Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,578
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
I prosao jun,i nista od adejta na Vida4!!!Koji je sledeci datum?Septembar,decembar???
Druže, iskreno, i bez namera da stajem na žulj, o tom unapređenju se priča već drugu punu godinu...
Ja mislim da nema ništa od toga...
Ako ti na starijem Hisense TV-u treba za EON i tv aplikacije, kupi box i mirna Bačka...
 
E dobiješ mnogo bolji smart. Na Hisense smart je spor, ne dopada mi se. U7QF model. Mi Box ga šije samo tako.
 
Trenutno je akcija u online prodavnici koja saradjuje sa SBB-om i pocinje sa engleskom rijecju za prodavnicu a zavrsava slicno kao bivsi sajt napster. 55U7QF za 69990 dinara.

Docekah i ja akciju (ne vidim da ce biti bolje) i porudzbina obavljena, sad cekam pa kad raspakujem, montiram, probam, javicu utiske, mada gledao sam vec TV u radnji i meni je skroz dobar, ispiranje boja iz ugla postoji malo ali nije kriticno, a kad se gleda iz normalnog ugla, slabo koji TV je odskakao kvalitetom u radnji (mozda Sony), bar moj osjecaj.
 
@TsarOfZanzibar ako nisi uzeo a zanima te 55U7QF, kupi na ovoj akciji jer verovatno nema za manje od toga
 
Trenutno je akcija u online prodavnici koja saradjuje sa SBB-om i pocinje sa engleskom rijecju za prodavnicu a zavrsava slicno kao bivsi sajt napster. 55U7QF za 69990 dinara.

Docekah i ja akciju (ne vidim da ce biti bolje) i porudzbina obavljena, sad cekam pa kad raspakujem, montiram, probam, javicu utiske, mada gledao sam vec TV u radnji i meni je skroz dobar, ispiranje boja iz ugla postoji malo ali nije kriticno, a kad se gleda iz normalnog ugla, slabo koji TV je odskakao kvalitetom u radnji (mozda Sony), bar moj osjecaj.
Da li 7 godina garancije važi i za pomenutu online prodavnicu?
 
Da li se zna nesto o tome da li ce se ovi USA modeli ili barem neki slicni uopste pojavljivati u Evropi? Blizu sam kupovine H50U7QF pa reko da sacekam ako ce uskoro ova nova serija.
 
O USA modelima mozemo samo da sanjamo, ja koliko sam istrazivao ovogodisnji modeli za EU su korak unazad.

Cekam da vidim nove TCL modele , tu bi trebalo biti zanimljivih opcija samo pitanje kada ce kod nas
 
Svaka cast ako si uspeo nesto da iskopas, informacije mi deluju prilicno sture i neproverene, jedino sto nalazim su neki UK modeli i to je to. Da li znas kad se okvirno ocekuju TCL modeli za ovu godinu?
 
Da li 7 godina garancije važi i za pomenutu online prodavnicu?
Zvao sam ih da provjerim prije porudzbine da li se dobija fiskalni i mogu li dobiti 7 godina garanciju ako kupim od njih i potvrdili su mi da vazi i da se moze ostvariti.
 
@Wolfy92 već je bilo reči o ovogodišnjim modelima uključujući tu i američke. za TCL vidi u odgovarajućoj temi
 
Mene brine ta folija na u7qf na ekranu inace bi ga pazario. Neko rece da mu je stigao sa ostecenom folijom,jos gore ako se odlepi vremenom ili od ciscenja brisanja ako ne preterujem?🙁
 
proizvođačka garancija 7 godina ako prijaviš do kraja jula. cenim da ćeš najkasnije krajem garantnog roka zameniti televizor (zbog zastarelosti, npr). tako da ne vidim razlog za brigu oko toga
 
cela Evropa, možda i EMEA
 
proizvođačka garancija 7 godina ako prijaviš do kraja jula. cenim da ćeš najkasnije krajem garantnog roka zameniti televizor (zbog zastarelosti, npr). tako da ne vidim razlog za brigu oko toga
Ovo je jedan od glavnih razloga zasto je meni bio no-brainer ovaj TV. Sta god da mu se desi (osim ako ga polomim), sa 7 godina garancije gura ka kraju zivotnog vijeka ili zastarjelosti i isplatio do tad dobrano... Zajedno sa FALD-om, OK upscaling-om, QLED-om i cijenom, ja nisam uspio da opravdam uzimanje nekog drugog brenda u toj cijeni.

@Marezz nadji samo nekog koga znas i ko ti je blizu a da ima kod SBB bilo sta (dovoljno je samo da ima Moj SBB nalog) i neka ti poruci. 10000 nize nego bilo gdje nije za baciti.
 
Ovo je jedan od glavnih razloga zasto je meni bio no-brainer ovaj TV. Sta god da mu se desi (osim ako ga polomim), sa 7 godina garancije gura ka kraju zivotnog vijeka ili zastarjelosti i isplatio do tad dobrano... Zajedno sa FALD-om, OK upscaling-om, QLED-om i cijenom, ja nisam uspio da opravdam uzimanje nekog drugog brenda u toj cijeni.

@Marezz nadji samo nekog koga znas i ko ti je blizu a da ima kod SBB bilo sta (dovoljno je samo da ima Moj SBB nalog) i neka ti poruci. 10000 nize nego bilo gdje nije za baciti.
A kako računaju taj problem sa folijom, fizičko oštećenje, nestručno rukovanje, ili priznaju kao propust u proizvodnji?
 
Koje su mane u8 modela?
Gledam. Si neki tv.. Za dnevnu sobu.. Dosta svjetla preko dana
 
Da li je ovo inace bestbuy cena? Kontam da je eventualno bilo jeftinije za BF i Novu godinu.
Narucio bih 50U7QF
Najbolja cijena koju sam ja vidio da neko pominje je bila oko 68500 za 55u7qf pocetkom godine. Sumnjam nesto da ce biti sad snizenja ispod ovoga, kontam uskoro ce ti novi modeli pa pokusavaju da rasterete za njih.
 
Ja sam uzeo 55U7QF isto u Shoppsteru pre 2 meseca. Platio sam 67991 RSD što je najniža cena koju sam igde uspeo naći. Kačim SS cene :)11.PNG

Fiskalni račun nećete dobiti preko Shoppstera niti od bilo koje 100% online prodavnice (jer je zakon za to promenjen) ali dobijate račun u PDF formatu i možda i uz sam TV ne sećam se da li sam dobio ili ne. Ali to neće biti nikakav problem jer je taj račun 100% validan. Registrovao sam produženu garanciju sa podacima iz tog računa, priložio ga u formi za registraciju i dobio sam potvrdu od HiSense-a da je sve prošlo OK. Na slici možete videti da je moguće skinuti PDF račun kad god želite.

Ja nisam imao nikakav problem za foliju koju je imao jedan korisnik sa foruma, meni je TV došao ispravan (mada mislim da su i njemu zamenili TV). Ne mislim da je ovo neki problem jer je pokriven garancijom.

TV-om sam za sada veoma zadovoljan, pisao sam kompletan review na nekoj od prethodnih strana pa ko hoće može pročitati.

Takođe mala dopuna: puštao sam nekolicinu filmova i serija direktno sa USB flash diska i nisam imao ama baš nikakav problem sa otvaranjem fajla ili titlovima. Za sada je sve radilo savršeno (pošto se neko žalio da je imao problem sa puštanjem fajlova).

I ja sam se nadao da će modeli za 2021 biti puno bolji ali izgleda da ništa od toga... da smo dobili US modele onda bih možda razmislio o kupovini 2021 modela ali videvši šta nam daju, U7QF ili U8QF (ako bude na nekom masnom popustu) su odlični modeli za kupovinu po mom mišljenu. Kao što sam ranije napisao, ako pare nisu problem i želi se apsolutno najbolje uzmite neki top Samsung QLED ili LG OLED i mirna Bačka... ako želite 90% funkcionalnosti za duplo nižu cenu i dobar odnos cena-kvalitet ja nisam našao ništa bolje od ova 2 modela na našem tržištu... Naravno možda neki brend napravi čudo sa modelima za 2021-u ali nekako nemam baš veliku nadu za to... mada s obzirom da ovaj TV ima 7 godina garancije kontam da će mu to dati lepu cenu za preprodaju ako se pojavi nešto još bolje.
 
Ja sam upravo uzeo za drugu sobu 50U7QF za 58.000 i sasvim sam zadovoljan za sad. Iskren da budem po meni je diskutabilno da li OLED vredi bezmalo 3x vise para jer imam i LG CX55 i ne mogu da kazem da je Hisense toliko ispod kvalitetom koliko je cenovno. Naravno ima tu mnogo drugih manjih stvari na stranu LG-a, pre svega sistem pa onda i neke druge sitnice kojima drugi ne pridaju toliko paznje, ali za 90% ljudi sam prilicno siguran da je ovo skroz dovoljno sto nude kinezi. Dvoumio sam se izmedju 50C715 i ovog, i po onome sto sam video kod drugara na tcl, izuzev androida, TCL nema nijednu drugu prednost, slika je znacajno svetlija i ostrija po meni na Hisensu, zvuk je slican, dok je 4k sadrzaj isto na prilicno slicnom nivou. Obzirom da Hisense ima 7g garancije trenutno po meni je ipak to donelo glavnu prevagu.

Imam samo jedno pitanje za "kolege" sa ovim modelom, da li je moguce gledati strimove utakmica iz browsera na neki nacin? I da li postoji mogucnost da se share HBO GO sa telefona i kako?
 
Nazad
Vrh Dno