Šta je novo?

HTC 10

SunShine? Kad pre covece :D
 
A ovi nisu update-ovali SunShine?!

Haha dobra cena. :laugh:
 
Eto njega uskoro na 550-600€ ili ako izleti preko mts-a za neku normalnu cifru [emoji6]
 
Kod ovoga lika mjesec dana garancija samo sad sam ga pitao.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Neka ga, sacekajte mesec dva i cena ce se stabilizovati na oglasima, a i ove derikoze ce ga valjda u medjuvremenu ubaciti u ponudu.
 
Kod mene je granica ranije bila 500, a sada se spustila na 350 - 380. Znači, čekamo iduće leto... Pa dobro, nije loš ni M9 do tada
 
Pitao sam pre neko veče njihovu online podršku, nemaju pojma.
 
Našao si koga ćeš da pitaš....
:)
To im nije napisano na ekranu i naravno da nemaju pojma.
:D
 
http://www.androidcentral.com/htc-10-camera-patch-updated-impressions-and-sample-shots

The HTC 10 was a great camera when we reviewed it, and it's even better with this latest software update. With sharper and more vibrant photos, particularly outdoors, the HTC adopts some of the characteristics that make photos from Samsung phones look so great. Meanwhile, welcome changes to the software processing of night shots mean it's no longer a foregone conclusion that Samsung will take better pics in the dark.

And while the GS7's shooter still feels faster to use, particularly in HDR mode, the newly-updated HTC 10 is absolutely worthy of its place among the best phone cameras of 2016.
 
Fino, valja iskoristiti potencijal i kvalitet onakvog senzora!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Stize u petak pa javljam utiske :)

Sent from my SM-G935V using Tapatalk
 
Ajd, da ne bacamo pare i mi ostali [emoji14]
Salu na stranu, ako neko ima info kada ce se pojaviti kod nas, u mts bi najvise odgovaralo, neka javi [emoji6]
 
Sta? Odlucio si da se vratis Na Android sa ovim modelom? :)
 
10 mi je prvi pik, ali me kopka kakav ce novi nexus biti i sta ce to note 6 doneti. Mada su sve sanse da cu ipak prelomiti i uzeti 10 [emoji6] uzimam na duzi period, a tu su ipak nexus i htc daleko bolja opcija od samsunga, tako da je to to. E moj Zile, kakve muke, a? :d
 
Ako ga budem cekao, to znaci da nema menjanja telefona do pred kraj godine tj dok ne bude dostupan kod nas. Ali zato 10 samo sto nije stigao... Ne znam, videcu jos sta i kako, ali mi je ovaj opasno zapao za oko... Zajednica vec postoji, sto mi je fascinantno, tako da nema greske sa ovim... Zaokruzen proizvod, deluje kao pun pogodak.
@TozABG, daj covece pisi utiske cim ti stigne i daj neke slike iz ruke. Btw, u mts mi kazu da jos uvek nemaju informaciju... Ako neko ima nekoga tamo i moze da proveri, bio bih zahvalan ;)
 
Dal' ce novi nexus imati dobar DAC kao 10-ka? Meni je to presudno

S obzirom da ce nove Nexuse proizvoditi htc postoji sansa da izbace Nexuse sa zasebnim dac-om i pojacalom.
Do sada su svi Nexusi imali prosecnu jacinu izlaza sto je sasvim dovoljno za in ear i manje zahtevne sluske ali ne i za te AKG koje ti koristis kojima svakako treba sto jaci izlaz..

E sad, cudi me da se nigde ne pominje koji dac ima ovaj telefon. Obicno proizvodjaci to koriste za marketing ili bar stoji u specifikacijama na sajtu ali u slucaju htc 10 ne pise nista niti je moguce doci do proverenih informacija tako da moze da se desi da koristi S820 zvuk ali uz pojacalo (sto vazi i za sve htc telefone do sada). Nije to nikakva mana jer od S800 snapdragon nudi odlican audio kvalitet (za smartfon standarde) mada dosta toga zavisi i od implementacije pa je bilo nekih telefona sa SD soc koji su malo failovali kada je kvalitet zvuka u pitanju (uglavnom odredjeni ''kinezi'' a i LG se tu malo losije pokazao od samsunga/htc/sony).

Svi htc M serije imaju odlican i veoma glasan zvuk tako da ovaj 10 moze samo da bude jos malo bolji :)

E sad samo ostaje pitanje da li koriste neki zaseban dac (Cirrus Logic, TI ili Sabre npr) mada cisto sumnjam da ne bi bar malo reklamirali taj podatak.. ovo ''hi-res'' i slicno ne znaci nista, mislim to se odavno reklamira (od LG G2 tj od SD800 ako ne gresim) i takav ''natpis'' ne znaci nista u realnoj upotrebi. Mislim slusao sam muziku u dsd formatu, fajlove teske po 500, 600Mb :d na Z2 i to je kao taj neki hi-res, stvarno zvuci odlicno ali ne mogu da kazem primetno bolje od ''obicnog'' lossless-a a imam dovoljno dobre sluske.. tako da je sve to nebitno u sustini.

Danas ima vec solidan broj telefona sa CL/Sabre dac - LG V10, odredjeni Vivo, Meizu, Xiaomi telefoni.. a neki imaju i pojacala, najjace je valjda na MX5 Pro.
I naravno ajfoni su tu standardno odlicni (CL/wolfson dac + pojacani izlazi).

U svakom slucaju mislim da htc 10 kida sto se tice zvuka, i kvalitetom ali i jacinom izlaza pa ti se svakako isplati da predjes na ovu desetku :)
Ko je htc fan ili uopste ko hoce super android telefon treba samo da saceka pad cena ovog modela.. za sada deluje da nema ozbiljniju manu.

A ko bas ne moze bez cistog androida.. sacekace nove Nexuse ili ce kupiti neki od aktuelnih. Ja bih ipak pre kupio ovu desetku nego 6P/5X iako je softver na njihovoj strani, jednostavno mi ovaj htc deluje vrhunski (specifikacija, dizajnom nisam bas zadovoljan) a nije osakacen softverski pa da mi to smeta.
 
Poslednja izmena:
Slazem se skroz. Ovaj HTC za sada deluje kao bolja kupovina od 6P, ako bude bez vecih mana. Softver sigurno nece biti mnogo losiji, kesiranje bi trebalo da bude slicno, ekran meni bolji, audio izlaz sigurno bolji, snima bolji video. Za sada deluje da Nexus ima samo softver kao blagu prednost.

Xperia Z2
 
С'обзиром да ће htc стандардо имати брдо ромова и добру подршку заједнице, нема ни ту благу предност.. Једино што је јефтинији..

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Bez obzira na ogromnu podrsku zajednice nikada to ne moze bas da bude na nivou Nexus softvera ali je daleko bolje od ostalih svakako. Cekamo cenu i utiske posle nekog vremena koriscenja. :)
 
Da, tianma je sigurno bolja od Samsung amoleda [emoji13]
I [emoji60] sa xda su sigurno zakon u odnosu na Nexus podršku [emoji102]
Da ne pričam što će htc biti 200€ skuplji

Sent from my Nexus 5X
 
A sto si ti ubedjen da je bolji taj Amoled? Zato sto pucaju boje na sve strane? Ili mozda zbog smearinga? :D
Za podrsku se slazem. :)
 
Boje ne pucaju, postoji srgb mob u settingsu, ne budi [emoji60]

display-htc-10-vs-s7.jpg


[emoji102]

Sent from my Nexus 5X
 
A ni smearing ne postoji verovatno? :p
Boje su dosta agresivnije i pucaju u odnosu na IPS. Od svakog Amoleda me zaboli glava od duzeg gledanja sto kod IPS-a nije slucaj. A i rekao sam da je meni ekran bolji, ne svima. Jednostavno mi ne prija Amoled i to je to. :)
 
Nazad
Vrh Dno