Šta je novo?

HP ProBook 4525s - iskustva i korisne informacije

Djuk@

Cenjen
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruke
11
Poena
154
Da li mozda neko zna o koliko se pouzdanom modelu radi i da li je 46000 povoljna cena za njega, posto je na nekoj akciji u Winwin-u.
Na ovom linku mozete naci vise informacija:

http://www.winwin.rs/-hp-probook-452...roductId=29350

Ono sto me iskreno malo brine je da su u zadnje vreme prilicno ucestale kritike na HP laptopove, prvenstveno zbog toga sto se mnogo greju, pa me interesuje da li se mozda radilo samo o losoj seriji ili je HP poceo da fuseri. Iskreno ja se uvek rukovodim imenom i reputacijom u pocetku, pa sam tako najvise i razmisljao o HP, Toshiba, Fujitsu i Dell modelima, mada me je radnik u Winwin-u ubedjivao da su Acer i Asus jako dobri i da su imali cak manje reklamacija od Hp-a, a i konfiguracije su navodno bolje. Nadam se da ovde ima clanova sa nekim iskustvima sa HP uredjajima ili jos bolje informacijama za ovaj konkretan model.
Unapred se zahvaljujem.
 
Poslednja izmena:
Nazalost u Uzicu nema Gigatron shop, tako da izbor moram da suzim na ove radnje koje su mi dostupne ovde. Hvala u svakom slucaju.
 
Druze moj tesko je danas biti pametan i reci sta je dobro i sta valja.Neko ce ti reci pa to je najbolji laptop koji sam ikad imao, drugi ce ti reci da je najgori i....Jedino sto pouzdano mogu da ti kazem da je kod laptopa jako vazna serija laptopa.Sto znaci da su najeftnije serije lapova po pravilu i najgore.To naravno nije 100% ali je da kazem neka polazna tacka.Za HP ne moze se reci da je los brend medjutim sa pojavom masovne proizvodnje svi su spustili kvalitet i cene.Mislim da taj laptop vredi novac jer je pro book serija i mislim da je sigurno bolji nego neki obicni HP.Po hardveru vidim da masina nije nista specijalna.E sad sve zavisi za sta tebi treba laptop.Dal ti treba pouzdana masina ili ti pak treba jak hardver.

Ovo sto ti je ponudio kolega je definitivno bolji hardver medjutim postavlja se pitanje dal je bolji kvalitet.Ja licno mislim da je pro book tvoj taj kvalitetniji od drugih modela.Pro book serija bi trebala da bude tu negde ispod serije elite book koja bi trebalo da bude vrh HP-a.Medjutim kao sto rekoh ne mora nista da znaci.HP ima dosta reklamacija i to je tacno i ja licno koji radim sa time znam dal HP ima dosta problema sa plocom.E sad tesko je reci da acer,asus ili bilo koji brend je idealan.Ja kad sam kupovao laptop prosle godine u septembru polazio sam od cinjenice "Ocu sto bolji hardver sve je to isto".Onda sam uzeo MSI i zeznuo se.Nakon toga kad su mi vratili pare uzeo sam DELL XPS i nisam se pokajao.Realno sam mogao dobiti javi hardver medjutim verovatno i losiji kvalitet.

Mozda taj lik iz winwin-a kaze da HP je vise na reklamaciji nego acer ili asus medjutim koliko je tu % HP lapova iz boljih serija?Pa ovi HP-ovi sto se prodaju po 35 soma vidis odma da su ******.Ja sam imao priliku da ih vidim dosta i iskreno na 1 pogled su mi vec losi.Sama izrada i sve ne moze da se poredi sa nekim lapom iz bolje serije.Takodje kod lapa je vazna jako kvalitet tastature, izrada kucista, izrada sarki, hladjenje, kuleri i....Hladjenje lose moze biti najveci problem crkavanja i ploce i grafike.Sto se grafika vise greje to ce manje i da traje.


E sad nemoj da mislis da je ovaj tvoj pro book elita neka jer je sigurno najlosiji probook medjutim meni licno je to mnogo bolji izbor nego neki HP koji nije pro book.Sad sam bas gledao video snimke i izgleda mi super.E sad ako bas si skeptican sa HP-om ja ti preporucujem da nadjes dell xps m1530 ili nesto iz toshiba ponude.Mada i ovaj HP mislim da neces pogresiti.
 
