Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

svi su izgledi da ce kopati veoma lose i trositi jako malo (kao Nano karte)
 
To što će se na dobre drajvere čekati 2-3 mjeseca je taman da cijena kod nas dođe u normalu.
 
sto mi nova asus strix neprikazuje u AB voltazu?a u gpuz cak nema ni ocitanu voltazu,nikad vido nisam ovo,instaliro sam najnoviji gpuz, a i AB je nov
 
Zato što AB nije program za Asus.
 
pa nije ni za safir a ni za gigabajt koje imam isto pa radi
edit instalirao sam tweak2 ni u njemu nema podesavanje voltaze,jedino tu ocitava voltazu
 
Poslednja izmena:
Safir 290 vs giga 290 vs xfx 290x + artic acelero hybrid vodeno, za oko 220evra, da ili ne i koju, ili polaris mada nema jos info kako kopaju

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
pa nije ni za safir a ni za gigabajt koje imam isto pa radi
edit instalirao sam tweak2 ni u njemu nema podesavanje voltaze,jedino tu ocitava voltazu
Sada još jedno razočarenje: Neće ni svaka verzija Tweak II.
Provjereno radi verzija koju si dobio u kutiji sa karticom. Kod mene je to v1.0.3.1.
 
Pa nije se jos pojavio...

poslato sa HUAWEI Ascend P6
 
Karta se nije jos pojavila a vi vec uveliko "kopate" sa njom :D

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Koje drajvere skinuti za 480?
:)
 
Pa nije izasla ali cene sadasnjih 380 padaju malo, razmisljam dal da uzmem 2 pcx 380, kakve su obara se napon?

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
380 su čisto smeće. Svakome ko ih ima savjetujem hitnu prodaju za 90€ - meni :)
 
Eo ja daajem 100 :p nego ove pcx 380 4gb kakve au, obara li se napon bez problema? 26K komad, bila ta cena pre neki mesec, zeljko imas li neki info oce li cena jos dole?

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
@nesic nemoj odma' da radiš pump cijene :)

Undervolt lijepo ide za Asus sam na 10 kartica spuštao i svaka je išla - 100mV
 
Maa sad se i razmisljam, ma kakvi polovne, za polovne bez garancije 200e slabije, ako padne ova pcx na 20k din nova mozda uzmem 2 komada

Poslato sa HUAWEI Y300-0100 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Može mala pomoć,dali ova ploča valja za rudarenje (na nju planiram staviti 3 kartice r9 270x) ASUS P8H61-M LX2 SOCKET 1155 ....
 
valja ti svaka ploca :)
instaliro sam tweak verzija sa cd i odma mi spustilo napon na najnize moguce 1.05v 990/1425 taktovi 20.2mhs
 
Pa kamo "hvala" druže Macola?
:)

Kada si našao verziju koja ti radi samo pazi da ti nije ostao auto update.
 
Pozdrav ljudi nedavno sam cuo za "rudarenje" pa mi treba mala pomoc koju graficku je najbolje uzeti koliko bi kostala i koliko mh/s ? Hvala unapred i imajte u vidu da sam potpuno nov ovde mozda postavim i neko glupo pitanje :D
 
^Za pocetak procitaj temu od pocetka, to ti je obavezno stivo, jes da ima 2/3 trollovanja ali ima i korisnih stvari. :d
 
Pa kamo "hvala" druže Macola?
:)

Kada si našao verziju koja ti radi samo pazi da ti nije ostao auto update.

thx na savetu komarade,uvek gasim update
bilo mi malo verovatno da je to resenje,al kad mi to posle sat,2 rekao komsija kolega,onda sam uradio
nepoznajemo se,relativno si nov u ovoj prici,bar na benchu
lose sam te filtrirao,svaka cast na iskrenosti i volji da pomognes,samo takav i ostani
 
Ima li neko GPU: PowerColor Radeon PCS + R9 380 4GB GDDR5 ? Da li daje od 15 - 20 Mh/s?
 
ne verujem da neko bas nju koristi za kopanje ali u tom razmaku ce ti davati sigurno ;) pre bih rekao 19-21mhs :)
 
Sta mislite o konfiguraciji?
MB:Asus H81M-K
GPU: PowerColor R9 380 4GB x3
PSU: Antec 700W
CPU: Intel G1820
RAM: Kingston HyperX 8GB 1600Mhz
SSD: Patrio 120GB
Sve ovo sa extenderima bi kostalo do 110,000 RSD
Da li negde da ustedim?Za pocetak bi krenuo sa jednim RIG-om,sto bi se po mojim proracunima isplatilo ukoliko se nista ne promeni.Zanima me vase misljenje?
 
^
Potroši više na:
Uzmi bolje napajanje, da bi kasnije mogao dodati i četvrtu karticu.
Uzmi jedan rezervni extender.

Uštedi na:
Dovoljno ti je i 4GB RAM memorije.
SSD nije neophodan.
 
Poslednja izmena:
^
Potroši više na:
Uzmi bolje napajanje, da bi kasnije mogao dodati i četvrtu karticu.
Uzmi jedan rezervni extender.

Uštedi na:
Dovoljno ti je i 4GB RAM memorije.
SSD nije neophodan.
Na ovoj ploci ima mesta za 3 Kartice a i ne bih vise od 3 na jednoj ploci.Koje napajanje preporucujes za ovu konfiguraciju?Meni Antec dobro izgleda,ma da ga niste spomonjali u dosadasnjim komentarim.
Na Ram-u,cpu-u,SSD-u bi mogao da ustedim dobrih 4000 jer imam HDD 80GB,CPU sam nasao polovan,ram takodje.

Послато са LG-H500 уз помоћ Тапатока
 
uzmi ener lepa 1000w neku plocu da ubodes 4 karte imaces 84mh/s ovo sve sto su ti rekli primeni ustedi na svemu sto mozes inace moze i 6 takvih kartica na jednu plocu bez problema. Taj model je odlican za tu cenu i nase trziste hladjenje nije sjajno moze i neko custom da se primeni samsung je memorija na njima -115 do -120mV moze da se spustii napon i teraj
 
Vrh Dno