio sam da odradis SkyDragon v.1 sa 330MHz GPU fix-om, to je jedan commit. Mislim da bi bio najbolji kernel. Vidim na GPE-u da na svim custom kernelima stoji 200MHz i u nekim aplikacijama, skrol vise secka(ucitavanje apk ikonica u SolidExploreru dok skrolujes itd.). SkyDragon ima neke dobre module, ne znam tacno, tako da flesovanjem ElementalX repack kernela(330MHz fix poseduje) oni ostaju, a sistem jos bolje radi. A sve bi bilo bolje da je u jednom kernelu :D
 
Спакујте то за нас :D

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Vibracija mi je izoblicena. Sada je jaca nego sto treba da bude, bas se ruzno cuje.
 
Vrh Dno