Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Prelistajte malo teme godinu dana unazad.....ista prica....veliki diff( onda bio oko 50cinimi se) jos par meseci i gotovo....koliko ce da se kopa niko ne zna....kopajte i uzivajte.....

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Niko nije rekao "gotovo", nego da isplativost kopanja neće biti ista kao sada, još kad se uzme u obzir prenapumpane cene HWa ode ROI na 2 godine :-devil-:
 
Ja sam sebi zacrtao da je cilj da isplatim polovinu opreme, sto je mozda i realno, a kad se spusti zavesa ubacim karte u igraonu i cao, dobijem jeftin upgrade igraone. :d
 
Prelistajte malo teme godinu dana unazad.....ista prica....veliki diff( onda bio oko 50cinimi se) jos par meseci i gotovo....koliko ce da se kopa niko ne zna....kopajte i uzivajte.....

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Porucuje se po 50-70 kartica,sve se nema,kina gori cela ovih dana,a l' u principu nije isplativo,voli narod da baca pare 'nako [emoji16] [emoji1][emoji1]
 
Ljudi su lozane, veliki rudnici koja se kace na bandere za njih nikad nece biti zime.... a za osatle nema sanse da se ovo nastavi vise od 1-2 meseca jer ETH definitivno ide ka POS-u a i ako ostane neki POW on ce biti ubrzano redukovan
 
Plot twist: iza cele priče stoji AMD. Sve pare od prodatih kartica ulaže u ETH, kad se cena digne do neba, sledi istovar. [emoji1]
 
Porucuje se po 50-70 kartica,sve se nema,kina gori cela ovih dana,a l' u principu nije isplativo,voli narod da baca pare 'nako [emoji16] [emoji1][emoji1]

Ne druze, narod voli laku lovu, da ulozi 10k eura i za godinu dana uzme 40k. Jos bi vrhunski bilo da ne moraju bas nista da rade, cuo Pera, Mika, Zika "to samo ukljucis i pijes pivo". Pa bar mi u Srbiji bi trebalo da znamo da je to nemoguce, imali smo slicne situacije 90ih.
A generalno je narod svuda isti, na zapadu bi ulozili jos i vise da mogu da kupe kartice.
ROI od 10 godina je realan, od 5 odlican a RIO od 6 meseci mora da je ponzijeva shema. :d
Vecina ljudi koji pisu ovde su vec prosli sve ovo, ovo je treci krug kako se vozimo.
 
Znam par ljudi koji su isli na rulet sa po 500-1000e u dzepu,neki su uzimali,neki i kuce ostavljali tamo...:)

U principu sve ovo bar ima neku pricu,poljoprivrednik ulozi hiljade evra i jedan "grad" ubije sve :)

Sent from my SM-J710F using Tapatalk
 
LJudi kukaju sto nema karti a to je u stvari odlicna stvar za njih jer da ima dif bi otisao duplo za nedelju dana i imali bi duplo manje sa istim brojem karti..sto duze nema kartica to bolje jer isplativost ce duze da traje ..ovo su mogle biti ozbiljne pare na majnovanju ETH da nije premajnovaj kao blesav i da hoce posto poto taj POS da bi i ako se obogatise na premajnovanim coinima mogli jos vise da ih mnoze bez ikakvog ulaganja .
 
Znam par ljudi koji su isli na rulet sa po 500-1000e u dzepu,neki su uzimali,neki i kuce ostavljali tamo...:)

U principu sve ovo bar ima neku pricu,poljoprivrednik ulozi hiljade evra i jedan "grad" ubije sve :)

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Ja ovo ne pisem da tebe ili bilo koga odvratim od mininga, to nema smisla, karata ionako nema, kad ih bude bilo kupice ljudi po sumanutoj ceni jer leba bez motike je uvek bio najsladji, vec hocu da ukazem na to sta nam zasigurno sledi i da na neki nacin ljudi koji sad prvi put ulaze u ovo budu pripremljeni na situaciju kad ce jedva moci da plate struju.
@dzonikg28
Ljudi cesto ne kapiraju da je mining zamisljen ko inflacija valuta i da je unapred odredjena i procentualno i vremenski.
Jedan blok se kopa za toliko vremena kolko je u kodu programirano pa sad dal ga ti kopao sa 5 ili 500 karti ne menja to vreme.
Jedino velike farme koje imaju botove za switchovanje valuta imaju malu prednost jer uvek kopaju valutu koja ima manji diff, vidim da na Coinotronu to jos uvek prolazi a bilo je price jos pre 2 godine da ce to da zabrane.
 
