Šta je novo?

hardverska akceleracija - kako se slazu ubuntu i amd?

NAS

Slavan
Učlanjen(a)
01.06.2009
Poruke
4,981
Poena
355
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 & ARCTIC Freezer 36
Matična ploča
ASRock B450M Pro4 R2.0
RAM
Kingston FURY KF432C16BBK2/16
GPU
ASUS DUAL-RX580-O4G
Storage
Crucial P1 1TB i LEGEND 710 PCIe Gen3 x4 M.2 2280 Solid State Drive
PSU
RM650x 80 PLUS Gold Fully Modular ATX Power Supply
Kućište
ASUS Prime AP201 MicroATX Case
Monitor
27UL550P-W 27" 4K UHD IPS
Miš & tastatura
Logitech MK235
Mobilni telefon
Menjam ih ko čarape :)
Pristup internetu
  1. Optički internet
imao sam na proslom lapu intel b940 i integrisanu grafiku hd2000. preko windowsa sam pomocu programa splash pro ex gledao blu-ray remuxe od oko 20 giga sa zauzecem procesora oko 15%. kada sam definitivno presao na ubuntu ti isti filmovi su zauzimali preko vlc plejera 90% procesora. napominjem da je u oba slucaja bila ukljucena hardverska akceleracija. sada kupujem novi komp koji bi mi najvise sluzio za gledanje filmova (gore sam napomenuo kojih). da li uzimati ovako nesto - apu fm1 amd a4-3300?
 
Sa atijem je uvek rizik, mada sudeci po iskustvima ljudi iz HTPC teme izgleda da radi kako treba.
 
znaci intel otpada zbog lose hardverske akceleracije na linuxu, ako bih dodao neku nvidia gt430 ne znam kako bi se ponasao ubuntu sa 2 grafike (intel i nvidia), a cuo sam da je dosta bolja ova sto se dobija uz fm1 od intelove integrisane. da li neko od vas ima fm1 masinu pa da mi kaze iz prve ruke kako stoje stvari sa hard.akc, da li ima problema sa drajverima, koliko opterecuje procesor... i sta je u stvari najpametnije uzimati za htpc i linux (koja grafa i procesor se najbolje slazu)?
 
tesko mi je ovo da izustim, ali koliko ja pratim na phoronixu, intel je trenutno jos najbolje i podrzan driverski na linuxu...
 
^
Mozda ako je u pitanju opensource. Ipak bi se odlucio za nvidiu na linuxu. ATI je..ok ako se bas ima srece. Ljudi prijavljuju neverovatne probleme sa ati grafikom - nisam od toga (osim tearinga koji je svima poznat i resiv) nista primetio.
 
Nazad
Vrh Dno