Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,583
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Питање за Вида ОС 6 на 65U7HQ.Да ли на Вида ОС може да се инсталира Тидал, Спотифај, Стримио, Попкорн...или мрка капа?Мислим сада на Сонију користим Ми Стик 4К за те ствари али ако може на Хисенсу да се ово инсталира онда бих га пребацио на неки други ТВ.
 
Moraćeš i na Hisense da koristiš MiStick, tako i ja koristim, vidaa je dosta siromašan aplikacijama.
 
А видим да ми Шоми не гине ни на Хисенсу.Полако падају цене за 65U7HQ има га за 95000 изузетно примамљиво.Имам Вида ОС на другом Хисенсу али је мислим 3.0 мислио сам да се нешто драстично променило до 6.0 али колико видим слабо баш слабо.
 
Takođe, sve koristim preko MiBoxa, HBO, Sky, Spotify pa i Netflix koji jedino imam i na Vidaa.
Najveći benefit mi je što je Hisense daljinski upareni sa MiBox, znači bar jedno traženje daljinskog je rešeno :)
 
Cemu onda smart kad ignorises smart deo :). Nije ovo upuceno vama nego proizvodjacima koji furaju taj neki oskrnavljeni fazon poluupotrebljivih smart platformi, a ovamo zakidaju na bitnijim stvarima (zvucnici ili osvetljenje ili generalno kvalitet izrade)...
 
Pozdrav, imam 55u7qf uređaj i sve je bilo super do pred tjedan dana kad sam primijetio da su mi crvena i plava kao previše saturirane i da u tamnim uvjetima se plava dosta razlije. Ne znam kako opisat. U prilogu su slike. Probao sam factory reset i djeluje mi bolje jer mi je maknuli moje postavke slike. Ali nisam i dalje siguran da je sve ok. Imam još mjesec dana garancije, ali ne znam ni da li će mi ovo prihvatit kad se doslovce vidi samo u nekim scenama. Ima netko ideju do čega je i da li je imao sličnih problema?Screenshot_2022-12-26-15-51-27-018_com.miui.videoplayer.jpg
 
Otišle su led diode, mora se traka zameniti
 
Pozdrav, imam 55u7qf uređaj i sve je bilo super do pred tjedan dana kad sam primijetio da su mi crvena i plava kao previše saturirane i da u tamnim uvjetima se plava dosta razlije. Ne znam kako opisat. U prilogu su slike. Probao sam factory reset i djeluje mi bolje jer mi je maknuli moje postavke slike. Ali nisam i dalje siguran da je sve ok. Imam još mjesec dana garancije, ali ne znam ni da li će mi ovo prihvatit kad se doslovce vidi samo u nekim scenama. Ima netko ideju do čega je i da li je imao sličnih problema?Pogledajte prilog 369280
Pokusaj sa ciscenjem kes memorije i kolacica.
 
Nema to veze, nije to crt ekran
 
Nemam ništa u blizini. Nosio bi na servis, ali problem je da je u drugom gradu, a ovo se baš vidi samo u nekim scenama i nije tako izraženo kao na slici pa se bojim da će me odbiti. Probam još neke savjete prije. Btw ako su te led diode, to je neki manji kvar, ne mora se cijeli panel mjenjat?
 
40A4HA je mlađi 2 generacije od 40A5720FA, ima VA tip panela (sudeći po kontrastu) za razliku od ovog drugog koji ima IPS, jače zvučnike, manje kašnjenje ulaznog signala, i verovatno noviju verziju Android TV-a
 
ne znam a nije me ni zanimalo, iskreno
 
al' pitanje je za Android modele
 
У Хисенсе (Горење салону) до 30.12. 15 посто попуст акција за све ако некога интересује.
Da li je mozda ova akcija produzena i u januaru? Sutra uzimam TV. Koju 65icu biste mi preporučili do 700e? Pozeljno IPS, jer ce se nekada gledati sa strane. Za TV program, EON i filmove. Nista vise od toga
 
za preporuke koji TV kupiti tu je deo foruma "šta da kupim"
 
Акција је трајала само за викенд али Салон у Ваљеву има повремено те акције тако да пратим и ја због Е8Х модела.Ако буде поново јавићу.
 
Nazad
Vrh Dno