Šta je novo?

Hisense Energy Pro Plus QG35XVOEG -12ka

Da li je moguće da klima uključuje defrost i kad je temperatura vani 3,5 stepeni?
 
Da li je moguće da klima uključuje defrost i kad je temperatura vani 3,5 stepeni?
Pa samo pogledas spoljasnju ako pobeli cela ona mora da ide u defrost. Uzmi na 3 stepena upali ventilator u sebe real feal ce ti bude -1. A zamisli njoj kad sat vremena radi onaj ventilator..
 
Opet zaj...... sa Wi-Fi klme.Jutros na klimi nema simbola .Na APP Komercijalna...Odsutan.Uradio ponovo aktiviranje APP,i ponovo sest puta jedna krilca pa druga.Treperi simbol Wi-Fi i 77 i nista.Resetovao ruter,odjavio, prijavo i sve isto.Imateli neki savet.?Napominjem da je ruter Ubee,dual band i svi ostali uredjaji koj su zakaceni rade bez problema.
 
Energy Pro Plus koristi AEH-W4G2 WiFi modul. Podrzava samo 2.4GHz band (IEEE 802.11b/g/n).
Radni opseg kanala je 1 - 11, odnosno 1 - 13 za Evropu.

Proveri u konfiguraciju rutera da se kanali selektuju u rasponu od 1 do 11 za 2.4 GHz band. To ti je sigurno pa mozes onda testirati da li radi ok.
Trebali bi biti podrzani kanali vec od 11 za podrucje Evrope, ukoliko je modul konfigurisan za podrucje Evrope sto nekada ne mora da bude slucaj...
 
Onda imas problematican WiFi modul ili ti je pozicija klime na takvom mestu da je signal izuzetno slab.
 
Klima je od prvog rutera svega 2m udaljena a od drugog malo vise.E sada ja da vam iznesem svoje iskustvo .Posto sam drugi put deinstalirao i ponovo instalirao App i obratio paznju da mi na mob.telu bude 2.4 Ghz i na kraju podesavanja stiklirao bas tu mob mrezu sa lozinkom na mom wi-fi meniju postalo je sve ok.Moja pretpostavka da je u toku noci doslo do nekog kratkog prekida u napajanju ili na internetu i zato je klima ispala sa mreze.A drugo posto su oko mena cetiri lokalne wi-fi mreze(2x2.4 Ghz i 2x5.0 Ghz)telefon van moje kontrole prihvati 5.0GHz i tu upetlja APP.
 
Klima je od prvog rutera svega 2m udaljena a od drugog malo vise.E sada ja da vam iznesem svoje iskustvo .Posto sam drugi put deinstalirao i ponovo instalirao App i obratio paznju da mi na mob.telu bude 2.4 Ghz i na kraju podesavanja stiklirao bas tu mob mrezu sa lozinkom na mom wi-fi meniju postalo je sve ok.Moja pretpostavka da je u toku noci doslo do nekog kratkog prekida u napajanju ili na internetu i zato je klima ispala sa mreze.A drugo posto su oko mena cetiri lokalne wi-fi mreze(2x2.4 Ghz i 2x5.0 Ghz)telefon van moje kontrole prihvati 5.0GHz i tu upetlja APP.
prije svega na telefonu "zaboravi" sve mreže koje ne zelis da na njih povezes klimu i konektruj se samo na tu neku 2.4ghz na koju ce i klima i onda podesi i povezi klimu. Nakon toga na telefon se povezi na sta zelis
 
Da bas tako,iskljucio sam obe 5.0 i telefon nije imao gde nego na 2.4.Imao sam slican problem i sa wi-fi kamerama samo sto su one bile na 5.0.
 
Opet zaj...... sa Wi-Fi klme.Jutros na klimi nema simbola .Na APP Komercijalna...Odsutan.Uradio ponovo aktiviranje APP,i ponovo sest puta jedna krilca pa druga.Treperi simbol Wi-Fi i 77 i nista.Resetovao ruter,odjavio, prijavo i sve isto.Imateli neki savet.?Napominjem da je ruter Ubee,dual band i svi ostali uredjaji koj su zakaceni rade bez problema.
Imao sličan problem , slučajno kako sam na daljincu klikno na krilca da usmerim pa promasio jednom pa obrno krug do smera kog sam hteo , i to sam izgleda uradio 6 puta , sto je aktiviralo to da treperi 77 za wifi, i nije vise radila app, pomislio prvo neka greska, ali sve pise na app, 6 puta kad se klikne onda se , sad sam vec zaborvio sta račno, al izlogovo si se sa rutera .

moras ponovo bluetooth, skeniranje koda klime i radiće , prodjes sve isto ko i prvi put , meni se na app pojavilo uputsvo
Inače ConnectLife app , preporuka za koriscenje hisense klime , odlična je , prikazuje i dnevnu potrosnju struje po satima, po danima ,a ima i mesečno grafikon.

Takodje u -brzina ima da se stavi na automatski A , sto nisam video na daljincu, i onda onda podigne krilca kad dostigne temperaturu, i lagano to odrzava, nepravi ono da stavim na 26 ,27 pa probije i bude vruće bas, mada meni nesmeta tolkko , volim toplo .
Februar 2024 potrosnja
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-03-06-17-39-03-840_com.hisense.juconnect.connectlife.jpg
    Screenshot_2024-03-06-17-39-03-840_com.hisense.juconnect.connectlife.jpg
    57.1 KB · Pregleda: 37
Poslednja izmena:
Konačno sam nabavio smart utičnicu i juče i danas buljio u aplikaciju ne bi li utvrdio do koje najniže modulacije ide moj Pro Plus. Uglavnom je najveći deo vremena radio između 400 i 500 w, a kada je dostizao zadatu temperaturu onda se iskopčavao. Uglavnom, broj 3 kao prvu cifru nisam uspeo videti! Znači li to da nešto nije u redu sa klimom?
Nisi morao , ConnectLife app meri potrosnju struje klime Hisense, , po sati, po danu i po mesecu, odlično odradjeni ipregledan grafikon . za preporuku app, plus sto mozes i daljinski da ukljucis klimu, kreces sa posla il nebitno, ukljucis pola sata ranije il kolko ti vrec treba provalices .
 
Morao je(ako hoce da vidi stvarnu potrosnju klime) jer ta aplikacija laže, odnosno pokazuje manju potrošnju od realne...
 
Pa ovde se i nevidi tačno , dokle je ta crtica po satu, dal na 200,300w ili vise , sto mi nije i toliko bitno, najbitnije sto je pregledno i otprilike imas uvid u potrosnju i sama sračuna i dan i mesec , jedino problem sto kad se greskom raskači sa wifi, 6 puta pritiskajuci il je bilo i vise , pa onda se nema cela istorija sezone . ovo je potrosnja juče 10mart na 26 c ,, to gde se vidi da radila , gde ne bila ugasena kad spavao. i bila podesena na automatski , na aplikaciji , a to dugme neznam dal ima na daljinskokm , nisam ga nasao , i kad je na automatski kad dostigne onda podigne krilca skoro do kraja i lagano bas odrzava i tu trosi manje sigurno, jel kad nije na tome A , onda bude i malo toplije
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-03-11-03-24-13-845_com.hisense.juconnect.connectlife.jpg
    Screenshot_2024-03-11-03-24-13-845_com.hisense.juconnect.connectlife.jpg
    51.3 KB · Pregleda: 33
Poslednja izmena:
Imao sličan problem , slučajno kako sam na daljincu klikno na krilca da usmerim pa promasio jednom pa obrno krug do smera kog sam hteo , i to sam izgleda uradio 6 puta , sto je aktiviralo to da treperi 77 za wifi, i nije vise radila app, pomislio prvo neka greska, ali sve pise na app, 6 puta kad se klikne onda se , sad sam vec zaborvio sta račno, al izlogovo si se sa rutera .

moras ponovo bluetooth, skeniranje koda klime i radiće , prodjes sve isto ko i prvi put , meni se na app pojavilo uputsvo
Inače ConnectLife app , preporuka za koriscenje hisense klime , odlična je , prikazuje i dnevnu potrosnju struje po satima, po danima ,a ima i mesečno grafikon.

Takodje u -brzina ima da se stavi na automatski A , sto nisam video na daljincu, i onda onda podigne krilca kad dostigne temperaturu, i lagano to odrzava, nepravi ono da stavim na 26 ,27 pa probije i bude vruće bas, mada meni nesmeta tolkko , volim toplo .
Februar 2024 potrosnja
Malo bolje objasni ovo podesavanje klme sa automatskom brzinom.Kada stavim na dljincu AUTO i setujem 26c jedva se oseti da greje.Nije mi jasno cemu ovaj mod kada ne reaguje na zadatu temp.Na forumu LukasP je objasnio da AUTO mod i nije bas od koristi.
 
Ja od uvek samo na AUTO koristim, i nikada nikakvih problema
 
Nema problema ali klima radi manje efikasno ako je u vecem prostoru i vise trosi.
Auto je ok samo za prostor do 15 kvadrata
 
Da li ovde govorite o Auto modu ili autofenu? I kad kažeš da "klima" radi manje efikasno, misliš konkretno na ovaj model ili sve klime?
 
Da li ovde govorite o Auto modu ili autofenu? I kad kažeš da "klima" radi manje efikasno, misliš konkretno na ovaj model ili sve klime?
Pričam o autofan ili automatskom ventilatoru (mada i auto mod je čista glupost ali o tom drugi put). Ne mislim da radi manje efikasno u bukvalnom smislu nego ne može dovoljno vazduh zagrijati i ne ulazi u režim niže modulacije i manje potrošnje....

Ova klima (a i dosta klima, posebno kineza) kada je na auto ventilatoru jako brzo udje u najnizi rezim puhanja i sporo reaguju kada padne temperatura u smislu pojacavanja ventilatora.
A za grijanje je ventilator jako bitan. Pogotovo ako je klima u vecem prostoru. Veća količina vazduha prodje kroz klimu i tako klima brže zagrije a i biše dobaci i bolje izmješa zagrijani i nezagrijani vazduh.

Klima u 30 kvadrata na ventilatoru snage 1 (ili lošem automatskom ventilatoru) podešena na 23 stepena će jako teško dostizati 23 stepena (tako je npr kod mene trenutno, klima je u 34-40 kvadrata) i na ventilatoru 1 i 2 ne može dostici zadanu temperaturu ako je vani ispod 8 stepeni) i da bi to dostigla pojačava rad kompresora i više troši...
Ista ta klima podesena na ventialtor 3 i 4 crtice na zadanih 22 stepena uredno održava 24 stepena i radi na svom minimumu...

Ukratko klima u vecem prostoru podesena na 25 stepeni i ventilatoru 1 (ili losem auto ventilatoru) troši 2-3 puta više
nego klima podesena na 23 i 3-4 crtice ventilatora
 
Ja isto mislim na autofan.Molim za objasnjenje sta ja automod?Ako ja postavim grejanje onda je grejanje,ako postavim hladjenje onda je hladjenje,itd?
 
Ok, pitao sam jer sam video da neki pišu iznad automod što je je skroz druga stvar, pa da ne bude zabune. Recimo Daikin FTXF35D na autofan troši najmanje i savršeno održava temperaturu bez većih odstupanja u 45m2 na 25°c podešeno. Ako stavim na Fen 1 ili 2 tesko postiže temperaturu u udaljenim delovima, dok na 3,4,5 često pregreje pa gasi klimu, ne može da modulira kako treba tako da mi najbolje radi na autofan bez gašenja. Eventualno bih mogao na 3 da držim ali troši bar 50% više u odnosu na autofan. Na poslu imam Carrier klimu, Kinez, kad upalim klimu čak i ako je napolju -10 ona drži fen na 1,2, nema šanse da zagreje na auto, mora manuelno da se pojača na 3, jako loše radi na auto fan. Automod je da automatski održava zadatu temperaturu, pa ako treba pali grejanje ili hladjenje po potrebi bez potrebe za prebacivanjem modova na daljinskom, to je ok za neke veće objekte, recimo kad sam radio na pumpi centralna klima je bila na automod i nismo imali pristup daljinskom, konstantno je bilo 25°c
 
@renne Pa mogao si i da obrazložiš, čisto radi reda da napiše tvoje iskustvo. Ovako kao da ništa i nisi napisao osim da se ne slažete.
 
Malo bolje objasni ovo podesavanje klme sa automatskom brzinom.Kada stavim na dljincu AUTO i setujem 26c jedva se oseti da greje.Nije mi jasno cemu ovaj mod kada ne reaguje na zadatu temp.Na forumu LukasP je objasnio da AUTO mod i nije bas od koristi.
Taj automatski rezim na aplikaciji postavim ( na klimi nisam video ni da ima auto , nisam ni trazio ), i njega obicno postavim, kada bi mi na 26c ili 27 na koliko drzim postajalo vruce , i onda bi klima na automatski digla krilca povremeno , i automatski radila tad u leru sto se kaze , i nebi bilo pretoplo, nestavljam na automatski čim upalim, mozda bi kad nebi gasio, al gasim kad spavam uglavnom.
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-03-12-00-34-24-309_com.hisense.juconnect.connectlife.jpg
    Screenshot_2024-03-12-00-34-24-309_com.hisense.juconnect.connectlife.jpg
    48 KB · Pregleda: 16
Ali
Taj automatski rezim na aplikaciji postavim ( na klimi nisam video ni da ima auto , nisam ni trazio ), i njega obicno postavim, kada bi mi na 26c ili 27 na koliko drzim postajalo vruce , i onda bi klima na automatski digla krilca povremeno , i automatski radila tad u leru sto se kaze , i nebi bilo pretoplo, nestavljam na automatski čim upalim, mozda bi kad nebi gasio, al gasim kad spavam uglavnom.
Ali to nema smisla. Normalno da je na 26 i 27 vruce. Plus kad nastimas 26 i 27 klima puno vise trosi (plus ovaj model klime grije za 1-2 stepena vise u odnosu na podesenu temperaturu, znaci kada nastimas 27 ona pokusava da zagrije na 28) .
Zar nije bolje podesiti na 23 i malo jaci ventilator staviti da ona odrzava 24 (nije vrice vec ugodno + klima manje trosi).

To je kao da lozis vatru, jarcas punom parom pa onda otvaras prozor jer je prevruće pa onda opet lozis punom parom, umjesto da samo odrzavas vatru...

Ne znam šta da ti kažem osim da nisi u pravu
Neka osnovna kultura je da se obrazlozi neka tvrdnja, pogotovo ako se nekom tvrdi da nije u pravu, sta sad, ja i svi koji procitamo tvoj komentar trebamo reci: e dobro ti si bog i tvoja je zadnja

Ovo smo zaključili ja i jos mnogi clanovi foruma, neki se griju preko 5 godina na klime. Evo ja ja potvrdio jos jednom juce. Ostao mi fan na 2 a juce zahladilo i kada sam dosao sa posla temperatura sa 24 u prostoriji spala 22.5. pojacam na 4 crtice i za pola sata je bilo 24, nesto.
 
Nastavljam da se igram sa klimom.Primetio sam kada na klimi postavim temp.istu kao sto pise na APP, Indoor, i brzina AUTO,klima duva punom snagom.Posle nekoliko minuta Indoor temp.se poveca a setovana temp ostaje ista smanji se brzina ventilatora?Verovatno tako treba.
 
Nastavljam da se igram sa klimom.Primetio sam kada na klimi postavim temp.istu kao sto pise na APP, Indoor, i brzina AUTO,klima duva punom snagom.Posle nekoliko minuta Indoor temp.se poveca a setovana temp ostaje ista smanji se brzina ventilatora?Verovatno tako treba.
Eto ga djavole ja dzaba pricam :)

U idealnim uslovima (tj kod dobrih klima poput daikina) automaski fentilator (autofan) sam odredjuje jacinu puhanja i sam prebacuje po potrebi izmedju snaga puhanja od 1 do 5.
Npr ako je autofan zadat i podesena temperatura 22 a u prostoriji je 20, razlika izmedju zadate i trenutne temperature je 2 stepena, nije ni mala a nije ni prevelika, klima bi trebala ventilator drzati na 3 crtice.
Kako se temperatura penje klima ce smanjivati brzinu ventilatora na 2 crtice i snagu grijanja dok ne dodje do zeljenih 23 i drzati i snagu grijanja i brzinu ventilatora na minimumu.
Ako temperatura pocne opadati klima ce kombinovati pojacavanje ventilatora a ako treba i snagu grijanja da ne bi opadala i tako u krug.

Problem kod ove klime (energy pro plus) i kod dosta kineza je sto kada se nastima na autofan klima nakon par minuta smanju puhanje na najnize. Ako temperatura bas dosta opadne (tipa za 2 stepena) ona ce pojacati ventilator ali nedovoljno visoko i dosta kratko. Znaci nije dobro programiran taj auto fan. Tako će klima da bi odrzala zadanu temperaturu morati jace grijati jer ne moze nadomsjetiti taj gubitak toplote samo jacim puhanjem. Samim tim vise ce trositi (a slabije grijati)

Znači branko, ona će uključiti brzo puhanje kada prebacis na autofan ali će nakon par minuta smanjiti brzinu i nece je bas pojacavati kada bi trebalo.

Najbolje je da sami skontate koja brzina ventilatora je najbolja za vas prostor. Zadajte temperaturu koju zelite u prostoriji na klimi i nabavite digitalni termostat koji stavite negdje u prostoriju na zid desno ili lijevo do klime da klima ne puse u njega, ne visinu od oko 1.2-1.5m i podesite ventilator na 2. Ako klima nakon sat vremena nije zagrijala na podesenu temperaturu pojacajte ventilator za 1.

Ja u 40 kvadrata ujutru drzim na 4 crtice da prije postigne temperaturu (gasim preko noci jer su noci tople) i onda oko podne prebacim na 3 crtice i tako bude do 10 uvece. (ovo radim kada su temeprature do oko 10 stepeni vani)
Kada su minusi najvise vremena drzim na 4 crtice osim po noci kada smanjim na 3
Kda krene toplije vrijeme, 15 stepeni onda drzim na 2 crtice najvise
 
Nazad
Vrh Dno