Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Cooler Master V1200

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
A zna li neko ima li negde 8pin na 8pin, kao produzni samo?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
nesicu meni treba 6pin produzni imam mesta na napajanju al kablove nemam, to nisam nigde nasao, jel imas ti to ? :D
 
Ovih dana mi stize jos jedna grafika pa cu kaciti drugu grafu na chifteck napajanje koji ima 2x8pin pce konektore ali na samo jednoj grani. Da idem onda ipak na varijantu sa 2x molex 4pin na 8pin pce? Napajanje je chifteck 600w a8

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Ljudi, znam da svi bas pljuju ova Raidmax napajanja i da je pisano sto puta i izvinjavam se sto jos jednom pitam. Da li mislite da je ono scorpio od 735w dovoljno za 3 rx 470 da kopaju Zcash? Pise da je efikasnost 87% sto verovatno nije, ali nek je i 60% to je 450W, ne moze da ne bude dovoljno...Planiram da stavim to kao drugo napajanje i da dodam par kartica na vec postojecu konfiguraciju. Spojicu sa onim add2psu konektorom...Kakva su vasa iskustva?
 
@milicic imam ja jedan rig sa 3x470tke (-100mV) gde je raidmax 735w doduše sa modifikovanim kablovima od prethodno dva crknuta raidmaxa :d.. dok radi, radi ok.. (oba koja su crkla su izdržala oko 2 god 24/7 opterećenje), tako da može ako moraš

što se tiče spajanja, verovatno je pametnije sa tim konektorom da se uključe u isto vreme, ja sam to spajalica u zelenu+crnu žica i napajao dodatne grafičke..ako znaš šta radiš, može i to
 
I ja isto trazim onu evgu od 1300w ali nema.... Samo od 1000w. Al nznm dali mi je to dosta za 5x 480... U dual miningu.

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Narode, moze li "mala" pomoc za pocetnika? Rig sa 6 rx 470 gaming je u pitanju. Da li je ovo prihvatljiva postavka?
Hvala! ;-)
d727d5b05860f8e65206c59a9ef567d2.jpg


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Memorija Ellesmere. Desava se da u nekim random intervalima jednostavno zabode i ugasi se. Upalim ga i on ponovo radi par sati. Napajanje Evga 1000G, drajveri 16.12.2 ... U event logu Win10 stoji greska kernel power ili tako nesto. Kopam sa Claymore, samo eth.
 
Poslednja izmena:
Ajd pitanjce:

Vredi li ovo šta (na stranu nedostatak dual BIOSa) što seo/c tiče (hoće li izgurati 28-28,5?) "SAPPHIRE RX 570 4GB GDDR5 Pulse - 11266-04-20G"

TNX
 
@gomatami Preopteretio si verovatno napajanje zato ti puca majning. Ako nisi spustio napon na kartama, a pustio si dual majning, jos ti je i visok gpu takt, verovatno taj rig povuce preko 1000w. Taj Msi verovatno ima Hynix memoriju, stavi gpu klok na 1050, memoriju na 1950, napon na oko -84mV. Svakako moras ufleshovati modovani bios (straps 1500).
@neogeo zale se na forumima za taj Sapphire pulse. Idi na staru rx 470 4gb seriju, identicne su karte, uzeo sam rx570 karte i zajebavam se sa njima danima, da bi radilo 6 komada, mora da se namaltretiras poprilicno, nema jos krstenih drajvera, bios mora da se budzi da bi se smanjila potrosnja, ne mozes preko tw da se kacis (ne pomaze dummy plug i hdmi na vga adapteri, bar na h81 btc pro ploci). Resice sve ovo krsten drajver verovatno...
 
Ok.
Ja koristim samo AMD ploče sa 5 kartica pa se, kao, nadam da će sve funkcionanisati :d osim drajvera... (cena mi je lepa 213€/kom).
Mogla bi i verzija sa 8GB koja na sebi nosi Micron čipove i gura 29-30Mh/s sa modded ROMom...
Videćemo.

TNX
 
@gomatami Preopteretio si verovatno napajanje zato ti puca majning. Ako nisi spustio napon na kartama, a pustio si dual majning, jos ti je i visok gpu takt, verovatno taj rig povuce preko 1000w. Taj Msi verovatno ima Hynix memoriju, stavi gpu klok na 1050, memoriju na 1950, napon na oko -84mV. Svakako moras ufleshovati modovani bios (straps 1500).
@neogeo zale se na forumima za taj Sapphire pulse. Idi na staru rx 470 4gb seriju, identicne su karte, uzeo sam rx570 karte i zajebavam se sa njima danima, da bi radilo 6 komada, mora da se namaltretiras poprilicno, nema jos krstenih drajvera, bios mora da se budzi da bi se smanjila potrosnja, ne mozes preko tw da se kacis (ne pomaze dummy plug i hdmi na vga adapteri, bar na h81 btc pro ploci). Resice sve ovo krsten drajver verovatno...
Hvala, posumnjao sam na napajanje, mada prema meracu, iz zida vuce oko 850w. Raskacicu jednu grafu, da vidim da li ce da prodise.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
To ti je kad se preporucuje 1000w napajanje za 6 kartica i to pocetnicima. Bice pozara na sve strane kad napolju bude 40+ C.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno