Šta je novo?

HBO Max [nije tema o MAX]

Zato je Netflix uveo sertifikaciju uređaja, pa ne može na svaki krš da se instalira app, zato ga i nema na EON Boxu.

Neće biti da je zato. Već da bi Netflix izvukao dodatnu lovu od prodavaca STB i TV opreme.
Hardverski gledano Eon box ispunjava sve preduslove da pušta i 1080p i 4K Netflix stream jer je sa tehničke strane jedini uslov za to Widevine L1 sertifikacije i odgovarajuća verzija HDCP što taj box zadovoljava.

Ništa bolji, jači, lepši nije hardware na Fire TV, Mi box / stick / Smart, Mecool, Tesla SmartTV... razlika je samo da su jedni "pljunuli lovu" za kvazi "sertifikaciju" od strane Netflix-a a drugi nisu.

"Premium" tretman od strane najvećih streaming provajdera se kupuje novcem a ne hardverskim specifikacijama i softverskim rešenjima.
 
Posle početnih problema sa srpskim prevodima, kod mene na Mi Box S sve radi bez ikakvog problema.
Meni su takodje prevodi proradili, ali moram uvek da selektujem iznova kad pustim nešto, dok na hbo go nisam morao.
Zvuk nemam i dalje na box-u X96 Max, dok na telefonu radi sve ok.

Ima li neko resenje za zvuk i da se default prevod negde cekira, posto nisam naisao na tu opciju?
 
Teško da će bilo ko od striming servisa uvesti tako nešto. Njihov cilj je da ti gledaš, što više. Makar i jednu te istu stvar.

Koja je tvoja poenta, da ću gledati nešto samo zato što mi nije označeno kao odgledano? Teško da se BILO KO vodi time kada bira sadržaj. Pre svega mislim da kad pustiš nešto on ti ga odmah smešta u continue watching što me poprilično smara. Ima leka i za to, da se uđe u history i pobrišu takvi naslovi, ali je smaranje.
 
Procitao sam ceo thread, ali nisam primetio da je neko napisao:
Precice za tastaturu na PC-ju za 15 sec napred/nazad i jacina zvuka?
Razmak radi za pauzu i plej ali strelice ne reaguju.
Firefox browser.
Hvala.
 
Meni su takodje prevodi proradili, ali moram uvek da selektujem iznova kad pustim nešto, dok na hbo go nisam morao.
Zvuk nemam i dalje na box-u X96 Max, dok na telefonu radi sve ok.

Ima li neko resenje za zvuk i da se default prevod negde cekira, posto nisam naisao na tu opciju?
Ja sam rešio problem. Odmah da napomenem nije odmah proradio. Kada sam ga podesio po ovom video upustvu (na španskom je ali se sve kapira) morao sam da isključim uređaj na 30 skeundi i nakon što sam upalio sve je radilo (zvuk) Imam X96 MAX+
 
Procitao sam ceo thread, ali nisam primetio da je neko napisao:
Precice za tastaturu na PC-ju za 15 sec napred/nazad i jacina zvuka?
Razmak radi za pauzu i plej ali strelice ne reaguju.
Firefox browser.
Hvala.
Za Chrome i Edge postoje ekstenzije koje dodaju prečice na tastaturi, za Firefox nisam našao.
 
Na euforiji sramotan kvalitet slike.
 
Hvala @qryak.
Kakva glupost! Da instaliram ekstenziju za pojacanje zvuka... c, c, c...
 
Treba ti ekstenzija i da bi kursor miša nestao kad ga ne diraš, inače moraš da ga skrivaš u ćošak. 🤣
 
Ima neko da je probao na Xiaomi Mi Tv Stick-u?
 
Neće biti da je zato. Već da bi Netflix izvukao dodatnu lovu od prodavaca STB i TV opreme.
Hardverski gledano Eon box ispunjava sve preduslove da pušta i 1080p i 4K Netflix stream jer je sa tehničke strane jedini uslov za to Widevine L1 sertifikacije i odgovarajuća verzija HDCP što taj box zadovoljava.

Ništa bolji, jači, lepši nije hardware na Fire TV, Mi box / stick / Smart, Mecool, Tesla SmartTV... razlika je samo da su jedni "pljunuli lovu" za kvazi "sertifikaciju" od strane Netflix-a a drugi nisu.

"Premium" tretman od strane najvećih streaming provajdera se kupuje novcem a ne hardverskim specifikacijama i softverskim rešenjima.
Ovako i ja razmišljam, a ne da mi potrošači treba da navijamo za to da striming servisi rade na što manje uređaja da bi njima bio lakši život. 😆
 
  • Like
Reagovanja: gec
Posle početnih problema sa srpskim prevodima, kod mene na Mi Box S sve radi bez ikakvog problema.
Mozes li da menjas boju titla. Meni na mi box s nece nikako. U browser-u moze, tizenu moze.
 
Treba ti ekstenzija i da bi kursor miša nestao kad ga ne diraš, inače moraš da ga skrivaš u ćošak. 🤣
Ovo nisam ni znao da postoji. A žešće me nerviralo ka dgledam preko browsera, sad reših. Hvala.
Sad još samo da reše da može da na mi box s učitava odmah prevode i sve će biti potaman.
 
Koja je tvoja poenta, da ću gledati nešto samo zato što mi nije označeno kao odgledano? Teško da se BILO KO vodi time kada bira sadržaj. Pre svega mislim da kad pustiš nešto on ti ga odmah smešta u continue watching što me poprilično smara. Ima leka i za to, da se uđe u history i pobrišu takvi naslovi, ali je smaranje.
Ne kapiram tačno na šta misliš "kao odgledano". Ako je to ono da ukloni sa spiska "nastavi da gledaš" onda može da se skloni.
Gore levo imaš ikonu profila, klikneš ili kako već i čistiš:
1.jpg
Na Mi Box S mogu da promenim boju titlova:
2.jpg
 
Misli kad pustis neki naslov i prekines on ostaje stalno u listi continue watching

Mene isto nervira taj bulshit,bio na hbo go a sad i na ovom max remasteru

Samsung tv
 
Pa vidiš da može da se izbriše na par klikova. I za netflix treba da kliknem tamo-ovamo :)
 
Moze, i font i boju i velicinu slova
Kod mene nece. Kao stiklira boju ali se nista ne desava. Dok kod tizenOS jasno se vidi da se prilikom izbora boja menja u meniju odabir. Moj chomi je falican. 🤣
 
Slikan moj TV sa Mi Box S, HBO max Android TV aplikacija sa play store.
Gore levo klikni! (Na slici kod mene veliko slovo N u krugu)
 
Ja sam rešio problem. Odmah da napomenem nije odmah proradio. Kada sam ga podesio po ovom video upustvu (na španskom je ali se sve kapira) morao sam da isključim uređaj na 30 skeundi i nakon što sam upalio sve je radilo (zvuk) Imam X96 MAX+

Grrr, moj X96 Max izgleda nema te opcije, sam interfejs isto izgleda, ali imam samo dve opcije u digital audio format, pcm i auto :(.

Ostaje da se nadam da ce mozda rešiti sa nekim update-om, jer je hbo go radio normalno.
 

Prilozi

  • 20220310_213527.jpg
    20220310_213527.jpg
    98.9 KB · Pregleda: 42
Na GT King boxu takodje nema zvuka.
Sve savete date ovde sam probao ali nece nikako.
Da li je neko resio na ovom boxu problem zvuka.
 
...i zašto su samo za srpski stavili malo početno slovo, za ostale je veliko!? Čak i "Isključi" :D
IMG_20220310_221430.jpg
 
Nazad
Vrh Dno