Šta je novo?

Hisense Energy Pro Plus QG35XVOEG -12ka

Juce i danas je toplo tako da bas nemam pravi uvid u rad klime.Inace radi danas ceo dan na jednoj crti i 23 stepena.Juce posle podne i sinoc sam je bas ganjao.Probao skoro sve opcije.U toku noci temp.je bila 21 stepn.Po aplikaciji potrosila je 6.56kwh za 13h.
Koja kvadratura?
 
Juce i danas je toplo tako da bas nemam pravi uvid u rad klime.Inace radi danas ceo dan na jednoj crti i 23 stepena.Juce posle podne i sinoc sam je bas ganjao.Probao skoro sve opcije.U toku noci temp.je bila 21 stepn.Po aplikaciji potrosila je 6.56kwh za 13h.
Kod mene Daikin FTXF35D za 24h potroši manje u 45m2, visina 2.6m sto je 117m3 a ti imas 76m3. Ne prelazi 5.5kw zadnjih 4-5 dana na 23c. Ili te aplikacija laže. Pojačaj malo fen, na pola. Ja držim na auto fan.
 
Pored navedene sobe gde je klima,drzim otvorena vrata od spavace sobe dim.4x4 m2 i visine 3.3m.Po aplikaciji za 34h potrosila 15.41kw.
 
Moja poslednjih dana nije presla 5.4kw 40m2. Prvog radnog dana je potrosila 9 i posle je tu na oko 5.2-3kw. Za razliku od predhodne koja je isla od 15-20 ova je odlicna 😁 Mada i temperature su sada napolju visoke, videćemo kad udari neki minus kako ce biti.
 
Screenshot_2024-02-09-09-43-24-455_com.tuya.smart.jpg
8 dana februara 38kwh ali vala i vrijeme je potoplo ide od 4-5 nocne do 12 dnevne
 
Pored navedene sobe gde je klima,drzim otvorena vrata od spavace sobe dim.4x4 m2 i visine 3.3m.Po aplikaciji za 34hpptrosnj potrosila 15.41kw.
Pusti je neka radi na nornalnoj temperaruri nekoliko dana. Fan da bude bar 2 ili vise. Neka zagreje prostor i prilagodi mu se, pa ces onda da vidis potrosnju. Aplikacija ne pokazuje tacnu potrosnju. Kod mene pokazivala manju.
Hisense potrosnja. Druga slika je amber treca vivax on of🙂
 

Prilozi

  • Screenshot_20240209_094723_Smart Life.jpg
    Screenshot_20240209_094723_Smart Life.jpg
    27.5 KB · Pregleda: 38
  • Screenshot_20240209_094627_Tapo.jpg
    Screenshot_20240209_094627_Tapo.jpg
    57.5 KB · Pregleda: 25
  • Screenshot_20240209_095319_Tapo.jpg
    Screenshot_20240209_095319_Tapo.jpg
    60.6 KB · Pregleda: 36
Poslednja izmena:
Pre nekoliko minuta usnimio.
 

Prilozi

  • klima 1.jpg
    klima 1.jpg
    54.2 KB · Pregleda: 29
  • klima 2.jpg
    klima 2.jpg
    57.6 KB · Pregleda: 33
@Branko Petrovic Ovo je trenutno kod mene Daikin FTXF35D u 45m2. Jel to tačno da ti je u prostoru 26c? Kod mene na zadatih 21c drži na 24c. Dosta velika potrošnja za Hisense.
 

Prilozi

  • IMG_20240209_150431.jpg
    IMG_20240209_150431.jpg
    58 KB · Pregleda: 27
  • IMG_20240209_150500.jpg
    IMG_20240209_150500.jpg
    87.4 KB · Pregleda: 23
  • IMG_20240209_150529.jpg
    IMG_20240209_150529.jpg
    46.3 KB · Pregleda: 25
  • IMG-67a28cf5cae01480c238f7cfd0d814b7-V.jpg
    IMG-67a28cf5cae01480c238f7cfd0d814b7-V.jpg
    303.1 KB · Pregleda: 38
Ceksj stani. Daikin ti prebacuje 3c?
2c ali kad je otislo preko 15c napolju onda prebacuje 3c ali tu održava, ne varira. Ako zadam 21c on drzi na 23c, ako zadam 23c on drzi na 25c. Preko +15 dodao jos jedan stepen razlike. Ne znam ima li neko podešavanje za to ali meni ne smeta. Do +5 je na 23c a ispod povecam na 25c u prostoriji, sto je na daljinskom 23c.
Pojacaj fan na 2 ili 3 crtiice, i znatno ce smanjiti potrosnju..
To sam i ja rekao, slabiji fen vise trosi.
 
@Branko Petrovic Odmah spalo sa 414w na 300w po satu. Zanimljivo je da kod tebe spoljna temperatura nikako ne utiče na potrošnju. Grafikon potrosnje ti je ravan, kod mene to opada u podne, pa raste preko noci. Kolika je stvarna temperatura u prostoriji? Pise na klimi 26c.
 
Da,uzecu ovih dana kvalitetniji termometar i zakacicu ga u sobi.Da li imate neki predlog ili kod kineza kupovina?
 
Istrazujem i dalje klimu.Opciju Al SMART nisam uspeo da aktiviram.Postujem sva uputstva iz knjizice za daljinski ali ne ide.Da li imate savet?
 
Istrazujem i dalje klimu.Opciju Al SMART nisam uspeo da aktiviram.Postujem sva uputstva iz knjizice za daljinski ali ne ide.Da li imate savet?
Savjet je da nista od dodatnih rezima ne koristis. Ja sam ama bas sve detaljno isprobao sto zasebno i sto kombinovano i sve je to cista glupost, privlačenje kupaca dodatnim funkcijama koje su u najmanju ruku smiješne.... klima najbolje radi u standardnom rezimu grijanja (znači isprobano detaljno više puta)

Ali pošto te vjerovatno kopka -s mart opcija ti služi da klima sama prepozna na osnovu temperature unutra, vlaznosti i istog tog vani pa da li da ukljuci grijanje, hladjenje ili odvlaživanje. Ventilator stima na auto a u auto režimu je ventialtor niži nego što treba. Pa sve i da ti uključi grijanje slabo će raditi na low fan-u

Obično uključi AI kada klimu ugasis pa upalis i odmah podesi ai, nakon toga imas opciju da od trenutne temperature istu dignes ili spustis za 3 stepena max (a to radiš na plus i minus nakon aktiviranja Ai)
 
Hvala ti na brzom odgovoru i savetu.Video sam i ja da su silne opcije oko stimanja klime obican epp.Drzi me jos uvek infekcija tehnologijom pa eto davim oko sebe.
 
Hvala ti na brzom odgovoru i savetu.Video sam i ja da su silne opcije oko stimanja klime obican epp.Drzi me jos uvek infekcija tehnologijom pa eto davim oko sebe.
Kolega ivanojle kaze da ono pracenje ili izbegavanje ljudi u prostoriji radi dobro. Ja nisam probao. Ne znam da li ima tvoja klima onaj senzor kao oko.
 
Ima ,nisam jos aktivirao.Kod drugara oko funkcionise.
Jos jedno zapazanje.Temp.na klimi je setovana na 26,brzina na cetiri crtice.Eksterni termometar "kinez"pokazuje 24.Postavljen je u uglu sobe na visini od 2m.
I jos jedno zapazanje. Klima pored toplog vazduha imam osecaj da ubaci i svez vazduh,prohladan .Da li je to od otvorenih vrata od druge sobe?Da evo sada sam zatvorio vrata i opet na trenutke osetim prohladan vazduh.Jbmg sta je sada ?
 
Kod mene nema prohladnog vazduha i mislim da svi puno osluskujete i mjerite kojesta :) ne znam na sta ste se ranije grijali i da li je tako precizno odrzavalo temperaturu.....
Inace sam primjetio da ova klima najjace puse kada je lijevo desno krilce nastimano na centar, osjetno jace nego kada šeta ili je u jednu stranu
 
Ja sam se grejao na Beko On-Off klimu i brikete kao rezervu.U drugom delu kuce imam stariju Midea Inverter.Ova nova Hisense je sasvim drugo nesto u odnosu na Mideu i zato me interesuje.I ja drzim horizontalna krila na sredini a vertikalna prema podu.
 
Ima ,nisam jos aktivirao.Kod drugara oko funkcionise.
Jos jedno zapazanje.Temp.na klimi je setovana na 26,brzina na cetiri crtice.Eksterni termometar "kinez"pokazuje 24.Postavljen je u uglu sobe na visini od 2m.
I jos jedno zapazanje. Klima pored toplog vazduha imam osecaj da ubaci i svez vazduh,prohladan .Da li je to od otvorenih vrata od druge sobe?Da evo sada sam zatvorio vrata i opet na trenutke osetim prohladan vazduh.Jbmg sta je sada ?
Branko, termometar spusti na oko 1 m visine. To je univerzalno i to je visina na kojoj otprilike sedimo.
Taj prohladan vazduh ne duva klima, nego je to posledica strujanja vazduha u prostoriji. Recimo meni amber ubacuje vruc vazduh na vrata dnevne sobe. Kada drzim toalet papir u ruci na 50 cm visine on se vijori prema dnevnoj sobi, kada ga podignem preko toga, recimo na 1.5m on se vijori prema hodniku gde je klima. Znam da glupo zvuci i da ce da me napljuju ovde na forumu ali to je istina. Isto se desava i sa nordicom kada greje ceo sprat. U gornjoj polovoni visine vrata suprotne sobe izlazi hladniji vazduh.
To se na prvi pogled kosi sa osnovnim zakonima fizike, ali tako funkcionise zbog turbine unuttasnje jedinice klime verovatno. ***** li ga.
 
Izgleda i men da je bas kako si opisao.Svez vazduh dolazi iz sobe koja se ne greje.
Sto se tice termometra sto je nize postavljen naravno pokazuje nizu temp.Inace termometar zakacen na okviru vrata.
Posto je jos uvek toplo napolju prave efekte grejanja videcu kada zahladi,ako zahladi.
 
Vrh Dno