Šta je novo?

How to: PS2 Emulacija

Zato shto je MP orijentisana.
 
E i shta bi sa Metal Gearom? Zanima me mnogo shta su uradili sa ovim shto je osetljivo na jachinu pritiska.
 
BIOS je isti za bilo koju verziju, a traženje istog nažalost spada u stvari koje su zabranjene na ovom forumu.
 
Igrajte ljudi Mortal Kombat Armagedon, radi super a mnogo zarazno, verujte.
 
Evo spisak igara, koje sam igrao i koje su 100% igrive:

Gran Turismo 4 (trebace vam ekstra klokovan procesor ;))
Metal Gear Solid 3 Subsistence
Resident Evil Code Veronica X
Shadow Of The Colossus (ovo sam skoro skinuo, jos nisam probao, ali 99% radi)
Resident Evil Dead Aim

Za Gamecube emulaciju (iako nije tema):

Resident Evil Remake
Resident Evil Zero

(mislim da nista drugo kvalitetno i nije izaslo za gamecube, a da nije izaslo i za PC/PS2 :p).
 
Poslednja izmena:
Evo spisak igara, koje sam igrao i koje su 100% igrive:
---
Shadow Of The Colossus (ovo sam skoro skinuo, jos nisam probao, ali 99% radi)

Ovo zvuci kao kada su pitali Sandru Nikolic koja joj je omiljena knjiga, a ona odgovorila - Hari Poter, doduse nisam je citala, ali sam gledala film :).
 
saveti za igranje na PCSX2 emulatoru:

NTSC - 60fps

PAL - 50fps - nabavite pal igre, rade brze, 100% brzine je kada igra radi na 50, a ne 60fps-a
pa komp ne mora da se muci da izgura 10fps-a vise!!!

PROBLEM: ako neka NTSC igra radi na emulatoru, ne mora da znaci da ce raditi i njena PAL verzija i obrnuto...

da ne bi bilo zabune:

"hej meni radi XXX igra!"

"Brate, meni ne radi, kako kod tebe radi?"

- jedan ima PAL ili NTSC, drugi ima suprotno od onoga sto ima prvi :) :) :) :) :)

PCSX2 kompatibilnost mozete pogledati ovde:

http://www.pcsx2.net/compat.php?c=key

a ovo je link za najnovije verzije emulatora:

http://www.molykeia.com/pcsx2.php

ne znam da li je neko objasnio ovo pre mene, mrzelo me da citam. :)
 
Poslednja izmena:
Ovo zvuci kao kada su pitali Sandru Nikolic koja joj je omiljena knjiga, a ona odgovorila - Hari Poter, doduse nisam je citala, ali sam gledala film :).

:p
Evo probao sam radi :).

saveti za igranje na PCSX2 emulatoru:

NTSC - 60fps

PAL - 50fps - nabavite pal igre, rade brze, 100% brzine je kada igra radi na 50, a ne 60fps-a
pa komp ne mora da se muci da izgura 10fps-a vise!!!

Moja iskustva su suprotna, barem sa pcsx2 emulatorom, nijedna PAL igra mi nije radila, dok mi je svaka NTSC htela.
 
:p
Evo probao sam radi :).



Moja iskustva su suprotna, barem sa pcsx2 emulatorom, nijedna PAL igra mi nije radila, dok mi je svaka NTSC htela.

Pa nisam ja dzaba napisao ovo:

"PROBLEM: ako neka NTSC igra radi na emulatoru, ne mora da znaci da ce raditi i njena PAL verzija i obrnuto..."
 
Video sam :), ali meni bas nijedna PAL nije htela raditi, nabavio sma 3-4 igre.
No naravno ti mozes imati sasvim druga iskustva.
 
Lepo nabavite PS2 k'o ja i bas vas briga za emulatore, kompatibilnosti, hoce, nece. Ko je zaista pravi gamer nece zaliti pare. Gledajte na to kao na investiciju.
 
Lepo nabavite PS2 k'o ja i bas vas briga za emulatore, kompatibilnosti, hoce, nece. Ko je zaista pravi gamer nece zaliti pare. Gledajte na to kao na investiciju.

:d ^.
Investicija = bacene pare.
Kao da ja sad zelim da igram zilion igara :), najpoznatije i najbolje igre su podrzane, MGS, RE, GT serijali :), izmedju ostalog.
 
Poslednja izmena:
Krajnje netacno da su bacene pare. Prava konzola daleko bolje i udobnije radi. Emulator je samo zezanje, pravo igranje je na PS2 konzoli. Provereno! ;)
 
Krajnje netacno da su bacene pare. Prava konzola daleko bolje i udobnije radi. Emulator je samo zezanje, pravo igranje je na PS2 konzoli. Provereno! ;)

A sta si to tacno proverio :).
Ja presao Resident Evil Code Veronica X bez ikakvih problema.
Da ti dam dzojped u ruke i sakrijem iza stola pc/ps2 ne bi znao na cemu si igrao ;).

Enough said :wave:.
 
Razlog 1. - nemam TV. Šta će mi više razloga :D
 
Povezi ga na monitor.:D
Nego rade i DBZ Budokai Tenkaishi 3 i DBZ Infinite Worlds, oba sam presho.
 
Dvojezgarni proc @ 3.5Ghz
Ostatak je manje vise nebitan, 1GB RAM, i neka grafa na nivou HD3850/3870
 
jaoj ljudi, imao sam gdsx plugin na kome je radio god of war 2, i presnimio sam ga novim! :wall::wall::wall::wall::wall::wall:

sad je opet onako zelena slika! :wall:
ako ima neko r962 - r1030 plugin, dajte na PM, nema nigde da se skine! :wall:
 
Evo sa ovim radi bez zelenog ekrana, inace ne vredi igrati gow1, onu maglu je nemoguce skloniti,a u kasnijim nivoima se nista ne vidi dalje od igraca, igrivo je do nivoa Athen gde renderuje samo blizu igraca(ovo vazi za dx9, ne znam kako je u dx10, je l` presao neko celu)? Moze se i ovako preci ali je mucenje..
 

Prilozi

  • gsdx.rar
    837.8 KB · Pregleda: 82
Poslednja izmena:
Nenade, hvala za gsdx...

gow 1 moze da se igra "normalno" na dx10, magla je providna i ne smeta kao u dx9,
mada i dalje stoji kao 2d ravan, ali kazem ti, ne smeta skoro uopste, providna je... :)

i oba gow-a rade fenomenalno sa "Vu Cycle Stealing" hackom, na core 2 duo @ 2800mhz, i bez drugih hackova,
sa cpu-om podesenim na "Limit" (Frame Limiting)... konstano radi na 59-60fps-a!!!
verzija pcsx2 je r1329...
 
Poslednja izmena:
Nenade, hvala za gsdx...

gow 1 moze da se igra "normalno" na dx10, magla je providna i ne smeta kao u dx9,
mada i dalje stoji kao 2d ravan, ali kazem ti, ne smeta skoro uopste, providna je... :)

Providna je i na dx9 ali u prvih 4-5 nivoa, kasnije nema magle nego umesto magle nema nista, ne vide se objekti dok se ne pridje. Jesi li malo duze igrao? Nista onda, mozda odigram kasnije na win7...
 
presao sam skoro do kraja, oko 99% igre, gde emulator zakuca kod fight-a za zadnjim boss-em...

magla nije pravila problem uopste...

ali, kad sam prelazio, imao sam stariju verziju pcsx2 i gsdx, pa mozda ove nove verzije nece zakucati pred kraj... magla na dx10 nije problem 100%
 
:)

Moram da se pohvalim da na PSX2 Emulator 0.9.6, God of War radi kao podmazan ^^... Jedini problem koji sam imao jeste, da sam pomesao Dpad sa Analognim, sto je dovelo do toga da nisam mogao da se krecem. Sve u svemu, iznenadio sam se, bice od ovoga nesto :) :-devil-: :smoke:
 
Nazad
Vrh Dno