Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,571
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
@Vorlon, prepoznaje Windows kao DLNA uređaj. stavi na komp neki media server poput Plex-a i onda će TV moći da pristupa mkv-ovima preko istog.
inače, Hisense (VIDAA modeli) ne podržava deljene foldere (čak nema fajl menadžera da se instalira). inače, retko koji TV OS to podržava (neki Android TV i, koliko načuh, poslednje verzije Tizen-a i WebOS-a podržavaju)
 
@Vorlon, prepoznaje Windows kao DLNA uređaj. stavi na komp neki media server poput Plex-a i onda će TV moći da pristupa mkv-ovima preko istog.
inače, Hisense (VIDAA modeli) ne podržava deljene foldere (čak nema fajl menadžera da se instalira). inače, retko koji TV OS to podržava (neki Android TV i, koliko načuh, poslednje verzije Tizen-a i WebOS-a podržavaju)

Hvala, je l' treba još nešto da uradim nakon što ga instaliram?
 
@Vorlon, ne znam. nemam media server (čak sam isti, neki Twinkle il' kako već, isključio na mrežnom hard disku) pa ti ne mogu pomoći po tom pitanju. samo znam da treba da se podesi, ako je to moguće, da uopšte ne radi transkoding.
inače, ovo i nije pravo mesto za takva pitanja, verovatno ima nešto više o tome u drugom delu foruma

@brankoX, hvala na infou. stvarno bi bilo dobro da svi iole relevantni TV OS-ovi podržavaju deljene foldere (kojima bi pristupali preko media player-a kao što pristupaju fajlovima na flešu)
 
poz

gledao sam da kupim h50 a6100 ali ga nema u mom gradu,pa sam zamolio druga da ga pogleda u radnji i njegov utisak je da su mu uglovi gledanja katastrofa pa me sad interesuje dali je stvarno tako los ili je mozda nesto do podesavanja tv.hvala i pozdrava6100 i grunding.jpg
 
Pretpostavljam da ima nekoga ko koristi SBB i Hisense N5700. Doneli su mi CI karticu zbog digitalizacije, ali ne može da se pronadje nijedan kanal. Nisam bio prisutan tokom procesa, ali kažu da su "probali sve", uključujući i reset TVa.

Menjao sam regiju u servisnom meniju na Nemačku, kako su ovde javili da se radi.
Iako ništa vidljivo nije promenjeno posle toga, jedino mi to pada na pamet kao uzrok problema.
 
Imaš na SBB sajtu kako da se manuelno pretraže digitalni signali. Neka podešenja frekventnog opsega, modulacije i ne znam sada čega još...

Nešto tipa:
Za prijem signala potrebno je odabrati „Cable“

Za tip signala odabrati „Digital“

Za izbor zemlje odabrati „Other“

Za režim pretrage izabrati “Quick”, a u polja za frekvenciju,
modulaciju i simbolsku brzinu uneti: 610000kHz, 256QAM, 6956KS/s
(polja za početnu i krajnju frekvenciju su opciona i ne moraju biti
popunjena)

Poželjno je uključiti opciju za automatsko ažuriranje informacija,
ukoliko postoji

Posle tih podešenja, uraditi search.
E sada, to bi operateri SBB-a trebalo da znaju da urade. A možda i ne? :p
 
Kako bih to zasigurno proverio?

P.S. Pre nekog vremena sam pustio da skenira sve kanale i sam je našao gomilu digitalni, skremblovanih kanala, tako da si vrlo moguće u pravu...
 
Trebalo je sačekati 15 minuta na jednom od kanala da bi proradilo sa podešavanjima koja je NShappy ostavio. Hvala svima.

Ostaje pitanja zašto to SBB Dobrivoje, koji je dojahao sa karticom, ne zna da uradi, nego odmah navija za zamenu za STB.
 
Proradili su posle 15 minuta stajanja na jednom od kanala. Ona podešavanja ustvari nisu ni uneta, supruga se nije snašla gde to podesiti, saznao sam maločas. Nadjeno 294 DTV poslednjim skenom. Ispostavlja se da je trebalo samo tih 15 minuta.

Medjutim, prijem je i dalje loš, kao što je na analognom signalu. Ne radi valjano nijedan HD (1080i, 2160p) kanal, a pojedinih 576i (RTS, O2,...) uopšte nema, al to je tema za SBB.
 
Kasno spazih temu, vec napisah u drugoj. Trazim misljenje za H58A6100, ima da se kupi za 440e sa domacom garancijom od 36 meseci + zidni nosac.

Da li uzimati to za sobu koja je 4.5x3m da sluzi samo kao ekran za gledanje filmova i utakmica? Kakvi su uglovi gledanja na tom VA panelu?
Moj Samsung UE-32EH5300 je zavrsio karijeru :)
 
Kasno spazih temu, vec napisah u drugoj. Trazim misljenje za H58A6100, ima da se kupi za 440e sa domacom garancijom od 36 meseci + zidni nosac.

Da li uzimati to za sobu koja je 4.5x3m da sluzi samo kao ekran za gledanje filmova i utakmica? Kakvi su uglovi gledanja na tom VA panelu?
Moj Samsung UE-32EH5300 je zavrsio karijeru :)

Prelistaj malo unazad dao sam opis.Strana 53,pa na dalje.
 
Poslednja izmena:
Slučajno sam naleteo u jednoj lokalnoj prodavnici na izložen H58A6100, cena je 64k din. ali to nije ni bitno, bitno je da sam tv najzad video uživo. Dopalo mi se to što sam video, nije bio priključen na kablovsku, gledao sam samo 4K i 2K klipove sa YouTube-a, slika mi je skroz korektna, a pošto trenutno imam Panasonic plazmu 42" od pre nekih 7-8 god. to mi je bila najveća nepoznanica. Uglovi gledanja skroz prihvatljivi, definitivno je malo prehajpovan taj problem sa VA panelima, do ugla na kojem je razumno gledati tv, slika se minimalno promeni, nije kao na plazmi, ali nije ni strašno. Isto je i na Samsungu UE55NU7102 kojeg je pre koju nedelju drugar kupio. Definitivno mi je slika mnogo lepša na VA nego na IPS-u.

Jedina stvar koja mi se nije dopala je mali lag kod korišćenja smart opcija, mada kada se uzme cena od samo 55k din za 58" dijagonalu + nosač u obzir, to mu se može i oprostiti.
 
Jel se lag javlja kos smart opcija ili uopšte u meniju TV-a? Posto mi je interesantan taj TV, ali smart necu koristiti uopste i ne treba mi. PC bi bio prikacen na njega.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kretanje kroz meni tv-a jeste malo sporije ali ne smeta, u granicama je normale. Lag je primetan kod ulaska u aplikacije, kod odabira klipova u YT, recimo kliknes na klip i onda prodje oko cca sekunda dok ne krene i slično... Znam da je njemu dualcore procesor.
Ima li Hisense HBO Go aplikaciju?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Zato treba a6500 quad core je model a mala razlika je u ceni . Jedino ako nekome
zafali 3 incha tj a6500 ima u 55 inca a primetan je brzi odziv bar u radnji sto sam primetio


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema kod nas H55A6500, gde si ga video?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
E upravu si to je bila 50ica 6500 u radnji na c i to sad videh da je na ok snizenju 56k to sam video a 55 je bila u radnji na bc pardon i to n5700. Ali oba modela su quad a ako je 6500 ima brzi odziv pretp da i n model ima brzi


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno