Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,567
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Prema datom linku:

velike razlike u hardveru nema. Limitirani su modeli u smislu mogućnosti i oba spadaju u donju srednju klasu.
U tom segmentu je najjači A7500F, zatim A7300F i na kraju A7100F.
Koliko vidim jedine razlike između 7300 i 7100 su da 7100 ima stari OS VIDAA U3.0 i razlika je u izgledu.
Ovo sa VIDAA U3.0 nije ni malo popularno kod nas jer nema podršku za EON, a obećanog update-a nema pa nema.
Ako se dvoumiš baš između ta dva modela, onda ti savetujem A7300F. Napominjem, samo na osnovu pročitanog, nemam lično iskustvo.
 
Pozdrav nemam mnogo iskustva oko Hisense televizora, a planiram kupovinu, pa me zanima razlika izmedju modela A7100F i A7300F, ta dva su u mom cenovnom rangu i zapala su mi najvise za oko.
Specifikacije nigde nisam nasao, a ociglednu razliku vidim u postolju, a s obzirom da im je cena jako slicna pitam se ima li neke bitnije razlike uopste.
Hvala!

Koja je razlika izmedju 55A7100F i 55A7300F osim sto ovaj drugi vec ima Vidaa 4.0 a prvi ce dobiti sledece godine?
Gledao sam specifikacije i identicni su osim postolja, cak je cena ista

Nemoj da zaluđuješ čoveka, između tih modela itekako postoje i druge razlike osim estetskih, a najbitnije su:
  • OS (VIDAA 3 vs VIDAA 4),
  • kontrast,
  • neka osnovna procesuiranjima slike koje 7300 ima, a 7100 nema uopšte.
 
Koliko se sećam na tom modelu nema opcija provere koliko je dugo tv radio.

Kod naredne U7QF serije ona postoji i nalazi se pod Settings/Support/Self Diagnosis/Status Check.
 
akcija "7 godina garancije' važi za sve televizore (marke Hisense) kupljene (u Republici Srbiji) do 31.8. i ako se registracija izvrši u roku od 30 dana od datuma kupovine (koji piše na fiskalnom računu)
uz U7 i U8 modele, kupljene tokom avgusta i registrovane za 7-godišnju garanciju, ide soundbar (košta 11K)

 
akcija "7 godina garancije' važi za sve televizore (marke Hisense) kupljene (u Republici Srbiji) do 31.8. i ako se registracija izvrši u roku od 30 dana od datuma kupovine (koji piše na fiskalnom računu)
uz U7 i U8 modele, kupljene tokom avgusta i registrovane za 7-godišnju garanciju, ide soundbar (košta 11K)

Po ovim cenama sa sajta bolje da su dodali 1+1 TV ne znam kome je ovo isplativo.
 
te cene na sajtu su preporučene. gledaju se cene u prodavnicama koje s vremena na vreme imaju dobar popust
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam 7500f model 50 inca pre par meseci, tv je odlican, sve radi brzo i slika i zvuk su zadovoljavajuci. Medjutim ocigledno ima neki bug u software-u jer kad gledam film ili seriju (povezan je tv wifi mrezom sa hardom racunarom na kom je podeljen folder sa filmovima) kad se dodje do kraja filma ili serije, recimo kad krene spisak glumaca i ima jos par min pre kraja, ako pritisnem stop SVE SE ZABLOKIRA. Posle recimo minut tv se prebaci na tv kanale ali se ekran podeli na pola, na gornjoj polovini je tv kanal a na donjoj polovini je poslednja scena na kojoj se stopirao medijski sadrzaj, u dosta cudnom izgledu. Prilozio sam sliku bas ovog.
Da li se neko susretao sa time? Ako se film stopira na pola, nije problem, vec samo kad je pri kraju. Jako cudno...
 

Prilozi

  • IMG_20210817_211054.jpg
    IMG_20210817_211054.jpg
    242.6 KB · Pregleda: 109
Ja sam oko 20 jula uzeo 50U7QF za 63000din a sada je tamo cena 75000din.
 
Jeste naravno, skidam ga veceras za zida, pakujem u kutiju i saljem na servis.
Danas stigao TV sa servisa. Proslo je mesec dana. Zamenili mu maticnu plocu i ubacili novi software. Probam ga vcrs.
 
Pojavila se EON aplikacija na 50A7100F. Pretpostavljam da to znaci da je stigao update, ali se ne vidi nikakva razlika sem toga
 
Pozdrav drugari
Juce pazarih model H55Z6000 Ozon
Posto sam potpuni laik hteo sam pitati nesto. Posto TV nije android i nema Play prodavnicu jel moguve nekako kupovinom Box da se ovaj tv pretvori u android tv i skidaju aplikacije? Konkretno Orion tv aplikacija preko koje sam gledao Arena Sport kanale?
 
zdravo svim

juce sam cackao malo svoj hisense 50b7100 tv. kad sam ga kupio podesio sam sliku po mom ukusu, instalirao SSIPTV aplikaciju i nisata nisam dirao.
hteo sam da vidim sta ima od aplikacija, u app now nekad ocita aplikacije nekad ne. onda sam menjao region (zemlju) na nemacku - pa vratio na srbiju, pa francuski - vratim na srbiju...i tako nekoliko zmealja...na kraju vratim na srbiju i tako ostavim...sve aplikacij kao sto su bile na pocetku, tako su i ostale.

onda udjem tamo gde je ono ocisti cookist..to ocistim, kliknem ocisti kes - (da upozorenje da mogu izgubiti podesavanj) - odustanem i ne obrisem....
Kad se vratim u aplikacije ...vise nemam SSIPV niti imam mogucnost da ga intaliram. da li je nesto do njihobog app stora, ili sam ja nesto zabrljao nije mi jasno.

sw je k0616 cini mi se zadnji za ovaj model?
kako mogu da vratim ssiptv
 
Ne radi već neko vreme App store i kod mene na 43B7100, nekad pokaže po neku aplikaciju a nekad ni jednu 🤔... Mislim da sad ne možeš vratiti ssiptv dok se ne pojavi u App store.
Inače i kod mene je ta verzija k0616 i nema novih odavno...
 
Evo odgovora što je neko dobio EON aplikaciju a neko nije. Ja je nemam na 50a7100f.
Screenshot_20210828-164222006.jpg
 
Ne radi već neko vreme App store i kod mene na 43B7100, nekad pokaže po neku aplikaciju a nekad ni jednu 🤔... Mislim da sad ne možeš vratiti ssiptv dok se ne pojavi u App store.
Inače i kod mene je ta verzija k0616 i nema novih odavno...
Uspeo sam da instaliram opet ssiptv! Usao sam u appsnow, pokazao je nekoliko aplikacija kroz one menije (tv, film, sport.....nacin zivota...).
Udjem u “nacin zivota” i tu ima ovako - WEB APP TESTER, udjem tu i tu ima aplikacija ...nadjem saiptv i instaliram.
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    100.1 KB · Pregleda: 65
  • image.jpg
    image.jpg
    101.6 KB · Pregleda: 58
  • image.jpg
    image.jpg
    85.6 KB · Pregleda: 62
Uspeo sam da instaliram opet ssiptv! Usao sam u appsnow, pokazao je nekoliko aplikacija kroz one menije (tv, film, sport.....nacin zivota...).
Udjem u “nacin zivota” i tu ima ovako - WEB APP TESTER, udjem tu i tu ima aplikacija ...nadjem saiptv i instaliram.

jedan mali info, ako ne vidite ssiptv u APPSNOW problem moze da bude i CGNAT, tek kad sam sherovao net sa telefona "proradio" je APPSNOW ...
 
Nazad
Vrh Dno