Hvala Boro, mislim da si mi sasvim dovoljno odgovorio. Radi se upravo o tome da ja ne zelim neku azdaju od laptopa, imam jaku desktop konfiguraciju i ona u potpunosti zadovoljava sve moje prohteve, a laptop mi iskljucivo treba kada putujem ili trknem do vikendice, a tada mi najvise treba internet, multimedija i jos poneka sitnica, tako da mi sama konfiguracija ne predstavlja nikakakv imperativ. Ono sto je meni jako bitno je kvalitet izrade dugotrajnost, iskreno, ne bih zeleo da kupim nesto povoljno ili "dobro", a da onda onda to dobro vise vremena provodi po servisima nego kod mene. Meni se ovaj Hp usinio kao sasvim dobar izbor, jako lepo i kvalitetno izgleda, pogotovo sa onim aluminijumskim kucistem, a sve sto mi je trebalo je potvrda ili demanti price o tome da se HP konfigracije previse greju i imaju mnogo reklamacija. Iskreno, pre sam sklon da poverujem da se verovatnije radi o jednoj ili dve lose serije, nego o nekom trajnom problemu koji ce dugorosno da ih odvede u bankrot ako se time ozbiljno ne pozabave.
Jos jednom, hvala naodgovoru. Pozdrav
 
Ja sam se igrao sa ProBook-om 4520s (nekih 3 dana) i mogu da kazem da imaju vrlo dobru izradu (kapiram da je taj modl jeftiniji zbog AMD proc-a). Koliko se ja razumem u te HP oznake, ProBook serija je neka biznis serija, a te modele HP prodaje najcesce kompanijama (koje interno podele to zaposlenima). Tako da mislim da neces pogresiti...
 
Ja licno koristim ProBook 4515s sa AMD proc (NX507EA model tačnije). Imam ga otprilike nekih godinu i po dana i zaista sam zadovoljan. Što se tiče grejanja, kod mene je ta činjenica tačna, ali uzmimo u obzir da je meni po celi dan uključen, u sobi gde je temperatura bar 25 stepeni, a još uvek nemam podlogu za hladjenje, koju nikako da uzmem,a planiram da mu promenim termalnu pastu pa kontam da će se temperature znatno sniziti. (max do sad što mi je zabeleženo je 85 stepeni [dopušteno je 100] dok je u idlu od 40-60)

Što se tiče samih preformansi, zaista sam zadovoljan, koristim ga prvenstveno za surfovanje&download, igranje online igrica, gledanje filmova, a sa vremena na vreme malo petljam u PS-u, i nikakvih zamerki nemam.

Kvalitet izrade je zaista na visokom nivou, priliči jednom poslovnom rangu, s obzirom da kako sam već rekao je po celi dan uključen i na njemu se kucka, nikakvih problema nisam imao, bar do sada. Ništa nije rasklimano, sve u odličnoj formi a prilično se koristi.

Da sumiramo, po onome što si naveo, mislim da je ovo pravi izbor i u slučaju da se odlučiš za isti (ili za neki drugi), neka te dugo služi!

P.S. Ako imaš nekih dodatnih pitanja, slobodno.
 
Ja ne znam kako tebi se greje toliko ali mom drugu se 4520s sa Intelom unutra ne greje preko 39 stepeni. Laptop U SVETU nosi nadimak ledeni zbog vrhunskog hladjenja. Vent izvlaci vazduh a uvlaci ga u komp kroz sve zive rupce na kompu. Izradjen je od aluminijuma i plastike, odnosno bruseni aluminijum na poklopcu i oko tastature i drzacima/podloskama za ruke sto je jos jedan veliki plus. Dalje, imas Anti-Glare ekran(u pitanju je Matte Display) koji kada ga npr. izneses napolje na jako osvetljenje, nece imati efekat ogledala, odnosno mocices jasno sve da vidis ali zato u prostoriji ima neznatno manje osvetljenje(ja radim sa malim osvetljenjem pa mi i ne smeta toliko npr.). Imas HDD koji je na 7200 obrtaja a ne kao vecina laptopova od 5400. Tastatura je odlicna, to je za svaku pohvalu i numericki deo je perfektan. Ono sto bih ja naveo kao mane su: touchpad koji niej bas tako dobro uradjen jer ona linija koja je povucena da odvoji levi, desni klik i kursor je tu samo tek tako povucena pa na laptopu nema bas toliku preciznost sam touchpad. Druga mana bi bilo to sto da recimo zelis da mu ubacis drugi HDD ili jos memorije moras bukvalno celog da ga rastavis(mada tu je servis). Mali dodatak, ako mozes uzmi model sa grafickom kartom, nece to da skodi :)