Poslednja izmena:
LJudi kukaju sto nema karti a to je u stvari odlicna stvar za njih jer da ima dif bi otisao duplo za nedelju dana i imali bi duplo manje sa istim brojem karti..sto duze nema kartica to bolje jer isplativost ce duze da traje ..ovo su mogle biti ozbiljne pare na majnovanju ETH da nije premajnovaj kao blesav i da hoce posto poto taj POS da bi i ako se obogatise na premajnovanim coinima mogli jos vise da ih mnoze bez ikakvog ulaganja .

Diff. se svakako povecava iz dana u dan kartica ima i one nalaze put. Takodje ne vidim razlog sto neko ima problem sa premajnovanim ETH covek je prodao pricu tj. ideju u koju je neko poverovao zbog svega toga treba cestitati sto smo kao rudari mogli da se ocesemo za mrvice.
 
Niko nije rekao "gotovo", nego da isplativost kopanja neće biti ista kao sada, još kad se uzme u obzir prenapumpane cene HWa ode ROI na 2 godine :-devil-:

Kome je mala isplativost od par stotki dole do stotke po karti, nek kupi stan od 30-50k i iznajmljuje ga za stotku-dve pa da vidi kakav ce onda biti ROI . . .
 
Ne druze, narod voli laku lovu, da ulozi 10k eura i za godinu dana uzme 40k. Jos bi vrhunski bilo da ne moraju bas nista da rade, cuo Pera, Mika, Zika "to samo ukljucis i pijes pivo". Pa bar mi u Srbiji bi trebalo da znamo da je to nemoguce, imali smo slicne situacije 90ih.
A generalno je narod svuda isti, na zapadu bi ulozili jos i vise da mogu da kupe kartice.
ROI od 10 godina je realan, od 5 odlican a RIO od 6 meseci mora da je ponzijeva shema. :d
Vecina ljudi koji pisu ovde su vec prosli sve ovo, ovo je treci krug kako se vozimo.

kad su bila prva dva? Bila je ona LTC-DOGE pomama krajem 2013-pocetkom 2014 i sad ova. Mislis jos 2012 kad se BTC kartama kopao?
 
Pozdrav
Da li je neko spojio 6 kartica na ovo napajanje raidmax rx-1200 AE-B cobra seria i kako mu radi
 
Nisam dugo u svemu ovome ali sam pratio desavanja sa strane. Mislim da nije stvar u tome da ce postati neisplativo vec na kolikoj zaradi su ljudi spremni da se drze ovoga. Sto se mene tice, nek imam i dolar po karti, pa i manje od toga, nije neko cimanje a opet je zarada

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Tako je.

Velikim rudarima koji placaju struju, sve preko $0,85 po karti nije lose.

Velikim rudarima koji ne placaju struju (tacnijei maju razne olaksice pa ih izadje skoro dzabe), sve preko $0,50 je ok.

Ja sam racunao long term rudarenje tj u ovom slucaju da nadjem granicu. Recimo kad bi imao 120 karti rx470/80, pri $0.5 po karti na dan, tukao bi oko 1500€ odnosno cistih 1200€ mesecno. Oduzecu eto i amortizaciju karti. Posto sam ih uzeo za bagatelu pre ovog mining hype-a, racunam oko 3-4€ mesecno po karti.

