Šta je novo?

Homeworld 3 ???

Meni secka... Nisam patchovao jer patch prijavljuje da nemože nešto da kopira, a i mrzi me da se natežem sa njim. Miš secne / igra secne na svakih minut po jednom... Na staroj konfi, ehhhh, lepo je to radilo. ;)

Upali vsync ako nisi. I obavezno instaliraj najnoviji whql driver.
BTW evo jednog kvalitetnog moda za HW2, za sve oni koji smatraju da je simplifikovana igra u odnosu na prethodnike: http://www.homeworld2complex.com/
 
da sad sam se podsetio da u dvojci uopste nema formacija kao u kecu... moja omiljena CLAW :D

Upali vsync ako nisi. I obavezno instaliraj najnoviji whql driver.
BTW evo jednog kvalitetnog moda za HW2, za sve oni koji smatraju da je simplifikovana igra u odnosu na prethodnike: http://www.homeworld2complex.com/


e ovo se zove mod, secam se kad je tek bio u razvoju i smorio se kada sam video koliko planirajud aga rade i koliko je veliki :) izgleda da je doslo i to vreme :)
 
Poslednja izmena:
A da li se sa ovim modom moze shljakati single player?

Ne znam, nisam ga probao, probao sam samo Battlestar Galactica mod, koji je odlican (koristi shader model 2 i bump mapping :p). Planiram da pretrcim HW1, Cataclysm, pa tek onda HW2 sa tim modom, trebalo bi da moze SP :)
 
Ah, stvarno sjajna vest. Kec za mene i dalje predstavlja najbolji deo. Kataklizma je OK ali su neke etape prilično teške. Kod dvojke mi se naprosto nije svideo sistem po kojem je broj protivnika zavisio od broja tvojih trupa na kraju prethodne misije. To je moglo vrlo lako da se "prevari" recikliranjem većine brodova pred sam skok ali ipak ... malo je bezveze.

Jedina igra za koju mogu da kažem da je, po tom nekom šmeku i uživanju, blizu HW je (bar za mene lično) O.R.B. Niko ga nije pomenuo do sada, pa eto ... topla preporuka za tu igru, dok čekamo "trojku". ;)
 
Poslednja izmena:
A da li se sa ovim modom moze shljakati single player?

ima skirmish... ali brale moj koliko su oni opcija ubacili i izmena! ono je fantazija! tek sad vidish kako je hw mogao da izgleda (tj da je moglo mozda i bolje)... jedino sto te u pocetku i komp dere na easy dok ne snimish sve cake
 
Samo da kažem da sam počeo da igram Hw2 i ovo je... Ovo nije nastavak. Hw2 je Relicov flop. Igra nema dinamiku, svaki čas treba nešto da istražujem, nemam pojma odakle resursi dolaze, sve je nepregledno... Blagi užas. A tek ovaj meni, koji nazvaše Taskbar, bez teksta.
Homeworld (1) je minimum 5 puta bolja igra. Ovaj Hw2 je zvečka za bebe.

Nedostaje mi transparentan meni, lakša kontrola jedinica, lakša kontrola sensora... Sve je naopako. Mogli su barem konfig tastature da prebace, nego su je sveli na all users friendly. Zbrajanje jedinica, i to mi je nekako... Pff...

Ono što fali Homeworld (1) je kretanje mothershipa (da su stavili čopor šimpanzi da popravljaju od prve šeme, do 11 ili 12 bi proradio). I naravno bolje texture, bolja 3D/CPU podrška.

Nadam se da će Hw3 ići u duhu orginala. Spartanski opremljen. Hoćeš da igraš, ima da naučiš sve prečice na tastaturi, da spasavaš svaki scout. Hw2 je sve, samo ne Hw igra.
Voleo bih da vidim taj Battlestar Galactica mod uživo kod sebe na kompu, ali video sam ga već na Youtube, pa iz toga mogu da zaključim, da je bolje bilo Relicu da je uradio BSG igru nego Hw.
 
Samo da kažem da sam počeo da igram Hw2 i ovo je... Ovo nije nastavak. Hw2 je Relicov flop. Igra nema dinamiku, svaki čas treba nešto da istražujem, nemam pojma odakle resursi dolaze, sve je nepregledno... Blagi užas. A tek ovaj meni, koji nazvaše Taskbar, bez teksta.
Homeworld (1) je minimum 5 puta bolja igra. Ovaj Hw2 je zvečka za bebe.

Nedostaje mi transparentan meni, lakša kontrola jedinica, lakša kontrola sensora... Sve je naopako. Mogli su barem konfig tastature da prebace, nego su je sveli na all users friendly. Zbrajanje jedinica, i to mi je nekako... Pff...

Ono što fali Homeworld (1) je kretanje mothershipa (da su stavili čopor šimpanzi da popravljaju od prve šeme, do 11 ili 12 bi proradio). I naravno bolje texture, bolja 3D/CPU podrška.

Nadam se da će Hw3 ići u duhu orginala. Spartanski opremljen. Hoćeš da igraš, ima da naučiš sve prečice na tastaturi, da spasavaš svaki scout. Hw2 je sve, samo ne Hw igra.
Voleo bih da vidim taj Battlestar Galactica mod uživo kod sebe na kompu, ali video sam ga već na Youtube, pa iz toga mogu da zaključim, da je bolje bilo Relicu da je uradio BSG igru nego Hw.

Nije toliko strasno :) Secam se mog prvog utiska, bio je slican ovome. Navicices se ;)
 
Osećam kao da nemam kontrolu nad jedinicama. Takođe, evo zaboravio sam da spomenem, fali mi i to ne toliko, ali opet fali, formacija... Ne vredi. Totalno sam se navikao na Hw, da mi je Hw2 totalno Alienworld.

