Šta je novo?

Helium (HNT)

Evo prvih informacija od maločas.
Čuo sam se sa špedicijom DD G***** da preuzmu pakete ali info je sledeći:
  • PREUZIMANJE PAKETA DRUGA ŠPEDITERSKA KUĆA VRŠI DOK NISU DOSPELI NA CARINJENJE TJ. DOK PROCEDURA CARINJENJA NIJE OTPOČELA VEĆ SU SAMO PRISIGLI U SRBIJU!
  • PAKETE NARUČUJTE NA RAZLIČITA IMENA A NA ISTU ADRESU JER AKO SVE NARUČITE NA JEDNO IME (SA PAR DANA RAZMAKA KAO JA) I MAKAR JEDAN PAKET ZAPNE NA CARINJENJU I OSTALE PAKETE OTPIŠITE JER VAŠE IME I PREZIME DOBIJA WARNING OD CARINE I ONDA NI DRUGA ŠPEDITERSKA KUĆA NE MOŽE DA VAM POMOGNE U PROCESU CARINJENJA I PAKETE ĆE POJESTI MRAK!
Pošto JLZ, ni ja više ne znam šta ću sa svojim paketima tj. šta će se sa njima desiti :(
Javiću ishode pa koga bude interesovalo neka pročita.
 
Kasno je za edit krastavac, nisam stigao ranije mnogo da kuckam.
Problem sa Deeperom je što mora da se stejkuje prilična količina kako bi se iole ozbiljnije mogla zaradjivati neka suma, dugo se čeka da im taj credit score poraste, dosta je sumnjivo sve to i prilično nesigurno, i na kraju krajeva neisplativo, osim ako se ne planira stejkovanje hiljada i hiljada dolara, ali dobra fora, imaš besplatan vpn zauvek, sheruješ bandwith a i ne moraš ako nećeš, firewall, ad blocker itd. Teško će to da zaživi po meni, ne vidim kako, ali ok.
Ima drugi jedan sličan tom projektu, Sentinel, oni su već duže u igri, sad su napravili i uredjaj koji još nije pušten u prodaju, fino izgleda a što je najbitnije garantuju minimum $35 zarade mesečno, bez da bilo šta uradiš, to se povećava u zavisnosti koliki ti je bandwith share, može da se radi i staking itd.


 
Danas me je zvala gospodža iz UPS-a da mi reče da spremim novac za carinu i PDV, da su mi ocarinili ova minera i da mi sutra stižu... Rebnuli su ga baš onako školski 32% na osnovicu od 475$ pa x2...
Bitno je da je sve, konačno završeno.
 


Video sam to pre neki dan, i dalje mislim da je ogroman stake potreban, po trenutnoj ceni nekih $600 , da bi dobijao možda $1 dnevno.
Da, imaš VPN ali me to ne zanima, plus sa uredjajem, carinom i dažbinama izadje te dakle nekih $1000 recimo sve to.
Mislim ok, uložen novac u coin je i dalje tvoj, ali pitanje je koliko veruješ u projekat tj. sam coin pa da se upuštaš u to, ipak mislim da zarada nije takva da bi se rizikovalo.
Kome treba VPN a mining mu je usputan, onda što da ne.

EDIT:
Mislim btw da ih je Helium otkačio, tako da informacija u tom videu da kopa Helium nije istinita.
 
Poslednja izmena:
Danas me je zvala gospodža iz UPS-a da mi reče da spremim novac za carinu i PDV, da su mi ocarinili ova minera i da mi sutra stižu... Rebnuli su ga baš onako školski 32% na osnovicu od 475$ pa x2...
Bitno je da je sve, konačno završeno.
Deru, tako su i mene navatali..
Sad samo nadji lokacije da nemas puno kolega u okolini i sto vise u visinu. Zarada nije neka, ali srecno.. valjda ce biti bolje.
 
Danas me je zvala gospodža iz UPS-a da mi reče da spremim novac za carinu i PDV, da su mi ocarinili ova minera i da mi sutra stižu... Rebnuli su ga baš onako školski 32% na osnovicu od 475$ pa x2...
Bitno je da je sve, konačno završeno.


Koliko UPS uzima za usluga carinjenja? To je ta 2% preko 30%?

---
FedEx/TNT usluga carinjenja iznosi 4.800,00 RSD. Ostatak troškova koje možete očekivati pored 4.800 RSD, su carina i PDV koji se obračunavaju, u zavisnosti od vrste robe koju uvozite, na celokupnu vrednost Vaše robe uključujući i trosak transporta (shipping).
Ukoliko je vrednost Vaše pošiljke ispod 50 EUR-a, potrebno je da nam dostavite potvrdu o poručenoj robi i izvršenom plaćanju, kako bi Vam dostavili dalje instrukcije. U tom slučaju, od troškova možete očekivati samo PDV na realnu vrednost robe.

---

Kod DHL, carinjenjem nastaju sledeći troškovi:
1. Carinske dažbine koje se obračunavaju po stopi od 10 % na ukupnu realnu vrednost robe sa dodatom vrednošću transporta

2. PDV koji se obračunava po stopi od 20% na ukupnu realnu vrednost pošiljke i dodatim iznosom pomenutih carinskih dažbina

3. DHL usluga posredovanja u carinskom postupku iznosi 3240.00 RSD
 
Ne znam ko koliko uzima ali mi je UPS teta rekla da spremim 16.450,00 DIN po uredjaju sto mu dodje ~32% carine i PDVa na osnovnu cenu uredjaja.
Mislim da ce oba ici na dobos momentalno :(

10% je carina i 20% je PDV sto zbirno iznese 32% !
 
Stigli BOOBCAT_300 mineri.

Kako da ih pustim u rad, gde se otvara wallet i kako se ubacuje, ko-koga...?

TNX (nece na dobos)
 
Sve oko HNTa mi je tako konfuzno i to me odbija da se pozabavim time. Nije drugo :(
Srediću ga samo tako :)
 
Da, deluje na prvu loptu konfuzno i nerazumljivo, jer je drugačiji način "kopanja" od dosadašnjih, ali nije teško da se ukapira ;)
 
Sve oko HNTa mi je tako konfuzno i to me odbija da se pozabavim time. Nije drugo :(
Srediću ga samo tako :)


Trenutno ti se ne isplati, samo ćeš da izgubiš vreme sa igranjem oko minera, tražićeš antene, tražićeš lokaciju, zezaćete kablovi i konektori, biće zabadanja blockchaina... pitanje je da li će ti se isplatiti investicija trenutno.

Trenutno je najisplativiji StepN.com... kupiš virtuelne patike koje koštaju 1000 dolara i šetaš, džogiraš ili trčiš... zarađuje se od 100-200 dolara dnevno... Brzo ti se povrati investicija. Nema zezanja sa carinom kada kupuješ patike ... vodiš zdrav život... jer moraš da šetaš, džogiraš ili trčiš... - moraš da imaš uključen GPS na telefonu... tj. ne može lažiranje u teretani:)




 
Poslednja izmena:
Trenutno ti se ne isplati, samo ćeš da izgubiš vreme sa igranjem oko minera, tražićeš antene, tražićeš lokaciju, zezaćete kablovi i konektori, biće zabadanja blockchaina... pitanje je da li će ti se isplatiti investicija trenutno.

Trenutno je najisplativiji StepN.com... kupiš virtuelne patike koje koštaju 1000 dolara i šetaš, džogiraš ili trčiš... zarađuje se od 100-200 dolara dnevno... Brzo ti se povrati investicija. Nema zezanja sa carinom kada kupuješ patike ... vodiš zdrav život... jer moraš da šetaš, džogiraš ili trčiš... - moraš da imaš uključen GPS na telefonu... tj. ne može lažiranje u teretani:)




Kako doci do aktivacionog koda najlakse?
 
Trenutno ti se ne isplati, samo ćeš da izgubiš vreme sa igranjem oko minera, tražićeš antene, tražićeš lokaciju, zezaćete kablovi i konektori, biće zabadanja blockchaina... pitanje je da li će ti se isplatiti investicija trenutno.

Trenutno je najisplativiji StepN.com... kupiš virtuelne patike koje koštaju 1000 dolara i šetaš, džogiraš ili trčiš... zarađuje se od 100-200 dolara dnevno... Brzo ti se povrati investicija. Nema zezanja sa carinom kada kupuješ patike ... vodiš zdrav život... jer moraš da šetaš, džogiraš ili trčiš... - moraš da imaš uključen GPS na telefonu... tj. ne može lažiranje u teretani:)




Jel beše ima tema o tome na forumu? Želeo bih da investiram.
 
Kako da proverim da li su moji Bobcatovi sa 2GB RAMa ili sa 1GB RAMa?
(jos ih nisam povezao jer cekam da mi rese oko net-a nesto)
 
ima li neki HNT Telegram za nas odje?
 
S jednom patikom neće da može 100 dolara, kamoli 200, što se StepN tiče.

edit: tek sad vidim koja je uopšte ovo tema, izvinjavam se na offtopicu.
 
Meni juče jedan majner 0.59, dva 0.00, ostali srednje žalosno :ROFLMAO:
 
Jesam li u pravoj temi oko pomoći za instalaciju Bobcat minera?
kad dođem do poslednjeg koraka za registraciju izbaci mi poruku:
Hotspot miner is waiting to start.
Please try again in few minutes.
Kliknem Ok i on me vrati na početak
 
Ostavi ga neko vreme pa probaj ponovo, meni se dešavalo na par Bobcatova.

Obično "proradi" posle nekog vremena, ali znam za slučajeve da ljudi danima nisu uspevali, tako da budi uporan ;)
 
Nazad
Vrh Dno