Šta je novo?

HP Pavilion DV6547eg

FOX river

Cenjen
Učlanjen(a)
22.09.2009
Poruke
183
Poena
180
Imam mogucnost da uzmem ovaj laptop za male pare, male pare jer nema hard u sebi, ali prodavac daje sa njim eksterni Samsung hard od 500GB.

Je l zna neko da li bi mogao da se namesti njegov hard, jer gubi se na mobilnosti ako bi svuda sa sobom nosio i eksterni da bi uopste mogao da pokrenem Windows.
 
??? zašto bi neko prodavao pavilion za male pare BEZ internog hard diska i dao externi hdd uz njega??? čak i da mora da kupi novi hdd i odnese ga u servis na ugradnju to bi mu omogućilo da prilično poveća cenu paviliona tako da bi se servisiranje još i isplatilo!!!
 
Lose sam procitao da daje eksterni 500GB uz njega, daje ga uz 60e doplate ko hoce da uzme.

U svakom slucaju ako je sve u redu sa laptopom u njega moze da se ugradi novi interni HDD?

Koja je po tebi realna cena tog notebooka?
Konfiguracija je
AMD Turion 64 X2 TL-56, 2x 1.8GHz
RAM: 2GB
GeForce 8400M 128MB.
 
Ja bih dao do 250€ sa hdd, znaci ovako oko 180-200€. Ali pazi sa njima, serijski problem sa crkavanjem graficke i pregrevanjem, mozda je preduvan ili zapecen rerni da radi 10ak dana koliko ta metoda prosecno drzi i posle ode graficka, a onda moras da das 90€ za zamenu cipa ako hoces trajno da resis problem. Znam ovo jer imam dv9000 kojem sada treba da menjam graficki cip, ja sam ga uzeo bas povoljno pa mi se isplati, a u principu su isti laptopovi samo druga velicina... A sve ovo ne mora da bude, moja sestra imam dv6000 koji nema nikakvih problema vec 3 godine... Ovo ti kazem samo da budes oprezan i da pazis koliko ga placas. A novi hard moze sam da stavis bez problema, odvijes jedan sraf, utaknes hard i zavijes... :D
 
Ok, hvala na informacijama. Ovo je preko eBaya, u mogucnosti sam da odem da vidim licno pre kupovine, ali kao sto i sam kazes postoje problemi koji su uocljivi tek na nesto duzi period.
 
Ako mozes da ga uzmes za do 120e ja bih ga uzeo. Oko 40e ti treba za hdd, a za 90e mozes da promenis graficki cip sa garancijom godinu dana. Tako da kad saberes sve te izadje 250e sto po meni nije lose, a mozda onih 90e nikad ni ne budes morao da dajes... ;)
 
Evo, dali su već odgovor oko cene, ja baš nešto nisam tu kompetentan pošto dugo nisam pratio scenu a kad sam zavirio gledao sam baš Pavilion modele jer su mi bili najprivlačniji po dizajnu i specifikaciji (dobra zamena za desktop) ali me je njihova cena uvek ubila u pojam :)
 
Externi hard uz laptop mozes da koristis samo kao storage i nista drugo.Za OS ti treba interni HDD i po mogucnosti SATA mada predpostavljam da to nije problem posto je noviji lap tako da je SATA 100%.Externi hard koristi USB interfejs sto je jako sporo za OS a i bilo sta.Mada ako je laptop povoljan uzmi jer polovan od nekih 320 gb mozes naci za 30-40 evra po oglasima.Mada imaj u vidu da polovni laptop racunari kostaju kod nas 250 evra tako da vidi dal ti se isplati.Za taj lap bez harda ja bi licno dao maximum oko 180-200 evra.Ne vredi vise.Ali to je da je u perfekt stanju i da baterija nije unistena.Ja sam danas u firmi imao toshiba lap za 250 evra dual core na 2 gb rama i mislim oko 250 gb hard.Tako da racunaj da ti je to maximum.Nemoj bacati vise para od toga.Mada imas sad za 38 000 din odlicnih lapova i to novih tako da vidi sta ti je najbolje.
 
Nazad
Vrh Dno