Šta je novo?

HELP! Kopiranje sa HDD na drugi HDD (oba SATA na istoj MB) ...ide uzasno sporo!? :(

RocK-Ker

Slavan
Učlanjen(a)
27.12.2004
Poruke
79
Poena
309
1.SATA WD500GB 72k (Black) System XP SP3
2.SATA 1TB 54k (Green) Storage (no OS)

Ovo kilavljenje se desava zadnjih dana na mom racunaru ...do tada je bilo sve OK
Primer 1. Kada prebacujem sa Sistemskog na Sistemski ide lepo (15MB-30MB)
Primer 2. Kada prebacujem sa Sistemskog na Storage ...ide jako sporo (900KB-2MB)
Primer 3. Kada prebacujem sa Storage na Storage (ista particija) opet kilavo (1.2MB-2.5MB)
Primer 4. Kada prebacuje sa USB Stick na Storage ...ide uzasno i par puta je blokirao!

U sistemu imam 4 uredjaja (2HDD SATA, 1DVD RW SATA, 1DVD Rom ATA) direktno na kontrolere MB
WD 500 je na MASTER ...WD1000 je na SLAVE (sve bilo uredno setovano)
Sentinel pokazuje EXELENT stanje za oba HDD!!! :)

Mozete li mi pomoci ili dati neke smernice u vezi ovog problema!
Napominjem opet, sve je do pre par dana radilo perfektno. Za sada sam narucio
nove SATA kablove posto mi drugar rece da oni hoce da prave probleme kada se rasire!
Ali ...sta ako nisu SATA kablovi u pitanju?

Pozdrav i HVALA! :)
Vlada
 
Provjeri SATA operating mode u Device Manager-u za diskove. Ponekad zna da se desi da se diskovi prebace na PIO režim. Ako je to slučaj, obriši grane za disk kontrolere u Device Manager-u, nemoj mu davati da ti odmah instalira drajvera, pa restartuj mašinu. Trebalo bi da ti riješi problem.

To mi se dešavalo na dve Asus ploče u dve mašine prije par godina jedno pola godine. Od tada - ništa. A ništa nisam dirao nakon toga.
 
Hvala castor ...ali moram prvo da pitam jos jednom radi sigurnosti ....jesu li to ove dve linije u "IDE ATA/ATAPI controlers (Intel(R) IHC9 Storage Controler 1 i 2" ? ...da li samo njih da obrisem ili treba brisati i ove linije ispod: 2x "Primary IDE Channel 1 i 2" i 2x "Secondary IDE Ch. 1 i 2" ? :)
Sad videh da mi u Primary IDE Channel/Advanced Settings ...Device 0 Stoji DMA if Available a Current Transfer Mode: PIO Mode ...grrr :)

Cekam sada na dopunski odgovor ...da vidim sta da sve obrisem.
Nisam nikad imao ovaj problem!
 
Poslednja izmena:
Sve. Kompletan kontroler. Pa restartuješ kompjuter.
 
JEEEEEEE!!! :D Proradilo kako treba ...oko 30MB/s! HVALA PUNO CASTOR!!! Veliki pozdrav! :):Klanjanje cheers
 
Nazad
Vrh Dno