Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Znaci, ja koji imam 1660s, i B450 AORUS PRO plocu, bih mogao da nakacim jos jednu 1660s karticu i majnujem sa obe?
Nemam potrebe za rigom.
 
Da li neko zna moze li ova ploca da radi sa 6 kartica
"MSI X470 GAMING PLUS MAX"
+
"AMD Ryzen 3 2200G 4 cores 3.5GHz (3.7GHz) Box"?
-Mislio sam da uzmem ovu plocu i procesor za sastavljanje riga.
 
Ploča kao ploča ima 6 pcie slotova; znaci da ce verovatno potjerati svih 6 karti. Kako ce to u praksi izgledati, moraces ipak guglati po redditu i forumima.
 
Buni me to sto sve ove mining ploce uglavnom imaju dodatne konektore u koje se ubodu npr. oni molex kablovi kao dodatno napajanje, ove dr. nemaju, pa me plasi da nesto ne pregori.
 
Nije obavezno da ih koristiš, radi normalno i bez tih dodatnih
 
Nije bas tako, nazalost. Na primer: na Gigabyte h110 d3a ploči dok god nisam ubo´ dodatna dva molex-a, rig se konstantno restartovao. U pitanju je bilo 6 x RX 570 kartica. Moje iskustvo, možda kod tebe bude radilo sve tiptop.
 
Onda zavisi od ploče do ploče, I ja sam pre imao taj gigabyte I ubo sam molexe a juče npr bistar btc nisam ubo i radilo sve na keca
 
Nije bas tako, nazalost. Na primer: na Gigabyte h110 d3a ploči dok god nisam ubo´ dodatna dva molex-a, rig se konstantno restartovao. U pitanju je bilo 6 x RX 570 kartica. Moje iskustvo, možda kod tebe bude radilo sve tiptop.
E vidis, imam dve te ploce, na jednoj ubodeni, na drugoj ne, i obe rade ko sat.
 
Imam 1 "Gigabyte ga-z270p-d3" i na njoj nece da rade 6 kartica, 5 rade bez problema (nema dodatne naponske konektore), a imam i 2 "Asrock h81 pro btc" i imaju po 2 konektora molex za dodatno napajanje i bez problema radi sa svih 6 kartica.
 
Kod mene slična situacija, ali sa AsRock H81 - dve ploče, jedna radi sa, druga bez :)
 
Ma probao sam i bez ovih dodatnih konektora na "Asrock h81 pro btc" i sve radi, ali kada se udje u bios ili bese pri podizanju os izbacuje obavestenje da nisu prikaceni konektori, ali radi bez problema i bez njih. Ja sam ih ipak prikacio, nisu to za dz. postavili.
 
Postavljeni su da ako koristis adaptere koji nemaju svoje napajanje , moze kroz plocu da da dovoljno struje grafickim kartama.Ako koristite pcie adaptere koji imaju svoje napajanje , ne morate da konektujete molex-e.
 
Ma probao sam i bez ovih dodatnih konektora na "Asrock h81 pro btc" i sve radi, ali kada se udje u bios ili bese pri podizanju os izbacuje obavestenje da nisu prikaceni konektori, ali radi bez problema i bez njih. Ja sam ih ipak prikacio, nisu to za dz. postavili.
Trebalo bi da ti se to obaveštenje pojavi samo jednom, tj. prvi put, stisneš N i teraš dalje :)
 
Moze li neko da mi da neku plocu napajanje i procesor da kupim za sledece graficke kartice koje imam a to su ove dve: 1x 1060 zotac i 1x 1660ti Windfore 6GB.
Moje pitanje glasi da li mogu da kupim jos jednu ili dve 1660ti graficke recimo MSi ili bilo koje druge 1660ti koje nadjem po oglasima evo recimo nasao sam ove dve:
1. https://www.olx.ba/artikal/36179339/colorful-igame-ultra-gtx-1660-ti-1660ti-6gb-novo/
2. https://www.olx.ba/artikal/33181348/gigabyte-windforce-gtx-1660-ti-gtx-1660ti-6gb-gddr5/
3. https://www.olx.ba/artikal/42121067/asus-graficka-tuf-gtx-1650s-4g-gaming/

Nasao bih jos jednu neku iz ove kategorije. Plasim se da kupim ove ili slicne graficke i na kraju ne mogu da ih uparim da rade u jednom rigu
 
Sve kartice ce da ti rade, nebitno da li su iste ili razlicite. Sto se tice napajanja, ne znam sta da ti napisem, ja na 2 riga imam "LC Power 1800w", na 1 "LC POWER LC1000 Platinum", sve radi bez greske. Danas narucih "LC POWER LC1200 Platinum" za jos 1 rig da sklopim. Sa dr. napajanjima nisam imao ikustva. Mozes da kombinujes i 2-3 napajanja od po 750-850w, ali neka krstena, a ne neka jeftina.
 
Jedno pitanje, kao sto rekoh u prethodonm postu, trenutno kopam sa 1660s, hobi varijanta, ali bih dodao jos jednu karticu za sad, pa me interesuje, da li drugu samo ubodem u pci-e slot, i moram li da je povezem na monitor ili kako?
 
Mozes.
Ne moras da je ukljucis na monitor.

Pa i kad bi koristio, za igranje, dve graficke u SLI/Crossfire modu, da li obe graficke kacis na monitor :) ?
Naravno da ne.
 
Naravno da ne! :)
Nego sam citao negde da mora neki dummy plug za hdmi, ili kako se vec zove.
 
Dummy plug ti treba kada se kačiš na rig remote preko TeamViewera ili AnyDeska, da simulira povezan monitor, kako bi dobio ful rezoluciju.
 
Slucajno po kutijama nadjoh staru 1060, koja mi je crkla prosle godine, kada sam i kupio 1660 super.
Tad sam je nosio na reflow, i to nesto nije bilo uspesno. Ajde reko da je probam sad, i hoce da radi, sve dok ne pokusavam da joj u afterburneru cackam niakva podesavanja, znaci ni klok ni tdp, apsolutno nista.
Ali radi!!! doduse kilavije nego ocekivano za tu karticu, ali radi. Daje oko 15-16 Mh/s, dok 1660s njenih standardnih 31. znaci oko 47 za obe. Mislio sam da bih mogao da izvucem barem 55, ali ne bih da mi zabode kad nisam tu.
Da li bi mozda, mozda, radila pod Hive OS-om?

 
na toj GTX1060 ti je verovatno Hynix memorija i sa njom kartica moze max do 18Mh/s, sa Micron oko 22Mh/s a sa Samsung do 24/25MH/s
 
na toj GTX1060 ti je verovatno Hynix memorija i sa njom kartica moze max do 18Mh/s, sa Micron oko 22Mh/s a sa Samsung do 24/25MH/s
Jeste, sad gledam, GPU-Z prijavljuje Hynix. Nema veze, super i ovako.
Nego zbog nemogucnosti da joj preko afterburnera udjem u podesavanja, ne mogu da joj smanjim tdpz zbog potrosnje. A i ne prijavljuje koliko vuce struje. Da li je to zbog same kartice ili inace ne prijavljuju potrosnju? 1660s mi je na 50%, i prijavljuje da vuce 75W.
Zato i pitam, da li bih pod Linuxom dobio nesto na performansama?
 
pod linuxom mozes da joj spustis potrosnju, probaj imas SMOS i HIVE OS, ne kosta nista osim malo tvog vremena :) Ako ne radi(a trebalo bi da je ok) vrati kako je bilo na win
 
Da li se po vama uopste isplati kopati sa kartom koja daje 15-20 MH/s, kada uracunas i struju ?

Mozda ne vidim siru sliku, ili se nadate da ce ta crkavica koja je iskopana u buducnosti dosta porasti pa je holdujete.
Ali nekako mi ne vredi cimanja ako karta izvlaci manje od 40-50 MH/s trenutno
 
Poslednja izmena:
Da li se po vama uopste isplati kopati sa kartom koja daje 15-20 MH/s, kada uracunas i struju ?

Mozda ne vidim siru sliku, ili se nadate da ce ta crkavica koja je iskopana u buducnosti dosta porasti pa je holdujete.
Ali nekako mi ne vredi cimanja ako karta daje izvlaci od 40-50 MH/s trenutno
Pa tih 15-20mhs moze da napravi za mesec dana 4-5000rsd i pokrije i svoju struju i struju druge kartice, ja bih to pustio da radi
 
Da li se po vama uopste isplati kopati sa kartom koja daje 15-20 MH/s, kada uracunas i struju ?

Mozda ne vidim siru sliku, ili se nadate da ce ta crkavica koja je iskopana u buducnosti dosta porasti pa je holdujete.
Ali nekako mi ne vredi cimanja ako karta izvlaci manje od 40-50 MH/s trenutno
Naravno da se ne isplati!! Moja primarna kartica je 1660s, koja izvlaci oko 31 Mh/s,
Ovoga puta sam u mining usao cisto iz zezanja, ajde reko da vidim moze li sta da sa zaradi, jer kada sam probao pre neke 3 godine, sa hw sto sam tad imao je bilo neisplativo.
Elem...pre 15-tak dana sam tek krenuo ponovo u ovu pricu, i video da 1660s koju trenutno imam moze da isplati troskove struje i da zaradi. Gledao sam po oglasima da uzmem jos jednu, sto bi mi donelo nekih 60 Mh/s, ali po ovim cenama trenutno grafickih je suludo. Kada mi je crkla 1060 prosle godine, ovu 1660s sam platio 270 eura novu, sad mi traze za istu 650 i jace. Onda sam se razmisljao da uzmem nesto jeftinije, tipa do 300 eura, i onda bih uspeo da vratim taj novac kroz mining za neka 2 meseca, po sadasnjim cenama valute.
Ali kao sto rekoh, onda se setih da nisam bacio staru 1060, koja nije bas najispravnija ni posle popravke, ali je dovoljno ispravna da radi vec par sati bez gresaka, stim ako joj se ne cackaju podesavanja uopste.
Raspisah se...poenta je...jasno mi je da je ovo sirotinjska verzija za sad, ali, tako je kako je.
 
Nazad
Vrh Dno