Šta je novo?

HL2 episode 1 ... pozlatio se.

borab

Čuven
Učlanjen(a)
29.06.2000
Poruke
8,578
Poena
860
Samo da stigne ovdi.
 
Je l' to kao neki exp. pack? Hoce li on sadrzati onaj jedan nivo sto je ranije izasao kao najava? Da li ce moci da se skine samo sa Steam-a ili... ?
 
Pa poput expanzije, da. Nastavak priče, bolje reći. Ne znam za taj nivo, ali da će biti HDR, biće. I za kraj, kada bude na Steam-u, biće ga na sve načine ;)
 
Civil je napisao(la):
Je l' to kao neki exp. pack? Hoce li on sadrzati onaj jedan nivo sto je ranije izasao kao najava? Da li ce moci da se skine samo sa Steam-a ili... ?

Moze se kupiti i igrati nezavisno od HL2, ali se pricom nadovezuje. Po meni najbolji naziv je upravo onaj sto je Valve i izabrao, a to je epizoda.

Nece sadrzati Loas Coast, jer je Loast Coast samo tech deponstracija Source enginea sa HDRom. Moci ce da se skine preko Steama, ali ce se kao i HL2 distribuirati paralelno i na cdima.
 
Valjda ne traje svega 4 sata kako sam vec negde procitao....
 
Da, traje, ali ce izaci jos dve epizode do kraja godine... :) Sve sto bude koristilo Source i Steam izgleda da ce ici u epizodama :D
 
ja sam cuo da ce izaci sve tri epizode zakljucno sa bozicem 2007 (katolickim naravno). jel' ce morati da se ima instaliran HL2 da bi se igrala nova igra, ili je stand alone expanzija u pitanju?
 
sale prdez je napisao(la):
ja sam cuo da ce izaci sve tri epizode zakljucno sa bozicem 2007 (katolickim naravno). jel' ce morati da se ima instaliran HL2 da bi se igrala nova igra, ili je stand alone expanzija u pitanju?

Na zvanicnom sajtu, pise da nece trebati original?
 
I mene to zanima, da li ce morati da se ima instaliran HL 2?
 
Ljudi, sta je to sa celim Half Life serijalom sto mi ne da mira?
Zasto mi se toliko svidja ta igra??? :)

FPS je (kao i more drugih igara), ima manje vise standardna (da ne kazem neinovativna) oruzja, ima stvorenja koja hoce da nas smaknu, kao i svaki FPS. Ali opet, ni jedan FPS (sto se mene tice) nije ni do kolena Half Life-u, ali ne znam zbog cega.

Eto, sto na umu, to na drumu :)
 
Rale45 je napisao(la):
Ljudi, sta je to sa celim Half Life serijalom sto mi ne da mira?
Zasto mi se toliko svidja ta igra??? :)

FPS je (kao i more drugih igara), ima manje vise standardna (da ne kazem neinovativna) oruzja, ima stvorenja koja hoce da nas smaknu, kao i svaki FPS. Ali opet, ni jedan FPS (sto se mene tice) nije ni do kolena Half Life-u, ali ne znam zbog cega.

Eto, sto na umu, to na drumu :)

Zato sto je igra super. A to do kolena, pa ne znam sta da ti kazem.
FarCry vs Half Life. Cupavo!!!
 
Doktor je napisao(la):
Zato sto je igra super. A to do kolena, pa ne znam sta da ti kazem.
FarCry vs Half Life. Cupavo!!!

Dobro, nisam se bas lepo izrazio. :)

Far Cry je i meni odlicna igra, ali Half life ima to "nesto"(da li je atmosfera ili sta vec) sto ni jedna druga nema, a to "nesto" datira jos od prvog dela, preko svih expanzija za 1. deo, i drugog dela. Nadam se da se nastaviti tako. Nije mi bitno da li se igra 4-6 ili 10 sati, samo da ostane to "nesto".

Mnogi me nece razumeti (samo ce odmahnuti rukom i reci "budala" :) ), ali nadam se da ima i onih koji znaju o cemu buncam ovde. :bottle:
 
Da nastave priču? Koju priču da nastave kada je nisu ni imali? Izem ti priču koja je prezentirana na takvom nivou da ti moraš da saznaješ sa nekih sajtova i iz opisa igara šta bi kao trebala da bude priča. O nekakvim kombajnima koji drže sve živo bla bla truć. Priča ne postoji, da se ne lažemo, čak ni u rudimentarnom obliku kakav je obično dovoljan za fps. Ništa nije eksplicitno ispričano, već se ostavlja igraču da nagađa i zamišlja šta je to sve bilo, a ide se od događaja do događaja...bah.

Mnogo im je jaka fora ovo sa epizodama. Naplaćuju ih skuplje nego klasične ekspanzije, traju kratko, na šta god da se žale ljudi (upravo najviše na nekonzistentnost priče) oni mogu da kažu da će biti ispravljeno u sledećoj epizodi, nema suštinski nekog novog sadržaja za multi kakav donosi klasičan expansion obično, njima milina - em će lova samo da kaplje, em ne moraju nešto puno da se cimaju...
 
Pa dobro, tako je u svim serijama :D Vidis sta uradishe sa Lost-om u finalu :)
 
I igre ce pceti da budu zanimljivije po epizodama
ko sto su serije trenutno of filma
 
_Weasel_ je napisao(la):
I igre ce pceti da budu zanimljivije po epizodama
ko sto su serije trenutno of filma


Jedino ako mucke pretoce u igru:smoke:
 
Trenutno igram HL2 po prvi put (ajde ajde raspalite se od smeha :D ). Nisam igrao HL1 nikada. Stigao sam do onog nivoa kada me prati onaj bradati i s' vremena na vreme se pojavi u ubija one nakaze svojom puskicom. E sada jedno pitanjce...

Ja sam neki Gordon Freeman, koga svi kad vide odlepe kao da su videli Dzontra Voltu :D . Ko je taj lik u igri? Kakva je moja uloga? Ko su oni sa gas maskama? Ko je onaj bradati sto ga ima na svim bilbordima? Sta se desilo sa onim gradom pa su na sve strane nakaze?

Ako nekoga ne mrzi neka mi napise u 5-6 recenica pricu igre. Filip se buni da je nema, a ja je nisam ni pratio niti sam ista skontao. Napominjem da nisam igrao HL1 nikada. pozdrav i NHF ako sam nekoga iznervirao! ;)
 
Trebao si da odigras prvi deo i sve bi ti bilo jasno... Ti si neki Doktor, strebarcina u principu... Ceo svet je poludeo nacisto. Vide doktora sa dioptriskim cvidzama (da i to nosis) i odlepe kao da su videli Dzontru sto si ti lepo primetio ;) Uglavnom od tebe se ocekuje da spases svet!!!
Nije fora da ti ispricam sve pa da ne odigras igru.
Inace ja je igram ovih dana drugi put i opet se odusevljavam
 
Ja sam prvi deo prešao jedno 5-6 puta, stvarno je bila revolucionarna u ono doba. Drugi mislim da sam svega dva puta, drugi put kad sam promenio grafičku.

Izuzetni naslovi. Jedva čekam nastavak.
 
[SAJ]ber Kurajber je napisao(la):
Trebao si da odigras prvi deo i sve bi ti bilo jasno... Ti si neki Doktor, strebarcina u principu... Ceo svet je poludeo nacisto. Vide doktora sa dioptriskim cvidzama (da i to nosis) i odlepe kao da su videli Dzontru sto si ti lepo primetio ;) Uglavnom od tebe se ocekuje da spases svet!!!
Nije fora da ti ispricam sve pa da ne odigras igru.
Inace ja je igram ovih dana drugi put i opet se odusevljavam

Daj mi jos neki detalj. Skontao sam i ja sam da treba "SIDU da izlecim", ali daj mi jos neki info... Protiv koga se borim? I tako to... Zasto je svet poludeo?
 
Poslednja izmena:
Aj' da ja budem brži kad sam već ovde. Neki eksperiment se zavrteo, nešto je pošlo naopako (deo u HL1 se zove "Unforseen consequences" ako se dobro sećam). Otvorio se portal ka nekoj drugoj dimenziji, upravo kad si ti, tj. Gordon Freeman, bio u onom super Environment suite-u i čačkao neke uzorke dok se vrteo teleport.

Kad se otvorio portal, počele su neke živuljke iz te dimenzije da dolaze ovamo, a i ti kasnije si odzujao u njihov svet. Igra je potpuno ludilo, verovatno jedan od najboljih single player FPS-ova ikad.

Laboarotrija je otišla u 3 lepe, ti zujiš okolo i gledaš kako živuljke klopaju ljude. Uzimaš pajser i kreneš da ih lemaš. Kasnije nađeš utoku, pa mitraljez itd...

Pojavljuje se i neki batica, "a la smoker" iz x-files, koji prozuji sa akten tašnom uvek kad je nešto najnapetije. Taj batica je valjda u međuvremenu sklopio dil sa vanzemaljcima i počeo da rula svetom. To je valjda HL2, a ljudi su pokret otpora.
 
Po kvalitetu opisa same priče, jasno je ko se još oduševljava sa HL2 :D

Ako te, Majstore, baš interesuje priča, pogledaj šta je SINTER ostavio.
 
I majstore obavezno odigraj HL1.
Iako je graficki igra "smesna" to jeste najbolji SP FPS ikada, barem za mene.

HL2 je bleda kopija HL1, ali opet je relativno ok igra.
 
mora se odigrati i Blue Shift i Opposing Force.

Ja ne mogu opisati kako sam se osecao igrao Blue Shift (valjda je to iz njega) i gledam kroz prozor kako Gordon Freeman uskace u onaj portal, kad prvi put odlazi u Xen svet.

Stvarno mi je Half Life serijal neprevazidjen.
 
Pa kako sam negde cuo valjda ce uzaci HL1 u engine-u HL2 !!?? To bi zaista bilo super :)
 
Nazad
Vrh Dno