Evo da dodam da sam je ponovo instalirao i opet... Kad ne valja... Kad je nešto naopako napravljeno...
Escape ti ne otvara meni od igrice, nego moraš da klikneš na dugme, ne mogu da se načudim koliko su to loše uradili.
Dalje priča, glasovi, naracija... Kec je za ono primer kako se radi igra, a Hw2 je primer kako se NE RADI igra. :)

Bio sam u pravu, kada je izašla, i sada sam u pravu. To definitivno nije igra za mene, a sa Hw(1) nema nikakve sličnosti (na žalost).
 
Poslednja izmena:
Ajd, da skupimo WishList za Hw3 pa da im pošaljemo.

Bio bi red da naprave nešto što nam se igra, a ne nešto sa čim moramo da se rvemo ne bi li postigli nešto prosto. Ajd da napravimo neku kompilaciju želja pa da pošaljemo. Valjda će to neko pročitati tamo...
 
samo ti stavi complex mod pa ces da se upishkish u gace od opcija :)
 
Samo da objavim, prešao sam Homeworld (prvi deo, prvi put). Više puta sam stizao do 13te misije i ostavljao za kasnije, a sada sam prešao svih 16.

Homeworld 2 ne može ni da priđe ovome.
 
Samo da objavim, prešao sam Homeworld (prvi deo, prvi put). Više puta sam stizao do 13te misije i ostavljao za kasnije, a sada sam prešao svih 16.

Homeworld 2 ne može ni da priđe ovome.


Prvi Homeworld je neprevaziđen. Ja moram svake godine da ga obrnem i podsetim se
šta je dobra igra.
 
Kec je najbolja igra svih vremena. U dvojci mi se nije svidelo što su promenili kontrole i bespotrebno zakomplikovali stvari ali Bože moj... Jedva čekam... Jedva čekam. U principu, barem po meni, bilo bi dovoljno da urade facelift u skladu sa mogućnostima novih mašina i novu priču. Sve ostalo bih zadržao :D
 
Prvi deo je bolji i zbog utiska koga je tada ostavio (revolucija u RTS svetu) ...jednostavno atmosferu , neke ideje , muziku ... cisto sumnjam da ce prevazici u ne znam kom nastavku :p
 
Ja ne znam kako vama,ali meni je dvojka bre nešto užasno teška i to i na easy modu :p...mislim nikako nisam uspevao da se odlepim od one 3. ili 4. misije (odmah posle one kada teba da osvojiš neku platformu za pravljenje brodova i da je odbraniš)...ja ne znam kako su to uradili ali u kecu kada potrošiš sve resurse u galaksiji tačno vidiš da ti AI šalje sve manje i manje talasa i jedinica da te napada...a ovde ja posisam skoro sve resurse , a AI šalje najjače, maltene, jedinice i to talas za talasom (ja se iznerviram, šibnem jedno 5-6 scout-a, da vidim šta ima on tamo, kad me gazi tako, kad ono 0, njet, nicht, ništa od resursa u njegovom delu :p) pa odakle bre :wall:
 
Ja ne znam kako vama,ali meni je dvojka bre nešto užasno teška i to i na easy modu :p...mislim nikako nisam uspevao da se odlepim od one 3. ili 4. misije (odmah posle one kada teba da osvojiš neku platformu za pravljenje brodova i da je odbraniš)...ja ne znam kako su to uradili ali u kecu kada potrošiš sve resurse u galaksiji tačno vidiš da ti AI šalje sve manje i manje talasa i jedinica da te napada...a ovde ja posisam skoro sve resurse , a AI šalje najjače, maltene, jedinice i to talas za talasom (ja se iznerviram, šibnem jedno 5-6 scout-a, da vidim šta ima on tamo, kad me gazi tako, kad ono 0, njet, nicht, ništa od resursa u njegovom delu :p) pa odakle bre :wall:

Pechuj igru, koliko se secam olaksava kampanju.
 
meni je dvojka je boza u odnosu na keca :) ali mi se cini da je kataklizma bila najizazovnija
 
Igrao sam malo onaj Complex mod za HW2 i stvarno je sjajna stvar, ali očigledno je da još uvek nije završen. Prilično je neizbalansiran, a Hiigaran strana ima duplo više brodova koje može da pravi.
Eh da... poprilično je zahtevan kasnije, nisam još načisto da li ga koči procesor ili grafička.
 
Super je art style, sad konacno igra izgleda kao pravi koncept art.
Al sto se pustila u promet Karan S`jet... sve do sada ona je bila simbol pozrtvovanosti i odricanja zarad spasavanja flote i rase (ona je "mothership" ,ko nije upoznat).
U svim delovima je bila celava, a sad ima Mayboline kosu, i sminku i sve.
Valjda je taj posao i za nju postao rutina :p

Homeworld_2_%28video_game%29_box_art.jpg

50WckBw.jpg
 
Koliko su efektnije bile one crno bele katscene iz originala. Nisam nesto odusvljen ovim trejlerom...

Ne znam da li je vec bilo, ali ja prvi put tek sad vidim ovaj gameplay:
 
Imam poverenja u Blackbird. Ovih dana po treci put prelazim Deserts of Kharak i čini mi se da mi je svaki put sve bolja. Skidam kapu koliko dobro su prizemljili Homeworld u 2.5D.

HW3 obećava. Dizajn brodova je vrhunski!

Prosto mi je neverovatno koliko jedan RTS serijal može da bije po emocijama. :)
 
Nazad
Vrh Dno