Šta je novo?

HDTV - minimalne konfiguracije

nidza

Čuven
Učlanjen(a)
16.07.2004
Poruke
6,392
Poena
685
Kako stoje stvari, ako je neko testirao, iz prve ruke, koji CPU može da istera 720p (trebalo bi da mogu već jači Socket A), a konkretno me zanima 1080p HDTV film u H.264 codecu, kojih sve više ima na P2P?

Fajlovi su veličine 2,5 do 8 Gb, što već postaje poprilično dostupno čak i na najmanjem ADSL flat-u.
 
za 1080p HDTV u H264 treba ti nesto tipa AMD 64 X2 3800+ otprilike, kazu na netu
Ja sa AMD Barton 3200+ izgubim pola frejmova :)
Ovih dana cu da uzmem Intel Core 2 duo E6400, pa cu da ti javim kako se ponasa :)
 
S754 sempron 2800+ na 2.4GHz je dovoljan, ali to dosta zavisi i od graficke kartice sa GF serijom 7 neces imati problema, ako imas nesto tipa mx440, gf4, radeon 9550 tesko.
 
ja sam skinuo sin city 1080p HD verziju 7.94GB....zauzece procesora je u proseku 75-80%, e6300 na 2GHz, trenutno mi je u masini gf 7300gt....u pitanju je x264 codec....inace sam probao i BBC HD Planet earth jednu od epizoda koja je radjena u 720p rezoluciji, kod druga na celeronu 2.4ghz i 768 rama ima oko 10-15 fps...
 
celeron 2.4ghz i sempron s754 na 2.4GHz razlika u brzini je nebo i zemlja (min 50%). Mada bi i na tom celeronu trebalo da ide bolje, koju graficku ima tvoj drugar?
 
Poslednja izmena:
A64 3000+, 2x512Mb, 9800Pro AIW

H264 720p ok, 40-75% zauzece CPU...
H264 1080p secka...
 
Zavisi i od kodeka, H264 je samo standard kompresije, softverske implementacije se razlikuju i neki codeci su zahtevniji od drugih. Na doom9.org se CoreAVC vodi kao najbrži soft dekoder (ako imate FFD Show obavezno disejblujte dekodiranje za H264 (H264/x264/VC1...)).
 
a da li nvidia series 7 hardverski dekodira samo mpeg2 (DVD), ili i ostale HDTV kodeke?
 
Chime pushtate 1080p ? Poshto ja nisam uspeo ni sa jednim playerom osim WMPa bez seckanja. Na Athlonu 1700@2Ghz i 6600GT, normalno mi radi 1080p, ali onaj sa 50fps ne mogu da pustim bez seckanja :)
 
Poslednja izmena:
meni deluje ko prilican uspeh ako si uspeo i 25fps bez seckanja na toj masini...
 
Masina iz potpisa sluzila za obradu (vise ne...dao sam otkaz :) ) i gledanje 1080p...najnormalnije.
 
Pa shto, tebi ne radi ?
 
Skidam Blade Runnera, pa me je zanimalo da li ću da se smorim, ali izgleda da neću. U pitanju je Semp na 2,71GHz sa giga rama na 450MHz C2.5 i ATi X700 pro. Reklo bi se da sam na ivici da provezem i 1080p, što nije loše. Bladerunner mislim da je 720p, tako da bi se reklo da sam miran. :)
 
skidam Star Wars 6, posle prelazim na Star Wars 3...
720p, 5.1 wmv, staje na dvd...
voljan za razmenu....iz tog razloga pozeljno da stane na 1 dvd disk...
javite se na PM...
 
skidam victoria's secret fashion show 2006.
al cisto u svrhe testiranja hdtv podrske na svojoj masini. ;)
voljan za razmenu za 2005 verziju istog dokumentarca. :d

a sad malo ozbiljnije... meni je 720p odlicno radio na celeronu d [email protected], 512mb, nv ti4200, 1080p je umeo da secne ponekad. pri tome zauzece procesora je bilo nekih 90%. a kad sam na istoj masini bocnuo nv 6800ultra mogao sam i bez oc-a da pustam sve. ne znam da li je do kartice ili do kodeka posto sam to probao jos pre nekih 6 meseci ako ne i vise.
 
Poslednja izmena:
Na mojoj mashini HD Videos rade lepo. Isprobani su WMV HD skinuti sa M$ sajta i Open CG Movie "Elephants Dream" (preporucujem da ogledate). :)
 
Mene zanima jel neki dekoder uopste uposli oba jezgra?
ffdshow vozi samo jedno kad dekodira avc (odnosno x264)
novi ffdshow je tako lepo optimizovan da mislim da mi cak bolje radi od coreavc-a (nisam skoro poredio, al nije puno gore definitivno!)
jedino je skroz na jednom jezgru i to za ovaj 720p sw3 mi je to jedno jezgro na 55%
 
Mene zanima jel neki dekoder uopste uposli oba jezgra?
ffdshow vozi samo jedno kad dekodira avc (odnosno x264)
novi ffdshow je tako lepo optimizovan da mislim da mi cak bolje radi od coreavc-a (nisam skoro poredio, al nije puno gore definitivno!)
jedino je skroz na jednom jezgru i to za ovaj 720p sw3 mi je to jedno jezgro na 55%
jel to ovaj ffd:
ffdshow-20041012 October 12, 2004
http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=53761
il ima neki noviji?
 
Poslednja izmena:
A jel moguce gledati te 1080p filmove na monitorima koji podrzavaju mah 1600x1200 (mozda zvuci glupo pitanje ali me interesuje)?!?
 
pa evo ja 720p film gledam u cosku resizeovan na 1/4 ekrana |>
tako da sasvim sigurno mozes 1080p da gledas na 1600x1200
a i sto ne bi moglo?!?

pobogu kakav ffdshow iz 2004?!?
x264 tad nije postojao, a kamoli dekoder za isti |)
ovaj sto sad imam je sa kraja decembra 2006
a redovno ih skidam sa free-codecs.com ili sa
http://sourceforge.net/projects/ffdshow-tryout/
 
Nego...shta vi mislite, kad ce se pojaviti dvd playeri za tv koji ce moci da dekodiraju kompresovan hd? secate se kako je prvo bilo za mp3, trebalo je 133mhz da to radi kako treba, svi su govorili " ma ajdee, muzichka linija sa mp3, ko ce ugradjivati tu procesor..."

onda se pojavio divx, za koji je trebalo 400 mhz, i svi su govorili: "ma aaajdee, dvd player sa divx, ko ce ugradjivati tu procesor..."

poshto tad nisam pratio tu scenu, shta mislite, koliko ce trebati kinezima da odrade to i da cena bude ispod 200 eura? pre dve godine su mogli da se kupe divx playeri za manje od 100 eura....a pre 3 o tome nije bilo ni pomena, koliko se secam? Ae ae, vi koji se toga malo bolje secate :)

A i shta bi se dobilo gledanjem toga na crt 72 tv? razlika u odnosu na dvd? Ili uzeti hd ready plazmu 42``, poshto su full hd skupe k`o svetog petra kajgana...sa slaninom...
 
Nego...shta vi mislite, kad ce se pojaviti dvd playeri za tv koji ce moci da dekodiraju kompresovan hd?

mozda je ovo odgovor na tvoje pitanje: http://www.nero.com/nerodigital/eng/DVD_Player_Recorder.html

ja razmisljam o: http://www.grundig.de/index.php?id=1103&no_cache=1

koliko znam Grundig nema zastupnistvo u Srbiji, tako da bi se morao doneti iz susednih zemalja, u Hrvatskoj je, ako sam dobro preracunao, oko 87EUR...samo da mi ga neko donese iz npr. Vukovara ili Osijeka...
 
Poslednja izmena:
aha..znachi, moglo bi se ochekivati da ce do sledece godine ovi plejeri biti dostupni za neku normalnu cifru, 200 ojra? Ali opet, njihova prednost se moze osetiti samo na hd READY plazmi (full hd necu ni da pominjem), nikako na normalnom crt-u? :D
 
Pustam HD naslove iz MV2 plejera, K-LITE kodek pek instaliran...

Radilo je i na A64 3700+ bez seckanja, pa i na C2D fala bogu radi.

Ne znam koliko graficka ima uticaja s obzirom da su svi HD filmovi sto imam XVID ili VMW9 enkodirani...
 
Poslednja izmena:
izvod iz readme.
HDTVPump.ax - the DirectShow filter
HDTVDump.ax - filter for exporting transport streams
HDTVPumpPlugin.dll - plug-in for Windows Media(R) Player 10
msvcr71.dll - runtime dll needed when .net is not installed
This software is free for non-commercial use. The main advantages are:

- Play ATSC/DVB .ts files in your favorite player software
- Instant playback, virtually no startup/scan time
- High precision pump filter architecture
- Smooth playback
- Very low CPU usage
- HDTV support
- AC3/MPEG1/MPEG2 audio tracks
- Shared file access for playing while recording
- Support for multiple audio tracks

Requirements for HDTV playback:

- Pentium III 700 or better
- HDTV capable MPEG codec
- Windows 2000 SP2 / Windows XP
- DirectX 9

LINK
 
Poslednja izmena:
Mašina iz potpisa.

Probao sam SinCity 1080p da pustim iz MPC-a, a dekodiranje je radio ffdshow, ali je film "seckao" na svakih desetak sekundi.

Instalirao sam CoreAVC kodek i podesio MPC tako da dekodiranje za HD radi baš on i tatalno se oduševio kvalitetom!! Opterećenje procesora nisam gledao, ali mogu da proverim pa da ostavim podatke.
 
Mašina iz potpisa.

Probao sam SinCity 1080p da pustim iz MPC-a, a dekodiranje je radio ffdshow, ali je film "seckao" na svakih desetak sekundi.

Instalirao sam CoreAVC kodek i podesio MPC tako da dekodiranje za HD radi baš on i tatalno se oduševio kvalitetom!! Opterećenje procesora nisam gledao, ali mogu da proverim pa da ostavim podatke.

Moze mala pomoc oko ovoga? Odakle si skinuo codec i kako i sta da podesim? krastavac, za ovo sam totalni noob :S:
 
Nazad
Vrh Dno