Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Ja sam isto razumeo da ti imas 6700XT i da zelis 5700 XT :)
Izvinjavam se što sam tako napisao, trebao sam malo bolje da objasnim. Naime, gledao sam neku recenziju 6700XT gde su "pojasnili" da je 5700XT bolja za rudarenje od 6700XT zbog šireg ptopusnog opsega 256 vs 192 i toga što nema infinite cache. Ja se u to ne razumem ni najmanje, samo prenosim ono što sam čuo. Pa mi palo na pamet da neki rudar možda želi da zameni 6700XT za 5700XT... :) Šala, naravno.
 
Svima jasno.
Rudar da profitira zbog vece brzine kopanja, ti zbog vece brzine u igrama :).

Samo sto bi dugo vremena tom rudaru trebalo da iskopa razliku u ceni izmedju te dve graficke ;)
 
Probao ja sa 4 Gigabyte RTX3060 12 Gb i nvidia driverom 470.05. 4 kom x16 na x16 adaptera i 3 hdmi dummyja. Sa blazim overklokom i power limit na 80. Radi oko 48Mh/s po kartici. Ploca mora da ima Pcie 3.0 x8 i vise. Ja sam naleteo na Asus P9X79 WS.
 
Poslednja izmena:
Mix Nvidia i AMD?
Kako vam radi, da li ima nekih problema? Stavio bih jednu 1080 na postojeći rig koji ima 4x580, napajanje cm 1000w, 4 GB ram, Windows 10, phoenix miner, pa me zanima da li će to da radi kako treba?
 
Bez problema, samo se izgubi malo vise vremena za optimalno podesavanje. U tvom slucaju, to je 5min :).
 
Hvala :)
A kakva su podešavanja u phoenixy? Onda moram za svaku pojedinačno da stavim napon i klok (sada je samo 1100 za gpu i 1900 za mem)? Znaci recimo 1100, 1100, 1100, 1100, i recimo 1300 za Nvidiu, isti postupak i za memoriju, i za napon?
 
Za n vidiu nista ne podešava u mineru, samo nju podesi u afterburneru
 
Hvala, probaću.
 
Da li mogu da se pokrenu dva Phoenixa u isto vreme, jedan za AMD, drugi za NVIDIA karte?!
 
O tome i ja razmišljam, i deluje mi kao najelegantnije rešenje. U prvom bat-u disejbluješ Nvidiu, u drugom amd i sve bi trebalo da bude ok.
 
Nema potrebe osim ako ne kopas dva razlicita novcica
 
Da li mogu da se pokrenu dva Phoenixa u isto vreme, jedan za AMD, drugi za NVIDIA karte?!
To nisam probao, ali jesam na istom rigu PhoenixMiner i TeamRedMiner... pošto na tom rigu imam 580 4GB i 8GB.

4GB kopaju RVN, a 8GB ETH.

Naravno u pitanju je HiveOS... Windows ne koristim, ali bi trebalo i na njemu da funkcioniše. Igraj se sa komandom -gpus 1,2,3 za Phoenix (za TeamRed je -d 0,1,2).
 
Pozdrav drugari.

Upravo sam video ovde graficke kartice u Gigatronu :

ASUS Dual GeForce GTX 1660 SUPER EVO OC Edition 6GB GDDR6 192-bit​


Da li se isplati ovo kupiti sad trenutno ? Moj mi drug kaze da ne, kaze da graficke od 6Gb nece moci jos dugo kopati,
 
Zavisi sta nece moci kopati. Eth konkretno ja mislim da ce dag pojesti tih 6gb tek za 2 godine. Kucaj eth dag file size chart
 
Da, ali opet 55 000 dinara za ovu graficku je bas previse, ali ko hoce da kopa evo moze ih kupiti, mislim da ce za dva dana biti sve rasprodato. Bile su i Gigatronu Palit 3060Ti 12Gb graficke pre oko 10 dana i nestale su za manje od jednog dana.

Ja imam dve graficke kartice u kuci: Jedna je Zotac mini 1060 sa 6gb rama a druga je jedn aod najboljih 1660ti Geforce Rtc Windforce sa dva kulera. Da li je moguce da ove dve graficke uparim u moj kompjuter( imam tri slota cak na mojoj ploci z370 cipset. Da li mogu njih dve da kopaju zajedno uprkos razlicitosti ?
 
Mogu.
 
Da li je moguce na win10 podesiti razlicite drajvere za npr 3070 npr 457.30 ,a za 3060 12gb u pciex16 slotu najnovije?
 

ASUS Dual GeForce GTX 1660 SUPER EVO OC Edition 6GB GDDR6 192-bit​


Upravo je ove graficke kartice nema u gigatronu. Jesam li pogresio sto ih nisam kupio 6 komada po cjeni od 55000 dinara ?
 
Da li bi neko mogao da mi objasni koje graficke kartice sa kojima se stakaju u rigu ? Naprimer ja imam Geforce 1660tu Windforce 6Gb i 1060 zotac mini 6Gb. Koje graficke da kupim i napravim rig od recimo 4 graficke, da li moze Amd 5700 sa 8Gb rama, da li moze 3060ti ako nadjem da kupim ? Da li ima neko mesto gde bih mogao ovo lepo da iscitam.
 
mozes da mesaskoje god hoces kartice, svaku podesavas posebno...
ja sam imao 1 rig sa 3 rx570 i 3 1070
 
Zavisi pod kojim OS-om ti je rig, generalno na win mozes dva drajvera za amd i nvidiu.

Vodi racuna kad mesas npr nvidia grafike. Jedne traze jedan drajver druge drugi... To vec ne mozes pod win da resavas. Bar ja ne znam kako.
 
Radilo mi odlično na win 10 a posle prešao na HiveOS i tu je isto radilo bez problema...
A to da određene nvidia kartice traže različite driver prvi put čujem...
 
Da li je moguce na win10 podesiti razlicite drajvere za npr 3070 npr 457.30 ,a za 3060 12gb u pciex16 slotu najnovije?
Nije, jedino mozda da pravis jos jedan windows u Vmware kao virtuelni.
 
Vrh Dno