Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Ljudi ovde pricaju o tempersturama od 65 stepeni...

Kad sam prvi put poceo da kopam kopao se LTC tad su ljudi bili srecni sa temperaturama od 70 i picali kako je LTC nezan prema grafickim karticama ( pocetak 2014) ja drzim karu na 70 i stedim ventilatore maximalno...
 
i treba, skupi si zamenski kuleri.
Bas gledam od kineza da uzmem za asus strix 470 , treba da izdvojim 15 evrica po ventilatoru.
 
pa 40 za ventilatore, valjda nije mnogo
 
Ljudi imam asus strix rx560 4gb kartica mi daje 13.8Mh/s, a gledao sam na netu neki lik je uspeo 16Mh/s da izvuce bez memory errora. Da li neko moze da mi pomogne oko modovanja biosa ja sam samo strap menjao da li mogu da menjam jos nesto da bi poboljsao performanse? Koristim win10 i blockchain drajvere, micron memorija.
 
imas na btctalk temu o 560 kartama pa procitaj celu. Ja ne znam o njima stvarno nista
 
pa nema tu neke filozofije. strapovi, frekvencija gpu dole, mem gore, skines napon kolko moze.
Nemam ni ja 560-ke ali ako 16mhs zvuci super onda on verovatno ima custom strap, i to je to.
 
Ako neko ima Chieftec BPS NitroII 1200C ima koliko bese PCI-e konektora ima i da li su svi na 1 kablu ili su negde po 2 konektora , nije mi rig kuci i ne secam se?
 
Pozdrav

Jedno pocetnicko pitanje od pocetnika... Imam 1070 seahawk x karte, pa me interesuje da li ventilatore karata da napajam preko maticne ploce ili direktno preko napajanja (svakako cu morati da koristim splitere ili adaptere - maticna je h110 pro btc+)? Da li ima razlike ili je sve jedno? Hvala
 
Ljudi imam asus strix rx560 4gb kartica mi daje 13.8Mh/s, a gledao sam na netu neki lik je uspeo 16Mh/s da izvuce bez memory errora. Da li neko moze da mi pomogne oko modovanja biosa ja sam samo strap menjao da li mogu da menjam jos nesto da bi poboljsao performanse? Koristim win10 i blockchain drajvere, micron memorija.

Sumnjivo mi malo to..
Probaj ovaj moj bios, imas klokove u nazivu, trebalo bi da bude oko 14.5MH/s, al ne secam se uopste, pa se poigraj :D
https://drive.google.com/file/d/0BxCVGjqzt-imUGk1T0Jsb1B6cXc/view?usp=sharing
 
Uzeo sam 2x G1 1070 i cekam jos 3x 1080ti isto gigabyte. Uz tih 5 karti cu staviti i 280x vapor. Racunao sam da ako povuku na def naponima max mogu da se uglavim u 1500-1600 w napajanje a kad ih optimizujem taman ce napajanje raditi na 75-80 % sto je idealno. E sad me zanima koje napajanje da uzmem jer je raspon cena malo poveci kod 1600w. Eto ako neko zna neko dobro napajanje da preporuci a da nije bas najsuplje tipa EVGA jer tako i ja znam pazariti :d. Interesuju me iskustva u praksi a ne testovi sa interneta. hvala
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam 2x G1 1070 i cekam jos 3x 1080ti isto gigabyte. Uz tih 5 karti cu staviti i 280x vapor. Racunao sam da ako povuku na def naponima max mogu da se uglavim u 1500-1600 w napajanje a kad ih optimizujem taman ce napajanje raditi na 75-80 % sto je idealno. E sad me zanima koje napajanje da uzmem jer je raspon cena malo poveci kod 1600w. Eto ako neko zna neko dobro napajanje da preporuci a da nije bas najsuplje tipa EVGA jer tako i ja znam pazariti :d. Interesuju me iskustva u praksi a ne testovi sa interneta. hvala
Bolje je da kupiš dva slabija napajanja.
 
Mislis da stavim dva napajanja na harver koji kosta 3k evra? Pa ja se ne bi bas sa tim zezao i ako mozda radi stabilno. Zbog ustede od 100 evra mi je rizik prevelik.
 
Uzeo sam 2x G1 1070 i cekam jos 3x 1080ti isto gigabyte. Uz tih 5 karti cu staviti i 280x vapor. Racunao sam da ako povuku na def naponima max mogu da se uglavim u 1500-1600 w napajanje a kad ih optimizujem taman ce napajanje raditi na 75-80 % sto je idealno. E sad me zanima koje napajanje da uzmem jer je raspon cena malo poveci kod 1600w. Eto ako neko zna neko dobro napajanje da preporuci a da nije bas najsuplje tipa EVGA jer tako i ja znam pazariti :d. Interesuju me iskustva u praksi a ne testovi sa interneta. hvala
Imaš kod nas u radnjama LC power mining edition 1650w
 
Imaš kod nas u radnjama LC power mining edition 1650w
Pa ovo uopste nije lose, jedino sto ima smao 2x molex a meni extenderi na molex idu. Ne znam kakvi su ovi novi SATA extenderi, jel se tope i dalje?
 
Pozdrav,
Koja podesavanja preporucujete za Sapphire rx 470 mining edition (4gb samsung) i rx 580 (4g elpida/hynix) za Zcash?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koristim lc power 1200w platinum ali u nedostatku napajanja sam morao na njega da stavim 7 kartica, posto su mi svi extenderi na sata. Morao sam na jednu sata granu da nakacim 3 ekatendera, jel to okej? Posto znam da je maksimum da sve to radi kako treba 2 ekstendera po grani. Inace ceo rig trosi oko 960w.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Meni na grani gde je bilo 3 iz nuzde ,svaki put pregori posle 15 ak dana...
 
@rux ma ja to planiram tako dok mi ne stigne novo napajanje za drugi rig morao sam tako valjda ce da izdrzi nedelju dana

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Ima li ovde neko iskustva sa ovim riserima?
VER 008 PCI-E ...
Na jednom sajtu bas njih preporucuju za rig sa 1070 kao najbolje resenje.
b6681e172143e18f6d5ff5fba1946c22.jpg
43055676f7aee3855f6e9ab32acf444e.jpg


Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Kod mene je bilo 2 grafike i hard.Samo privremeno.Na dva riga dok nisu stigli kablovi.I oba nagoreli...
Sad sredjeno sve...Pocetnicke greske.Svaka skola se placa ;-)
 
Ma ja sam stavio na lc power 1200w platinum treba mi dok mi ne stigne adapter sa molexa na sata. Valjda ce izdrzati nekoliko dana. A i uopste kabl nije topao.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Nece se kabal grejat vec ce se istopit konektor na ulazu u napjanje.... opetrecnje ce takodje zavisiti od tipa grafike jer tu postoje vece razlike
 
2 su rx 570 a jedna rx 580 a i na ulazu je hladno nije uopste toplo tj ne greje, ali ne verujem da nece izdrzati 2-3 dana

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno