Šta je novo?

Honor Magic 5/Pro/PE

Da li je neko imao problem da prilkom snimanja videa na primer neka svirka nekad zvuk dude ok a nekad kao da na momente se prigusi-smanji pa se vrati i tako par puta, ne mogu da skontam moguce je da kako drzim telefon horizontalno mozda sakom prigusim zvucnik sa donje strane tela tu gde se puni taj zvucnik,
Mnogo me nervira, posto imam deblju futrolu mozda dlanom uspem da ga prigusim.
 
Ja tih problema prilikom snimanja nemam. Mada ne znam da li je bitno ali ja koristim maskice za telefon. Nisam snimao neke svirke, ali sam snimao druge stvari. Probaj snimiti neki video bez maskice, ili simuliraj, pusti neku muziku pa vidi da li ce bez maskice opet biti tih anomalija.

Inace ne mogu da verujem da su bas ovoliko spori sa updejtom. Znam da Honor nije poznat po brzom azuriranju ali nisam znao da je uvek poslednji. :)
 
Da li je neko imao problem da prilkom snimanja videa na primer neka svirka nekad zvuk dude ok a nekad kao da na momente se prigusi-smanji pa se vrati i tako par puta, ne mogu da skontam moguce je da kako drzim telefon horizontalno mozda sakom prigusim zvucnik sa donje strane tela tu gde se puni taj zvucnik,
Mnogo me nervira, posto imam deblju futrolu mozda dlanom uspem da ga prigusim.
Ni ja ne snimam koncerte i svirke telefonom, ali ovo što si opisao može da bude nešto od sledeća dva:
  • možda su mikrofoni sa tzv. kompresijom (što može da bude i nametnuto softverski, u smislu otklanjanja nekakvih šumova koje softver "proglasi" za šum) i da se onda snimljen zvuk, ako odjednom grune nešto baš bučno, ili nešto što softver smatra za šum pa želi da ga otkloni, malo priguši pa se odmah potom opet otvori... Ako su trajanja tog prigušenja kratka, sekund-dva, onda je ovo...
  • ako su trajanja duža od sekund-dva, onda sigurno pokrivaš neki od mikrofona prstom i dobijaš zvuk kao da ti je mikrofon u tegli.
Imaj u vidu da mikrofona sada na telefonima ima više od jednog.
 
Meni se desilo kad snimam, zaključano fokus. Bio je žuti kvadratić. Snimao dete, kako se šetala kao da ima opciju praćenje. U jednom trenutku je prestalo. Ne znam da li je zbog toga što se po malo kretala ili što mi je baterija bila na 9%. Uglavnom nisam posle uspeo da zaključak fokus.
 
Ni ja ne snimam koncerte i svirke telefonom, ali ovo što si opisao može da bude nešto od sledeća dva:
  • možda su mikrofoni sa tzv. kompresijom (što može da bude i nametnuto softverski, u smislu otklanjanja nekakvih šumova koje softver "proglasi" za šum) i da se onda snimljen zvuk, ako odjednom grune nešto baš bučno, ili nešto što softver smatra za šum pa želi da ga otkloni, malo priguši pa se odmah potom opet otvori... Ako su trajanja tog prigušenja kratka, sekund-dva, onda je ovo...
  • ako su trajanja duža od sekund-dva, onda sigurno pokrivaš neki od mikrofona prstom i dobijaš zvuk kao da ti je mikrofon u tegli.
Imaj u vidu da mikrofona sada na telefonima ima više od jednog.
Prvo hvala ti na odgovoru, mislim da ce tacno ovo drugo biti kao u tegli budu ta prigusenja budu, i po par sekundi tipa 2-3 seknde zavisi, verovatno je do moje ruke kada me uhvati umor drzim desnom ruko samo i onda mi dlan bas dodje kod mikrofona i verovatno kako prislonim prigusim kako pa pustim vrati se zvuk i tako vise puta, a kada obratim paznju i drzim ga samo po bokovima nema problema.
 
Danas sam bas na trgu malo eksperimentisao, momci imali tonsku probu ozvucenje jako a ja blizu bine i kada je npr. kulminacijija u pesmi i pojacaju se neke frekvencije tacno software smanji zvuk na trenutak pa onda vrati, na delovima gde je ravno sto se tice zvuka sce ok, iskreno do sada ni jedan telefon nije imao te software asistencije pa mi malo treba da se naviknem
 
Definitivno ili je bag ili je software toliko loš koji kontrolise jacinu snimljenog zvuka pri snimanju videa da je to strasno, danas opet snimao on smanjije pojacava kako on misli da naidje neka jaca frekvencija zvuka ali to nema veze sa vezom, prva stvar za 4 meseca koriscenja ovog telefona koja me je razocarala kod ovog telefona to je stvarno sramota za ovakvu klasu aparata. Mozda nekim abdejtom srede ali ovo je bas bezveze.
 
Ako imas garanciju idi resi to. Ne znam za druge ali ja tih problema nemam.
 
Sinoc sam bas pre pisanja pustio muziku na zvucnike i upalio snimanje. Odaljio sam se od zvucnika i priblizavao. Nisam primetio nikakve anomalije. Nisam bas otisao na koncert, iskreno nisam dugo ni bio na nekim svirkama. Ne znam sta bih ti rekao, mozda bih probao sa reklamacijom.
 
Nazad
Vrh Dno