Šta je novo?

Hisense Fresh Master HiNano QF35XW0EG

Nov model za 2023 godinu, izgled daljinskog promenjen a ostalo mi se čini da je isto. Sada nije fresh master nego AIR SENSATION SUPERIOR DC ( AS-10UW4RXVQF00 i AS-13UW4RXVQF00 ). Pregledao specifikaciju i uputstvo i ne vidim razliku. Možda su nešto poboljšali ali ne navode.
 

Prilozi

  • Screenshot 2023-12-10 181057.png
    Screenshot 2023-12-10 181057.png
    274 KB · Pregleda: 85
  • Screenshot 2023-12-10 182416.png
    Screenshot 2023-12-10 182416.png
    75.2 KB · Pregleda: 81
Poslednja izmena:
Znate li da li postoji mogucnost da se daljinski nekako sinhronizuje sa klimom kad je ukljucim preko ConnectLife aplikacije? Imam problem sto je npr na daljinskom klima "iskljucena" i onda sve moram da radim preko aplikacije jer ako stisnem nesto na daljinskom klima zna da mi zabode.

A za defrost koji sam prethodno pominjao, ovo mi se desavalo mozda dan i po kad sam sve sabrao, sada i ne ide u defrost, praticu situaciju za to.
 
Stavi ruku preko ir senzora na daljinskom i upali ga. Podesi sta moras i onda samo uperi u klimu i zadaj zeljenu temperaturu
 
Procitaj malo, defrost zavisi od spoljnih uslova ali i unutrasnjih, koliko je klima opterecena itd. Moze biti da je klima preslaba za tvoj prostor i da zato upada u df na 40min. A moze biti i da je nesto drugo, odnosno neispravna klima ili losa montaza pa je gas iscureo...

Meni na temperaturama oko 0 isto ide bar jednom u sat vremena u defrost ali traji jako kratko, manje od 5 minuta...

Zaboravih pre da napisem, to mi se desavalo samo jedan dan, sada otprilike ide na 45 minuta - sat vremena u defrost koji traje 5 minuta.
 
Znači slična situacija kao na mojoj za defrost (na svakih 45-60 min ide u 5 min defrost). Da li još neko može da potvrdi ovo?
 
to je verovatno kontrolni defrost. moje idu ali traje oko 3 min. znam da je kontrolni jer ne neaprave baru ispod...a na -8 tesko ima puno vlage... nije to nista...
 
Kontrolni, kratki defrost, svaka Hisense se tako ponaša
 
Da li neko meri potrošnju Fresh mastera onim pametnim utičnicama? I kako se ponašaju vaše na ovim minusevima u poslednje vreme?
 
Da li neko meri potrošnju Fresh mastera onim pametnim utičnicama? I kako se ponašaju vaše na ovim minusevima u poslednje vreme?

Ja nisam do sada merio potrosnju, u toku je renoviranje pa planiram da stavim pametni osigurac da pratim koliko trosi. A sto se tice ponasanja ide u defrost na svakih 45 minuta i to traje otprilike 5 minuta, uspela je da fino greje nekih 26 kvadrata, moram da napomenem da je to stara kuca bez izolacije i starom stolarijom.
 
Stigle su Tapo utičnice danas, pa ću poslati grafikone kroz par dana kakva je potrošnja
 
Evo za fresh master potrosnja za ceo mesec, 22 konstantno podesena(i feel ukljucen), oko 40m2,pvc,plafon izolacija. Isto na minusima kontrolni defrost češći na oko 40 min, po par min,neprimetno, tacna suva bez leda, creva za odvog prohodna bez zaledjivanja
Evo za fresh master potrosnja za ceo mesec, 22 konstantno podesena 24h (i feel ukljucen), oko 40m2,pvc,plafon izolacija. Isto na minusima kontrolni defrost češći na oko 40 min, po par min,neprimetno, tacna suva bez leda, creva za odvog prohodna bez zaledjivanja
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-01-29-20-24-16-190_com.wooxhome.smart.jpg
    Screenshot_2024-01-29-20-24-16-190_com.wooxhome.smart.jpg
    48.1 KB · Pregleda: 43
Evo za fresh master potrosnja za ceo mesec, 22 konstantno podesena(i feel ukljucen), oko 40m2,pvc,plafon izolacija. Isto na minusima kontrolni defrost češći na oko 40 min, po par min,neprimetno, tacna suva bez leda, creva za odvog prohodna bez zaledjivanja
Au, vrhunski!
Reci mi sto se tice funkcije ubacivanja svezeg vazduha, da li se primeti razlika?
I na koliko menjas filtere i gde nabavljas?
 
Jel probao neko ovu f-ju hinano? Ja je jutris upalio na nordicu i potrosnja otisla u tri lepe. Jel moguce da to povecava 25% potrisnju klime? Malo glupo zvuci ali ako je neko probao i merio neka javne.
 
Nema to veze sa potrosnjom, ima 2 četkice sa desne strane izgledaju bukvalno kao cetkice za bojenje sa ravno isecenim vrhom. To ne trosi ni par wati. Imam osvezivac vazduha koji ima isto opciju generacije negativnih jona i istu takvu cetkicu ima
 
1709391060984.jpeg

Fresh Master potrošnja po danu za februar. Greje nekih 20 kvadrata neizolovane sobe (3 spoljašnja zida). Danju održava 20-21 C (Fan 4), noću 18-19 C (Quiet mode). 2 dana je bila isključena kao što se vidi na grafikonu.
 
Nov model za 2023 godinu, izgled daljinskog promenjen a ostalo mi se čini da je isto. Sada nije fresh master nego AIR SENSATION SUPERIOR DC ( AS-10UW4RXVQF00 i AS-13UW4RXVQF00 ). Pregledao specifikaciju i uputstvo i ne vidim razliku. Možda su nešto poboljšali ali ne navode.
Izgleda da su ovo modeli samo za Rusko trziste…?
 
Pogledajte prilog 431557

Fresh Master potrošnja po danu za februar. Greje nekih 20 kvadrata neizolovane sobe (3 spoljašnja zida). Danju održava 20-21 C (Fan 4), noću 18-19 C (Quiet mode). 2 dana je bila isključena kao što se vidi na grafikonu.
Koliko i najmanja Izolacija znači. Imam sličnu potrošnju, samo su mi zidovi izolovani 10cm stiropor. Plafon i pod su poluotvoreni prostor bez izolacije. Februar 165kWh u 45m2, 25°c. 24h. Nemam istu klimu, ali sa izolacijom bi prepolovio potrošnju.
 
Nazad
Vrh Dno