Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

Yify zapravo reenkoduje SPARKS (i slicne) ripove. Tako da jeste bolji SPARKS u svakom smislu jer je encode od izvornog bluray-a.
 
Ok, hvala :)

Valjda mu neće i sparks biti veliki ako hoće eto mu "hd" filmovi od 2 gb-a pa nek uživa :D
 
Ako mu je previse gb velicine, zasto uopste zeli HD ?
Bolje SD od 1gb nego HD od 1 gb.... prosta matematika...
 
Ma klinci, kupili mu LED tv i sad hoće da gleda hd filmove, al fora je što ne mogu da mu objasnim da nije sve hd ako piše hd, ili 720p ili 1080p.. odnosno rezolucija jeste ali nije to to. Reći ću mu i to da mu je bolje da gleda 1gb sd al ne verujem da će da me posluša za to. Mada verujem da će vremenom shvatiti neke stvari :)
 
Neka ga, nek gleda sta hoce. Samo da je klince srecno i zadovoljno :)
 
Kao nekome ko je odrastao na muljavim VHS snimcima, sve ovo danas je cveće :D
U svakom slučaju, ti mu lepo reci šta je šta, a on neka odluči šta će da gleda.
Eventualno mu nabavi isti film u dve verzije, pa neka uporedi.
 
Eventualno mu nabavi isti film u dve verzije, pa neka uporedi.
Ovo je jedino logično i dobro rešenje.

Tako sam i ja radio - sa društvom smo poredili 10ak "mini" HD filmova i "maxi" HD filmova. Naš zaključak je da je (bar na konkretnom TVu - LG smart 42") 95% svejedno da li je 1080p od 2GB ili od 20GB, a da ni 720p od 1GB ne zaostaje bitno.
 
Sto ?
Pa imas ljude kojima ni 1080p od 200 mb ne bi zaostajao.
To je subjektivno dal je sve jedno 15gb ili 200mb ;)

Ali kad kazu da je razlika neprimetna ili ne postoji, onda vec lupetaju iz neznanja ili loseg vida.

Gledati 720p od 1 gb je vec neznanje, bolje da gledaju sd od 800mb, kad im je vec velicina bitna, bice slika primetno bolja, a manja velicina, jedino psiholoski efekat sto nema HD u imenu je mozda los... Ljudi misle da je najbitnije da je hd, a ustavri je 2x bitnija velicina fajla od rezolucije.
Objasnjavao ovde vise puta i kacio primere i ja i jos par ucesnika.

Mislim ako yifi ne moze da ukapira da je 720P @ 1-2GB PQ wise kvalitetnije od 1080P 1-2GB, onda ne zelim da gubim vreme komentarisuci takve legende.
 
Poslednja izmena:
Naravno da ima razlike. Jeste da ja gledam YIFY zato sto gledam na laptopu, pa mi ne treba bolje, ali cak i tada se vidi da je YIFY djubre. Medjutim, zbog 15inca i 80GB HDD gledam YIFY, a i zbog neta, 4 mbps.
 
Skinuo sam ovo:Mission: Impossible - Rogue Nation 2015 1080p Blu-ray AVC TrueHD 7.1-MTeam
Pustim preko blu ray playera LG BD 390 koji nema opciju da biram koji audio da pustim.Sada ga gledam sa francuskim audiom,želeo bih sa engleskim.Ima li neki program sa kojim bih iz streama izbacio neželjeni audio a ostavio onaj koji mi se svidja,kao što MkVmerge radi sa 720p i 1080p?Ako ima recite,probao sam sa MkVmerge ali ga on ne vidi.:(
 
Skinuo sam ovo:Mission: Impossible - Rogue Nation 2015 1080p Blu-ray AVC TrueHD 7.1-MTeam
Pustim preko blu ray playera LG BD 390 koji nema opciju da biram koji audio da pustim.Sada ga gledam sa francuskim audiom,želeo bih sa engleskim.Ima li neki program sa kojim bih iz streama izbacio neželjeni audio a ostavio onaj koji mi se svidja,kao što MkVmerge radi sa 720p i 1080p?Ako ima recite,probao sam sa MkVmerge ali ga on ne vidi.:(
MKVToolNix GUI - vrlo lak program za korišćenje. Možeš izbaciti audio koji želiš, postaviti primarni audio, ubaciti subtitle po želji da ga prikazuje automatski u nekom plejeru....
 
Ja iz mkvtoolnixa imam mkvmerge ali taj program ne vidi ovaj fajl.Da li može to da se odradi sa tsmuxerom?Probao sam ali negde grešim
 
Cekaj, to je neki remux/mkv fajl? Cudno je da nece mkv merge da odradi posao. Probaj i XMedia Recode, malo je komplikovaniji od mkv merge, ali znam da mogu da se izbacuju audio strimovi, samo gledaj da video i audio stavis na "copy" kako ti ne bi radili reencode fajla.
 
m2ts je u pitanju,ima i komentar.Kada ga pustim na blu ray ide francuski audio.Sa tsmuxerom ja ostavim jedan audio,ostale izbacim ali mi ostane audio sa komentarom.Kada pustim film po defaultu ide francuski bez komentara,kada odaberem engleski ide komentar.krastavac,ne znam šta da radim.Sa 720p i 1080p mkvmergeom izbacim audio sa komentarom i sve u redu,ovde ne znam kako..
Evo i spisak postojećih:
Video: MPEG-4 AVC Video / 24494 kbps / 1080p / 23.976 fps / 16:9 / High Profile 4.1
Audio: English / Dolby TrueHD Audio / 7.1 / 48 kHz / 4895 kbps / 24-bit (AC3 Embedded: 5.1-EX / 48 kHz / 640 kbps / DN -4dB)
Audio: French / Dolby Digital Audio / 5.1 / 48 kHz / 640 kbps / DN -4dB
Audio: Spanish / Dolby Digital Audio / 5.1 / 48 kHz / 640 kbps / DN -4dB
Audio: Portuguese / Dolby Digital Audio / 5.1 / 48 kHz / 640 kbps / DN -4dB
Audio: English / Dolby Digital Audio / 5.1 / 48 kHz / 640 kbps / DN -4dB
Audio: English / Dolby Digital Audio / 2.0 / 48 kHz / 224 kbps / DN -4dB
 
Poslednja izmena:
To je zbog Dolby Atmos 7.1 audio fajla. Taj 7.1 audio tvoj BD plejer ne može da pusti, a izgleda neće automatski da pročita taj AC3 (koji je tu kao zamena kad plejer neće da pročita Atmos audio). Može se izvući taj AC3 5.1 ali ne znam da l' ti je isplatljivo cimanja, jer moraš da ekstraktuješ audio, pa ponovo muksuješ sa novim. Efektivno praviš remux, generalno govoreći. Bolje svuci neki neki remux i završi posao, manje cimanja.
 
A ne moze da ostavi samo taj ac3 kada ga miksuje, a izbaci sve ostale audio strimove?
 
Taj AC3 je deo Atmosa, pa se prvo mora izdvojiti, pa onda umuksovati u novi remux. Nije odvojen, pa da samo deštikliraš šta nećeš i ostaviš ono što hoćeš.
 
Bezveze onda...

@paradizo
Sad znas za sledeci put da ne skidas takve stvari ako ne mozes da ih valjano pustis.
 
Plejer sam kupio 2010 god. i pregazilo ga je vreme.Trebao bi da kupim noviji ali nemam para za to.Uzeo sam soundbar i dok njega ne otplatim ništa od plejera:(Kako da prepoznam taj Atmos,da li su to svi 7.1 ili kako?
Hvala dzonihsv,hvala dexter87
 
Bezveze onda...

@paradizo
Sad znas za sledeci put da ne skidas takve stvari ako ne mozes da ih valjano pustis.

Vitlam pozivnice na HDBitsu,rek´o hajde da ubrzam malo sa ovim težim preko 30 GB.I onda nastane zajebancija:mad:
 
Imal ko u okolini subotice da mi nabaci neke hd filmove da je voljan? Ne mogu da ispratim rating nikako ocajan mi je upload.
 
Bolje traži nekoga ko ima brz upload (TT, Beogrid...) i NAS pa da podeli sa tobom filmove preko brze veze ;)

Ja imam za AHD materijala oko 3TB ali bi od mene skidao nedeljama zbog mog presporog uploada.
 
Poslednja izmena:
@dzonihsv
Da li je i ovaj fajl Atmos,mislim da nije,izbacili ga na HDBits posebno?Mislio sam da pokušam da iz filma pokušam izbaciti onaj Atmos a da ubacim ovaj audio,da li bih dobio nešto?
Mission: Impossible - Rogue Nation 2015 1080p Blu-ray AVC TrueHD 7.1-MTeam
Prošli put ti nisam odgovorio kada si mi predložio da skidam remuxe,moj blu ray ne čita flac a u poslednje vreme sve češći audio zapis je upravo flac.krastavac
Originalni audio u filmu je:
English / Dolby TrueHD Audio / 7.1 / 48 kHz / 4895 kbps / 24-bit (AC3 Embedded: 5.1-EX / 48 kHz / 640 kbps / DN -4dB)
 
Samo HDB fura flac za remux-eve, skoro niko drugi ne. Juri pozivnicu za AHD, nema boljeg mesta za remux-eve (plus nema cimanja sa flac-om).

Što se samo Atmosa tiče, sve se može odraditi ako imaš dovoljno vremena. Moraš demuxovati film, razdvojiti atmos i ac3, pa ponovo umuksovati. Ne znam da l' MakeMKV može to da odradi po skraćenoj proceduri, ali bez obzira, mislim da ti se isplati to raditi ako je već neko to odradio i postavio.
 
Imam al´ retko zalazim:lupko:
 
pitanje: kako se snalaze vaše konfiguracije sa 4K materijalima? Meni koči i na YT, i ovi klipovi što su snimani telefonima (imam LG G4), a sad skidam NASA.Thermonuclear.Art.The.Sun.in.4K.PROPER.2160p.h264.AAC[eztv].mkv , mada vjerujem da će i to da koči. Znam da imam matoru konfu, ali daleko od toga da je slabašna: intel core 2 quad q9550 na 2,8GHz i nvidia 260 gtx... Plejer je MPC HC, nešto mi se čini da on nije optimizovan za ništa preko 1080p, jer i sa 1440p na YT znatno optereti procesor, a 1080p ide na recimo 5% opterećenja.
 
Nazad
Vrh Dno