Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Ne verujem da ima takvih egzibicionista.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Ima ih naravno :) i to vise njih. Za sad im je verovatno OK, ali videcemo leti.
 
I ja znam da ih ima jer je skoro neko prodavao te referentne na forumu za 210 i 200 e cini mi se nekoliko komada i sve su jako brzo otisle e sad prosudite sami ko ih je kupio gejmer ili rudar.....
 
Ako imam cenu za nove sapphire RX 480 8gb referencea domacom garancijom za 190 eur uslov da kupim 5 kom
Mislite da pametno investirati ?

Cuo sam da se vise greju !
Te da su malo bucnije
 
Greju se dosta vise mora prostorija dobro da bude provetrena a cak i kad se provetri opet ce biti prilicno velike temperature leti,e sad zimi je druga prica mogao bi lepo da rudaris sa njima sa ``normalnim`` temperaturama...

Bucnije su dosta,ali eto ako imas sobu samo za rig-ove onda i nije to tako lose inace da pored rig-ova gledas tv ili slusas muziku to zaboravi...


Evo klip da vidis buku....

[YOUTUBE]Iq6mE5Ojv5c[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Bezi od referenthnih ako hoces da rudaris.

Los PCB, zakljucani naponi, nema dual bios switch, ima 1x6pin konektor, bucne i greju se.

Pre bi doplatio 20€ vise i uzeo bilo koju Custom RX470.
 
Stigla nova tura 470 N+, do sad su mi sve Samsung stizale... ali ova tura sigla sa nekim cudnim biosom... 3 vrste memorie, strapovi neki boze me sacuvaj....

Ako nekoga ne mrzi da paci pogled pa da da neki sud :D

BTW aka nekao zna kako na linxu da vidi ko je porizvodjac memorije, bio bih mu jako zahvalan da podeli tu informaciju sa mnom...

Hvala
 
Stigla nova tura 470 N+, do sad su mi sve Samsung stizale... ali ova tura sigla sa nekim cudnim biosom... 3 vrste memorie, strapovi neki boze me sacuvaj....

Ako nekoga ne mrzi da paci pogled pa da da neki sud :D

BTW aka nekao zna kako na linxu da vidi ko je porizvodjac memorije, bio bih mu jako zahvalan da podeli tu informaciju sa mnom...

Hvala

ja vidim 2 vrste memorija elpidu i hynix klasicni bios :)sve normalno.
 
Okej, sad skinuh 1.4, opet isto...

Ajde molim te sibni link ka tom koji valja ili ga negde uploaduj... Nije mi jasno, sve ostale biose najnormalnije otvara samo sa ovim blesavi...

Hvala unapred

EDIT

Skinuo i 1.41, sad vidi 2 memorije, ali je polje sa strapovima skroz prazno...
 
Poslednja izmena:
@eretron, 4gb ili 8gb verzije?
 
Snasao sam se... Skinuo Elpida rom sa neta, u njemu sve izmenjao, dodao offset u bios i sve radi... 1150/[email protected] MH/s offset -112.5mv

Hvala na pomoci u svakom slucaju...
 
Bezi od referenthnih ako hoces da rudaris.

Los PCB, zakljucani naponi, nema dual bios switch, ima 1x6pin konektor, bucne i greju se.

Pre bi doplatio 20€ vise i uzeo bilo koju Custom RX470.

Sve tacno,izuzev da im je los PCB. Ako su ga pravili po referentnoj specifikaciji,u stvari je dobar, bolji od nekih ne-referentnih.
 
Kako proveriti da li je napajanje riknulo?
Na kojim konektorima bi trebalo da ima napona?
Cisto da proverim unimerom da li je do napajanja ili do ploce?
U pitanju je Chieftec 1250 Navitas.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako proveriti da li je napajanje riknulo?
Na kojim konektorima bi trebalo da ima napona?
Cisto da proverim unimerom da li je do napajanja ili do ploce?
U pitanju je Chieftec 1250 Navitas.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

izvuci onaj 24 pinac iz ploce i prespoi zelenu i crnu zicu do nje. Ako se upali radi ako se ne upali crklo. Ali pre toga ga izvuci iz struje na par minuta mozda ima blokadu kao moje napajanje od strujnih udara ili sta ves pa nece da pusti struju odmah.
 
CRKO MARSAL ! Probao sam da je prespojim i startujem - Nista. Probao i sa glinericom da li daje struju na zelenoj i crnoj - NISTA!
NE kupujte nikad CHIEFTEC! Kupljen je pre 4 meseca i vec riknuo.
Koja bi preporuka bila osim EVGA 1300 a da radi kako treba , ne mogu je naci EVGA ovde kod nas u radnjama u NS.
Dva slabija
 
Poslednja izmena:
Znam da ce da me sahrane sada, ali meni Raidmax Vampire 1kw radi besprekorno na 980w iz zida već mesecima ;).

Ne znam da li ima varijanta od 1.2KW


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bice sad definitivno dva napajanja slabija i zbog kasnije prodaje i nekako mi se to vise svidelo, iz citanja sillnih postova ovde.
Samo jos da me posavetuje neko, koja dva uzeti?
6 x rx480 su sada tu,a bice i 7ma mozda. znaci oko 1300w ukupne snage treba.
Moze li neki predlog ?
 
Jel neko korist Seasonic ss-850km x-850 x-series !

Interesuju me iskustva moze da gura 5 x Msi RX 480 od 8 GB
 
CRKO MARSAL ! Probao sam da je prespojim i startujem - Nista. Probao i sa glinericom da li daje struju na zelenoj i crnoj - NISTA!
NE kupujte nikad CHIEFTEC! Kupljen je pre 4 meseca i vec riknuo.
Koja bi preporuka bila osim EVGA 1300 a da radi kako treba , ne mogu je naci EVGA ovde kod nas u radnjama u NS.
Dva slabija

nema pravila, dva napajanja evga g2 1300w crkla posle 2 meseca...
 
Jel neko korist Seasonic ss-850km x-850 x-series !

Interesuju me iskustva moze da gura 5 x Msi RX 480 od 8 GB

Nikako 5 x rx480 na to napajanje. Eventualno bi moglo da gura 5 x rx470 i to samo iz razloga jer ta platforma moze da isporuci 10-15% vise nego sto je deklarisano. Svojevremeno sam gura 4 x 7950 na istom napajanju (scrypt).
 
Glupi tapatalk :-D

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Vrh Dno