Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

Pitanje u vezi interpolacije frejmova na novijim TV.


Nisam (još uvek) uzeo nov TV, koristim HD plazmu na kojoj puštam (softverski preko kompa) interpolirane filmove na 48fps, 50 fps ili 60 fps (duplo u odnosnu na og framerate, naravno uz artefakte pošto je sve softverski preko kabla iz PC).

E sad čuo sam da noviji TV imaju poseban hardver za to, i ta opcija se kod Sony-ija zove MotionFlow, kod LG TrueMotion, itd.

Kako ovo radi sa novim filmovima, ima li artefakta? Pogotovo bi mi značilo poređenje konkretnih TV (bilo koji novi OLED) sa PC softverskim rešenjima (SVP, DmitriRender, AMD's FluidMotion) ako je neko koristio oba. Zanima me koliko je hardverska interpolacija bolja u odnosu na softversku.

Hvala:smash:
 
Skinuo gospodare remux 4k extended i sad kad pustam preko plexa povezan na wifi radi odlicno ,95mbit bitrate nisam ocekivao da ce da vuce jos i tv vidi kao DV HDR. Dok kad stavim na usb interni tv player vidi kao HDR10 i preko kodija sa usba isto kao HDR10. Mada ne mogu da budem siguran da li mi je bolja slika sa plexa ili preko internog, deluje da je identicna, jedino kodi pise da radi kao full HD ali kontam kad pusti film ide u 4K.
 
Poslednja izmena:
Našao sam activity tab. Šta ovo znači kada kaže transcode? Ubija li kvalitet?
 

Prilozi

  • image_2021-01-02_002208.png
    image_2021-01-02_002208.png
    140.1 KB · Pregleda: 100
znači da kompresuje u letu i to u, za 4K, lošiji kodek. a i zvuk ti ubija. iliti ubija kvalitet.
namesti da ne transkoduje, mada je i pitanje šta ti televizor (69 je stvarno dobar deo oznake :D) podržava od audio i video kodeka

nego, plex i slična rešenja nisu deo ove teme.
 
Poslednja izmena:
Na LGu je ovako:
df756fb6a84b895ba6a8a9a450b36aaa.jpg


Isto LOTR 4k remux, h265 boredor rip, samo 71.7Mbps.

Sva 3 dela sam bez problema odgledao preko Plexa, kao i sva 3 dela remasterovanog Hobbita.

Stiklirane su mi opcije allow direct play i allow direct stream.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ali koliko sam izvalio, na media server stranici, dashboard se vidi da li transcoduje ili ne. Meni piše da transcoduje, iako mi isto tako kao tebi stoji da je original kvalitet. Očigledno da nije. A ne znam gde mogu da pustim da ide original kvalitet...

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Mozda ti pise jer ti stoji TrueHD meni tv ne podrzava pa mi onda transcoduje pa pise nekad da sve radi transcode zamenim samo na AC3 5.1 i onda sve pise orginal.
 
Ako hoćeš da budeš siguran da li plex radi transcoding ili direct stream, možeš da isključiš transcoding na setovanju na serveru, settings->transcoder->disable video stream transcoding

Ako na playeru staviš original quality, to i dalje ne znači da ne radi transcoding, već samo definiše bitrate...transcoding zavisi i od codeca, da li ga player podržava ili ne


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
za full kvalitet direct kabl komp tv, za gledam u drugoj sobi pa nije bitno da li je kvalitet 1/1 plex... barem tako ja gledm
 
A ona priča da plejeri ne podržavaju HDR kako treba?

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Onda u redu. :)

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
u novembru prethodne godine StudioCanal je objavio 4K i remaster FHD izdanja čuvenog filma "Three Days of the Condor"

recenzija (na nemačkom) https://www.leinwandreporter.com/2020/review-die-drei-tage-des-condor-blu-ray/


ovde se mogu videti poređenja (4K StudioCanal, remaster StudioCanal, stari StudioCanal, Masters of Cinema, Paramount)
https://caps-a-holic.com/c_list.php?c=4880

u nekim segmentima je bolji MoC al' generalno mi deluje da je StudioCanal remaster bolji. recimo, kod MoC je trava zelena a radnja se inače dešava tokom kasne jeseni (ako se ne varam)
 
Poslednja izmena:
Jel moze neko da me uputi na podešavanje slika za PotPlayer?
Znam da se ranije koristio MadVr pa bih probao i njega sa PotPlayer-om.
 
Koju grafiku imaš?

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Mogu da ti prepisem moja podešavanja kada odem do stana gde mi je bilo setovanje baš za tu kartu.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
@Gulftown ajde i meni posalji da vidim,hvala.

Imam i dalje problema sa 4k remuxima na GT1030 2gb,htpc masina.
 
Kada koristiš MadVR? Mislim da si odvrnuo podešavanja jako, ipak je to karta za bacanje slike samo.
Ja imam podešavanja za FullHD TV, imajte to u vidu, ali može vam poslužiti da se poigrate sa podešavanjima. Idem do stana uskoro, a mislim da imam i neki link gde sam čitao kako da podesim, pa ću probati da pronadjem i to.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
nije za bacanje slike,ali def ne mozes bas ndi i jace filtere da peglas,plus je poprilicno besmisleno da 4k remux jos dodatno peglas...obicni lanzcos u MPC advanced rendereru je vise nego dosta,pa i previse.madVR ti treba za 480i i slican krs sadrzaj da peglas za 4k displej...
 
Hoceš reći da je beskorisno to raditi za 4K HDR filmove? Nisam upućen mnogo, pa me zanima.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Jel ima neka tema gde se govori o Plexu i strimingu kroz lan ili da rokam ovde?...
 
Pitanje za HDR, koji tipovi HDR-a se najucestalije mogu naci medju ripovima i remux-ima. Da znam sta da ganjam na sledecem TV-u.
 
Pitanje za HDR, koji tipovi HDR-a se najucestalije mogu naci medju ripovima i remux-ima. Da znam sta da ganjam na sledecem TV-u.
Najčešče HDR10 koga podržavaju svi TV-ovi. Samsung ne podržava Dolby Atmos nego gura svoj standard HDR10+ koji se još uvek retko gde koristi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno