Šta je novo?

Haswell

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni je daleko zanimljiviji Atom Silvermont, o kojem se slabo piše, barem po forumima :). Kako kažu, arhitektura će pokrivati i Celeron/Pentium brandove te se takmičiti ravnopravno s AMD-ovim Jaguar-based APU čipovima.
 
http://vr-zone.com/articles/long-li...-a-midterm-refresh-is-on-the-cards/33920.html

Ako je verovati VR-Zone-u, Haswell će živeti značajno duže nego što smo mislili, pa će se Broadwell pojaviti negde tek u 2015. godini, a sam Haswell će imati i svoj refresh sredinom 2014. godine u vidu značajno boljeg stepinga i malo većih frekfencija, a uz to Haswell Refresh biće praćen i najnovijim matičnim pločama na budućem Z97 čipsetu.

da upravo tako, pa niko ni u ludilu ne bih gurao dalje kad nema konkurenciju, zato sad muzu i sisaju uzduz i popreko.
a cini mi se ici na x79 je cak i najpametnije, ali kad razmislim pa 3930k je 2godine vec star nesto u mozgu cudnooo :d
 
pa sto se toga tice,i neki jaci C2Q procesor je star 4-5-6 godina,a za bar jedno 80% korisnika na planeti zemlji je sasvim dovoljan za bilo sta.....a da ne spominjem npr njegov prvi naslednik Sandy B.

i to je kao nesto "cudno".....ustvari,nije nista cudno,nego se vidi jasna i jadna namera Intela da samo stancuje nove bespotrebne cipsetove,procesore kako bi mlatio sto vise para od ovac.,tj od korisnika..:)
 
Hvala bogu pa samo graficke i RAM trebaju malo redovnije da se menjaju od komponenti i nista vise. Procesor kupis miran si 3-4 godine, maticna takodje, hard svaka cast onome ko moze da napuni 1 tb, napajanje dok drzi, a drzace, super, i ostaju samo RAM i graficka. Tako da lepo planski treba da se kupuju procesori. Onaj ko ima Sandy ili Ivy, ne treba prelaziti na Haswell, a oni iza Sandy-a, bilo bi lepo osveziti masinu malo novom arhitekturom.
 
Poslednja izmena:
900x900px-LL-8e9de995_D8syJn.jpeg

evo delidovanog rezultata.

malo kad se slegne prasine bice bolje. inace negde sam procitao da zbog integ. grafike je koriscen taj tim na cipu koji kuva kafu.
 
Nešto nije u redu sa ovim Linx-om. Kao da ne koristi AVX instrukcije.
 
Ima li ploca negde kod nas? Mora da se menja napajanje?
 
Jel mi se cini ili ovo treba malo da se cene koriguju ma dole, i za ploce i za Cpu?
 
Juce su bile nize cene u Emmiju. Sad su ih malo povecali.
 
Pa pricali ste juce ovde kako su odlicne cene i nije skupo :d
 
Ko je uzeo 2600k obezbedio se sada vec izvesno na bar 6 godina, mozda jace (ko je uzeo odmah), tako da bravo za Intel... istina ne kapiram za koga prave ova nova jezgra, ali kapiram da imaju neki intres, samo Moorov zakon je otisao u lovista sa ovako losim pomacima... sto je iskreno divna vest, sad jos i GPU da malo zaribaju (a vec jesu, za normalne pare nece skoro nesto bolje da bude, ne racunam 650$ segment i jace)... i dodjosmo u svet konzola, upgrade na 6-7 godina, igre kao na konzolama...

BTW http://vr-zone.com/articles/intel-h...ghz-overclocked-gaming-performance/33614.html
 
Skocio evro :d
 
Thecya, pa dok nije neko procitao hvalospeve od juce kako je jeftino pa podigao sve cene lepo i sad svima super :)
 
Kad vide da se ljudi ne otimaju ima da spuste cenu na normalan nivo. Nego, jel mi se čini ili je jedno vreme 3570K koštao oko 18-19K?
 
Poslednja izmena:
tokom testiranja lavco price tech-a koriscene neke gigabyte ploce u adaptive modu koje su sprzile 3-4 procesora :D
 
pa i ocekivalo se to od adaptive moda :d pre bi reko gigabyte fries :D
 
GFC
Gigashit Fried Cpu's :d
 
Godinama sam bio veran Amd-u,iako priznajem Intelu nadmoc za cpu-e koje koriste profesionalci,za nas obican narod ne.I tako razmisljam da konacno usupim mesto u svom kucistu jednom intelu,oni izbacise "Hašit"!!E i neka su.Ostaja Sinisa i dalje veran Amd-u!!!!:guitar::cigar:
 
E moj Sinisa, nekad je i taj Intel bio pristupacan. Ali tada je AMD bio konkurentan, sto vec godinama nije slucaj. Ovo sto sada AMD radi je nesto poput Pentium 4, a Intel je vise kao Athlon 64. Samo sto je tada AMD bio dobre cene jer je bio mali i probijao se. Intel nema tih problema.
 
Amd i sada ima odlicne cene za ono sto pruza.Da se razumemo,i proizvodi za ljude koji koriste svakodnevno racunare za igre i zabavu,su i vise nego odlicni.Cak i za ozbiljniji rad zadovoljavaju.Intel sve vise prodaje manglu iza imena koji je izgradio,vise mi secini da nemaju sta realno i primetno bolje da ponude,nego da ne zele jer nemaju konkurenciju.Ako je meni kao kupcu bitno bolje,brze,znaci da mi je ne bitna konkurencija vec proizvod koji mi zavrsava posao.A ako vec nemaju konkurenciju zasto bi zurili sa predstavljanjem noviteta,sacakaj i izbaci nesto 20-30% bolje.Amd razumem sto se toka tice,bore se za svaku mrvicu kolaca,ali intel ne!Zato + za FX + za APU,-za Ivi -za Haswel.
 
Sto kaze kiki, ni Ivy bridge sada ne moze da iskoristi pun potencijal high end ploca od 250+e(pricamo o klokovima za 24/7 i non scalped procesorima), jer ja nisam primetio razliku izmedju Mpower i M V Extreme ploca, a razlika je skoro 200e u ceni. Tako i sada, neka od 140e ce sasvim fino zavrsavati posao oko overklokovanja isto kao i ona od 350e.
 
Poslednja izmena:
[OT]
Mislim da ova godina nije pogodno vreme za kupovinu novog desktop PCa. Pre svega sto je na pomolu nova konzolna arhitektura koja moze da ima uticaja na PC arhitekturu- HSA se cini kao odlucan/odlican korak ka boljoj komunikaciji CPU<>GPU sto otvara vrata za razne implementacije istog (Volcanic Islands i Maxwell ce po glasinama imati x86/ARM koprocesor). Ostaje da se vidi kako ce se to dalje razviti na PC sceni. Haswell je pobacio, previse se koncentrisao na mobile segment. Temperature povecane, OC nije onakav kakav je najavljivan. Videcemo kako ce se Haswell "refresh" pokazati sledece godine (po najnovijim glasinama, Broadwell na 14nm se nece pojaviti sledece godine). GPU scena je trenutno losa, AMD ne parira nVidiji sto tera cene nV GPUova u nebesa (posebno kod nas) i nema naznake da ce ista novo izbaciti do kraja ove godine.
(sry na [/OT] :))
Ako nista drugo, nadam se da ce Haswell refresh sledece godine doneti bolji OC i malo nize temperature. Nije mi jasno kako Intel nije posvetio paznju problemu sa TIM- bilo da je to bio problem paste ili to sto IHS nije dobro "nalegao" na die, nije bitno, trebalo je da se resi pa cak i bez zalemljenog IHSa.
 
iskopano sa oc.neta
100ab923_cine4600m.jpeg
00861a53_cine5200.jpeg
e83d55cd_pi32m5.38.782.jpeg

skalpiran primerak prica se da je air\water
 
Znaci reci ga da tu negde na 4.7Ghz moze da poradi i pozivi... Ovo je bez veze. Opasna voltaza i velika nestabilnost. Ovo ne bi proslo 1 krug Linx sa full memorijom. Ne znam cemu vise ovakvi SS kad svi znamo da ce Super Pi i Cinebench proci jako nestabilne masine koje Bsoduju pod surf-om...


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
 
Meni je daleko zanimljiviji Atom Silvermont, o kojem se slabo piše, barem po forumima :). Kako kažu, arhitektura će pokrivati i Celeron/Pentium brandove te se takmičiti ravnopravno s AMD-ovim Jaguar-based APU čipovima.

Jel znas gde moze vise da se procita o novom Atomu? Meni je on zanimljiviji od svih proizvoda sto izbacuju i Intel i AMD, a zaista retko ko pise o tom SoC. Cini mi se da je u pitanju velika stvar a spinovanje i marketing brainwash su kod korisnika vec stvorili nove "favorite", pa kada se prica o mobile CPU onda sve sto nije Snapdragon je nepozeljno. A Snapdragon i Silvermont bar po specifikacijama, nisu uopste za poredjenje. Plus na to svi zanemaruju da cela ARM prica zestoko usporava i da A50 ili kako se vec zove nece skoro.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno