Šta je novo?

Hisense Fresh Master HiNano QF35XW0EG

Mislim da je ovo suvise komplikovano za vecinu nasih majstora sa obzirom da ima dovod vazduha od spolja kao dodatnu cev :)
+50e na ugradnju
 
Ovo je jedna divna klima za izbegavanje u Beogradu. Svež beogradski vazduh nikako nije ono što želim u svom domu.
 

Prilozi

  • IMG_20211007_194155409.jpg
    IMG_20211007_194155409.jpg
    186.5 KB · Pregleda: 253
Meni su je danas ugradili i nista dodatno nije naplaceno zbog dodatne cevke.
2500 din demontaza stare , 9000 ugradnja nove + 3m instalacije 4500 din i 1500 din za gumene odbojnike.
 
I da naplacuju za taj dodatni otvor to ne bi moglo biti vise od 1000din, jer nije bas jednostavno probusiti fi60 u cigli, a tek u betonu! Kada stignes okaci par fotki ugradnje
 
Malo sam se nasalio na konto losih iskustava sa majstorima :)

Dakyio

Jel ova klima u pitanju?
 
Hepa filter za filtriranje vazduha
 

Prilozi

  • IMG_20211014_162207_1.jpg
    IMG_20211014_162207_1.jpg
    116.7 KB · Pregleda: 232
Pa to je filter koji ide na ulazu od spolja, zasto bi bio veci
 
Stigli filteri za klimu. Izuzetno povoljna cena tako da sam uzeo rezervu po dva komada. Ako nekoga interesuje cena i gde ih mogu poručiti neka pišu na PP. Ne znam da li odgovaraju ugljeni i 4u1 za Hinano energi pro (dimenzije su 225*50)
 

Prilozi

  • IMG_20220516_110107.jpg
    IMG_20220516_110107.jpg
    228.8 KB · Pregleda: 184
S obzirom da dosta njih pitaju gde se mogu kupiti rezervni filteri (mislim da nije reklamiranje), mogu u zvaničnoj prodavnici Gorenja u Senti, Elkond
 
ja nabavio ovu klimu. Dosta je tiha. Jedino što me nervira je to što ima gomilu opcija, a uputsvo ne objašnjava šta koja radi već daju neke šture podatke. Videćemo kako greje...
 
Koliko si platio klimu.
 
Koliko si platio klimu.
BCgroup, imaš opciju "cena ne odgovara" upišite neku vašu cenu koliko mislite da platite ali nemojte preterivati. Tako sam i ja pa sam dobio za 4000 manju cenu. Što se tiče grejanja da odgovorim @niki999, nisam je mnogo koristio za grejanje ali i ono malo u prelaznom periodu je stvarno odlično odradila posao. U tom modu je malo glasnija što je i razumljivo. A što se tiče opcija mislim da nije problem. Čak i slikovno je vrlo lepo opisano. Ne mogu da okačim uputstvo za daljinski jer pdf fajl dosta veliki. Evo linka odakle možete preuzeti. Ako nešto treba pitajte slobodno.
 
Imam ja uputstvo ali evo jednog pitanja kako radi AI da li može da se nešto podesi osim +-3 stepena.
 
Imam ja uputstvo ali evo jednog pitanja kako radi AI da li može da se nešto podesi osim +-3 stepena.
Naravno, ja najvise tu opciju i koristim. Prvo ako je sada ukljucujem temperatura je postavljena na recimo 25* i kada rashladi prostoriju prebacim na Al. Tada ona odrzava na 25 s tim da mozete dodati + - 3* . Ako vam je toplo oduzmete do -3 sto u prevodu znaci 22* i obrnuto
 
Pa to sam i ja rekao temepratura +-3 ali prosto nije transparentno šta radi i kada...isto tako za čišćenje nije jasno da li treba da CL stoji dok se samo ne ugasi ili se gasi posle 30 min pošto smo mi "zaboravili" da ga isključimo...ako čišćenje traje kraće od 30 min koliko je to kraće?...

Jednostavno upustvo je krš...sam uređaj nije loš na prvi pogled....
 
Kada prebacite na opciju CLEAN stoji na displeju CL i kada završi sama se isključi. Čuje se pucketanje i za to ne treba da brinete jer je to način samočišćenja.
 
Ma to je jasno nego je problem što u uputstvu ne piše da se čeka da se CL ugasi već piše posle 30 min CL se ugasi, a možete da ga isključite...u mojoj glavi to znači da se CL gasi posle 30 min pošto ga mi nismo ugasili, a ne da toliko traje operacija čišćenja...nema veze...kao što rekoh uputsvo bi moralo da bude bolje...sama klima je ok...

Isto tako malo mi je čudno kada podesim da je temp na primer 24 on dogura na oko 25 26 i onda prebaci na super slow vent tako da u principu nikada ne dogorua do 24...ali je tu oko 25 26...ovo pričam za AI mod (ili AUTO fan mod)...nije neki problem ali malo iritira...znam da inverter uvek radi i da vrši fino podešavanje ali to bi trebao da radi na zadatoj temperaturi a ne nekoj proivoljnoj...mada je ovih dana bilo ekstremno toplo pa možda nije mogao ni da postigne tražene parametre...
 
Ahh, uputstvo je takvo kakvo je a na nama da ispitujemo njene mogućnosti. Ja sam za ovo kratko vreme od polovine maja pa do danas pohvatao skoro sve cake tako da nemam problema. Za polovinu maja račun za struju mi je bio veći za nekih 150din. Još ja imam problem jer mi je stan u potkrovlju, beton, zapadna strana i sunce bije do zalaska. Ovo mi je peta klima i mogu reći da se nisam bolje rashladio, ali bez ikakvih predispozicija ili hvaljenja. Stvarno su je uradili vrhunski, Nema krckanja plastike, škripanja itd...spoljna jedinica izuzetno tiha, čuje se samo šum ventilatora. Ako ste instalirali aplikaciju "ConnectLife" može vam pomoći u nekim stvarima. Skoro sam pisao autorima ove app i obećali su da u sledećij nadogradnji uključiti još neke opcije koje postoje na daljinskom upravljaču.
 
Slažem se nije baš u redu da aplikacija ima manje opcija nego daljinski. Što se tiče funkcionisanja nije problem ja od klima živim ali to ne znači da nema mesta za poboljšanje. A+++ i -22 ako je tačno nije šala ni za mnogo skuplje modele zato sam je i uzeo.
 
Ovde imate neka mala pojašnjenja o njenom radu

Evo i od mene nešto možda nekog zanima, malo je muljav kvalitet ali fajl je bio dosta velik...:)
 

Prilozi

  • Hisense 2022-compressed.pdf
    3.6 MB · Pregleda: 95
Pozdrav 👋 jel moze neko da objasni kako se povezuje sa aplikaciom ? probao sam pratio korake i ne znam nece i nece...
 
Stigli filteri za klimu. Izuzetno povoljna cena tako da sam uzeo rezervu po dva komada. Ako nekoga interesuje cena i gde ih mogu poručiti neka pišu na PP. Ne znam da li odgovaraju ugljeni i 4u1 za Hinano energi pro (dimenzije su 225*50)
Cao, interesuje me gde idu ovi filteri, nisam video da se igde pominju u opisu proizvoda, ne dobijaju se uz klimu?
Pretpostavljam da je to neko vaše ručno rešenje, to jest stavljate ih preko spoljnog otvora za svež vazduh?
Hvala i srdačan pozdrav.
 
Isto vidim da klima ima:
Temperaturni opseg pri hlađenjuOd -15°C do +43°C
Da nije 43 stepeni malo prenisko sa obzirom na temperature izmerene u hladu od 40c ovog leta, meni bi spoljna jedinica bila na suncu i okruzena betonom zgrade/ulice, pa temperatura znacajno prelazi 40c, a mozda i 43c...
Kako vam je klima radila skoro kad je bilo 39/40c?
Sta se dogadja kada temperatura predje 43c za spoljnu jedinicu, da li klima i dalje moze da efektivno hladi?
Hvala
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno