Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Radi se da nisi utegao dobro napone na karticama. Kopas solo ili dual?
To je ono sto ja pricam za XFX, dobre karte ali toplije. Kako ces leti ako je sada 63 stepena.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Solo kopam par kartica mi je na 63 vecina je od 48 do 57.

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока
 
Pa koliki si racun dobio??
 
ako citas potrosnju u ab ili gpuz (kao i vecina) to ti je to (plus 40tak w po kartici), plus dodas ostatak sistema i eto
 
Potrosio 1400kw za mesec dana, da iz AB od 93 do 102w potrosnja.

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока
 
Solo kopam par kartica mi je na 63 vecina je od 48 do 57.

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока
Pa onda nista dobro nisi namestio, to je to. Za solo je to uzasan setup.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Jedno pitanje :)

Drugar sklapao nov rig stolar mu napravio rig i prefarbao ga vodenom bojom... Stavio plocu povezao sve, ja licno bio tu i ubacio kabal od napajanja u zid, samo zum bljeasak iz grafika brzo iscupam iz zida.
Grafike po preliminarnim testovima rade, ploca mrtva totalno i izgleda procesor i ram... Da li je moguce da je od te vodene boje pa je kratko spojilo plocu? Frame je napravljen pre jednog dana tada je valjda i farbano i valjda se osusila
 
A sto lepo ne kupis merac potrosnje i tacno ces znati na cemu si . Koliko ti bacaju te karte sa tim podesavanjima ( 1125 - 2170 ) ?

Kod mene je na 2x Sapphire rx570 8gb , u biosu podesen strap 1750 na gore + gpu 1150 + 975mv , u AB mem 2150 , i napon -87 , daju 60.3mh/s .. Kompletna masina vuce oko 300w a same grafe od 110-115w .
 
A sto lepo ne kupis merac potrosnje i tacno ces znati na cemu si . Koliko ti bacaju te karte sa tim podesavanjima ( 1125 - 2170 ) ?

Kod mene je na 2x Sapphire rx570 8gb , u biosu podesen strap 1750 na gore + gpu 1150 + 975mv , u AB mem 2150 , i napon -87 , daju 60.3mh/s .. Kompletna masina vuce oko 300w a same grafe od 110-115w .
Merio sam danas, bacaju od 30 do 30.4 mhs po karti.

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока
 
Eto tvoja poruka oslikava to zasto je uzasan setup. Covek ti kaze da izmeris, misleci iz zida potrošnju struje, a ti meris mhs...
Drze ljudi na tim klokovima, ali na tom naponu sigurno ne drze. Meni 6 tih kartica trosi ispod 750W, pa ti vidi.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Eto tvoja poruka oslikava to zasto je uzasan setup. Covek ti kaze da izmeris, misleci iz zida potrošnju struje, a ti meris mhs...
Drze ljudi na tim klokovima, ali na tom naponu sigurno ne drze. Meni 6 tih kartica trosi ispod 750W, pa ti vidi.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Mereno iz zida pisem 5 puta vec, a uzged me pita koliko bacaju kartice, zato sam napisao da cujem misljenja predloge.

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока
 
Mereno iz zida pisem 5 puta vec, a uzgred me pita koliko bacaju kartice, zato sam napisao da cujem misljenja predloge.

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока
Ako ih imas napisi kako si podesio, kako si resio to je poente cele price.

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje :)

Drugar sklapao nov rig stolar mu napravio rig i prefarbao ga vodenom bojom... Stavio plocu povezao sve, ja licno bio tu i ubacio kabal od napajanja u zid, samo zum bljeasak iz grafika brzo iscupam iz zida.
Grafike po preliminarnim testovima rade, ploca mrtva totalno i izgleda procesor i ram... Da li je moguce da je od te vodene boje pa je kratko spojilo plocu? Frame je napravljen pre jednog dana tada je valjda i farbano i valjda se osusila
Pa kako je stojala ta ploca, direktno na tu farbanu dasku?
Veliki broj farbi se ranije pravio na bazi olova, odnosno, olovo se dodavalo farbi. Ako ste zalepili plocu direktno na dasku bez odstojnika, velika je verovatnoca da ste napravili neki kratak spoj.
 
Ja imam problem sa tim XFX 580 sto mi mnogo daju manje nego sto treba..u claymore mineru daju sve lepo ,regularno daje 30 mhs..nije uopste klokovan ..1140 i mem 2000 mhz .960 mv..problem je sto slabo bacaju serove..bukvalno duplo manje nego sto treba i ako ne prijavljuje miner ni jedan invalid share..kad ukljucim miner bacaju normalno shareve prvih 10tak minuta i onda uspore i bacaju duplo manje nego sto treba..u istom rigu imam dve asus strix 470 i one bacaju duplo vise sherova po kartici nego XFX 580 a to mi prijavljuje i nanopool ..kartice modovane ko i ostale ...posto je samsung kopiran 1750 strap..probao i onaj uber mix mode..mozda treba neki rom specijalno za nju..stvarno sam prvo bio odusevljen kartom dok nisam video calculated hash na nanopoolu ..kartice rade kao da baacju 15-16 mh
 
isplati li se l3 miner ? po retailu naravno (2.3k$ zadnji batch) , a i nema struje kao troska ?!



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja imam problem sa tim XFX 580 sto mi mnogo daju manje nego sto treba..u claymore mineru daju sve lepo ,regularno daje 30 mhs..nije uopste klokovan ..1140 i mem 2000 mhz .960 mv..problem je sto slabo bacaju serove..bukvalno duplo manje nego sto treba i ako ne prijavljuje miner ni jedan invalid share..kad ukljucim miner bacaju normalno shareve prvih 10tak minuta i onda uspore i bacaju duplo manje nego sto treba..u istom rigu imam dve asus strix 470 i one bacaju duplo vise sherova po kartici nego XFX 580 a to mi prijavljuje i nanopool ..kartice modovane ko i ostale ...posto je samsung kopiran 1750 strap..probao i onaj uber mix mode..mozda treba neki rom specijalno za nju..stvarno sam prvo bio odusevljen kartom dok nisam video calculated hash na nanopoolu ..kartice rade kao da baacju 15-16 mh

Vidi sa HwInfo64 da li imas memory error. Startuj sensors-only.
 
Nikako


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tesko ako bi potrajalo ovako stanje mozda sve dok slabo ima karti dizu cene u nebo.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Nema dobrih kartic ni za leka.
A ako hoces da igraš nešto zahtevnije većoj res (2K,4K) ne gine ti neka skupa 1080 ili jaca.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Mereno iz zida pisem 5 puta vec, a uzged me pita koliko bacaju kartice, zato sam napisao da cujem misljenja predloge.

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока

pa koliko ti vuce jedna iz zida? Napisao si da si gledao u ab potrosnju sto je prva greska. Druga greska je sto verovatno nisi pogledao napone na kojima rade i nisi lepo uradio undervolt. Treca greska je sto kopiras druga podesavanja umesto da sam nadjes najoptimalnije. Uzmi merac potrosnje ako nisi i zakaci jedan rig. zatim skini gpu-z i proveri na kojim naponima ti radi svaka karta. te karte u single kopanju eth kada je sve kako treba bi trebalo da trose 750-800w
 
Koliko je komplikovano da se namesti da na jednoj ploči zajedno rade GTX 1060 i RX 470?
I koliko dugo će još moći da se kopa sa 4GB, jel se isplati uzimati takve kartice?
 
Ako je win lako 2 minera i to je to ajo je claymore -di pa broj karte.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Je l moze neko provereno da mi kaze ili da vec koristi rig sa rx 460 hashrate na eth ? Ja sam pokusavao al nista konkretno nisam nasao za bios za nju , jel vidim po netu sa bios modom trebalo bi oko 15 mhs da izvlaci

Послато са LG-H860 G5 уз помоћ Тапатока
 
ja sam ubacio rx560 u rig gde je svaka karta drugacija,samo jos nvidia mi fali da bude slag na tortu
imam i asus rx570 i rx470 mining i rx580sapphire i r9 380asus i rx560sapphire i sve to manje vise lepo radi,claymore podrzava i nvidia odjednom u majneru,ako nece tako upalicu drugi majner,jedno vreme je radilo 3 clay u isto vreme,na 4gb ddr3 singl rama,celeron 1155
rx460 su obicno malo ustrojene karte,modovanjem joj otkljucas jos malo sejdera,na rx560 je to fabricki uradjeno,poenta modovanja je zatezanje memorije
za 15mhs bas treba dobar OC,trebala bi ti karta da ima 6pin od napajanja da nebi morala vuci kroz pcie,tako se uspesno pale 24pin na maticnoj,otopi se sve oko12v
 
Mislim da je za 560ke mnogo bolji izbor Monero ili neki CryptoNight algo novčić.
 
Pa iskreno do sada sam trebao imati 6x 1050ti 3-4 ljudi me isplailo za grafike ostala je jos jedna po koju ako da bog idem u petak , al ako i od nje ne bude nista planirao sam da uzmem dve rz 560 ili 460 , samo sto bih onda morao imati jos jednu plocu itd , ne uzimama mi se ako cu na njoj izvucu 11 12 mhs

Послато са LG-H860 G5 уз помоћ Тапатока
 
ispaljuju oni sto su stavili niske cene pa im se neisplati da ti donose,neznam na koje cene si dogovarao,al sad je realnost 250eur za 1050ti,svidelo se nekom il ne,1060ke idu na 400eur,1070 na 700eur,1080ti custom nije vodeno za 1100eur,i to jos moras da sacekas par dana,
najgore je sedeti sa parama u rukama i gledati kako drugi rade,ja sam to mrzeo i tako u nedostatku HW a visku kesha uzimao sta ima,npr rx560,rx580,r9 280,reparirane 7870 mislim da sam 30 proturio kroz ruke,kupim ih namestim da rade dok se nepojavi nesto dobro,kad dodje dobra prilika onda pazarim i napravim rokadu
najbolja kupovina su rx 470 il 570, 480ke il 580ke par % vise kopaju al kostaju 20%,ove 460/560 su pola cipa od 470/570 al ti onda treba duplo vise rigova
 
Znam ja sam jurio 1050ti polovne ne toliko zbog razlike u ceni vise zato sto znam sta kupujem da li je samsung micron hynix , polovne se nadju za po ceni oko 160e ja ovu sto bi trebalo da uzmem je stara 30 tak dana , da kazem nov sam u ovome a ako sam poceo vec sa 1050ti ne znam koliko je pametno uzimati rx 560 pa moram praviti jos jedan rig , je l sam nesto gledao cak i probao i nisam uspeo da pustim da rade zajedno amd i nvidia , kad bih to uspeo uzeo bih rx 560 taman dopunim dva prazna mesta

Послато са LG-H860 G5 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno