Šta je novo?

HP G7 Touchpad ne radi

dambizmay

Poštovan
Učlanjen(a)
18.02.2016
Poruke
15
Poena
54
Hitna pomoc mi je potrebna.
Posle zamene coolera na ovom laptopu touchpad i tasteri(levi,desni) ne rade. Da li se to nekome desavalo

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Taj neko sam ja :D Milion puta sam otvarao laptop i nista, takodje ovaj touchpad na drugom G7 radi.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Taj neko sam ja :D Milion puta sam otvarao laptop i nista, takodje ovaj touchpad na drugom G7 radi.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
Utoliko gore...
Sigurno je jedino da tačped nije odlučio sam od sebe da prestane sa radom.
Otvori ponovo i prekontroliši sve tri puta...
 
Ma prekontrolisao sam kao sto rekoh milion puta...nista ne pomaze a sto je najgore ne radi ni touch a ni klikovi... Probao sam i najnoviji bios da ubacim i nista ...Glupi HP... -.-

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Mnogo mi tu smrdi na neku nekompatibilnost sa ovim kulerom... ako je stvarno tako onda lol

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Nekompatibilnost sa kulerom zbog koje je prestao da radi tochpad?
Nema šta da utiče originalni kuler na touchpad.

Zamena kulera/rastavljanje/sastavljanje laptopa tokom kojih se napravi greška, e to je već nešto drugo...


p.s.
Pre nedelju, dve dana drugi član je imao probleme posle sastavljanja novih komponenti u konfiguraciju.
Na moje prvo pitanje da li je sve proverio tvrdio je da jeste.
Na kraju se ispostavilo da je pogrešno stavio procesor, bilo je istopljenih pinova i svačega.
Niko nije rad da prizna da je za*ebao stvar...
 
Poslednja izmena:
Jaoo bre poolmaker, imam servis racunara 10 godina, nije do tih gluposti, a ne znam ni do cega je

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Jaoo bre poolmaker, imam servis racunara 10 godina, nije do tih gluposti, a ne znam ni do cega je

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
Ko radi taj i greši.

Ako imaš servis računara deset godina tada znaš da zamena originalnog kulera ne može da utiče na prestanak rada touchpada.
Pod uslovom da se nije umešao ljudski faktor prilikom zamene kulera.
 
Postoji definitivno neki bag sa touchpad-om na G7. Kolega ga je imao i poceo je da mu otkazuje touchpad, i vec je bio dogovorio sa servisom da ga odnese - kad je odjednom proradio, i nakon toga nastavio besprekorno da radi.
 
Naravno da znam ali isto tako znam da nisam nista ostetio niti pogresno povezao...

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Postoji definitivno neki bag sa touchpad-om na G7. Kolega ga je imao i poceo je da mu otkazuje touchpad, i vec je bio dogovorio sa servisom da ga odnese - kad je odjednom proradio, i nakon toga nastavio besprekorno da radi.
A ja upravo nadjoh na jednom forumu lika koji se zali da mu tac ne radi bas upravo posle zamene kulera . LOL

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Ako je fabrički manjkav touchpad (loši kontakti?), "gubi se" povremeno sam od sebe i dolazi, to je već naravno nešto drugo.

Nevezano za ovo i samo kao anegdota, pre neki dan sam baš dizao sistem na novom Asusu X540SC-XX002D.
Iz fabrike mrtav touchpad...
Ljudi ga odneli u prodavnicu (kupljen u prodavnici, nije naručen) i ovi im odmah vratili pare nazad bez ikakvih komplikacija.
 
Meni se pre neki dan desilo da je na bukvalno novom ,nikad otvaranom cini mi se ASUSu X501A bio mnogo los wifi signal , ja ga otvorim kad imam sta da vidim , kraj crne zice od antene je bio otkinut, bez onog konektora . :D Sto se tice HPa rastavicu ga jos jednom i probati bez kucista da vidim sta ce se desiti..

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Jesi li probao da obrises drajvere pa da ih instaliras ponovo?
Ima li taj HP dugme za gasenje Touchpad-a? pogledaj ako ima da nije ono zakazalo?
 
Ne radi ni tokom instalacije wina ,a nema to dugme , i ja sam to prvi putt pomislio..

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Najveci problem je sto vlasnik kaze " ne zanima me to je radilo "

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
To moze da se ukljuci i iskljuci...

"TouchPad on/off button Turns the TouchPad on and off. Quickly double-tap the TouchPad on/off button to turn the TouchPad on and off."

" FN+spacebar " ukljucuje I iskljucuje isto...treba da se upali led dioda.
 
Poslednja izmena:
Da li kada udjes u device manager imas pod "Mice and other pointing devices" driver za touch pad? Ako nemas ukljuci skrivene drivere:

http://www.howtogeek.com/wp-content/uploads/2013/07/device-manager-show-hidden-devices.png

Ako se posle ukljucivanja skrivenih drivera pojavi i kada kliknes na njega pise "Currently, this hardware device is not connected to the computer. (Code 45)" onda nije lepo konektovan touchpad , tako je meni bilo na Dell N5110 morao sam da otvaram laptop i ponovo touchpad otkacujem i prikacujem samo sam ga jace gurnuo najverovatnije je kontakt bio slab.
 
Ma nista nije pomoglo , vracen je vlasniku. Na kraju sam zakljucio da ima problem i sa NEintegrisanom AMD grafikom , ploca na njemu tu nesto opasno baguje.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Znaci totalno si mu urnisao laptop? a samo je hteo da to bolje hladi...
 
Aha, vidis kako si ti pametan :)

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Ako je radio touchpad kad ti je dao laptop , ti(ako si serviser) si duzan da mu vratis kako je bilo sve , ne kazem da si ti kriv ali tako ispada , ti nemas delove od laptopa maticna ploca , touchpad , palmrest i slicno a usudio si se da popravljas , najverovatnije ovo nisi dobro spojio:

Capture.PNG

Isto kao kod mene na dellu , bio sam 100% siguran da sam povezao touchpad a nisam morao je jace da se gurne.
 
Ma aman bre ljudi GPU mu i pre nego sto mi je doneo bio u kvaru , zato mi je i izbacao blue screen i pre bilo kakve popravke samo sto sam ja mislio da je do sistema. Iskljucio coveku na jedvite jade AMD i tera mu samo na integrisanu Intel i rekao mu da kupi Misa

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Da mu je riknula baterija ti bi mu rekao da kupi Ruski agregat :d
Kako ti se zove servis?...da izbegavamo.

Ili ovako neko resenje...

N_Phillips11.jpg
 
Poslednja izmena:
Ovde u Lazarevcu su bila 2 servisa koji su to radili svakodnevno, cak su i gore stvari radili. Cak su i delove menjali, ja sam iskreno imao svasta da vidim, a jos i nemam servis (niti radim u jednom). Mislim sta reci kad je pre par godina drug odneo komp sa athlonom x2 i cpu je magicno postao athlon xp koji nije ni isti socket a grafiku je dobio integrisanu. Najcrnje od svega je sto bi to cak i proslo da nije imao koga da zove jer ne moze da pokrene nijednu igru i onda bi mu isti serviser prodao onu njegovu staru konfiguraciju kao novu :D
 
Super , otvaram servis ako zeznem nekom laptop a on mi donese neku sitnicu da mu sredim , samo mu vratim i kazem da kupi drugi laptop , madjija je bacena bila na laptop nisam ja kriv :)
 
Vrh Dno