Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Ma samo ti to nalozi, kakvo paljenje, mogu one do 150 stepeni :smoke:
 
Skinuo sam na 1030 gpu i sad mi daju 712KH/s temperatura pala za dva stepena a to za bios ce morati neko od drugara posto ja veze nemam
 
Pojebacu ja tu nesto ako budem sam to radio ostavicu ja to ipak za nekog ko se razume kad dodje da mi namesti :)
 
Hvala svima na odgovorima vidim da sam neke i nasmejao koliko se razumem :)
Pozdrav
 
ma što bi ti se neko smejao
a link eto i tom nekom ko ti bude radio, neće da škodi :)
 
instaliraj ti team viewer lepo pa se javi na PM da ti resimo rebus u vezi biosa za 5 minuta :)
i u hwinfo ne ides na summary nego na sensors :)

Pogledajte prilog 140695
 
Poslednja izmena:
Šta se događa kada miner izbaci - "GPU 0 idle for more than 60 seconds; declaring it SICK!" Krenuo da kopam MAX i počelo sve kako treba, posle par minuta vidim da je stao. 2 dana mašina nije radila, danas sam je upalio ranije i pokrenuo neki od X11 novčića i u dva navrata se događalo da se zamrzne računar...

Jedino što se promenile je da sam danas u bat fajlove uneo komandu za takt GPU-a i memorije za svaki novčić koji sam ikada kopao, kako iste ne bih morao preko AB ili GPUTweak-a da regulišem.

Driver? Ili... ?
 
Šta se događa kada miner izbaci - "GPU 0 idle for more than 60 seconds; declaring it SICK!" Krenuo da kopam MAX i počelo sve kako treba, posle par minuta vidim da je stao. 2 dana mašina nije radila, danas sam je upalio ranije i pokrenuo neki od X11 novčića i u dva navrata se događalo da se zamrzne računar...

Jedino što se promenile je da sam danas u bat fajlove uneo komandu za takt GPU-a i memorije za svaki novčić koji sam ikada kopao, kako iste ne bih morao preko AB ili GPUTweak-a da regulišem.

Driver? Ili... ?

to ti je iskljuvo odnos napona i taktova. cackaj to i menjaj dok ne provalis koja kombinacija radi
 
@Milance83

Ako sa tim kartama budes izvlacio vise od 420-430 ulazis u veci rizik da ti karte i ranije riknu.

Posle imas jebadu sa garancijom (i ako nece da uvaze garanciju sa inslekicjom bla bla bla ..) + povecava ti se potrosnja

Moj ti je savet da ih drzis na toliko 420KH/s koliko imas zbog

- Neces dobiti skoro nista kad uracunas povecanje potrosnje struje
- Povecan rizik i pose ces :wall:
Aha pa to sam i ja mislio, skontao naravno. Da li mi mozes reci idealne parametre i sta sa intensity-jem da radim, da li da bude 18 ili 19 i koji odnos GPU i memory clock? Ne bih da cackam BIOS, jer nisam tu previse iskusan, niti da smanjujem napon, samo zelim da mi neko kaze optimalne parametre da normalno radi za ASUS R9 270 kartice...
 
Pa da bi dobio optimalne rezultate najbitnije ti je da spustiš napon, to važi za svaku kartu. Dal će 270 da baca 420 ili 450 apsolutno je nebitno...
Stavi 1000/1250, i19, TC nešto oko 15k npr 15232, 15508 itd.
 
Pa da bi dobio optimalne rezultate najbitnije ti je da spustiš napon, to važi za svaku kartu. Dal će 270 da baca 420 ili 450 apsolutno je nebitno...
Stavi 1000/1250, i19, TC nešto oko 15k npr 15232, 15508 itd.
Tako cu uraditi,pa cu videti kako ce se pokazati. ;)
Sta znaci ako je TC na 0, moze malo pojasnjenje sta je TC, kako da mu odredim optimalnu vrednost i na cega on utice?
Hvala.
 
iz cgminer readme:

--thread-concurrency:
This tunes the optimal size of work that scrypt can do. It is internally tuned
by cgminer to be the highest reasonable multiple of shaders that it can
allocate on your GPU. Ideally it should be a multiple of your shader count.
vliw5 architecture (R5XXX) would be best at 5x shaders, while VLIW4 (R6xxx and
R7xxx) are best at 4x. Setting thread concurrency overrides anything you put
into --shaders and is ultimately a BETTER way to tune performance.

kad je 0 koristi njegovu matematiku da ga odredi. da je sad 2012. pa i da se zezaš i tražiš sam optimalne vrednosti, danas se sve to zna pa samo prepišeš od nekog. generalno se TC razlikuje od modela do modela, nije bitan proizvođač karte.
 
Poslednja izmena:
iz cgminer readme:



kad je 0 koristi njegovu matematiku da ga odredi. da je sad 2012. pa i da se zezaš i tražiš sam optimalne vrednosti, danas se sve to zna pa samo prepišeš od nekog. generalno se TC razlikuje od modela do modela, nije bitan proizvođač karte.
Aha ok, a kako da znam koja je najbolja vrednost za moju grafiku, konkretno za ASUS R9 270?
Da li mogu da napravim problem ako ne unesem realne vrednosti i sta da stavim pod "shaders", za sada je i to kod mene 0?
 
stavi ono što sam ti rekao, 15508 ili 15232
shaders se ne uzima u obzir kad navedeš tc

inače kad nije dobar TC ili neće cgminer da se startuje ili ti baca neki bezvezan hashrate
 
stavi ono što sam ti rekao, 15508 ili 15232
shaders se ne uzima u obzir kad navedeš tc

inače kad nije dobar TC ili neće cgminer da se startuje ili ti baca neki bezvezan hashrate
Vazi, mozda sam dosadan, ali mi svaka informacija zaista znaci. Do kojih vrednosti GPU i Memory kloka smem da se "igram" dok je intensity 19, od kojih do kojih i na sta konkretno utice intensity??
Da li smem da menjam parametre dok rudare kartice i da li se nove postavke odmah aktiviraju kad ih sacuvam u cgmineru, ili moram da zaustavljam rudarenje, promenim, pa opet pokrenem?
Hvala puno jos jednom i izvinjavam se ako sam dosadan, nov sam prilicno u ovome, pa ucim...:)
 
Poslednja izmena:
nisi dosadan al bi mogao da pročitaš cgminer readme fajlove makar za te njegove parametre. tamo npr piše

INTENSITY INFORMATION:

Intensity correlates with the size of work being submitted at any one time to
a GPU. The higher the number the larger the size of work. Generally speaking
finding an optimal value rather than the highest value is the correct approach
as hash rate rises up to a point with higher intensities but above that, the
device may be very slow to return responses, or produce errors.

za klokove nije toliko do toga dokle smeš nego koliko ima smisla... na 270 kartama otprilike za svakih 30mhz za gpu dobijaš 10 khs. znači moraš da digneš oko 100 mhz jezgro da bi dobio bednih 30khs koji nisu ni 10% ubrzanja.
što se memorije tiče, za klok gpua od 1000, 1250 i 1450 rade identično u khs, dok je 1500 brže 2-3khs. to tek nema smisla budžiti.
tako da je za te karte sweet spot 1000/1250, i onda u zavisnosti od primerka staviš najniži mogući napon za taj klok. poređenja radi 1000/1250 daje 430khs a 1130/1500 daje 480khs. ovo drugo traži i veći napon naravno.

možeš da menjaš parametre dok radi cgminer, i prihvatiće ih, ali ne ako menjaš txt fajlove (tad moraš restart) nego ako menjaš iz konzole preko onih prečica sa tastature. jedino tc nećeš moći tako da menjaš, možeš da menjaš klokove, brzinu venta, intensity, da dodaješ i menjaš poolove itd..
 
evo ti podesavavanja za 270-ku --lookup-gap 2 --thread-concurrency 15508 -g 1 -I 19 -w 256 --expiry 1 --scan-time 1 --queue 0 --no-submit-stale --gpu-fan 40,45,40,40 --gpu-engine 1130 --gpu-memclock 1500
 
potreban mi je jedan savet... imam dve 7950 safirke dual-x na napajanju od 950W u kucistu sa dobrim hladjenjem pa sa njima trenutno kopam... posto maticna podrzava jos jednu grafiku ima li sanse da je dodam ali nekako van kucista jer ako bi je dodao unutra paralelno sa one dve nastao bi pravi pakao... :) mislio sam da pazarim neku R9 290...
 
nisi dosadan al bi mogao da pročitaš cgminer readme fajlove makar za te njegove parametre. tamo npr piše



za klokove nije toliko do toga dokle smeš nego koliko ima smisla... na 270 kartama otprilike za svakih 30mhz za gpu dobijaš 10 khs. znači moraš da digneš oko 100 mhz jezgro da bi dobio bednih 30khs koji nisu ni 10% ubrzanja.
što se memorije tiče, za klok gpua od 1000, 1250 i 1450 rade identično u khs, dok je 1500 brže 2-3khs. to tek nema smisla budžiti.
tako da je za te karte sweet spot 1000/1250, i onda u zavisnosti od primerka staviš najniži mogući napon za taj klok. poređenja radi 1000/1250 daje 430khs a 1130/1500 daje 480khs. ovo drugo traži i veći napon naravno.

možeš da menjaš parametre dok radi cgminer, i prihvatiće ih, ali ne ako menjaš txt fajlove (tad moraš restart) nego ako menjaš iz konzole preko onih prečica sa tastature. jedino tc nećeš moći tako da menjaš, možeš da menjaš klokove, brzinu venta, intensity, da dodaješ i menjaš poolove itd..

da li je pametno menjati napon dok radi miner? nesto mi se cini da je to najbrzi nacin da sagoris karticu...kad god sam stelovao gpu/mem/volt ugasim miner pa opet start kod svake nove promene...
 
Dok ne pukne drajver. :D
 
evo ti podesavavanja za 270-ku --lookup-gap 2 --thread-concurrency 15508 -g 1 -I 19 -w 256 --expiry 1 --scan-time 1 --queue 0 --no-submit-stale --gpu-fan 40,45,40,40 --gpu-engine 1130 --gpu-memclock 1500
Da nije ovo malo surovo za Asusku, plasim se da ih ne sprzim s ovim. Kako je moguce da sa 40 % snage ventilatora odrzavam temp na 75? Ovo su mozda ok podesavanja za Gigabyte grafe, ali ne i za Asus...
 
Nazad
Vrh Dno