Šta je novo?

HP 1018 - Economode pitanje

Dadoaprile

Slavan
Učlanjen(a)
07.12.2006
Poruke
29
Poena
304
Imam HP 1018 i jako sam zadovoljna. Kome je potreban crno beli stampac za tekst, toplo ga preporucujem. Punjenje tonera, vrlo jednostavno sa vrlo prihvatljivom cenom.
Ali, moram da pitam, sigurno ce neko znati. HP ima opciju Economode (stednja tonera). Aktivira se tako sto se ode na Control panel, printers, preferences, pa se stiklira Economode. Zanima me da li postoji kraci put i kako se to podesava i namesta. Dakle, kada odem na print i pojavi mi se onaj prozor na kome biram broj kopija, koje strane itd, kako da namestim da mi se u gornjem delu, gde je ime printera, u padajucem meniju pojavi i ta Economode opcija, pa da samo izaberem kada mi sta treba?
Hvala vam, poz.
 
Mh... jesi to videla negde da moze, ili samo pitas da li moze :). Laksi nacin svakako postoji. Pored tog menija gde biras stampac, imas Properties desno. Kliknes tu i tacno ti se otvori prozor gde ukljucujes Econo...
 
Jedino da ga ukljucis za stalno. Odes na properties stampaca, pa Advanced tab, pa Printing Defaults, pa advanced dugme i tu EconoMode stavis na On i ubuduce ce stampac stalno stampati u tom modu.
 
To je to - nema drugog nacina. Iz Control panel i dalje kada ukljucis ostaje uvek ukljucen, a prilikom stampanja necega kada odes na properties onda ga ukljucujes samo za taj dokument.
 
Pitam se da li ima smisla štedeti toner ako ga povoljno puniš.

Uzećemo za primer da je punjenje toner kasete jedna crvena, tj. 1000 dinara i da sa tim možemo odštampati oko 2500 otisaka što izađe da je cena štampe pri jednom primerku 0,40 dinara, pri redovnom podešavanju štampača.

U drugom slučaju ako stalno koristimo štedljivi mod ne bi trebalo da nam je ušteda veća od recimo mogućih maksimalno 500 otisaka po toner kaseti što onda ispada da je cena pri jednom primerku 0,33 dinara.

Znači na 1000 odštampanih otisaka u najboljem slučaju imamo uštedu od 70 dinara, što verovatno nije zanemarljivo pri većim količinama štampanja.

Kada štampamo u mix modu, čas ovako čas onako, ušteda je sigurno prilično manja a rekao bih i da je stalno menjanje svojevrstan a nepotreban sex.
Iskreno ja ne bih imao živaca.

Pravi smisao uštede se dobija samo u slučajevima ako se isključivo koriste originalne toner kasete jer se tada ušteda može pomnožiti sa 7, koliko više puta koštaju originali.
 
Poslednja izmena:
Na Economode brže strada opc valjak tako da ...?
 
Jeste, stvar je mozda u novcu, ali i u vremenu od punjenja do sledeceg, tim eko modom pretpostavljam da se produzava vreme trajanja? Znaci dajes pare 15,20 dana kasnije (lupam) nego kada ga ne koristis ? Ili gresim?

Sve zavisi od obima štampe i broja željenih siromašnijih/ekonomičnijih kopija.

Kao što rekoh deluje mi da je ušteda izgubljena ako se često menja, te hoću ovako, te hoću onako ;)

Bez razmišljanja žrtvujem uštedu za CTRL+P (eventualno broj kopija) ENTER.
 
To da li je ukljucen ekono mod ili nije ne daje razliku da li koristis Ctrl+P. Meni je stalno ukljucen. Uostalom taj econo mod i ne znam kako radi. Lepo pise u read me (ili gde vec) da on samo moze dovesti do ustede, mada zavisi od tipa stampe, ne nuzno. I ja na 1005 vrlo jeftino punim toner i menjaju mu neke valjke i sta ti ja znam pri svakom punjenju (mozda se uvek to tako radi, nisam u toku), ali ono... ukljuceno cisto gluposti radi, jer se cesto desi da ti papiri koji izadju, posle nedelju dana zavrse u kanti ili slicno, retko kad za duze :).
 
To da li je ukljucen ekono mod ili nije ne daje razliku da li koristis Ctrl+P. Meni je stalno ukljucen. Uostalom taj econo mod i ne znam kako radi. Lepo pise u read me (ili gde vec) da on samo moze dovesti do ustede, mada zavisi od tipa stampe, ne nuzno. I ja na 1005 vrlo jeftino punim toner i menjaju mu neke valjke i sta ti ja znam pri svakom punjenju (mozda se uvek to tako radi, nisam u toku), ali ono... ukljuceno cisto gluposti radi, jer se cesto desi da ti papiri koji izadju, posle nedelju dana zavrse u kanti ili slicno, retko kad za duze :).

Biće da se nismo razumeli.

U redu je kada je samo jedna opcija stalno uključena, koristiš prečicu i brz si.
Mene bi nerviralo da stalno ulazim u podešavanja i biram jednu ili drugu varijantu štampe, jbš onda uštedu u novcu.
 
Aham. Pa dobro, moze i tako da se gleda, u pravu si. Mada ljudi mozda imaju strpljenja.
 
Novi problem

Sada opet imam problem. Jednom sam stiklirala taj Economode, nisam se nesto odusevila, a procitala ovde da i nije neka usteda i da nije bas pozeljno da je printer stalno u tom modu. Resim da se vratim na normalno, "odstikliram" taj Economode i mislim sve reseno, ali... Iz nekog razloga je zapamtio taj mode i sada je stalno u tom modu i svaki put kada nesto hocu da stampam moram da odcekiram, grrr! Da li ima neki nacin da se iskljuci za stalno? :mad:
 
Sada opet imam problem. Jednom sam stiklirala taj Economode, nisam se nesto odusevila, a procitala ovde da i nije neka usteda i da nije bas pozeljno da je printer stalno u tom modu. Resim da se vratim na normalno, "odstikliram" taj Economode i mislim sve reseno, ali... Iz nekog razloga je zapamtio taj mode i sada je stalno u tom modu i svaki put kada nesto hocu da stampam moram da odcekiram, grrr! Da li ima neki nacin da se iskljuci za stalno? :mad:
Pogledaj moj post u temi(post broj 4) samo economode stavi na off i to je to.
 
Vrh Dno