Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

@joriq
Ne postoji Watchmen u 4k.
Ko zna šta je to što si skinuo.

BTN je no ratio treker, pa nema problema, samo minimum seed time da se ispuni. Mada teško se sada upada tamo.
Za ratio poslušaj kolegu iznad. A možeš da uzmeš i seedbox, pa za mesec dana nabiješ ratio pa godinu dana trošiš.
 
Black Mirror - zvuk 5.1

Koliko vidim svi imaju zvuk 5.1 ili više. Nisam video nijedan sa 2.1 ili 2.0
Ako treba za neki poseban film ti reci pa da kačim.

Hvala. Ovo je i vise nego dovoljno.

Ovi filmovi mi ne deluju nesto narocito dobro, kao da su samo podigli rezoluciju sa 1080p bluray-a. Dok se kod ove serije sa netflixa (pretpostavljam), vec vidi neki pomak u detaljima.
 
Da me ne razumeš pogrešno: ne mogu da tvrdim da nijedan 4k sadržaj nema ispod 5.1 ali sve što sam video je bilo tako.

4k vs 1080p nisam upoređivao jer mi je 1080p maksimum koji trenutna grafička može da pruži. Nadam se uskoro kupovini GTX 1060 6gb pa onda mogu subjektivno da kažem.
4k vs 1080p na YouTube-u i par demo materijala sam gledao i razlike ima. Ja gledam sa 2-2,5 metra na 55".
HDR nisam ni video zbog grafičke kartice.

Šteta što nema ScreenShot-ova na BTN za Marco Polo, tu bi trebalo da se vidi HDR. Ali valjda razlika može da se vidi samo na HDR ekranu/monitoru. Ista fora kao poređenje 720p i 1080p filma na 720p monitoru.
 
Poslednja izmena:
televizor se ne uzima kao telefon, da traje pola godine do dvije godine :D Moja stara plazma je crkla, nema joj popravke, bio sam 5+ mjeseci bez TV-a i ne mislim da sam poranio. Znas vec "ko uzme sada, kajace se, ko uzme kasnije, kajace se"

Tvoja situacija je definitivno u vreme gde nema logike bilo sta drugo da kupis osim 4K. Apsolutno TV ne bi menajo na manje na 5 godina, a kada budem uzao 4K mozda ga necu menjati ni 10 godina.
 
http://realorfake4k.com/

Dobar sajt za brzi pregled. Ima dosta filmova koji nam studiji pokusavaju uvaliti kao 4K. Ali kada film zaista jeste 4K razlika je velika, a na to jos dodaj HDR i Wide color gamut koji prave jos vecu razliku.
Tako da nije rano. Jeste kada se gleda iz ugla "narodnih" izdanja krastavac a nama u Srbiji je to vazno :D Al dobro TV sam ionako uzeo zbog konzole, filmovi/serije su samo slag na torti.
 
na većini trackera bez problema možeš da održavaš ratio. postoje druge cake tipa da seeduješ veliku količinu podataka i tako skupljaš poene koje menjaš za upload.
ovo sto sam ja pokusavao do sad se uvijek zavrsavalo time da ljudi sa seedboxovima pokupe sve, mogu da seedujem i mjesec dana i ni 100MB za popularne torente da ne nakupim...
@joriq
Ne postoji Watchmen u 4k.
Ko zna šta je to što si skinuo.

BTN je no ratio treker, pa nema problema, samo minimum seed time da se ispuni. Mada teško se sada upada tamo.
Za ratio poslušaj kolegu iznad. A možeš da uzmeš i seedbox, pa za mesec dana nabiješ ratio pa godinu dana trošiš.
pa to i ja kazem, ili lik radi upscale, ili je neki (lupam) HDTV rip, ako ima neka televizija da pusta 4k bilo gdje ili na bilo koji nacin. Svakako, ne svidja mi se kako lik radi, jedan film sam odgledao i bio je OOS...
Ako ko ima invite za BTN, mogu da se trampim, imam jedan za freshon.tv. Sto se odrzavanja tamo tice, evo sad gledam, i imam samo 158GB uploadovano za sve ove godine. To mu dodju 2-3 4k filma, nista. Jedino seedbox da pazarim.
Tvoja situacija je definitivno u vreme gde nema logike bilo sta drugo da kupis osim 4K. Apsolutno TV ne bi menajo na manje na 5 godina, a kada budem uzao 4K mozda ga necu menjati ni 10 godina.

jedino je bilo pitanje da li je pravi trenutak za OLED, a 4k nikad nisam dovodio u pitanje, mislim da niko ko ima bar 800e za TV ne bi trebalo da se pita to, jer su cijene za LED drasticno pale. Za OLED jesu prepolovljenje, ali i to je ipak previse za vecinu... Ali ono, nisam mogao da cekam da dodju modeli za 2016-u, pa onda jos vise da cekam da im padne cijena...
 
ne znam koliko je relevantan ovaj ili bilo koji screenshot, ako ga gledas na necemu sto svakako ne moze da prikaze raspon koji pruza HDR
 
Ljudi koliko puta treba da vam se ponovi REZOLUCIJA je samo jedan deo UHD paketa....

HDR ne moze da se prikaze nikako na non HDR ekranu a on cini mnogo vecu razliku od rezolucije (koja je vec velika stvar na vecim ekranima, a i na manjim kada je source pravi 4k).
Da ne pricamo o wide color gamutu koji opet ne mozete videti na ekranu koji ga ne podrzava...
 
Šta je bolje po vama skinuti ETRG ili Shanning ili EVO ili VPPV?
 
Od tih bi trebalo da je Shaanig najlosiji posto su im uglavnom EVO i ostali ripovi izvor a ne BluRay.

Nema tu nekog pravila, sve zavisi od filma do filma, od izvora do izvora. Jel mislis na neki konkretan film?
 
Poslednjih meseci mi se povremeno dešava da mi koče neki 1080p filmovi (retko, ali se desi). Žešća pikselizacija i kočenje. Ne može tada da se gleda.

Konfiguracija je prastara ali je sve radilo do skoro, tj nisu se dešavala kočenja ni na untouched bluray.

Koči npr. Star.Trek.Beyond.2016.1080p.BluRay.DD.x264-HDMaNiAcS

Konfiguracija:
Core2quad q8200 intel
4gb ram
Ssd samsung 650 (kada koči, koči i sa harda i sa ssd-a)
Ati radeon 4850

Win 7x64

Koči i na vlc-u, i na pot player-u.

Do čega li je, rip, kodeci, konfiguracija, win?
 
Poslednja izmena:
Drajveri...13.9 su zadnji za tu kartu.
Proveri i temperaturu karte.
 
Drajveri...13.9 su zadnji za tu kartu.
Proveri i temperaturu karte.
Uh, sada mi treba još malo pomoći.
Win i AMD sajt kazu da je poslednja verzija drivera, tj 8.970.100.1100 iz daleke 2013.

Win je prepoznaje kao HD 4800 series, a na AMD sajtu je grupisan driver za celu HD 4000 seriju.

Na saphire sajtu ima više verzija 4850 sa 512mb koliko i ova ima.

Da li može link do tog drivera, ili da vidim fizički koja je karta tačno pa sa Saphire sajta da skinem?
 
Poslednja izmena:
53 stepena temperatura gpu-a.

2x Browser, par tabova, problematicni film u pozadini koji sada ne secka,torrent.

Ne igram ništa već dugo vremena. Ovo je standardno korišćenje.
 
Na toj masini nikako ne bi smelo da ti koci, jer ne koci ni na slabijim masinama. Ili Windows brljavi (pogotovo ako dugo nisi radio reinstalaciju) ili probaj ovo sa drajverima.
 
Poslednja izmena:
provjeri opterecenje procesora kad pocne da koci? Imam dosta slicnu konfu, kocilo je kad prifali RAM-a, kad sam imao problema sa samim hard diskom (na kraju je crkao), i kad sam valjda greskom promijenio renderer, pa je MPC HC presao na npr ffdshow, umjesto da koristi LAV.
 
Apropo ove diskusije:
planiram da uzmem neki dooobar TV sa 4k i HDR podrskom, a uglavnom da sve pustam kao i do sada, sa kompa. Na kompu imam vec matoru gtx 260 graficku. Sta mi je entry level od grafickih kartica za podrsku za 4k u 60fps i HDR? Takodje, pretpostavljam da ce mi trebati i novi hdmi kabl?

Najnovije generacije kartica iz oba tabora, a od starije samo NVIDIA od GTX 950 pa naviše.
Gledaj da obavezno ima HDMI 2.0 i DP (po mogućstvu 1.4 verzija).
Trebaće ti i HDMI 2.0 kabl (neki televizori traže premium sertifikat, pa će ti možda i to trebati). Ako ćeš preko DP onda i DP na HDMI adapter (40€ kod mađara, 30$ na Amazon-u).
ATI nema neka podešavanja za chroma, softverski problem koji će, navodno ubaciti (ali im nešto ne verujem jer su prvo bili protiv i pisali po internetu, tipa "Ne treba to nikome, ako vam treba pređite na nvidiu").

Hahaha
Da, famozno podešavanje...
Koliko sam ja razumeo, na NVIDIA karticama bez tog podešavanja nije problem samo crna, nego su sve boje kao isprane.

Obrati pažnju da 4:4:4 ne možeš da imaš na 10 bita i 60hz. Za filmove ne smeta, ali mnogo znači kod čitljivosti slova ako koristiš i kao monitor.

po onome sto sam ja vidio do sada, 950gtx ne podrzava 4k u 60Hz, iako se moze iz drajvera podesiti 60Hz - to je izgleda prije 30Hz ili tako nesto, sudeci po ovom testu:
http://www.testufo.com/#test=frameskipping

sad, za nove 1050 Ti GTX sam nasao podatak da podrzavaju cak 8K u 60Hz! Pitanje, da se ne zalijecem opet: zna li ko pouzdano da li podrzavaju 4k u 60Hz i 10 ili 12 bita, full RGB?
 
Podržava i gtx 950 sigurno. Možda je problem kabl ili sam TV koji registruje PC i onda ane daje 60hz već mora da ide preko DP izlaza na GPU i Club 3d DP to HDMI adaptera.
Mnogi nisu mogli da dobiju 4k @60hz ni sa novim karticama preko HDMI izlaza na GPU, dok preko pomenutog adaptera sve radi kako treba (eno pogledaj u drugoj temi korisnik BitMe ili tako nešto, je pre desetak dana imao identično iskustvo sa GTX 1060).

Taj test ne radite dobro. Baš me zanima kako radite, jer ono preko pravljenja videa nema nikakvog smisla, još ne znate ni fps tog snimka...
A da bi se test uradio po uputstvu morate da napravite sliku sa ekspozicijom od 1/5 sekunde, a podešavanje fiksne ekspozicije ima mali broj telefona.

8k 60hz može preko DP, ali TV taj ulaz nema, tako da ništa od toga.

10-bit 4k @60hz 4:4:4 ne može preko HDMI 2.0. Za to treba HDMI 2.1.
Evo šta su ograničenja samog HDMI ulaza, pa vidi...
HDMI-2.0.jpg
 
Poslednja izmena:
Od tih bi trebalo da je Shaanig najlosiji posto su im uglavnom EVO i ostali ripovi izvor a ne BluRay.

Nema tu nekog pravila, sve zavisi od filma do filma, od izvora do izvora. Jel mislis na neki konkretan film?

Pa nisam mislio na film konkretan nego uopšte posto vidim da ovde ima raznih preporuka koje ripove skinuti mene eto interesuje koji je najbolji u tom rangu veličina oko 2gb? Skidao sam i onaj JYK
 
Onda u media info tog torrenta procitas sta im je izvor. Skines onaj gde pise BluRay a ne neciji BluRay rip.

Ok je JYK, ne uzimaju tudje ripove da ponovo ripuju.
 
planiram da uzmem neki dooobar TV sa 4k i HDR podrskom, a uglavnom da sve pustam kao i do sada, sa kompa. Na kompu imam vec matoru gtx 260 graficku. Sta mi je entry level od grafickih kartica za podrsku za 4k u 60fps i HDR? Takodje, pretpostavljam da ce mi trebati i novi hdmi kabl?

Najnovije generacije kartica iz oba tabora, a od starije samo NVIDIA od GTX 950 pa naviše.
Gledaj da obavezno ima HDMI 2.0 i DP (po mogućstvu 1.4 verzija).
Trebaće ti i HDMI 2.0 kabl (neki televizori traže premium sertifikat, pa će ti možda i to trebati). Ako ćeš preko DP onda i DP na HDMI adapter (40€ kod mađara, 30$ na Amazon-u).
ATI nema neka podešavanja za chroma, softverski problem koji će, navodno ubaciti (ali im nešto ne verujem jer su prvo bili protiv i pisali po internetu, tipa "Ne treba to nikome, ako vam treba pređite na nvidiu").

Hahaha
Da, famozno podešavanje...
Koliko sam ja razumeo, na NVIDIA karticama bez tog podešavanja nije problem samo crna, nego su sve boje kao isprane.

Obrati pažnju da 4:4:4 ne možeš da imaš na 10 bita i 60hz. Za filmove ne smeta, ali mnogo znači kod čitljivosti slova ako koristiš i kao monitor.

Podržava i gtx 950 sigurno. Možda je problem kabl ili sam TV koji registruje PC i onda ane daje 60hz već mora da ide preko DP izlaza na GPU i Club 3d DP to HDMI adaptera.
Mnogi nisu mogli da dobiju 4k @60hz ni sa novim karticama preko HDMI izlaza na GPU, dok preko pomenutog adaptera sve radi kako treba (eno pogledaj u drugoj temi korisnik BitMe ili tako nešto, je pre desetak dana imao identično iskustvo sa GTX 1060).

Taj test ne radite dobro. Baš me zanima kako radite, jer ono preko pravljenja videa nema nikakvog smisla, još ne znate ni fps tog snimka...
A da bi se test uradio po uputstvu morate da napravite sliku sa ekspozicijom od 1/5 sekunde, a podešavanje fiksne ekspozicije ima mali broj telefona.

8k 60hz može preko DP, ali TV taj ulaz nema, tako da ništa od toga.

10-bit 4k @60hz 4:4:4 ne može preko HDMI 2.0. Za to treba HDMI 2.1.
Evo šta su ograničenja samog HDMI ulaza, pa vidi...
HDMI-2.0.jpg

kabl nije problem, on je hdmi 2.0 kompatibilan. Kontam da bi Club 3d DP to HDMI adapter rijesio problem, ali to je dodatnih 30-40 eura za stvar za koju sam ocekivao da ce raditi out of the box.
Za ekspoziciju, LG G4 ima manuelna podesavanja, pa mogu sa njim da odradim. Mada imam i DSLR, zlu ne trebalo :D

Dakle ne gine mi kupovina tog adaptera izgleda... Jedino sto mi kartica ima samo jedan DP, kad jednog dana kupim novi monitor, bicu ponovo u problemu... BTW, HDMI 2.1, to ni nove graficke jos nemaju??
 
Monitori nemaju taj problem pa za to ne trebaš da brineš. Ovde je verovatno caka u tome što TV vidi PC i za taj izvor daje ta podešavanja. Neki televizori traže i kabl sa premium sertifikatom...
Adapter bi ti rešio problem sigurno, a preko mađara je 40€.
Čini mi se da ti imaš LG televizor, a kod njega moraš da ulaz nazoveš PC umesto HDMI (neki kažu da mora u HDMI 3, ali ne verujem).

HDMI 2.1 nema nijedan uređaj danas (ni grafičke ni televizori).

Ako imaš aparate kojima možeš podesiti ekspoziciju onda nemaš brige. Ja nemam pa ću morati da pozajmljujem, a grafička treba da stigne za koji dan. Uzeo sam MSI GTX 1060 6gb Gaming X pa ću povezati sa Sony 55X8509C.

P.S. Ajde se prebaci sa pitanjem u temi za to, u odeljku o grafičkim kartama, da ovde ne pravimo off. Tamo imaš i iskustva drugih. Davao sam skoro link nekome u temi o izboru LCD TV-a, a ako se ne snađeš javi na PM da ti dam.
 
Poslednja izmena:
ne znam koja je to tema (daj link ili naziv), ovdje samo da zakljucim da jeste broj display portova problem, jer ova moja ima samo 1, a ako ga iskoristim za DP na HDMI zbog TV-a, onda ne ostaje ni jedan DP za buduci monitor :D
Ulaz sam vec nazvao PC.
Mada nije ovo toliko off, ovo je tehnicka diskusija o hd filmovima, kako ih gledati, koja oprema, koja podesavanja. Veci je off kad krene prica odakle da se skidaju ili analiza radnje filmova :)
On-topic: da li ste zadovoljniji kvalitetom slike kad mkv pustate sa USB-a na TV-u, ili kada nakacite komp preko HDMI kabla na TV? Ja moram da priznam da nisam ocekivao, ali filmove ipak pustam sa fleske na kraju...
 
Mislio sam na ovu temu, a ne bi bilo loše da pogledaš i ovu.

Nije ti problem DP čak iako imaš jedan, jer imaš switch za dva uređaja, pa na prekidač sa adaptera menjaš na kome će ići slika (do skoro neko prodavao na oglasima ovde, mislim da se nije prodao).
Opet nisi rekao koja grafička je u pitanju. Ako je ova iz "Moja mašine" onda ne može UHD da pušta.

Ne razumem šta nisi očekivao?
 
ok, pogledacu ove teme ASAP ;) A i apdejtovati "moja masina" dio :d
pominjao sam u ovoj temi, uzeo sam 950GTX, upravo zbog 4K, ali nisam skroz zadovoljan rezultatom, bas jer sam kontao da mi nece trebati jos i dodatni adapteri... A nisam ocekivao da cu koristiti interni plejer TV-a umjesto fino podesenog MPC-HC-a sa LAV filterom. Zbog svih razloga, ipak kad hocu da gledam nesto sa merakom, prebacim fajlove na flesku ili externi hard disk, pa pustam odatle, da ne razmisljam hoce li da secka, je li 30 ili 60Hz, je li 8 ili 10 bita, a imam i problem da pri gledanju drajver jednostavno pukne, pa se ponovo ucita poslije 10ak sekundi. Ne znam zasto, mozda jer imam staru konfu koja grafickoj ne salje dovoljno snage (graficka nema dodatno napajanje, dok je 260gtx koristila 2 6-pinska kabla). Sa druge strane, FurMark i slicni prolaze bez problema, ako sta trazi dosta struje, oni traze.
 
Apdejtuj ;)

Ja sam se informisao pre kupovine televizora pa sam imao u vidu da će mi verovatno i adapter trebati (ne sada jer igrice generalno slabo igram, a dostupni UHD ne daje preko 30fps).

Mozes preko internog plejera, ali je on loš. MPC moraš da podesiš da uposli GPU ali ne previše da ne može da isporuči sve zadato. Imaš ovde je neko stavljao podešavanja.

Ne verujem da je do struje, ili su loši drajveri i treba staviti druge, ili je do nekog podešavanja.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno