Šta je novo?

Hisense Energy Nordic

Cuje se samo kad podigne modulaciju i to kad je na fan 5. Na nizim brzinama se ne cuje. Kad sam kupio klimu se culo cesce, sad imam utisak da se prilicno proredilo. Verovatno se razradela. Ono klokotanje se cuje svaki put kad krece da radi - to je strujanje gasa kroz cevi. I jos jedna interesantna stvar. Pocela je da radi kontrolne defroste od pre neki dan. Traju oko 2 minuta. To se do sad nije desavalo. Izgleda treba vreme da se razgazi ili ce da crkne uskoro 🙂
E vidis kod mene donja od prvog dana radi te kontrolne defrost dok gornja ni jedanput je nisam provalio. Dal razlika u visini pa drugacija vlaznost. A i uvek donja zabeli brzo na isood 0 a gornja znatno manje....
 
Da bre, stvarno tako ispada. 🤣
Za 56k ne treba ocekivati cudo. Preko svega bih mogao da predjem, samo da mogu da nastelujem temperaturu normalno. Klima je u spavacoj i extremno mi je tesko da nadjem mesto za daljinac.
Provalio sam neki polozaj pored sredine bracnog kreveta. Namontiram na tripod od fotoaparata da moze da vidi klimu jer je jako ostar ugao. Kliknem ifeel i 23c. To je bilo preksinoc. Odrzavala temperaturu ok. Varirala izmedju 22.5 i 23.5. Super rekoh, sinoc postavim sve isto. U toku noci verovatno nogom oborim tripod. U jednom momentu se budimo ja i zena mokri. U sobi 28c, a daljinac na podu. Klima kad je izgubila kontakt nastavila da radi kao da je setovano 23. Odlepio sam totalno i odmah ujutru zvao kol centar.
Ovo je da Bjelogrlic snimi novi hit!
Treba da se snalazis jbt da bi dobio temp
 
Moja visi sa terase na spratu kuce. Znaci na visini je kao tvoja gornja. Jbm li ga zasto je to pocelo da se desava. ne smeta nista, ali eto. Da li je to znak da ce da se unormali ili da otegne papke videcemo.
Ovo je da Bjelogrlic snimi novi hit!
Treba da se snalazis jbt da bi dobio temp
To me i nervira najvise. Sve ostalo je manje vise ok. Za klasu ispod ambera ali ok.
Sustinski me neiskustvo sa klimam i zena zajebali. Trebao sam odmah posle ambera da uzmem dva daikina 09 i 12 btu i cao zdravo. Kostalo bi duplo vise ali bih zavrsio pricu i ne bih se nervirao bezveze i smisljao toplu vodu sad.
 
Poslednja izmena:
I da si tako uradio, mozda bi te klime imale neku manu,falinku. Kako bese ono i mercedes nekada izbaci neki model sa greskom i ako je mercedes...
 
Meni bi više bilo krivo da platim premium (japanca) i kazem da mu nesto fali ili da ne valja, za ove pare se cini okej. Vise me nervira sto na bih trzistu uopste nema skupih kineza, a izbor suzen.
 
I da si tako uradio, mozda bi te klime imale neku manu,falinku. Kako bese ono i mercedes nekada izbaci neki model sa greskom i ako je mercedes...
Da, mozda bih pljuvao daikin sto ima glasan defrost pa me budi nocu.😁
Letos ide daikin kod klinca u sobu pa cemo da vidimo. Nema se sad da se menja nonsense. krastavac zena napela da renoviramo kupatilo a moze da se prikrpi. Znate vec kako to ide sa zenama.😅
 
Da, mozda bih pljuvao daikin sto ima glasan defrost pa me budi nocu.😁
Letos ide daikin kod klinca u sobu pa cemo da vidimo. Nema se sad da se menja nonsense. krastavac zena napela da renoviramo kupatilo a moze da se prikrpi. Znate vec kako to ide sa zenama.😅
Pa lakse je sutra da zamenis klimu nego zenu,zene nam ostaju za njih nema servis :ROFLMAO:
 
Energy pro plus kazu da radi ok mada i ona prebacuje za 2 stepena. Ja je nemam tako da ne mogu da tvrdim nista. Znam samo da sam sa hisense klimama zavrsio za sva vremena.
Šta znači prebacuje za 2 stepena? Setuješ na 22, klima zagrije na 24 (mjereno eksternim termometrom) i održava temperaturu prostorije na 24? Ako je to u pitanju, onda ne vidim u čemu je problem.
Ja imam dvije Hitachi klime koje se ovako ponašaju - npr. setujem na daljinskom na 22,5 a klima održavaj temp. na 24 +- 0,1°C. Sve je savršeno.
(Nadam se da sam dobro shvatio u čemu je problem.)
 
Šta znači prebacuje za 2 stepena? Setuješ na 22, klima zagrije na 24 (mjereno eksternim termometrom) i održava temperaturu prostorije na 24? Ako je to u pitanju, onda ne vidim u čemu je problem.
Ja imam dvije Hitachi klime koje se ovako ponašaju - npr. setujem na daljinskom na 22,5 a klima održavaj temp. na 24 +- 0,1°C. Sve je savršeno.
(Nadam se da sam dobro shvatio u čemu je problem.)
Tako bi trebalo. Pitaj @LukasP . On ima tu klimu. Nonsense nordic prebacuje 5c zadatu i ne odrzava je kako treba nego varira za par stepeni. Na Ifeel radi dobro ako imas srecu da mu nadjes sweet spot .
 
@ribolovacr
Tebi mora da je pod od sunđera kad Vas nije probudilo....kad je pao daljinac
Ali dobro probudila Vas vrućina
 
Šta znači prebacuje za 2 stepena? Setuješ na 22, klima zagrije na 24 (mjereno eksternim termometrom) i održava temperaturu prostorije na 24? Ako je to u pitanju, onda ne vidim u čemu je problem.
Ja imam dvije Hitachi klime koje se ovako ponašaju - npr. setujem na daljinskom na 22,5 a klima održavaj temp. na 24 +- 0,1°C. Sve je savršeno.
(Nadam se da sam dobro shvatio u čemu je problem.)
Ponasa se kao da je displej pogresno podesen za 2 stepena. Nastimas 21 ona odrzava 23
 
Cuje se samo kad podigne modulaciju i to kad je na fan 5. Na nizim brzinama se ne cuje. Kad sam kupio klimu se culo cesce, sad imam utisak da se prilicno proredilo. Verovatno se razradela. Ono klokotanje se cuje svaki put kad krece da radi - to je strujanje gasa kroz cevi. I jos jedna interesantna stvar. Pocela je da radi kontrolne defroste od pre neki dan. Traju oko 2 minuta. To se do sad nije desavalo. Izgleda treba vreme da se razgazi ili ce da crkne uskoro 🙂
Cuces ti kad se ona razradi i pocne odrzavati precizno temperaturu i bez ifeel 😂
 
Tako bi trebalo. Pitaj @LukasP . On ima tu klimu. Nonsense nordic prebacuje 5c zadatu i ne odrzava je kako treba nego varira za par stepeni. Na Ifeel radi dobro ako imas srecu da mu nadjes sweet spot .
Opet, možda si već odgovorio, a ja propustio da pročitam, ali, meni se čini kao da se senzor temp. na unutrašnjoj jedinici tvog nordica nekako pothlađuje na nižu temp. u odnosu na sobnu - kao da instalateri nisu purpjenisali rupu u zidu kroz koju prolaze cijevi iz unutrašnje prema vanjskoj jedinici, pa izvana hladni vazduh nekako dopire do senzora.
 
Opet, možda si već odgovorio, a ja propustio da pročitam, ali, meni se čini kao da se senzor temp. na unutrašnjoj jedinici tvog nordica nekako pothlađuje na nižu temp. u odnosu na sobnu - kao da instalateri nisu purpjenisali rupu u zidu kroz koju prolaze cijevi iz unutrašnje prema vanjskoj jedinici, pa izvana hladni vazduh nekako dopire do senzora.
Ma jok. Moja klima je spustena sa plafona. Njje nakacena na zid - rupa je daleko i naravno zakrpljena.🙂
Ma ko ga ****. Naci cu polozaj za daljinski. Premucicu se jos jednu zimu i to je to. Necu vise da gubim vreme na gluposti.
 
Evo je montaza
 

Prilozi

  • 20240206_104551.jpg
    20240206_104551.jpg
    92.2 KB · Pregleda: 85
  • 20240206_104454.jpg
    20240206_104454.jpg
    57.4 KB · Pregleda: 83
Јеси проверавао каква је температура горе у том ћошку са неким контролним термометром? Уз такву монтажу је стварно претерано да очекујеш да одржава температуру 'у милиметар'.
 
Poslednja izmena:
Jesam. Isto kao u ostatku sobe. Mala je to zapremina vazduha tu. Deluje vece na slici.
 
S obzirom da je senzor temperature na desnoj strani, blizu zida, moguće je da zid ipak "zrači" hladnoćom prema snzoru.. Možda da pokušaš da staviš neku izolaciju po zidu sa desne strane. (Pretpostavljam da senzor ne želiš izvući van i odmaknuti od zida zbog garancije.)
 
A možda bi pomoglo i kada bi između klime i nosača stavio neki panel da "simulira" zid. Tako bi se uspostavila normalna cirkulacija vazduha u prostoriji, tj. klima ne bi direktno uvlačila ohlađeni vazduh od pozadi, od strane prozora, već samo vazduh sa prednje strane, iz prostorije. Možda bi tako senzor očitavao realniju temperaturu.
 
Proverio sam to. Kuca ima izolaciju. To cose jesu spoljna dva zida ali nije nista drasticno. Razlika je 1c u odnosu na unutrasnje zidove.
au, meni ovo nekako bas cudno izgleda ovako... jesu ovo nosaci kao za vanjsku samo okrenuti ?
Ne. Napravio sam nosace od L profila.
 
Горе треба да буде типа 2 степена више него у остатку простора.
20240206_111941.jpg
20240206_114621.jpg
 
Горе треба да буде типа 2 степена више него у остатку простора.
Pogledajte prilog 427561
Pogledajte prilog 427562
imamo isti ovaj weather station. Dobra stvarcica. Inace primjetio sam da svi digitalni termostati na temperaturi ispod 4-5 stepeni pokazuju višu temperaturu, posebno kada je minus. Npr bude -8 a on pokazuje -4.
Ubjedjen sam bio da je greska do tog konkretno termostata ali sam imao i imam jos nekoliko razlicitih komada i kod svih je isto. A na većim (sobnim) temperaturama su baaaš precizni
 
Inace ovi serviseri mi rekose danas da je za Srbiju samo u prosloj godini uvezeno 25000 klima uredjaja Hisense, a da Midea,Gree i Vox zajedno nemaju 22000. To mi je rekao jer sam ga pitao da li ljudi cesto prijavljuju kvarove za Hisense klime i da li su generalno pokazale dobro. U fazonu vise kvarova je bilo za Bosch nego za Hisense klime. Mozda laze mada zasto bi...
U to da je Hisense najprodavaniji kod nas verujem, jer ljudi veoma lako 'padaju' na dobre specifikacije za male pare.
 
Интересантно колико пута си писао о хајсенсу нонсенсу, колико лоше одржава температуру, и на крају окачиш ову ногама одрађену монтажу. Зезамо се мало што би рекао колега шаљивџија из суседне теме.
 
Druze montaza je odradjena profesionalno. Ovlasteni servis je to radio, nisam ja kacio klimu. Klime se tako kace po radnjama gde nema uslova da UJ ide na zid. Ne lupaj gluposti molim te.
A sto se tice temperature nije 2c veca nego je ista kao sobna. Protok vazduha je veliki. Ali bez obzira na to, ako si video na klimi pise 19c. Ceo prvi sprat je 23c. To znaci da nema veze sa montazom, nego da je klima losa. Sa ifeel je situacija bolja ali mu je problem mesto za njega.
 
Poslednja izmena:
Окачи и њега професионално као и климу на л-профил. По радњама не држе даљинске на триподима и тугују кад температура одлута за степен-два.
 
Nazad
Vrh Dno