Šta je novo?

Hisense Energy Pro Plus QG35XVOEG -12ka

Nije bas tako. Vecina ljudi nema perfektnu izolaciju pa se vrlo uspesno greje na klime. Bitno je samo dobro dimenzionisati i odabrati uredjaj prema prostoru koji greje. Naravno da je bitna izolacija ali je retko gde sve idealno.
Ne znam po ovom sto citam mi zivimo na Arktiku a ne u Srbiji gde zimu ni ne vidimo. Kakva 4 stakla kakve provodljivosti kakve filozofije i onda u istoj recenici HISENSE? Tu osim Fujitsu ili Daikin ja ne vidim drugo. Koje su vase temp u sobama? 30 stepeni ili 23 da bi se ustedelo?
 
Ima li defrost-a? Ako ima koliko često? 😃
Kod mene je inace cesto magla ali ovih dana bas brije hladan vjetar tako da nema visoke vlažnosti pa nema nesto ni defrosta, uhvatio sam samo jedan jutros oko pola 9 i to je to. Inace bude kad je visoka vlažnost i oko nule cak i na sat i po priblizno
 
Ne znam po ovom sto citam mi zivimo na Arktiku a ne u Srbiji gde zimu ni ne vidimo. Kakva 4 stakla kakve provodljivosti kakve filozofije i onda u istoj recenici HISENSE? Tu osim Fujitsu ili Daikin ja ne vidim drugo. Koje su vase temp u sobama? 30 stepeni ili 23 da bi se ustedelo?
23 C je normalna temperatura. Ne znam na kakvu uštedu misliš?
30 C nije normalna temperatura.
 
Poslije godinu i po vlasnistva ove klime tek veceras primjetih nesto...mada nisam 100% siguran da je to to.
Ranije, tj do sad nisam kasno nikada nešto pratio potrosnju...

Poceo sam ostavljati klimu preko noci jer vanjska ide na oko -7 par dana... Tu spavaju djeca pa sam spustio temperaturu na 19 a do tad je bilo zagrijano na 24. Klima je podigla krilca i citavo vrijeme trosi oko 100w. Jel moguce da je to neki grijac koji odrzava kompresor toplim ?
Ne smeta mi to, cak sta vise mi je drago ako to radi i ima tu opciju ,100w je za svu noc 1kw i to je nista sto se tice potrosnje a miskim da puno znaci za kompresor i start

Na temperaturama oko nule, cak i minus 1 i -2 to nije radila, potrosnja spadne na nekih 20-30w cisto koliko vuce ventilator...
 
Imaš grejač tacne koji se uključuje na tako niskim temperaturama, zato nikada leda nema na klimi
 
I ja mislim da je to grijac tacne.Isto sam to primjetio sad kad su krenuli minusi. To tako radi na “kineskim” klimama. Mislim da vent trosi 9-10w ostalo ide na grijac.
 
Meni je ostalo da sam negdje procitao ili da mi je neko rekao kada sam je kupovao da ona ima grijac kompresora mimo grijaca tacne ali naravno ne mora da znaci... Nije mi dostupna vanjska inace bi ja to opipao
 
Oko kompresora nema nista. Ja sam rastavljao moju zbog amortizera kompresora. Ima samo grijac u tacni. Isto je sve kao na onoj slici sto sam kacio da bi pokazao gdje je cijev koja je meni prenosila vibracije na kuciste. Evo ovdje
 
Oko kompresora nema nista. Ja sam rastavljao moju zbog amortizera kompresora. Ima samo grijac u tacni. Isto je sve kao na onoj slici sto sam kacio da bi pokazao gdje je cijev koja je meni prenosila vibracije na kuciste. Evo ovdje
Onda je to to. Hajde samo ako moze provjeri link, nece da otvori, zivo me zanima kako izgleda to
 
Evo malo statistike potrošnje, za Energy Pro+ (QG35XV0E) i za Nordic (QH35XV0E). Radi lakše preglednosti, prikazaću u ovoj temi za obe.

Energy Pro+ je moja klima, greje nekih ~28 m2 (dnevna soba i trpezarija) + ~6 m2 (kuhinja), ali vrata nisu uvek otvorena između ove dve prostorije (kada je hladnije uglavnom nisu). Objekat je kuća bez izolacije. U ovim prostorijama je 4 prozora, od kojih je samo 1 pvc (dvoslojno 4S staklo, punjeno argonom), ostali su drveni sa vakuum staklima.
Klima je korišćena u oktobru i novembru kao jedino grejno telo, dok je u decembru korišćena uglavnom samo noću dok je danju grejano šporetom na drva. Ipak, bilo je dana kada je radila samo klima, što se može videti po potrošnji za te dane. U januaru nije korišćena (osim par sati sve ukupno).

Nordic je komšijina klima, greje nekih ~30 m2 + ~8 m2 (nekada su otvorena vrata prema hodniku nekada ne). Uveče se na kratko otvore i vrata spavaće sobe (ne znam površinu, verovatno ne manje 10 m2). Objekat je takođe kuća, locirana prekoputa moje, ali ima objekte oko sebe, za razliku od moje. Ima izolaciju (stiropor 10 cm) i pvc prozore (dvoslojna stakla, ne znam da li su vakuum ili punjena argonom). Prostorije su u prizemlju, a iznad je sprat koji se greje. Klima je ugrađena početkom novembra, pa zato nema podataka od 1.11.2023.

Obe klime su podešene tako da temperatura u sobi bude ~23°C. Iz priloženog se može videti koliku razliku pravi izolacija. Potrošnja bez izolacije je ~3 puta veća. Objekti se nalaze u neposrednoj okolini Niša.
 

Prilozi

  • Energy Pro+, decembar 2023.png
    Energy Pro+, decembar 2023.png
    55.2 KB · Pregleda: 55
  • Energy Pro+, novembar 2023.png
    Energy Pro+, novembar 2023.png
    55.9 KB · Pregleda: 52
  • Energy Pro+, oktobar 2023.png
    Energy Pro+, oktobar 2023.png
    53.7 KB · Pregleda: 51
  • Nordic, decembar 2023.jpg
    Nordic, decembar 2023.jpg
    57 KB · Pregleda: 49
  • Nordic, do podneva 14. januara 2024.jpg
    Nordic, do podneva 14. januara 2024.jpg
    51.9 KB · Pregleda: 51
  • Nordic, novembar 2023.jpg
    Nordic, novembar 2023.jpg
    55.3 KB · Pregleda: 55
Da li imas info mozda od komsije za Nordic koliko cesto radi defrost u odnosu na Energy Pro Plus model?
Navodno Nordic model uz grejac tacne ima i grejac za isparivac (sace) i onda dosta redje radi defrost.
 
Evo malo statistike potrošnje, za Energy Pro+ (QG35XV0E) i za Nordic (QH35XV0E). Radi lakše preglednosti, prikazaću u ovoj temi za obe.

Energy Pro+ je moja klima, greje nekih ~28 m2 (dnevna soba i trpezarija) + ~6 m2 (kuhinja), ali vrata nisu uvek otvorena između ove dve prostorije (kada je hladnije uglavnom nisu). Objekat je kuća bez izolacije. U ovim prostorijama je 4 prozora, od kojih je samo 1 pvc (dvoslojno 4S staklo, punjeno argonom), ostali su drveni sa vakuum staklima.
Klima je korišćena u oktobru i novembru kao jedino grejno telo, dok je u decembru korišćena uglavnom samo noću dok je danju grejano šporetom na drva. Ipak, bilo je dana kada je radila samo klima, što se može videti po potrošnji za te dane. U januaru nije korišćena (osim par sati sve ukupno).

Nordic je komšijina klima, greje nekih ~30 m2 + ~8 m2 (nekada su otvorena vrata prema hodniku nekada ne). Uveče se na kratko otvore i vrata spavaće sobe (ne znam površinu, verovatno ne manje 10 m2). Objekat je takođe kuća, locirana prekoputa moje, ali ima objekte oko sebe, za razliku od moje. Ima izolaciju (stiropor 10 cm) i pvc prozore (dvoslojna stakla, ne znam da li su vakuum ili punjena argonom). Prostorije su u prizemlju, a iznad je sprat koji se greje. Klima je ugrađena početkom novembra, pa zato nema podataka od 1.11.2023.

Obe klime su podešene tako da temperatura u sobi bude ~23°C. Iz priloženog se može videti koliku razliku pravi izolacija. Potrošnja bez izolacije je ~3 puta veća. Objekti se nalaze u neposrednoj okolini Niša.

Bukvalno istu povrsinu grejem u kuci sa istim uslovima i izolacijom kao tvoj komsija sa Nordicom. Ja imam energy pro plus i potrosnja je ista bukvalno. U pitanju je Pirot.
 
Da li imas info mozda od komsije za Nordic koliko cesto radi defrost u odnosu na Energy Pro Plus model?
Navodno Nordic model uz grejac tacne ima i grejac za isparivac (sace) i onda dosta redje radi defrost.
Nemam, on bar pola dana nije kući, a i ne obraća pažnju previše. Kaže da traje oko 5 min uglavnom, nije nešto mnogo često. Ništa preciznije ne mogu da kažem.
 
A kako rešavate problem sa suvim vazduhom gde klima greje?
Luftiram 1-2 puta dnevno ali džabe..
 
Luftiram, ali retko kad padne ispod 50%.
 
Meni aplikacija za nordic pokazuje 25-30% manju potrosnju od meraca iz uticnice.
 
Da li imas info mozda od komsije za Nordic koliko cesto radi defrost u odnosu na Energy Pro Plus model?
Navodno Nordic model uz grejac tacne ima i grejac za isparivac (sace) i onda dosta redje radi defrost.
Na defrost utiče i to koliko je klima opterećena.. A njihove klime rade u skroz različitim uslovima.
 
Zdravo ljudi, sta uzeti od ove dve Energy Pro plus (QG35XV0E) ili Nordic (QH35XV0E) ili je nebitno? Cini mi se da su iste samo ova druga noviji model?
 
Da li znate koja je razlika izmedju Energy Pro Plus[QG35XVOEG) na zvanicnom sajtu Hisense i QG35XVOE.
 
Nazad
Vrh Dno