EDIT: Ti mozes da narucis i laptop online pa da ga dobijes na kucnu adresu a mislim da Gigatron i daje 3% popusta na online kupovinu :)
 
Poslednja izmena:
@Djuk@

Upravo iz idetnicnih razloga sam kupio ja laptop.I meni nije vazna jaka konfiguracija jer ja imam isto jak desktop koji je i vise nego dobar za mene.Laptop i ja smatram kao pomocno sredstvo koje treba da ispuni osnovne operacije.Veruj mi prijatelju ko ti kaze da je taj tvoj laptop slab on laze.Laze jer ja koristim T4200 na 2 ghz i 4 gb ram-a uz 500 gb i 7-ca mi radi fanstasticno.Nema kocenja , i sve radi glatko.E sad normalno nije isto kao da imas SSD , i7 CPU i DDR3 ali ako ti ne treba ne znam sta onda ti je super.Ja na laptopu surfujem , citam neka dokumenta i pogledam film neki.Znaci ne treba mi za 3D animacije i bilo kakve zahtevne programe, ne igram igrice najnovije i slicno.Zato kao sto sam rekao na jednoj MSI temi ako nisi advanced user na lapu dovoljno ti je dual core, bar 3 gb ram-a i 320 hard.E sad zasto 3 gb?Pa zato sto mozda koristis 64-bitni OS koji ti je malo 2 gb.Za 32-bitni ti je dosta i 2 gb.Zato je tu jedino vazan kvalitet.Ja ne mislim da je pro book HP los laptop i ne bi se slozio da je HP los brend.Mozda neke serije su jako lose ali to ne znaci da je sve lose.Ali to je sve po principu koliko para toliko i muzike.Oces lap od 35 soma pa onda snosi odgovornost loseg kvaliteta.Ja opet ponavljam kad sam kupovao lap mogao sam da uzmem prakticno isti hardver za skoro 90 evra manje.Ja mislim da je vredelo.Neka kaze jos neko iskustva sa pro book lapovima ali ja mislim da je dobar.Takodje mozda ti je isto dobro da ukucas u google tvoj model pa procitaj iskustva stranaca.Vidi da slucajno nemaju neku falinku.
 
Ok drustvo, ja koristim od oktobra prosle godine ProBook 4525s-WK403EA.

U sustini, hteo sam da obradujem suprugu tih dana, pa sam neko vreme razmisljao o laptopu.

Meni je laptop vrlo sporadicno potreban u smislu mobilnog racunara i navike su mi takve da laptop koristim samo ako bas moram. Mojoj supruzi se, s druge strane, laptopovi generalno sviđaju i sa njima se oseca komotno. Da sam sebi uzimao laptop verovatno bih tada uzeo nekog dell-a ili toshibu koji su u to vreme bili best-buy sa 4GB memorije i hd-ovima od 500GB.

Ovako, malo sam vise obratio paznju na sam dizajn pa sam par puta otisao do nekih prodavnica sa gomilama laptopova, a modele koji su mi se svidjali sam u periodu od dve nedelje apsolvirao prema raznim testovima na netu.

Ipak, generalno sve sto imam da kazem je da bih ovaj probook svakome preporucio i ponovo bih uzeo isto. Prosto receno bombona, a i ima sve sto bi nekome mobilnom ili stabilnom trebalo

Ako me neko bude pitao neki detalj, rado cu odgovoriti, a dole cu napisati kljucne stvari zbog cega sam bas uzeo ovaj model, i to po redosledu vaznosti

1. Antiglare, odnosno mat ekran

2. Spartanski uglasti dizajn ostrih ivica (neko duhovit sa ovog foruma je za slicnu stvar, pre gotovo desetak godina rekao "K`o da ga je Dart Wader pravio za maturski") uz dopadljivu tamnu braon boju metalnih delova.

3. Posebna graficka ati hd 530v sa 512mb svoje memorije

4. Dizajn tastature i dovoljno bela slova, kasnije sam shvatio da to nije obicna bela boja nego je malo i "fluorescentnta" pa ume da se vidi dobro i kada ste u sobi sa upaljenom slabijom perifernom lampom.

5. Detaljne informacije na HPovim sajtovima.

6. Hteo sam AMD, cisto iz tradicionalno iracionalnih razloga (kad vec ne mogu da u racunaljci imam Cyrix procesor)

Ostalo je bilo standardno, 320gb hd, procesor ni sada ne znam koje je brzine jer mi je nebitno, 2gb rama, dosao sa win7 starter edtion. I placen na akciji u g*gatronu oko 480e.

Elem, za one koji planiraju da kupe Probook, treba znati da su modeli 4520s na bazi Intela, dok su 4525s na bazi AMD, i jedni i drugi imaju iste pratece komponente, a i promovisani 2010.godine i zamenili su ranije slicne serije.

Takodje, naziv 4525s ne znaci vam puno jer on u sebi sadrzi gomilu razlicitih modela, u zavisnosti sa kolikim hdom dolazi, integrisanom ili posebnom grafikom, ramom od 2 ili 4gb, sjajnim ili antiglare ekranom,, da li ima ili nema opcioni senzor za otisak prsta, 6celijska ili 9celijska baterija, bar 4 razlicite variajnte operativnih sistema.... sve u svemu dovoljno da osim generickog naziva 4525s - najvise obratite paznju na ono sto pise posle toga i da zatim vidite sta tacno taj model sadrzi.

Zato i jesam napisao da je moj model WK403EA. Kada na hpovom sajtu nadjete podatke za bas taj model, shvatite da npr. nema senzor za prste, al` zato ima stari 56k modem, pa mozda i uspete da ga pretvorite i u fax masinu:d

Sad, nemam nista specijalno da navedem, osim sto radi, i da nemam bitnih problema. Ugradjeni bluetooth je dobrodosao da se na njega zakaci bt mis pa ne zauzima port sa strane, wifi u startu radi odlicno, i interesantni je da je ovaj u njemu prikazivao bolji signal nego neke pci wifi kartice u desktopu, al to cu da racunam kao artefakt posto je i jedno i drugo radilo ok.

Ako neko ima pitanja - tu sam. Mislim, kad otmem zeni racunaljku.
 
Poslednja izmena:
Steta sto to nisi postovao kao novu temu u ovom delu foruma za HP racunare (postavi je kao naziv modela), tako ces imati mnogo vise sansi da ti se jave oni koji mozda imaju iskustva.
 
IZBEGAVAJ HP modele laptopova. Mozda deluje cudno, ali Acer ili Asus su bolja resenja.
 
Takodje imam HP ProBook, ali model 4515s (4GB RAM, 500GB HDD, 9-cell baterija; kupljen u maju 2010.) i za sa sve ovo vreme sto ga koristim, nemam ni najmanje zamerke.
 
Mozda deluje cudno, al` od kako postoji forum uvek je bilo onih koji bez dovoljno jasnih argumenata ili navoda sopstvenog iskustva, daju uopstene preporuke, odnosno kritike.

Odavno je apsolvirano da ce u slucaju konkurentskih proizvoda, postojati odredjena populacija koja ce tvrditi da je X proizvod odlican, a Y proizvod za izbegavanje, kao i populacija koja ce sasvim suprotno tvrditi.

Sto se mene licno tice, onima kojima je nesto takvo potrebno - Asus, Acer, HP, Dell, Lenovo, Apple, Motorola, Comtrade, Volvo, Gorenje, Candy i Rowenta su sasvim za izbegavanje, jer su Getac, DRS ili Terralogic mnogo bolja resenja.

http://en.getac.com/?utm_source=GetacIndex&utm_medium=txtlink&utm_content=regionURL&utm_campaign=UK

http://ww.drsarmor.com/x10gx_spec.php

http://www.terralogic.co.uk/product_info.php?cPath=21&products_id=64
 
Poslednja izmena:
Mozda deluje cudno, al` od kako postoji forum uvek je bilo onih koji bez dovoljno jasnih argumenata ili navoda sopstvenog iskustva, daju uopstene preporuke, odnosno kritike.

Odavno je apsolvirano da ce u slucaju konkurentskih proizvoda, postojati odredjena populacija koja ce tvrditi da je X proizvod odlican, a Y proizvod za izbegavanje, kao i populacija koja ce sasvim suprotno tvrditi.

Sto se mene licno tice, onima kojima je nesto takvo potrebno - Asus, Acer, HP, Dell, Lenovo, Apple, Motorola, Comtrade, Volvo, Gorenje, Candy i Rowenta su sasvim za izbegavanje, jer su Getac, DRS ili Terralogic mnogo bolja resenja.

http://en.getac.com/?utm_source=GetacIndex&utm_medium=txtlink&utm_content=regionURL&utm_campaign=UK

http://ww.drsarmor.com/x10gx_spec.php

http://www.terralogic.co.uk/product_info.php?cPath=21&products_id=64


I bilo mi je malo cudno kad sam video da si naveo maltene sve marke proizvodjaca laptopova kao lose, ali da ces ovoliko daleko otici nisam znao... :zgran: :D
 
Slažem se sa gornjim komentarom, maltene sve marke uvi u crno, ali, ruku na srce Toughbook-ovi jesu mama, bar koliko sam čuo od strane njihovih korisnika.
 
IZBEGAVAJ HP modele laptopova. Mozda deluje cudno, ali Acer ili Asus su bolja resenja.

ACER???? To u kuću više ne sme da mi uđe. Acer 5100 i G5920 su mi jednostavno 'umrli na rukama'. Kako si mogao da tu plastičicu uporediš sa računarima??? Sada imam skromni HP 4515S i više sam nego zadovoljan, lagano prikupljam novac za 6550b i jedva čekam da ga pazarim jer lap top koristim isključivo za posao, a serija b je sinonim za biznis računar bilo gde u svetu.
 
Ok, mozda cu sledeci put da citiram deo zbog koga napisem komediju, al` vidim da je to ucino Vukasin, pre ovog mog i wolfonix-ovog posta.

Sustina onoga sto sam hteo da izrazim je - da teske reci kritike necega treba potkrepiti cinjenicama, a takodje i da tesko da moze da odgovara istini generalizovanje kvaliteta svih proizvoda jednog brenda.

Jer, ono sto smo svi mi koje okuplja "strast" ili posao prema racunarima naucili je to da generalizacije ne znace nista, osim da pokazuju plitak nivo znanja i iskustva onog koji ih izražava. U ostalom tako je i u svim drugim oblastima tehnickih proizvoda

"Izbegavaj X laptopove, jer su Y i Z bolja resenja" Vazi, hocu, hvala ti vrlo na savetu, samo mi reci zasto - je l` zbog toga sto si mozda zaboravio da napises, da je neki validni izvor informacija utvrdio da su X imalli komponentu koja je bila problematicna u kvalitetu i da su je ugradili u milione primeraka, pa sad milioni korisnika X zagusuju razne forume svi trazeci resenje za isti problem, a proizvodjac X ne zna sta ce od muke jer ce ode pod bankrot.

***
Oni koji su dugo u poslu sa racunarskim komponentama znaju dobro da svaki brend (izvikan ili manje poznat do tada) moze da vas vrlo neprijatno, a i vrlo prijatno iznenadi sa svojim resenjima/proizvodima, Kada se tako nesto desava, onda potencijalnim korisnicima treba naznaciti tacno zbog cega ste utvrdili da neki proizvod nije/jeste za preporuku. To je prava pomoc i prava informacija,

E da, zaboravio sam da u svom prvom postu izmedju stavke 4. i 5. umetnem da mi se vrlo dopalo sto kod Probook serije ima dodatna folija u unutrasnjosti, koja malo vise stiti tastaturu ukoliko se na nju slucajno prospe manja kolicina tecnosti (spill resistant)
 
Poslednja izmena:
Ok, mozda cu sledeci put da citiram deo zbog koga napisem komediju, al` vidim da je to ucino Vukasin, pre ovog mog i wolfonix-ovog posta.

