Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Upali se na dvije sekunde i odmah ugasi. Uzeo sam jos jedno Thermaltake napajanje od 500w, pa cu njega ubaciti u kuciste a ovo veliko od 1200w cu spojiti na vanjske grafičke kartice. Imam i dual PSU ATX adapter, za spojiti ova napajanja na maticnu.
 
proveri dal ti kartice lepo legle u risere i riseri u plocu,

jel radi sa samo tom jednom kartom u slotu bez ovih napolje?
 
Upali se na dvije sekunde i odmah ugasi. Uzeo sam jos jedno Thermaltake napajanje od 500w, pa cu njega ubaciti u kuciste a ovo veliko od 1200w cu spojiti na vanjske grafičke kartice. Imam i dual PSU ATX adapter, za spojiti ova napajanja na maticnu.
Ti simptomi govore da nesto ne dobija napajanje, proveri sve kablove jos jednom da nisi nesto zaboravio, ako je sve ubodeno definitivno je napajanje slabo..

Pogotovo sto te R9 390x vuku koliko god mogu i jos malo, moja 390tka vuce 200w u piku i do 250w.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Te dvije R9 390x su vukle iz zida 540w (prije skidanja napona su vukle 680w). Sutra cu sve povaditi van, zamjeniti napajanja, pa isprobavati jednu po jednu. Nadam se da ce proraditi svih 5 kartica
 
Evo, konacno je gotovo. Zamjenio sam napajanja, 500w je u kucistu a 1200w je spojeno na vanjske grafičke kartice. Ali jedan pci rizer je neispravan pa je graficka na njemu davala samo 5 mh/s. Uglavnom, sve 4 graficke rade, kopaju 108 mh/s, a iz zida vuku 820w. Hvala svima na pomoci
 
Pitanje...koliko sata moze da podnese W...imam sata fan hub spliter sa 6 tropinaca. Ima opciju low i high pa hocu da nakacim 6 fanova od kojih su 3 sunon maglev i 3 kineza sa obe strane riga. Pitanje je dakle da li taj fanhub na sata grani moze da podnese te ventove?...mislim da je ukupno 50w potrosnje na high.

U prevodu jel nece biti gorenje Slovenia?
 
Poslednja izmena:
Evo, konacno je gotovo. Zamjenio sam napajanja, 500w je u kucistu a 1200w je spojeno na vanjske grafičke kartice. Ali jedan pci rizer je neispravan pa je graficka na njemu davala samo 5 mh/s. Uglavnom, sve 4 graficke rade, kopaju 108 mh/s, a iz zida vuku 820w. Hvala svima na pomoci
Ispadne da 390x kopa manje od tih 470-480 sta si uzeo vec.

Moje 4x480 kopaju 120mhs a trose 600w samo sam ih utegao moze to jos, a 390tka mi daje isto oko 30mhs bez ikakvih podesavanja, podesi to malo.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
5 safirki, potrosnja ~1220W, LBRY ih isplatio u svoje vreme. :)
Probaj setovanja sa slike, -100mV, 1080-1100cc / 1250mc.
Kod mene su ta podesavanja sweet spot, a dane i noci utrosih dok ih nisam potrefio, jer rig nije headless, pa je x puta bilo otkacinji monitor od 6-7kg sa desktopa, pa nosi do riga i kaci, pa u krug i tako do obeznanjenja.
Sad treba da mi stignu DVI-D dummies, i konacno da budem miran po tom pitanju, kao i u slucajevima nestanka struje. ;)
 
Ispadne da 390x kopa manje od tih 470-480 sta si uzeo vec.

Moje 4x480 kopaju 120mhs a trose 600w samo sam ih utegao moze to jos, a 390tka mi daje isto oko 30mhs bez ikakvih podesavanja, podesi to malo.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Dvije R9 390x kopaju oko 60 Mh/s, a dvije rx 470 kopaju oko 58 Mh/s. I jos moram osposobiti trecu rx 470, kad mi dodje drugi pci rizer
 
Imam problem sa maticnom plocom Gigabyte-990FXA-UD3 R5. Prvo sam mislio da je do PCI rizera,ali ipak je do ploce. Kartica koja je spojena na pci x1 utor ne radi punom brzinom kod rudarenja. CPU voltage i GPU voltage ostaju na 300 mV kad pokrenem miner,dok druge vuku 1500/2000 mV. Ostale 4 dobro rade, undervoltane na -82, spojene na x16 utor ali ova uopce ne reagira na promjene napona. Da li x1 utor ne podrzava x16 kartice ili što?
 
Ako nisi, prebaci u biosu pciex na gen 1 - ako jesi i opet zeza, prespoj 1. i 17. pin da ga nateras da isto to uradi manuelno, pa javi sta je bilo. Ako ne znas o cemu pricam, kucaj u google shorting pciex for gen 1
 
Jedno možda glupo pitanje: da li je moguće nekako upaliti rig bez power/reset prekidača? Treba da sklopim jedan, a kablovi front panela mi nisu još stigli iz PRC-a :). Je l' možda mogu da "pozajmim" sa prvog riga, odnosno raskačim prekidač dok rig radi? Ili je l' znate gde u Bg-u mogu da kupim jedan? Fala :)
 
Ja sve rigove palim hemijskom olovkom ili nekim metalnim predmetom. Naravno mozes i u bios da stavis da se upali sam po dolasku struje. Nema problema ako taster za reset i power iscupas na "zivo" - samo pazi da ne napravis neki kratak spoj ili da taster prevezes tamo gde ne treba. Ako nisi vican u tome, nemoj to da radis...
 
Ok, hvala na odgovoru. Mislim da cu da namestim da se pali komp sam po dolasku struje, na tu opciju sam skroz zaboravio...Pozz
 
Ljudi, znate li neku da li ima trenutno u Srbiji dostupna neka matična koja podržava 6 kartica? Asrock H81 pro BTC nigde ne mogu da nađem. Da li ima nekih alternativa?
 
A je l' ima neko napajanje od 1000w na stanju? Novo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa evo meni jedno stoji u ormaru neotpakovano i čeka na tu ploču.
 
H81 uvek mozes da narucis pa malo pricekas, tako sam ja
 
Sta je trenutno najisplativije RX 470 4 ili 8gb ili RX 480 4 ili 8gb i da li ima razlike u hashrate u zavisnosti od proizvodjaca?
 
Tu su negde 470 i 480.
Nema razlike u hashu medju proizvodjacima

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
Na Kp videh jednu, nova preko madjara uzeta, 210, verovatno je mislio na nju


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh Dno