Šta je novo?

HTC 8X [Windows 8 phone]

Cena mu je jako povoljna,pa se pitam da li ce biti u srednjoj ili visoj klasi.
 
Uz pakete telenora je povoljniji od s2 :) pretpostavljam da su na to mislili..
 
Ovo ima extra potencijala, bas me interesuje kako radi uzivo.
 
Evo ti pređenje sa sada starim nexusom

[YOUTUBE]KUOVJeOR77M[/YOUTUBE]
 
Malo pojaka. Juče kad sam bio na Microsoft/HTC prezentaciji rekoše da ne znaju koja će biti cena, ova dostupnost u Vip-u mi je previše brzo nekako došla. Inače, poigrao sam se desetak minuta sa 8X i 8S modelima i iskusio novi WP8. Sve mi to deluje jako zanimljivo, telefoni su kvalitetno urađeni, ekrani su super, WP8 klizi kao sanke, sveukupno dosta ozbiljna priča.
 
Meni samo nije jasno da je u Vipu jeftiniji od One X modela,npr uz tarifu Smart 700+3 gb-a neta je sa popustom 24000,a One X je par hiljada skuplji!!!Ne znam kako se 8X pojavio pre Lumie 920.
 
a što ne bi bio jeftiniji?!
 
Ne vidim sto 8x ne bi bio jeftiniji, manji ekran, manje memorije, i ono najbitnije mnogo manja sansa za prodaju.
 
Stigao 8x u telenor....nije los :)
 
Pa bio bi vrh sa ovim hw, izgledom ali da je Android :) Meni je wp najblaze receno zamoran za koriscenje..
 
Malo pojaka. Juče kad sam bio na Microsoft/HTC prezentaciji rekoše da ne znaju koja će biti cena, ova dostupnost u Vip-u mi je previše brzo nekako došla. Inače, poigrao sam se desetak minuta sa 8X i 8S modelima i iskusio novi WP8. Sve mi to deluje jako zanimljivo, telefoni su kvalitetno urađeni, ekrani su super, WP8 klizi kao sanke, sveukupno dosta ozbiljna priča.

U potpunosti se slazem sa tobom... kotistio sam WP8 da kazem kuvane romove na telefonima sa single core cpu i to je radilo dosta brzo, sa S4 dual core verovatno leti.... a najbolje od svega je to sto imamo HTC 8S koji ima isti stvar ispod haube kao i svi WP8, i on radi fenomenalno verovatno + ima microSD (sad su bar kartice jefitine i to nije problem) 800x480 ma 4 inca, sto je skroz ok DPI, i kosta 300e (500e valjda 8X)... ali Nokia 920 je najavljena nesto 600e a AT&T je gurnuo na 449$ bez ugovora

http://bgr.com/2012/11/07/att-nokia-lumia-920-off-contract-price-449-99-windows-phone-8/

sto je oko 350e
 
Znam kako radi WP, koristim ga vec duze vreme :) Evo ovde jednog primera za Lumiu 610
http://www.slashgear.com/nokia-lumia-610-restricted-from-more-windows-phone-apps-28230416/

Cela platforma je nudila isto iskustvo na svim uredjajim zahvaljujuci jedinstvenoj specifikaciji, znaci svi uredjaji imaju 512 rama. I jedini uredjaj sa manje rama je ova Nokia. Mozete naci po netu na koje se sve aplikacije ljudi zale. Cak i kada nadjete takvu aplikaciju na marketplace-u necete ni moci da skinete zato sto ce detektovati da ima malo memorije.
http://img.gadgetian.com/No-Angry-Birds-For-Nokia-Lumia-610.jpg

Ako i na WP8 bude tako, ti uredjaji ce jednostavno imati manje mogucnosti. NA WP7 uglavnom bitnije aplikacije nisu radile. Da ja sada uzimam nov telefon nikada ne bih uzeo ovu opciju pa da posle mislim da li ce nesto da mi radi ili ne
 
Poslednja izmena:
Ma znam za to, vidjao sam ove slike.. Ali taj 8S kosta oko 300e, a ova nokia je kostala oko 200e ako se ne varam, tako da ne verujem da bi neki proizvodjac mogao sebi da dozvoli tako nesto, kapiram da se i Nokia ujela za bulju zbog svega ovoga..
 
I ja mislim da je promasaj, pogotovo sto su napravili toliku frku a ta kolicina rama ne verujem da je napravila toliku ustedu... U svakom slucaju, ne kazem da nece raditi, nego da ja licno ne bih rizikovao sa tim ako vec dajem 300e za fon...
 
I ja mislim da je promasaj, pogotovo sto su napravili toliku frku a ta kolicina rama ne verujem da je napravila toliku ustedu... U svakom slucaju, ne kazem da nece raditi, nego da ja licno ne bih rizikovao sa tim ako vec dajem 300e za fon...

Da, da to svakako, nije vredan te neke razlike od 50e, narocito ako se uzima preko operatera..
 
ne znam sta da vam kazem na HD2 sa wp7.8 uvek je slobodno oko 200-230mb rama konstantno... tako da ne vidim u cemu problem, pa ip4 ima 512mb rama pa sve radi kao zmaj cemu tolika frka...a nokia 610 ne razumem poentu telefona :) ... i ovih 300e ce za 2-3meseca biti 200e nov na oglas, secate se S3 550e-500e sad ortak nov i telenora nemoze da uda za 380e :)
 
Ko moze da mi kaze kolika je trenutna cena ovog telefona kod nas u slobodnoj prodaji ?
 
vrv niko, nisam video da se prodaje negde.. A realno ne bi dao vise od 350e za neki model iz oglasa.. Nov naravno..
 
sto se tice stabilnosti i opterecenosti za fon sa istim karakteristikama, da li je bolji windows ili android?
 
Vidim da je tema zamrla,pa da je malo osvežimo.:D
Moji utisci o HTC 8X.Slabija zadnja kamera od Lumia 920,ali zato mnogo bolja front kamera.Crni model je po meni najbolji,jer se na ostalim plvoj,žutoj,crvenoj...varijantama zadnjeg covera na ćoškovima oguli i ispod nje ostane crna boja maske.Treba kupiti i neki screen protector.I ako ima gg2,može lako da se pojave male poprečne linije posle duže upotrebe.Maska i folija ima na DX-u na primer,ali treba biti oprezan i menjati masku isključivo kod proverenih servisera.Model C625(novembar 2012) ima i LTE (4G) podršku,ali srpski mora da se ubaci u servisu,(jer nije namenjen za Evropsko tržište).
Skoro sve eksluzivne "Nokia" aplikacije je moguće instalirati na ovaj telefon uz pomoć programa "Fiddler2" na računaru,(zahteva instaliran Windows 8 OS).
Dostupan je po povoljnoj ceni preko renomiranih on-line sajtova,a po meni je bolji izbor od svih Nokia modela ispod Lumie 920.
Ovo je bio premium model HTC-a na ovoj platformi,a očekujemo da HTC nastavi saradnju sa Microsoft-om i ove godine...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno