Šta je novo?

Heroes V-Tribes of the east

trojka je fenomenalna, cetvorka - onako, petica je, meni bar, super. jos ako u ovom dodataku (expanziji, add-on-u ili sta vec) spomenuti upgrade jedinica bude licio na WOG bicu ekstremno srecan. nista ne fali petici 3d, naprotiv!
trojku sam stvarno odvalio, mesecima sam igrao sa kolegom u servisu hot seat (hello [Mancha] :) ) a peticu igram sa zenom takodje mesecima u hot seat modu.
jeste trojka super (mislim, <==vidi avatar) ali price samo trojka sve ostalo je sran*e stvarno deluju malo zatucano (ili bar neinformisano) imho.
 
trojka je fenomenalna, cetvorka - onako, petica je, meni bar, super. jos ako u ovom dodataku (expanziji, add-on-u ili sta vec) spomenuti upgrade jedinica bude licio na WOG bicu ekstremno srecan. nista ne fali petici 3d, naprotiv!
trojku sam stvarno odvalio, mesecima sam igrao sa kolegom u servisu hot seat (hello [Mancha] :) ) a peticu igram sa zenom takodje mesecima u hot seat modu.
jeste trojka super (mislim, <==vidi avatar) ali price samo trojka sve ostalo je sran*e stvarno deluju malo zatucano (ili bar neinformisano) imho.

Prvi post u ovoj temi koji me je odusevio,pogotovo ovaj deo:"peticu igram sa zenom takodje mesecima u hot seat modu" :wave:
 
Evo i ja da se prikljucim diskusiji

Posto sam i ja jedan on hardcore HoMM fanova, mislim da imam pravo glasa :whip:

Naime, moj prvi susret je bio sa Herojima 4. To je prva igra iz serijala koju sam probao.
Dok sam gledao druga koji je u igraonici igrao cetvorku pitao sam se kako moze da igra
tako nedinamicnu i glupu igru, a onda me je on nagovorio da probam. Naravno, bio sam
instantno odusevljen posle svega sat-dva igranja. Svidela mi se tematika, okruzenje, to sto
je igra zasnovana na strategiji, atmosfera, ma skoro sve! E onda sam ja besomucno igrao
cetvorku (prvo sam presao sp kampanje, a zatim poceo da igram hot seat sa drugovima). Nakon sto je izasla ekspanzija sa multiplejerom igrali smo stalno u mrezi i bilo je jos gotivnije. E onda sam dospeo u sukob sa nekim drugom koji me je pljuvao sto igram cetvorku koja "nije dostojan naslednik serijala" i slicno. I ja uzmem da probam trojku! Znaci nakon godinu dana igranja cetvorke.
Moram kao prvo da se slozim sa DAS-om po pitanju ogromnog broja stvari. Cinjenica jeste
da trojka ima mnogo bolji sistem u smislu da heroj nije jedinica poput ostalih, vec besmrtno
bice koje ne ucestvuje fizicki u borbi. Jeste da je u trojci odlicna stvar sto postoji upgrade
jedinica, ali i cetvorka je imala mnogo svojih pluseva, imala je nemerljivo bolju grafiku (pogotovu u borbi) i donela je odredjene inovacije koje su meni bile ekstra! Broj 1 - fog of war !! ( koji ce biti vracen u ToTE ekspanziji ). A zatim razvijanje heroja (levelovanje), bolje magije, vise takticki pristup partiji zbog odabira jedne od dve moguce jedinice po levelu u gradu itd.
Ali da zanemarimo sad sve to. Ovde se prica o petici :banana:

HoMM 5 je zakon! I svako ko je pravi ljubitelj heroja bi morao da se slozi samnom.
Ove price o "nepreglednosti" i "unistenoj" atmosferi zbog 3d-a i uopste izgleda 5-ice
stvarno je bespotrebno komentarisati s obzirom da su banalne i glupe. Ako pricamo
o preglednosti, heroji 3 bi svakako spali na poslednje mesto ove tabele, tako da budite
realni. Drugo, sto se tice duzine partije, ja licno volim da uzivam u partiji a ne da ona
traje 20 minuta kao sto je neko stavio primer za trojku, tako sto cu da rasujem nekoga
i slicno. Jeste da duze traje potez koji igra kompjuter,ali kao sto je DAS rekao, heroji su
igra za human vs human! Ja sam heroje oduvek posmatrao kao neku ultra mega unapredjenu
i kompleksnu verziju shaha :)
Najveci (i jedini problem) kod HoMM 5 je sto je do patcha 2.1 igra nazalost imala velikih
problema sa disbalansom po pitanju gradova i pojedinih heroja/jedinica. Sve ostalo je apsolutno savrseno odradjeno i osmisjeno. Nakon ekspanzije dosao je i Fortress, 10 mp mapa, random map generator i slicno. Sada se ocekuje bas izvanredna ekspanzija
Tribes of the east i ukoliko ispuni sve ovo sto obecava, ja cu biti presrecan. Sama ideja
za alternate upgradove toliko mnogo ima da utice na takticki pristup u igri i mogucnost
dodatnog prilagodjavanja neprijatelju protiv koga se boris u toj partiji. Zatim povratak nekih, meni jako dragih, jedinica iz prethodnih serijala (citaj: kiklop :-devil-: ), novih magija, abilitija, mapa i ostalog. Po mom misljenju, ToTE, koji ce biti i poslednja ekspanzija za HoMM 5, ce biti upravo ono sto nedostaje da HoMM 5 postane besmrtan. Igra je fenomenalna, ima
jako mali broj bugova koji ce biti reseni u nekom sledecem patchu i prihvatite to. A pogotovu
fanovi trojke jer je 5-ica njen duhovni naslednik i to po recima producenata i ljudi iz razvojnog tima. Ali bilo kako bilo, trojka je trojka, petica je petica. Kome se igra trojka, neka je igra, a mi ostali cemo uzivati u "odvratnom 3d okruzenju" :)))
 
HoMM 5 je zakon! I svako ko je pravi ljubitelj heroja bi morao da se slozi samnom.

Neslažem se sa tobom, a proveo sam mnogoooo više vremena od tebe u Homm serijalu. Još od kada sam prvi put probao dvojku zaljubio sam se u isti ;)

Generalno, da nesmaramo više, kao što je već rečeno svako ima svoje mišljenje, sačekajmo ovu ekspanziju da vidimo šta će biti na kraju :wave:
 
Moguce je

da si krenuo da igras HoMM pre mene, ali za kolicinu vremena provedenu uz njih, ne bih se kladio :D

A drugo, zasto ti se ne dopada 5-ica?
 
Zna li se kad izlazi ovaj nastavak?

p.s. inace igram homm V i zadovoljan sam kvalitetom nastavka 8.5 ocenu bi mu dao zbog lose optimizacije.
 
Poslednja izmena:
Neznam da li se tripujem ali mislim da igra dalekooo bolje radi sa 2gb rama nego sa 1. Odkada sam kupio 2x1gb igra je konačno proradila kako treba. Još kad bi se skratilo malo čekanje protivničkog igrača, možda bi i počeo redovnije da je igram :wave:
 
Ne znam,ali sam je probao sa 512Mb i radi kao da ne radi. Sa 1Gb sam igrao dosta i radila je korektno,moguce je da sa 2 radi jos bolje.
Ma ja ne mogu da docekam ovoaj dodatak-tek sa njim ce biti full heroji 5 za igranje.
Ako bude istina sve sto su najavili. :S:
 
Cinjenica stoji da ljudi uopste nece da daju sansu petici.Licno poznajem gomilu ljudi koji su u startu rekli s***e a da pritom nemaju ni 10 minuta igranja.Ne napadam nikog ali mi nisu jasni ljudi koji nesto uzdignu na status svetinje i nakon toga apsolutno odbijaju da probaju bilo sta novo.Ne znam,mene licno igra ma kolko da je dobra i da je volim smori posle pola godine do godinu dana igranja.Naravno da uvek volim da je ponovo odigram s'vremena na vreme ali da je konstantno igram 10 god. i pritom kategoricki odbijam bilo sta novo ili drugacije,to mi vec nije jasno_O trojci ne mogu da pricam jer imam mozda 3h igranja sve ukupno,cetvorka je sasvim ok igra,a zbog petice sam zamalo unistio ceo ispitni rok.
 
U trecoj dimenziji jeste malo zeznutije,tj. dogodi se i meni da u pecinama pretrcim neki resurs,ali to je jednostavno bila neminovnost.Danasnji klinci ako ne vide ekstra grafiku nece ni da pomisljaju da je igraju,a da nepricamo o tome da je to potezna strategija...
Inace igra mi sasvim lepo radi u 1024/768 na mid-high podesavanjima(AMD64 3000+,1 Gb Ram,Radeon 9800).
 
Neznam da li se tripujem ali mislim da igra dalekooo bolje radi sa 2gb rama nego sa 1. Odkada sam kupio 2x1gb igra je konačno proradila kako treba. Još kad bi se skratilo malo čekanje protivničkog igrača, možda bi i počeo redovnije da je igram :wave:

Ma mene iritira samo jedna stvar: kada skrolujem sliku pomocu misa slika lepo klizi, tj. ne koci, a kada skrolujem sliku pomocu strelica na tastaturi zna onako da se usporeno pomera :wall:

Mada zanimljivo mi je da mi na high aa lepse radi nego bez aa (ostala podesenja 1024x768, high, hardware cursor on-zanimljivo ali kada je softverski kursor onda dosta laguje):banana:
 
Poslednja izmena:
Ja nisam ni pratio,ovo se odavno pojavilo:

http://mightandmagic.us.ubi.com/

Woohoooo!!!

EDIT:Naravno,ne mislim na Dark Messiah za X-BOX360,nego za ovo ispod ;)
 
Poslednja izmena:
Kada se pojavila 5 bila je puna bagova,ali to je i normalno,sa svakim nastavkom je sve bolja.
Mozda "malo"kasnim na raspravu o herojima 3 i 4,ali moje misljenje je sledece:
Da su od 5 napravili simbiozu 3 i 4 uradili bi pravu stvar.Kao prvo sistem unapredjenja heroja je u 4 zakon,klase su nesto najbolje sto su izmislili.Zatim karavani...extra stvar.Dok mi se 3 vise svidja zbog jedinica,svidjalo mi se to sto svaka jedinica ima svoje unapredjenje i to su vratili u 5,a ovo sto prave u "tribes of the east" je ultimate!
Sto se tice 3D-a meni licno ne smeta,jeste u pocetku malo komplikovano,treba se navici na nesto novo,ali u sustini lepo izgleda.
Mogu samo reci da jos uvek igram i 3 i 4,valjda zbog nostalgije.:D
 
Ma i po samom trendu HMM3 zna se sta je hit i pravi pogodak igracevog ukusa... 11 oficijelnih delova igre. Ko zna koliko ne oficijelnih modova. I to u onom "ne do ti bog" mod sistemu. Ko ne veruje, neka poseti http://www.milika.net/hmm3/ - moj programcic za HMM3...

Cetvorka je toliko brzo zaboravljena da ni izdavaci vise ne znaju kako izgleda omot...

A petica je bila propast pa su mislili brzi nastavak ce je izvuci, ali su se samo vise zakopali...

Oba dela manjkaju detaljan inzinjersko/avanturisticki pristup igranju tog tipa igara koji je kulminirao u trojki. Nema to veze sa grafikom 3D, 2D itd, sve se to da nastelovati ako se zaista zna (warcraft3)... Sada pokusavaju izmusti jos koji dinar sa ovim poluavanturama... Ne znam sta ce biti alo meni zaista lici da nakon HMM3 i M&M7 3DO samo propada i da je zlatno doba, za nas malo ojacale :) gamere proslo. Ostaje nam samo nostalgija :)

Aj pa sa srecom!
 
Poslednja izmena:
Ma i po samom trendu HMM3 zna se sta je hit i pravi pogodak igracevog ukusa... 11 oficijelnih delova igre. Ko zna koliko ne oficijelnih modova. I to u onom "ne do ti bog" mod sistemu. Ko ne veruje, neka poseti http://www.milika.net/hmm3/ - moj programcic za HMM3...

Cetvorka je toliko brzo zaboravljena da ni izdavaci vise ne znaju kako izgleda omot...

A petica je bila propast pa su mislili brzi nastavak ce je izvuci, ali su se samo vise zakopali...

Oba dela manjkaju detaljan inzinjersko/avanturisticki pristup igranju tog tipa igara koji je kulminirao u trojki. Nema to veze sa grafikom 3D, 2D itd, sve se to da nastelovati ako se zaista zna (warcraft3)... Sada pokusavaju izmusti jos koji dinar sa ovim poluavanturama... Ne znam sta ce biti alo meni zaista lici da nakon HMM3 i M&M7 3DO samo propada i da je zlatno doba, za nas malo ojacale :) gamere proslo. Ostaje nam samo nostalgija :)

Aj pa sa srecom!

Prvo da kazem, 3DO je bankrotirao davno.
Igrao sam heroje i 1 i 2 i 3 i 4 i 5 (2 i 3 najvise u hot-seat-u) sa svim expanzijama koje su izlazile i ne mogu nikako da se slozim da je petica propast, gledano kako na samu igru a gledano i na prodaju. Pre bih rekao da je zbog 'drugacije' cetvorke dignut veliki hype tipa '3-ka je zakon, tj. najbolja'. I ako jeste :), 5-ica propast sigurno nije (jedva cekam ToE :D ).

btw, 4-ci i 5-ci najvise manjka dobar AI (u 4-ci katastrofalan, igrao sam na impossible da bi to kompenzovao, u 5-ci previse skriptovan i plus je cheater). U 3-ci kompjuterski igraci najbolje igraju, definitivno. Da je Nival malo manje vremena posvetio grafici a malo vise AI-u, ko zna :) Nazalost, izjavili su da tu ne mogu nista da urade (ni sa expanzijama) mozda u 6-ci jednog dana ako je bude bilo (a nadamo se da hoce :))
 
Poslednja izmena:
To sto je nesto drugacije ne znaci da odmah ne valja.Sve sto je novo predstavljeno u 4-ci je napredak u odnosu na prethodne heroje.To sto vecina nije to prihvatila ne znaci da je igra opromasaj.Ja sam se razocarao u Heroes igrace kad je izasla 4-ka,ali nisam se razocarao u Heroes serijal,naprotiv.
Medjutim,posecivao sam forume i video da ima dosta njih sa kojima delim misljenje vezano za 4-ti deo.Veliki broj ljudi koju kazu da je Heroes 4 sran*e su se ubacili da igraju Heroes 3 tek nesto pre nego je 4-ka izasla.Ja na njih sad gledam kao na Counter-Strike igrace (igramo istu igru ceo zivot).E sad,najveci paradoks je to sto se tim ljudima ne svidja ni peti deo! Pa kako to,kad je petica prakticno nastavan trojke po svemu!

A to za AI i nije toliko bitno,Heroji se cepaju na hot seat sa drustvom najvise.
Meni je bitno da u TOW-u bude sve dobro izbalansirano,da ubace jos dosta strategija za istrazivanje i da moze da se igra sto duze.

Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Ma i po samom trendu HMM3 zna se sta je hit i pravi pogodak igracevog ukusa... 11 oficijelnih delova igre. Ko zna koliko ne oficijelnih modova. I to u onom "ne do ti bog" mod sistemu. Ko ne veruje, neka poseti http://www.milika.net/hmm3/ - moj programcic za HMM3...

Cetvorka je toliko brzo zaboravljena da ni izdavaci vise ne znaju kako izgleda omot...

A petica je bila propast pa su mislili brzi nastavak ce je izvuci, ali su se samo vise zakopali...

Oba dela manjkaju detaljan inzinjersko/avanturisticki pristup igranju tog tipa igara koji je kulminirao u trojki. Nema to veze sa grafikom 3D, 2D itd, sve se to da nastelovati ako se zaista zna (warcraft3)... Sada pokusavaju izmusti jos koji dinar sa ovim poluavanturama... Ne znam sta ce biti alo meni zaista lici da nakon HMM3 i M&M7 3DO samo propada i da je zlatno doba, za nas malo ojacale :) gamere proslo. Ostaje nam samo nostalgija :)

Aj pa sa srecom!

Bas tako stari, to sam i ja jos odavno rekao!
 
@Milika HoM&M V je pravio Ubi Soft u saradnji sa Nivalom.

@Raddull sto se tice AI-a si potpuno upravu za 4 i to je jedini stav u kome se ne slazem sa DAS-om,AI mora biti dobar,ali razlog za los AI u 4 je taj sto se 3DO ubrzano blizio bankrotu pa su pustili igricu ne zavrsenu,samo da bi pokusali da izvuku neku kintu.Donekle su uspeli sto se para tice,ali ocigledno se igracima nije svideo novi dizajn ili im je trebalo vise vremena da se priviknu.Cak su i poceli da razvijaju 5 koja je trebala da bude full 3d,ali su jednostavno pukli i kupio ih je Ubi.Znaci da ideja o potpunom 3D okruzenju nije potekla od Ubi Softa.

Ali da se vratim na AI probaj da instaliras dodatak Herojima 4 koji su razvili fanovi zove se "Heroes 4 Equilibris" iznenadices se znatno poboljsanim AI-em.Cak ima i par novih jedinica i poneki artifakt,cisto da malko osveze;)
 
@Bishop Probao sam Equilibris davno (redovno posecujem celestialheavens :)) ali posto sam vec bio okrenuo celu 4-ku sa expansion-ima, nije me nesto zadrzao. No, mozda i probam dok cekam ToE :)
Sto se tice 3D okruzenja, mislim da je ipak ideja najvise potekla od Nivala. Pogledaj Nival-ov Etherlords napravljen 3-4 godine pre heroja 5 (mesavina heroja i magic the gatheringa) i videces zasto tako mislim ;)

Spomenuo sam previse scriptovan AI heroja 5 kao manu. To i jeste mana, ali su ipak neki ljudi uspeli to da iskoriste kao prednost za mape. Konkretno mislim na autora 'myythryyn' i mapu 'fury of the elements'. Odakle coveku inspiracija ne znam, ali uz pomoc milijardu skriptova napravio je 'nesto sasvim drugacije' :). Preporucujem svakome dok ceka ToE.
 
Sa equilibrisom je AI znatno znatno bolji,secam se kampanje sa chaosom gde sam potukao 10x jacu vojsku,samo zato sto se komp zavukao u grad i nije me napadao_Otrovao sam mu jedinice i cekao mnogooo krugova.Kada sam istu borbu ponovio, namerno, sa equilibrisom,puk'o sam ko zvecka:D :whip: :wall: :crash:
 
Sad sam se setio jos jedne velike prednosti 4 u osnosu na 3.Jedinice imaju svoj sopstveni movement.U herojima 3 si maltene mogao da napravis lanac od par heroja i da jedinice prevedes sa jednog na drugi kraj mape u jednom krugu,dok u 4 to nije izvodljivo.
 
Sad sam se setio jos jedne velike prednosti 4 u osnosu na 3.Jedinice imaju svoj sopstveni movement.U herojima 3 si maltene mogao da napravis lanac od par heroja i da jedinice prevedes sa jednog na drugi kraj mape u jednom krugu,dok u 4 to nije izvodljivo.

Taj isti lanac je kod nas sto smo pikali poularno nazvan 'vozic' :D
 
Pa naravno da je to realnije,samo se malo podsecam starih dana :)
 
Malo sam se kasno ukljucio u diskusiju, ali...
Ja heroje igram jos od King's Bounty! Istina sa malim preskocima.
Ubedljivo je najbolja III, najvise sam je igrao i to iskljucivo protiv kompjutera.
Bio je neki sajt astralwizard.com sa koga sam skidao opicene mape kakve se ne mogu ni zamisliti. Omiljena mi je "Unleash the Bloodthirsty", kao i serijal nekog Rumuna Pinki Demona.
Ako neko zna gde se moze naci jos slicnih mapa za III, ili odgovarajucih za IV neka napise.
 
Da li se neko seca: Prva kampanja "The Queen", druga misija "Rebellion" sa zadatkom "Capture Strongbow within a week" gde se nalazi ovaj j..... Strongbow???? Gde god sam pokushao da ga nadjem vreme mi isteklo:wall::wall::wall:
Ukoliko neko ima neki savet bio bih mu puno zahvalan
 
Nazad
Vrh Dno