Sustina onoga sto sam hteo da izrazim je - da teske reci kritike necega treba potkrepiti cinjenicama, a takodje i da tesko da moze da odgovara istini generalizovanje kvaliteta svih proizvoda jednog brenda.

Jer, ono sto smo svi mi koje okuplja "strast" ili posao prema racunarima naucili je to da generalizacije ne znace nista, osim da pokazuju plitak nivo znanja i iskustva onog koji ih izražava. U ostalom tako je i u svim drugim oblastima tehnickih proizvoda

"Izbegavaj X laptopove, jer su Y i Z bolja resenja" Vazi, hocu, hvala ti vrlo na savetu, samo mi reci zasto - je l` zbog toga sto si mozda zaboravio da napises, da je neki validni izvor informacija utvrdio da su X imalli komponentu koja je bila problematicna u kvalitetu i da su je ugradili u milione primeraka, pa sad milioni korisnika X zagusuju razne forume svi trazeci resenje za isti problem, a proizvodjac X ne zna sta ce od muke jer ce ode pod bankrot.

***
Oni koji su dugo u poslu sa racunarskim komponentama znaju dobro da svaki brend (izvikan ili manje poznat do tada) moze da vas vrlo neprijatno, a i vrlo prijatno iznenadi sa svojim resenjima/proizvodima, Kada se tako nesto desava, onda potencijalnim korisnicima treba naznaciti tacno zbog cega ste utvrdili da neki proizvod nije/jeste za preporuku. To je prava pomoc i prava informacija,

E da, zaboravio sam da u svom prvom postu izmedju stavke 4. i 5. umetnem da mi se vrlo dopalo sto kod Probook serije ima dodatna folija u unutrasnjosti, koja malo vise stiti tastaturu ukoliko se na nju slucajno prospe manja kolicina tecnosti (spill resistant)


Vrlo mi se svidja tvoje rezonovanje. Recimo, moje misljenje o HP-u je dosta losije od tvog (potkrepljeno vidjenim i iskustvima ljudi kojima i vise nego verujem) ali je jasno da je sve to relativno (mogao sam jednostavno naleteti na takav broj modela, ili na takvu klasu) a posebno da je vrlo nekorektno ako se takva tvrdnja vec iznosi u javnost, to uraditi bez ikakve podrske u cinjenicama...

Inace, taj HP mi se cak i dosta svidja po specifikacijama, ne i sto se dizajna tice, i jos pojedinih stavki (hteo bih nesto veci hard, nVidia grafiku zbog posl. potreba i 3.0 usb koji je sad nebitan, ali za godinu, dve nece vise biti) i smatram da je u svojoj klasi stvarno odlicna ponuda.
 
Jedna lasta ne cini prolece pa tako ni 1 HP koji je los ne moze da se kaze da su svi HP lapovi na svetu losi.Medjutim svakom je svoja muka najteza.Pa tako ko se jednom opece posle izbegava ceo brend.Ne bi mogao nikako da se slozim da je acer i asus bolji od HP-a.HP je uvek bio sinonim za dobar brend.E sad sa pojavom Kine i masovne proizvodnje svi brendovi su smanjili i cene ali i kvalitet.

Pa tako nije isto uzeti dell pre 10 godina i sada.Medjutim i dalje svaki ozbiljniji brend ima svoje lose i dobre serije.Ako uzmes najadniji HP ili dell ne moze ocekivati da ce ti trajati 1000 godina nego naprotiv moli boga da ti traje dovoljno dugo.Kad sam pre par meseci kupovao laptop verovao sam da je sve hardver i nista vise.Onda sam pogresio i uzeo MSI i proveo 3 meseca pakla po servisu.Dok sam se cimao sa servisom procitao sam tekst jednog clana koji je rekao"Imam 10 godina laptopove i sad jedino sta trazim su kvalitet".Znaci ako trcis za hardverom i gledas samo niske cene onda nemoj da se iznenadis kad ti nesto rikne ubrzo.

Najgore je kad nesto kupujes i vec odredis da je to to i onda dodjes na forum i pitas:"Jel da da je dobro?".E tako sam i ja radio sa MSI a takodje vidim sad par ljudi ovde koji su kupili onaj MSI za 30 000 din i sami sebe ubedjuju da je to dobro.Ako neko nesto ponudi za 8 soma manje nego drugi zar ti nije malo sumljivo?Zar nije nekom logicno da najmanje kvarova imaju laptopovi kojima su najrealnije cene.Mislim ja ne kazem da je ovaj probook najbolji na svetu medjutim tvrdim da ne moze da se desi da od 1000 lapova bude 999 losih kao sto se slucaj sa nekim HP serijama.


Kao sto sam napisao u svom prvom reply a ljudi koji imaju ovaj probook su potvrdili to da su svi zadovoljni......E sad u ovom istom delu ce neko procitati slucaj HP lapova jedne serije kojoj su svima crkla napajanja.Normalno njih da pitas svi redom ce pljuvati HP.Normalno i ja sam takav tako da ne osudjujem.Medjutim posto sa HP-om nisam imao losa iskustva mogu da budem objektivan.A iskreno ni MSI ja ne pljujem jer mislim da su svi MSI losi nego jednostavno servis im je dno dna plus jako mnogo ljudi se zali.

Po meni ne treba ljudi da se zamaraju sa hardverom i time dal ovaj ima bolji malo CPU ili malo veci hard.Osnova je videti na netu sta kazu ljudi i naci kvalitet.Ne znam za vas ali ja smatram da je laptop bas zato i napravljen.Da bude nesto sigurno sto se ne kvari svaki cas.Medjutim pojavom masovnosti i padom cena proizvodjaci su spucali cene i sad svako ima laptop.Medjutim moj savet vam je ne osudjujte brend nego osudjujte lose serije.
 
Poslednja izmena:
Imam ProBook 4525s, kupljen u winwinu pre 2 meseca, i tada je koštao 50000.
S obzirom da ga ne koristim ja, već moj mlađi brat, nemam mnogo iskustva sa njim ali ono što mogu da kažem jeste:
- Kvalitet izrade vrlo dobar, aluminijum je to ipak.
- Igre ne mogu da se igraju na njemu, osim onih tipa World of Goo i sl. ali ja sam bio toga svestan kada sam birao. Bitniji mi je bio HDD 500GB 7200rpm
- Touchpad stvarno nezgrapno postavljen i težak za korišćenje, miš neophodan.
- Ne greje se više od drugih laptopova, dakle normalno da se greje ali nije rešo.
- Autonomija slaba, sa uključenim wirelessom ne prelazi 90 minuta, bez njega nešto preko 2 sata. Kod mene je svejedno 95% vremena kod kuće, na kablu.
- Ja sam dobio kvalitetnu HP torbu uz njega, što je bila dobra dodatna vrednost bez koje se možda ne bih odlučio za taj model.

edit: Dolazi sa instaliranim SUSE linuxom, i potrebno je malo više truda da se sredi za Win, da se pronađu odgovarajući drajveri. Ipak, ima ga na HP-ovom support sajtu i nije kao kod nekih drugih marki da kupite laptop o kojem nema ni reči na internetu osim na sajtu prodavnice u kojoj si ga kupio.
 
Poslednja izmena:
Zao mi je sto sam i morao da reagujem na uopstenu konstataciju oko brendova, kad je ovo mesto gde i treba da stoje informacije o tacno odredjenoj seriji/modelu racunara, kako i jeste dao mladj.

Ovde vidimo da je njegov model ima 500 GB, ali steta sto nije dao naziv onoga sto ide nakon 4525s, pa bi smo znali da li je graf. integrisana ili ne (verovatno nije) i koliko ima GB RAM-a . Kada sam ja kupovao laptop, hteo sam da nadjem taj model uz koga je isla hp torba, ali vise toga nije bilo.

Sto se autonomije tice, mislim da je kod mene na nivou onoga sto rece mladj, s tim sto se koristi i bluetooth mis, uz stalno ukljuceni wifi. Uz malo agresivnije podesavanje pod Power, verovatno bi moglo da se dobije do 10 minuta, ali je u svakom slucaju otprilike na nivou drugih racunara slicnih performansi.

Ja sam, posto mi je to bio prioritet koji bih platio da sam ga nasao - trazio model sa 9 celijskom baterijom koji su se bili reklamirali, ali ga nijedan dobavljac nije imao. U HP Srbija (koji su bili sasvim usluzni u telefonskom razgovoru) su me upucivali na dobavljace jer rekose da narudzbe ne idu preko njih (posto sam im postavio pitanje da li mi tacno mogu naznaciti dobavljaca koji ima bas model sa 9celijskom baterijom, posebnom grafickom, antiglare i 3 GB rama) jer sam mislio da mozda imaju evidenciju svojih modela kod nasih dobavljaca (optimisticno od mene :d)

Sto se touchpad-a tice - ja sam pre kupovine procitao neke review-ove i prilicno komentara u kome su testeri (iz inostranstva) kritikovali dizajn touchpada kod cele 452Xs Probook serije, pa sam na osnovu toga cak i suprugu pripremio da ce touchpad da je zeza i da se verovatno nece ponasati kao kod drugih laptopova.

Kako ga je ona prva probala, rece mi - "pa ne zeza nista nego samo brze leti, i ovi dugmici (levi i desni taster) moraju bas da se pritisnu da bi kliknuli". Uzmem ja da koristim touchpad i posto sam ocekivao nekakvo neubicajeno ponasanje, nakon 30ak sek. shvatim da to sto su drugi opisivali i nije bas izrazeno. Sad da me neko pita, rekao bih mu touchpad k`o i svaki drugi, mozda vrlo blago osetljiviji.
 
Poslednja izmena:
Tražio sam ali sad stvarno ne mogu da nađem tačnu oznaku modela ni na laptopu ni u papirima
Ali, znam da je grafička mobility radeon HD 530v što će reći nije integrisana ali je ipak nikakva, i zalemljena je na ploču tako da se ne može promeniti.
Imam 3GB DDR3 1066 rama
 
Pa inace vecina lapova uopste nisu za gaming.Laptop masina je najvise predvidjena za poslovne ljude kojima je potrebna mobilnost i racunar u svakom trenutku........Postoje tzv gaming serija lapova medjutim ja licno to ne bi kupovao jer ne vidim svrhu.Danas za nekih 30-40 soma uzmes odlicnu gaming desktop masinu.Npr ja sam uzeo pre godinu dana X2 phenom i ati radeon 4730 i dalje mi rade sve igre.Da bi imao takve perfomanse na laptopu trebalo bi mi bar duplo vise para plus fora je sto ne znam za vas ali meni nije ugodjaj da igram za 15 inca nego na 22 inca je 100 puta bolje.Neko kaze moze se lap prebaciti na monitor.Pa da ali kad prebacis na monitor , stavis USB tastaturu i misa koji ce ti onda laptop.Onda je to isto kao desktop osim sto si ga duplo vise platio i greje se 100 puta vise :) Gledao sam tu grafiku i sta ja znam.Nije nista lposebna ali za laptop je dobra. :)
 
Poslednja izmena:
^^ Slažem se u potpunosti, napomenuo sam to o igranju da neko poput mog mlađeg burazera ne bi imao iluzije o nekom igranju na laptopu, nije me slušao kad sam mu rekao da uzme desktop pa sad krivi mene što mu je krajnji domet Farmwille :D Na kraju smo ipak iskeširali po pola za Xbox :)
 
Najveca mana ovog laptopa je definitivno prevelika sklonost da povuce mast, sto bi rekao jedan moj prijatelj koji ga je kupio :D pravi je magnet za otiske prstiju. Inace, out-of-the-box izgleda fenomenalno. A kad sam ga video posle nosenja u torbi, neciscen par dana... kao da je bio star par godina, sav umazan :( ponosni vlasnik ga mora redovno cistiti, ili da ga ne pipa uopste :)
 
Ili da koristi rukavice... :D
 
Šta, zar vi ne koristite rukavice inače? Šalu na stranu, istina je da se brzo prlja, ali kad je čist izgleda fenomenalno. Ja sam uz njega dobio mikrofiber krpicu, ali kasnije me je smorilo da ga bukvalno svaki dan čistim...
 
Vrh Dno