Šta je novo?

Hoću da programiram, šta da koristim, odakle da počnem, šta je neophodno

Mislim da je tesko reci bilo koju cifru obzirom da ne znamo detalje sta tacno zna. Junior je sirok pojam, a nije naveo i ostale stvari koje zna jer je rekao samo node.js. Da li mozda poznaje i AngularJS? Kakav je sa HTML(5)/CSS(3)? Itd itd.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Primera radi java programer entry u jednoj firmi u srcu sumadije da ne navodim sad ima oko 300€ početnu platu, koliko sam čuo u Bg je vise...pogledaj na startit nadji članak o platama i pogledaj ga mada meni deluje malo napumpano ali ajde to mogu da kazu ljudi koji se bave time malo vise tj koji rade u struci....situacija je malo teza sto se tice IT bar ovde u Kg, svi ti ovde traže da imaš neku It školu, posla za dizajn tj ono sto znam bas i nema ako i nađje traže ti da znas i animacije da radiš , freelancing macka u džaku mos ti plate a možda i ne....i naravno uvek stari dobri srpski obicaj jel bi ti nama uradio to dobro bi ti došlo u CV.....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel bi vi meni to platili, dobro bi mi doslo u novcaniku...
Kada neko postavlja bezobrazno pitanje, ti das bezobrazan odgovor. Ako pocne posle toga da nesto jos govori samo pitas coveka jel on kada radi ocekuje da ga neko plati ili zivi od vazduha?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
izbegavaj javascript i posebno javu. uci ili c neki ili php. jqurery itd. ti treba isto.
 
ja sam odustao od web dizajna i vratio se na administriranje mreza, ipak razmisljam vise apstraktnije. da sam znao da mreze mogu da se rade preko neta odavno bi odustao od web dizajna i javascripta. sem toga znam i engleski dobro i latinski i esperanto pomalo. najbolje ti je da se udruzis sa nekim i radis web dizajn.
 
Poslednja izmena:
Ako se zamisliš, pa razmisliš malo apstraktnije, javaskript se teško prevodi sa latinskog na esperanto.

A da imalo znaš o mrežama preko neta, i ti bi bežao od jave. I Martija ;-)
 
Ako se zamisliš, pa razmisliš malo apstraktnije, javaskript se teško prevodi sa latinskog na esperanto.

A da imalo znaš o mrežama preko neta, i ti bi bežao od jave. I Martija ;-)

Nisam javaš, radim sa MS tehnologijama, ali sam radio javu ranije, i ne vidim razlog za izbegavanje iste. A što se tiče JS, poenta je što mu je čovek rekao izbegavaj JS, ali nauči jquery, koji je JS framework.
 
sta ti hoces meni je dobra i apstrakcija i logika. u vojsci u mi falile oko 2 strane valjda na logickom testu a razmisjlam apstraktno. ne smem da ti kazem sta su koristili kao server na cetu i cega se sve secam. pa molim vas gospodo ako ste platili 1500 ili 2000 evra manje molim vas recite mi. moj deda je bio na golom otoku sa 40 godina i srcanim smetnjama od januara optriliike svog rodjendana i zadzali ga iz nekog razloga 2 godiene i 2 meseca tamo a bio je kapetan. dok mi je otac psiholog koji je ostao bez posla, a keva umrla 29 decembra iako sam se ja najvise brinuo o njoj. i onda me ortak cima da radim web dizajn kji sam ucio sa 20 godina i bio mnogo bolji nego sad. gluposti o avionima koji kruze navodno kruznom putanjom jedni za drugim, majama i svemu sam se naslusao. lilit i kako su to prvo preneli grci i sve zivo. manite se *****ranja. bavite se sportom nekim, trgovinom cime hocete.
 
Poslednja izmena:
^da li ti treba uput, mogu da sredim nesto


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja isto nisam shvatio šta si ti hteo da kažeš sa tim postom.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Njegov[emoji4]

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
RedOrange druze nemoj da se ljutis, ali malo su se zezali jer si lupio nesto sto nema veze...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislim da je tesko reci bilo koju cifru obzirom da ne znamo detalje sta tacno zna. Junior je sirok pojam, a nije naveo i ostale stvari koje zna jer je rekao samo node.js. Da li mozda poznaje i AngularJS? Kakav je sa HTML(5)/CSS(3)? Itd itd.

Poznajem HTML/CSS, za verzionisanje koristim git takodje. Buduci da sam se fokusirao na backend, imam odlicno poznavanje MongoDB-a i Express-a. A u firmi gde sam na praksi koriste MEAN stack, tako da mi se to ekstra pogodilo :)
 
Nisam mator, al sam nekako old school programer, još ne mogu da prihvatim mean stack.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
@RedOrange:
Da li je teško reći "ok, lupio sa, izvinjavam se"? Nastavak diskusije odgovorima koje ostavljaš, nema nikakvog smisla. Još i vređaš.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
izvinjavam se, neko mi promenio i poruku na muzici nekako. trebao sam mozda jos nesto da dodam.
 
Poznajem HTML/CSS, za verzionisanje koristim git takodje. Buduci da sam se fokusirao na backend, imam odlicno poznavanje MongoDB-a i Express-a. A u firmi gde sam na praksi koriste MEAN stack, tako da mi se to ekstra pogodilo :)

Fino, i ja sam upao u te vode skoro, samo što sam front-end odgurao malo od Angulara, ne znam što. Ovako, sad radim uglavnom MongoDB (Mongoose) i sviđa mi se, takođe Express na back-endu, a front-end jquery i ajax.

Uglavnom ko hoće da nauči, može, ali fino kartica pa platiš Udemy kurseve i imaš temelj (možeš i bez toga, ali realno ovo je najbolje rješenje jer nije skupo, a učinkovito je), i to je onda pravi početak, poslije toga nastavljaš sam da radiš prilagođavaš se, čitaš dokumentacije.

Isto je i za druge jezike, samo sam naveo ovo čime se ja bavim. Takođe učiti i pratiti standarde recimo ES za JS, biti aktivan na mrežama i communityjima gdje se priča o tome čisto da se uđe u programerski svijet i navikne na takvo okruženje.

Moje mišljenje, i samo moje mišljenje.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi
Jel moze neko da mi resi ovo 20160916_205411.jpg
Pocetnik sam u C, radio sam sa for i malo poceo while.
Izvinjavam se ako sam promasio temu, ali mi je ovo potrebno... :S

Edit
Znate li neki sajt sa dobrim obasnjenjima ili youtubera? :)
 
Poslednja izmena:
Da je pogresna tema - jeste. Uobicajeno je da trazis pomoc kada negde zaglavis ili ti je nesto nejasno, ali da trazis da ti neko uradi ovako nesto je svima jasno o cemu je rec - neko ce ti za dzaba to uraditi, ti nista neces razumeti ali eto bar si uradio to sto treba. To je isto kao da ti ja dodjem i kazem - e, jel mozes doci do mene da mi nacepas drva - ja cu ti reci gde sam, ti plati kartu i dodji, nacepaj drva i to je to.

Dakle, ako ti je nesto nejasno pitaj konkretno sta je nejasno, a ako hoces da ti neko to uradi imas lepo male oglase i tamo stavi oglas...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stvar je u tome sto tako vezbam, vidim sta je trebalo da se uradi (sad ce rec ne moze to tako i sl...). A za to da se placa i slicno, mislio sam da je ovo sitnica za programere (mislim, nekako i jeste i nije)..
Meni je glavni problem kod ovih zadataka, kako doci do ideje da bi dobio resenje, a kad pogeldam resenje mnogo su laka...
I molim vas, ako ne zelite da pomognite iskulirajte ili sta znam reportujte moderatorima...
 
Taj problem kako doći do ideje...hint postavi problem matematički kako bi ga rešio i napisi onda program u kod ...ovaj sa rekom je bas prost čak meni bar najlakši od ovih ostalih


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam jos poceo sa datotekama pa ne znam osnovne komande, gledam sto bolje da savladam for i while vec par dana. I skripcu sam, imam jos jedan rok, ne bih ni pisao ovde, pa gledam sto brze naucit...
 
ne mozes napamet da naucis, moras da razumes sta zapravo rade te komande, ja generalno nemam blage veze C, ovo ti pisem sto se secam pascala, delfija i VB-a

IF - ako je neka promenljva n jednaka toliko i toliko radi operaciju1, ako nije radi operaciju2, tu naravno mozes i vise grananja

WHILE - ne znam kako stoji sa engleskim, ali to je klasicna loop petlja...dokle god neka vrednost zadrzava neku vrednost, ili se menja u nekom rangu, on ce da izvrsava neku operaciju, ako vise ne onda neku drugu ili nijednu


za prvi zadatak mi se cini da ti ne treba while, treba ti if samo, i procitaj zadatak lepo vise puta, ali stvarno procitaj, jer ti je resenje bukvalno dato u samom zadatku, osnovna matematicka procedura

drugi ne znam da ti kazem, dobijam glavobolju kad vidim integrale (mata 2)
 
Stvar je u tome sto tako vezbam, vidim sta je trebalo da se uradi (sad ce rec ne moze to tako i sl...). A za to da se placa i slicno, mislio sam da je ovo sitnica za programere (mislim, nekako i jeste i nije)..
Meni je glavni problem kod ovih zadataka, kako doci do ideje da bi dobio resenje, a kad pogeldam resenje mnogo su laka...
I molim vas, ako ne zelite da pomognite iskulirajte ili sta znam reportujte moderatorima...

Nisam jos poceo sa datotekama pa ne znam osnovne komande, gledam sto bolje da savladam for i while vec par dana. I skripcu sam, imam jos jedan rok, ne bih ni pisao ovde, pa gledam sto brze naucit...

Ova 2 posta su ti u kontradikciji jedan sa drugim... Ako ti od vremena postavljanja nisi savladao for i while i zoves funkcije komandama, onda stvarno ne znam kako bi naucio neciji kod sem napamet. I takvi su bili i svi na faxu koji su bili taj fazon kao ti. I tako svake godine isto - ne uce, ne zanima ih da nauce to i onda na kraju godine hvataju nekoga da im to odradi da nauce napamet.
I jos jedna stvar - rekao sam gore - ako od poslednjeg posta nisi naucio namerno, jer si trebao za to vreme da skontas, ali pravo pitanje je - sada je ispitni rok - imao si bar jedan semestar citav (ako ne i dva) da savladas to. Na oredavanjima je vrv milion puta objasnjeno i imao si vrv i konsultacije sa profom i/ili asistentima kao opciju - jesi ti isao na ta predavanja i slusao uopste?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Idi na sajt rti.etf.rs pa na algoritme 1 i 2.
Pored gomile uradjenih zadataka mislim da ima jedan bas slican ovom..
 
Nazad
Vrh Dno