Worst case slucaj ~ 800€ minimum minimuma. E sad, meni nije problem i mesecima da cekam i zavaljam po vecim cenama to iskopano. Tako da trenutna isplativost moze pasti i do 20 centi po karti, nece mi biti problem da rudarim i stekam.

Mislim da svako ko zeli da ulozi pare u ovo, treba da se vodi slicnom logikom. Oni sto racunaju trenutnu isplativost pa naprave racunicu za 3 godine, kontantnih $2+ po karti, ti brzo propadnu i rasprodaju sve. Da ne pricam ne daj boze o kreditima i hipotekama.
 
racunicu treba imati da karte donose 3% cistog profita na mesecnom nivou bez troskova u odnosu na ulozeno, a to dodje po mojoj racunici 0.3 dolara po karti dnevno. I sve dok tako bude moja racunca sljaka. Ovih 4-5-6 dolara po karti je zestoko oparivanje za one sto imaju 100ak karata a takvih je dosta
 
Dva riga od po cetiri kartice, svaka da daje 0.70 centi na dan To je ukupno 85 evra po rigu , 170 ukupno. Inace planiram da ulozim jos neke pare u karte ali sam nepoverljiv jer je za sada nestvarno dobra situacija. Zanima me kad je losa situacija da li i tad ima neke zarade, kakva bi bila prosecna zarada i tako to?
 
nisam pratio majning od kraja 2014 do kraja 2015, i mene zanima kako je tada bilo. Od 2012 do leta 2014 je bilo ok, kako kad nekad extra nekad ok, pa je onda najsusniji period bio pocetkom leta 2014 cini mi se, e sta se desavalo do kraja 2015 ne znam. Od tada isto ide super
 
Dva riga od po cetiri kartice, svaka da daje 0.70 centi na dan To je ukupno 85 evra po rigu , 170 ukupno. Inace planiram da ulozim jos neke pare u karte ali sam nepoverljiv jer je za sada nestvarno dobra situacija. Zanima me kad je losa situacija da li i tad ima neke zarade, kakva bi bila prosecna zarada i tako to?
I od toga oduzmes struju koja ti je oko 70 dolara.
Zarada ti je oko 100 dolara. Ili ti 11k dinara.

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Tada, pocetkom leta 2014. meni nije bio problem sto se zarada smanjila na puko pokrivanje struje, mnogo mi je veci problem bio sto se posao povecao exponencijalno, nonstop neko saltanje coina, saltanje algoritma, menjanje podesavanja i jos milion sitnica.
Nisam ni ja pratio, kad je Cointelect spustio zavesu i digao sidro prekinuo sam da se bakcem.

Da, prvi krug je bio kad je prvi put BTC postao popularan i siroko poznat, nije bilo kad se pojavio jer je on od pojave dosta dugo bio malo poznat i slabo prihvacen. I ne da se kopao kartama nego se kopao i procesorima.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav
Da li je neko spojio 6 kartica na ovo napajanje raidmax rx-1200 AE-B cobra seria i kako mu radi
Ja imam radimax 1000W cobra ..4 kartice(mix rx 480 i rx 470) ..740 wati iz zida ..zadnji deo je vruc ili vreo i ako je odvojeno od svega ..jos sam stavio 12 kuler da duva hladan vazduh u njega ..raidmax je po meni prevara sva njihova napajanja i da nisu za konstantnu upotrebu..al ajd ima 3 godine garancije pa sta me briga ..ako crkne vraticu
 
^^^Pa vidim da je jaka potrosnja, zato pitam, moj mix 2x580 i 3x480 vuku 750w i cini mi se da je mnogo.
5x570 vuku 650-700w, sve na solo naravno.
Ako nekog interesuje 570 preko 8pina vuce tacno 100w a 560ka preko 6pina 30w, ukupno 130w a u dual 152w.
 
Kakvo je ovo napajanje za 6gpu dual ?
Be quite Dark power Pro 11 1200w
Stize mi za 2-3 dana par komada.
Zanima me jos kakve kablove ima da bih znao zbog risera koliko da porucim?ima li ko iskustva sa njim?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno