Šta je novo?

Hitno potreban PHP WML programer

Sometimes

Slavan
Učlanjen(a)
18.07.2004
Poruke
107
Poena
319
Kao apsolutnog pocetnika u dizajniranju wap aplikacija, posto mi tu gotovo nista nije jasno-osim same sintakse i toga da mogu da pregledam sajt u nekom simulatoru, zanima me da li je neko imao iskustva sa povezivanjem sajta sa MySQL bazom, posto je potrebno da izradim formular za registraciju i login kao i forum.

Procitao sam nekoliko foruma i probao mnogo toga ali nije mi poslo za rukom. Naime, uopste mi nije jasno da li mogu da koristim WAMP za offline izradu sajta i kako.

Napravio sam MySQL bazu, napravio formu za unos podataka po sledecem principu:
<?xml version="1.0"?>

<!DOCTYPE wml PUBLIC "-//WAPFORUM//DTD WML 1.2//EN"
"http://www.wapforum.org/DTD/wml12.dtd">

<wml>

<card id="card1" title="WML Form">
<p>
Name: <input name="name" size="12"/>
Sex : <select name="sex">
<option value="male">Male</option>
<option value="female">Female</option>
</select>
Age : <input name="age" size="12" format="*N"/>
<anchor>
<go method="get" href="process.php">
<postfield name="name" value="$(name)"/>
<postfield name="age" value="$(age)"/>
<postfield name="sex" value="$(sex)"/>
</go>
Submit Data
</anchor>
</p>
</card>
</wml>

Napravio php fajl -process.php, slican sledecem:

<?php echo 'Content-type: text/vnd.wap.wml\r\n\r\n'; ?>
<?php echo '<?xml version="1.0"?'.'>'; ?>
<!DOCTYPE wml PUBLIC "-//WAPFORUM//DTD WML 1.2//EN"
"http://www.wapforum.org/DTD/wml12.dtd">

<wml>

<card id="card1" title="WML Response">
<p>
Data received at the server:<br/>
Name: <?php echo $_GET["name"]; ?><br/>
Age: <?php echo $_GET["age"]; ?><br/>
Sex: <?php echo $_GET["sex"]; ?><br/>
</p>
</card>
</wml>

Medjutim kada pokrenem wml stranicu iz simulatora unesem podatke i pritisnem Submit ne dogadja se nisa. Kaze File not found.

Svaka informacija o prethodnom problemu je korisna. Ukoliko ima zainteresovanog programera koji bi napravio potrebnu aplikaciju, neka mi se javi na PM.
 
Meni ovako radi:

HTML:
<!DOCTYPE wml PUBLIC "-//WAPFORUM//DTD WML 1.2//EN"
"http://www.wapforum.org/DTD/wml12.dtd">

<wml>

<card id="card1" title="WML Form">
<p><form method="get" action="process.php">
Name: <input name="name" size="12"/>
Sex : <select name="sex">
<option value="male">Male</option>
<option value="female">Female</option>
</select>
Age : <input name="age" size="12" format="*N"/>
<anchor>
<input type="submit" value="Submit Data">
</anchor>
</form></p>
</card>
</wml>

Ja sam ovo nazvao blah.html, pokrenuo u browseru i uredno dobio vrednosti koje sam uneo.
 
Poslednja izmena:
Ok, zasto si napravio html fajl? Uopsteno, da li ja mogu da radim sa wml-om pomocu WAMP-a i kako?

Uopsteno razumem da treba da se napravi wml fajl, php fajl koji ce da poveze podatke sa bazom i da napravim bazu. No, kada pregledam stranu u emulatoru(wapproof) ne izvrsava mi php fajl i prenosi poruku Open Shell, sto ja ne znam kako da uradim.

Isto me zanima kako ce znati u koju bazu da ucita podatke, posto ih ja imam vise, i da li treba fajlove da stavim u folder www. Vidim da je ova tema dosta problematicna i na stranim forumima i da se dosta ljudi muci a da ne dobijaju pravi odgovor. Idealno bi bilo kad bi neko napisao kraci tekst-korak po korak sta treba da se uradi da bi se radilo sa wml stranama, PHP-om i WAMP-om za nas pocetnike, bez udubljivanja u kod koji i nije toliki problem. Kako treba sve ovo da se podesi da bi radilo?

Poprilicno me ovo sve zbunjuje, a postoji mali broj ljudi koji moze da mi da odgovor. Puno bi mi znacilo da se ovde pojavi neko ko ce vise razsvetliti ovu temu a to je izrada dinamickih wap sajtova.

Puno pozdrava.
 
Eh da. blah.html sam stavio u isti folder sa process.php fajlom i pokrenuo ga u wapproof emulatoru i forma je izgledala savrseno a uz to mi je prijavio sledece:
Line 4: Tag wml invalid
Line 6: Tag card invalid
Line 14: Tag anchor invalid
Line 17: Unexpected end tag : p

Kada sam kliknuo na Submit dugme prijavio mi je
Binary data (application/octet-stream)
Click "Open in Shell" button to open
pri cemu to dugme ne postoji u mojoj trial verziji Wap Proof emulatora.

Ako mislis da mozes/zelis/imas vremena da mi napravis aplikaciju koja bi imala registraciju, login,i forum molim te kontaktiraj me na PM.
 
Imas PM :)
 
Ako se ne varam za emulator mozes koristiti "Nokia Mobile Internet Toolkit" s' tim sto mi se cini da se moras registrovati na forumu.
 
Nazad
Vrh Dno