Šta je novo?

HDMI 2.1 (4k @ 120Hz)

critsec

Zapažen
Učlanjen(a)
28.12.2021
Poruke
2
Poena
21
Da li neko može da preporuči HDMI 2.1 kabl koji može da se kupi kod nas koji radi kako treba na 4K 120Hz?

Probao sam dva kabla do sada, A4Tech (ok, jasno, nije najbolja firma), i neki drugi (Vention), i jedni i drugi povremeno imaju korupciju / flickering na 120Hz. A4Tech mi radi malo bolje, ali ipak, svakih 5-10 minuta dobijem loš frejm.
 
Da li neko može da preporuči HDMI 2.1 kabl koji može da se kupi kod nas koji radi kako treba na 4K 120Hz?


Proveri, ja mislim da HDMI može da propusti samo do 60 Hz. Ako imaš mogućnosti poveži na Displayport.
 
Proveri, ja mislim da HDMI može da propusti samo do 60 Hz. Ako imaš mogućnosti poveži na Displayport.
Može, može, to je 2.1. Tako rade Xbox i PlayStation u 120Hz režimu.
Inače, Linus tech tips je skoro imao revju kablova u Kanadi, i rezultati su poražavajući [1]. Većina kablova od dobrih firmi nije baš radila sjajno. Očigledno 2.1 spec nije dovoljno oštro definisan.

[1] - https://linustechtips.com/topic/1387053-i-spent-a-thousand-dollars-on-hdmi-cables-for-science/
 
Ja sam isto imao problem, menjao sam 3-4 kabla i na kraju sam uzeo neki koji na jednom kraju ima Displayport, a deo koji ide u TV je HDMI, i sa njim mi je OK.

Naravno i onaj koji dolazi uz PS5 mi je OK.

Zaista je porazavajuce da svako moze na pakovanju da napise 4K 120Hz hdmi kabl, a kada ga probas javljaju se neki problemi
 
Uzeo danas LG C1 oled, i javio se problem sa prenosom slike. (Stari) Tv je povezan sa kompjuterom sa 10m hdmi kablom. Kabl je prilicno dobar ali je star, i nije bilo nikakvih problema na 1080p i 60Hz, ali naravno ne radi na 4k i 120hz. Cak i na 1080p i 120hz ima problema, prekida itd...
Ima li negde kod nas da se nadje hdmi 2.1 od 10m?
 
Pre nekoliko meseci sam kupio najjeftiniji HDMI 2.1 kabl od 1.8m koji je bio u ponudi - Fast Asia, za 3080 -> LG C1 i do sada radi savrseno. Nema nikakvih prekida, treperenja ili bilo kakvih smetnji.
 
Uzeo danas LG C1 oled, i javio se problem sa prenosom slike. (Stari) Tv je povezan sa kompjuterom sa 10m hdmi kablom. Kabl je prilicno dobar ali je star, i nije bilo nikakvih problema na 1080p i 60Hz, ali naravno ne radi na 4k i 120hz. Cak i na 1080p i 120hz ima problema, prekida itd...
Ima li negde kod nas da se nadje hdmi 2.1 od 10m?
Teško, izgleda da ih trenutno ne prave u toj dužini.
 
Trenutno sam resio deo problema dlna serverom, pa vucem fajlove preko mreze, 4k radi odlicno. Ne znam kako ranije nisam znao za to, uglavnon sto se filmova tice to je u redu.
Sto se kompjutera tice, probacu da nadjem bar 1080p/120Hz kabl koji ce da radi na toj duzini da mogu da pustim i neku igricu na tvu... Dok ne dodju kablovi koji rade na 7+ metara.
 
jel zna neko provereni 2.1 kabl od 5 metara, da radi bez problema za 4k @120hz?
jos ako zna gde ima da se kupi istog dana bilo bi top.
 
jel zna neko provereni 2.1 kabl od 5 metara, da radi bez problema za 4k @120hz?
jos ako zna gde ima da se kupi istog dana bilo bi top.
uzeo fast asia hdmi 2.1 od 5 metara (neko je napisao da je njemu dobro radio) i sve je ok koliko vidim, pa eto... ako ikome jos posluzi.
navodno do 6 metara ne bi trebalo da duzina 2.1 kabla predstavlja problem.
 
uzeo fast asia hdmi 2.1 od 5 metara (neko je napisao da je njemu dobro radio) i sve je ok koliko vidim, pa eto... ako ikome jos posluzi.
navodno do 6 metara ne bi trebalo da duzina 2.1 kabla predstavlja problem.

Ajd ako mozes baci link, i ja treba da uzmem jedan.
 
Ajd ako mozes baci link, i ja treba da uzmem jedan.
uzeo sam preko oglasa za 1.800 + dostava od nekog lika koji ga je sebi uzeo greskom, tako da on nema vise... 😐
sad gledam prodavnice i ne vidim da tu uopste ima u ponudi, a na oglasima sto sam nasao je 3.500 sto je mnogo.
mada iskreno verujem da bi radio bilo koji.
 
Da ne otvaram novu temu, trebala bi mi preporuka za HDMI 2.1 kabl duzine 6-7m. Povezao bih komp sa LG C3 TV-om.
 
Sry za dp, samo da kazem da sam imao srece, pa sam na KP naleteo na oglas za nekoriscen KabelDirekt HDMI 2.1 fiber opticki kabl od 10m za 4000 din. i kupio ga. :giggle: Inace pomenuti kabl na sajtu proizvodjaca kosta 70€ (10m) plus postarina.
 
Nazad
Vrh Dno