Šta je novo?

Hogwarts Legacy

Zavrsio upravo igru. 48h.
Ok, da ponovim, definitivno igra gubi zalet u jednom trenutku, ali meni nije bilo strasno.
Ima dosta sadrzaja i mogu da kazem da sam se lepo zabavio igrajuci. Zavrsio sam taman kada vise i ne bih mogao da je igram.

Ima mesta da se unapredi, ima dosta neostvarenog potencijala.
 
Izgleda da pravi vise stete nego koristi. :rolleyes:


Nije sve tako crno :) Video sam taj video cim ga je izbacio, jer je isti lik radio analizu podesavanja ranije, pa mi izlazi na YT od kada sam ga zapratio.

Ima neki bug sa menjanjem podesavanja.
Ja kada sam probao sa ultra na high, desilo mi se to sa RT, da mi sve posvetli i prsne ceo RT, ali u sustini bolje radi i ne izgleda losije.
 
Da li je jos neko imao problem, ovo mi se desava unutar zamka i samo kada je dan.
Npr, pomerim se na levo, sve je ok. Na desno, uzas...

Nisam probao sa RT off, ne znam da li to ima neke veze.



 
Da li je jos neko imao problem, ovo mi se desava unutar zamka i samo kada je dan.
Npr, pomerim se na levo, sve je ok. Na desno, uzas...

Nisam probao sa RT off, ne znam da li to ima neke veze.



Jes, meni se ovo desava, svaka strana zamka drugacije svetli, kao da je sunce u prostoriji :D isto nisam probao bez RT-a. Doduse nisam ni igrao puno, nisam imao vremena, samo par minuta da isprobam ovaj patch
 
Da li je jos neko imao problem, ovo mi se desava unutar zamka i samo kada je dan.
Npr, pomerim se na levo, sve je ok. Na desno, uzas...

Nisam probao sa RT off, ne znam da li to ima neke veze.



pa u gornjem videu imate ovaj problem...
 
Da li je jos neko imao problem, ovo mi se desava unutar zamka i samo kada je dan.
Npr, pomerim se na levo, sve je ok. Na desno, uzas...

Nisam probao sa RT off, ne znam da li to ima neke veze.



To znaci da nemas pirata :D

To je taj bug koji je dosao sa novim patchem.
Probaj osvetljenje na ultra, meni ne radi na high RT, a na ultra sve ok.
Bez RT bi trebalo normalno da radi.
 
Nije osvetljenje ni u 1.0 verziji bilo dobro, u dosta navrata se svetlo menjalo, kad postoji dijalog s nekim, u istoj prostoriji jedno svetlo na jednog aktera, drugo na drugog - i to ne na adekvatan način, nego bukvalno drugi color grading potpuno. Baš zna da ubije vajb u mnogim trenucima, šteta za ovako lepo odrađen zamak da pati od lošeg rada sa svetlom.
 
Ja ću od svih questova definitivno najviše pamtiti Sebastijanovu priču... Želim da u HL 2 dozvole da prebacimo odluke iz HL 1 po tom pitanju.
 
Po cemu? Po tome sto je samouk kao Vuk Karadzic? Decko je van skole naucio sve najjace i neoprostive kletve ali zato bez pomoci naseg junaka ne moze nos da obrise. Sve kvest linije kompanjona su tesko sr. a ni glavna prica nije mnogo bolja. Igru vadi odlican artwork i letenje na metli koje je zaista zabavno. Ostalo je..meh.
 
0-02-05-d3079b191e941aabeeb3e0aac3c5e72525bc0f6c4cc9404d543fc90b3fa78f9d_f9d37f95618bea9a.jpg




Pauzirao sam i izgubio se u HL :) Gde su glavne misije, sta propustam? Kontam da ih nisam zavrsio, jer mape ostalo dosta da se otvori :unsure:


0-02-05-f4cfa8729d9ec4a09537578a4863017cee7007c7a6f64114a531317c87925a03_c20f30ab8634246f.jpg
 
Ako hoćeš samo glavne misije, imaš sa leve strane da izabereš grb da ti prikaže samo njih.
Ako ne znaš gde da ideš, kada selektuješ/trackuješ misiju, imaš da stisneš F dugme i odmah ti otvori na mapi gde da odeš.
 
Ako hoćeš samo glavne misije, imaš sa leve strane da izabereš grb da ti prikaže samo njih.
Ako ne znaš gde da ideš, kada selektuješ/trackuješ misiju, imaš da stisneš F dugme i odmah ti otvori na mapi gde da odeš.
Ma ok, ja sam 30h u igri :) Znam to, nego na tom grbu kaze NO MAIN QUESTS AVIABLE...
P.S. Dobra ti ta graficka, za moj KOMP idealna..Kontam da bi i napajanje bilo dovoljno...
 
zavrsio sam igru (40h i dosta solidan broj odradjenih sporednih misija)

ocena 8/10 na kraju :) - iako cu dati vise nedostataka nego prednosti mislim da su nedostaci nedovoljno znacajni da nadjacaju prednosti
definitivno super AAA igra sa nekoliko mogucih unapredjenja ako planiraju da nastave ovo

plusevi:
  1. napravili su stvarno magican svet koji privlaci i mlado i staro (vise mlado cini mi se :) ) ali svakako dopadljiv svet
  2. igra je maksimalno zarazna prvih 15-20 sati jer se konstatno nesto otkljucava (magije, zivotinje itd.)
  3. postoji jako, jako veliki broj kombinacija/nacina borbe (potions, spells, plants itd.) - ovo je ogroman plus za mene
  4. igra je nekako ljupka :) uzivanje je igrati je, nisam se osecao pod tenzijom igrajuci ovo
nedostaci:
  1. nakon sto se otkljuca sve zivo od magija/stvorenja i cuda, igra nekako postaje dosta dosadna jer nisu nasli nacin da se to nagradi u igri (primer - i dalje je metla najprakticniji nacin kretanja kroz svet bez obzira sto imate vise mogucnosti sem te), ako ne koristite unforgivable curses bukvalno mozete preci igru sa magijama koje ste naucili u prva 3 sata igranja
  2. ne postoji potreba za koriscenjem potions/plants/upgrades gotovo uopste, bukvalno mozete da predjete igru bez da ista od ovoga koristite (izuzev koriscenja wiggenweld potion) - ovo je ozbiljan minus. Takodje postoji gomila stvari koje bi kao trebalo da imaju neku ulogu ali je uopste nemaju u igri - milion nekih stvorenja, opreme, cuda
  3. igra je previse laka (a ja nisam neki ozbiljan igrac ni u kom slucaju) - na normalnom nivou tezine (kako god se zvao) zavrsio sam igru tako da sam ukupno samo 2 puta poginuo i to oba puta namerno jer se igra zabagovala pa sam hteo da restartujem misiju
  4. sistem nagradjivanja je jako bizaran, dacu primer - mrcvarite se jako da otkljucate one magije za otkljucavanje vrata a realno nakon prvog nivoa (od mogucih tri) nema smisla cimati se naknadno jer iza tih zakljucanih vrata nalazite bukvalno nebulozne predmete. Takodje, predjete pecinu sa 12 zagonetki i 119 neprijatelja i na kraju sve sto ste skupili je 16 dinara i nekih bednih 180xp sto je fazon 18-i deo progresa ka sledecem nivou
Ako poprave nedostatke u nastavku ovo ce biti fenomenalna igra, za sada od mene 8/10
 
15 miliona primeraka i milijarda američkih dolara za Harisa Potera u prva tri meseca :cool:
Uskoro stiže na PS4/XBO.
 
https://portkeygamessupport.wbgames.com/hc/en-us/articles/16304407055251

Odavno nisam video ovoliku kolicinu ispravki u jednom patchu, zapanjujuce koliko problema se vuklo.

Ne znam za vas, ali kad vidim sta se radi u novim igrama, osecam se pomalo kao magarac ako ih kupujem day one i igram po izlasku.
Sve to izgleda mnogo fluidnije, optimizovanije i bez bagova nekih 6 meseci od izlaska.
Kad optimizuju igru onda lagano moze i na dosta vecim podesavanjima da se predje, u vise fps, samim tim izgleda i lepse i prijatnije za igru.

Bukvalno se sve svelo na obicnu racunicu da je ovo jeftinije. Da je preskupo platiti dev team + QA da rade jos 3-6 meseci na igri.
Vec lepo izbaci igru kad je ona na 80-85%, pa posle ostavi manji tim da je pegla i dotera na osnovu zalbi igraca.
Ostatak tima odmah prelazi da radi drugu igru.

Cista racunica, zato i kazem da treba cekati.
Pogotovo za singleplayer igre, gde realno i moze da se ceka.
Skoro sam presao Gotham Knights, to je sada potpuno druga igra u odnosu na izlazak, nema problema. Tako ce srediti i TLOU 1, Jedi Survivor i mnoge druge..
 
Posle ko zna koliko sati igre i odradjenih svih glavnih misija i veci deo sporednih misija sam presao igru, one stvari da jurim kljuceve ili one slike nije mi padalo na pamet.

Skupio sam 9 pa 11 moonstone da mogu da odkljucavam vrata 1 lvl i 2 lvl ali nisam se trudio da idem za 3 lvl jer mi ne znaci nista a oprema ko oprema je tu da se kaze da je ima ali nekog bitnog znacaja nema.

Sto su svi rekli spocetka je igra fenomenalna i pravo je uzivanje istrazivati sve ali sada pred kraj kada sam ulazio u pecine vise ih nisam ni ubijao ni trazio kovcege nego samo pravac na misiju da je sto pre zavrsim. Malo mi se igra smucila jer sam je zadnih nedelju dana samo to igrao osim sto sam juce igrao nesto drugo. A nisam hteo da je prekidam ili da je razvlacim jer da sam odugovlacio sigurno je ne bih zavrsio.

Da li sam uzivao, jesam ali sve se na kraju svelo idi do ovoga uradi mu to pa se vrati da mu kaze sta si uradio. Jeste tako je u svim igrama ali krastavac ljudi omatorilo se i da prostite svaki ku*ac covek sad smeta i nema se vise ni strpljenja ko ranije a jos manje zivaca.

Sto je neko napisao u pod temi sta se poslednje gledali od serija, daj mi neku seriju koja imas 8-12 epizoda i da je vreme te jedne epizode 30 min e to je prava mera, e isto tako ja kazem za igre max 10-12 sati da traje igra a ove krace tipa 3-4 sata ovo danas 30-40-100 sati je postalo previse. Kada je izasao The Witcher 3 sam ga odigrao uzduzi i popreko a vreme igranja na kraju skoro 250 sati. Sada da mi neko kaze da ga ponovo predjem nema sanse.
 
https://portkeygamessupport.wbgames.com/hc/en-us/articles/16304407055251

Odavno nisam video ovoliku kolicinu ispravki u jednom patchu, zapanjujuce koliko problema se vuklo.

Ne znam za vas, ali kad vidim sta se radi u novim igrama, osecam se pomalo kao magarac ako ih kupujem day one i igram po izlasku.
Sve to izgleda mnogo fluidnije, optimizovanije i bez bagova nekih 6 meseci od izlaska.
Kad optimizuju igru onda lagano moze i na dosta vecim podesavanjima da se predje, u vise fps, samim tim izgleda i lepse i prijatnije za igru.

Bukvalno se sve svelo na obicnu racunicu da je ovo jeftinije. Da je preskupo platiti dev team + QA da rade jos 3-6 meseci na igri.
Vec lepo izbaci igru kad je ona na 80-85%, pa posle ostavi manji tim da je pegla i dotera na osnovu zalbi igraca.
Ostatak tima odmah prelazi da radi drugu igru.

Cista racunica, zato i kazem da treba cekati.
Pogotovo za singleplayer igre, gde realno i moze da se ceka.
Skoro sam presao Gotham Knights, to je sada potpuno druga igra u odnosu na izlazak, nema problema. Tako ce srediti i TLOU 1, Jedi Survivor i mnoge druge..
Ne treba cekati ako je igra dobra, ako vrijedi. Treba cekati da se ispegla.
Ako ti se igra bas svidja, u tom slucaju je ok da platis punu cijenu, da maksimalno podrzis taj tim.
 
Šta bi ljudi, ovo više niko ne igra?
Šuška se da već uveliko rade HL2.
 
Meni previše dosadan svet da bih ušo da igram tj da se zezam okolo. Npr gta v upalim par puta mesečno, provozam se okolo, do planine itd i ugasim :v
Imali su mnogo mogućnosti sa magijom a nisu iskoristili uopšte
 
Da, nije igra koja ima zanimljiv open world koji te tera da joj se vratiš povremeno na kratko vreme.
Prvih 10-12 sati su bili baš dobri, posle je sve bilo na isti kalup.
 
Meni previše dosadan svet da bih ušo da igram tj da se zezam okolo. Npr gta v upalim par puta mesečno, provozam se okolo, do planine itd i ugasim :v
Imali su mnogo mogućnosti sa magijom a nisu iskoristili uopšte
E toga se i ja plašim, da ne bude previše dosadno i generično. Uzeo sam igru u razmatranje ali ne znam... Nisam siguran. Mnogo luđe i zanimljivije mi je delovalo na gameplay trailerima. Očekujem da taj svet bude baš lud ako budem igrao, da pršti od magije.
Da li priča ima vajb HP filmova? Ozbiljna je i intrigantna?
 
Jeste generična ali ako se dovoljno napališ na ideju nećeš da obraćaš pažnju dok ne završiš. Lepa je vizuelno.
 
E toga se i ja plašim, da ne bude previše dosadno i generično. Uzeo sam igru u razmatranje ali ne znam... Nisam siguran. Mnogo luđe i zanimljivije mi je delovalo na gameplay trailerima. Očekujem da taj svet bude baš lud ako budem igrao, da pršti od magije.
Da li priča ima vajb HP filmova? Ozbiljna je i intrigantna?
Ako imaš Xbox mogu da ti dam nalog da probaš/igraš
 
Meni bi bilo bolje da su ubacili originalne likove i da ima nekih misija kao po knjigama, ali avaj. Prešao sam je skoro na silu i nikad više upalio.
 
Ja sam je prešla pre jedno mesec, dva. Glavna priča je zanimljiva i sporedne nisu loše, ali one mini igre/misije su repetitivne i dosade brzo. Na kraju sam ih ignorisala i gledala samo da završim glavnu priču.
 
Nazad
Vrh Dno