Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Pa ploča je polovna, 35€, a C2D i 2GB DDR2 već imam u kršu od starih računara.

Bilo koju novu ploču da sam kupio da ima 4PCIe, koštala bi me puno više + nov 1150 ili 1155 procesor + DDR3 ...

Za ovako nešto mislim da je OK kupovina.

7850-ce mi rade na još starijoj P5LD2 ploči sa sa 945P čipsetom, a ona 6970 na P5PL2 - 945PL čipset i matori Pentium D 915 - i sve lepo radi.
 
Poslednja izmena:
U glavnom volim da čitam i retko kada pišem ovde. Interesuje me da li je pametnije za mining kupiti
Sapphire R9 270 Dual X za 19k din
ili
Asus R9 270 DC2OC za 23k din?

Video sam da kod nekih drugih kartica voltaža nije otključana i da se mora fleshovati itd. Želeo bih da ostanem u garanciji prilikom korišćenja kartice. Eto sa obzirom na vaša znanja, koju bi karticu preporučili od ove dve? Hvala!
 
Poslednja izmena:
U glavnom volim da čitam i retko kada pišem ovde. Interesuje me da li je pametnije za mining kupiti
Sapphire R9 270 Dual X za 19k din
ili
Asus R9 270 DC2OC za 23k din?

Video sam da kod nekih drugih kartica voltaža nije otključana i da se mora fleshovati itd. Želeo bih da ostanem u garanciji prilikom korišćenja kartice. Eto sa obzirom na vaša znanja, koju bi karticu preporučili od ove dve? Hvala!

Ja sam bio prvo poručio tri komada Sapphire-a, pa sam danas promenio narudžbinu i ipak uzeo Asus-e. Trebalo bi da stignu u ponedeljak popodne, pa ću tada moći da javim utiske.

Samo koliko vidim po VP portalu Čačana, čini mi se da su razgrabljene i jedne i druge, ostalo <10 kom zajedno.
 
Kolege,

uffff imam jedno tesko pitanje.... Crklo mi je napajanje Seasonic 1250w pre par dana, nemam pojma sta mu je bilo i sta da radim i kako da se vadim iz ove tuge osim da posaljem napajanje nazad odakle sam ga kupio (Turska), gde i to moram da vidim kako da odradim. :( Elem, a to ce trebati dosta vremena pa sam razmisljao da uzmem neki dual PSU dok ne resim stvar sa Seasonicom. Kakvo je vase misljenje o dual PSU, koje marke valjaju za to, ako imate neki predlog koje voltaze i sta da kacim na koje napajanje? ja sam razmisljao da uzmem od 1000w i od 650 (na 1000w da kacim hard, procesor, maticnu i 2 garficek a na 650 samo dve graficke).

Dajte plz neki predlog dal dual PSU valja i ako imate neku ideju sta da radim s Seasonicom...

Konfiguracija mi je:
4x Asus Radeon r9 280x DirectCU II Top
4x riser
2x 4GB Kingstone Hyper X
Intel G1620
MSI B75A-G43
500gb Hard
 
U glavnom volim da čitam i retko kada pišem ovde. Interesuje me da li je pametnije za mining kupiti
Sapphire R9 270 Dual X za 19k din
ili
Asus R9 270 DC2OC za 23k din?

Video sam da kod nekih drugih kartica voltaža nije otključana i da se mora fleshovati itd. Želeo bih da ostanem u garanciji prilikom korišćenja kartice. Eto sa obzirom na vaša znanja, koju bi karticu preporučili od ove dve? Hvala!

mozes da sacuavas originalni bios koji kad vratis oni ne mogu da prepoznaju da si ga menjao
 
Kolege,

uffff imam jedno tesko pitanje.... Crklo mi je napajanje Seasonic 1250w pre par dana, nemam pojma sta mu je bilo i sta da radim i kako da se vadim iz ove tuge osim da posaljem napajanje nazad odakle sam ga kupio (Turska), gde i to moram da vidim kako da odradim. :( Elem, a to ce trebati dosta vremena pa sam razmisljao da uzmem neki dual PSU dok ne resim stvar sa Seasonicom. Kakvo je vase misljenje o dual PSU, koje marke valjaju za to, ako imate neki predlog koje voltaze i sta da kacim na koje napajanje? ja sam razmisljao da uzmem od 1000w i od 650 (na 1000w da kacim hard, procesor, maticnu i 2 garficek a na 650 samo dve graficke).

Dajte plz neki predlog dal dual PSU valja i ako imate neku ideju sta da radim s Seasonicom...

Konfiguracija mi je:
4x Asus Radeon r9 280x DirectCU II Top
4x riser
2x 4GB Kingstone Hyper X
Intel G1620
MSI B75A-G43
500gb Hard

na koliko si drzao grafe, ako nije tajna?
 
Kolege,

uffff imam jedno tesko pitanje.... Crklo mi je napajanje Seasonic 1250w pre par dana, nemam pojma sta mu je bilo i sta da radim i kako da se vadim iz ove tuge osim da posaljem napajanje nazad odakle sam ga kupio (Turska), gde i to moram da vidim kako da odradim. :( Elem, a to ce trebati dosta vremena pa sam razmisljao da uzmem neki dual PSU dok ne resim stvar sa Seasonicom. Kakvo je vase misljenje o dual PSU, koje marke valjaju za to, ako imate neki predlog koje voltaze i sta da kacim na koje napajanje? ja sam razmisljao da uzmem od 1000w i od 650 (na 1000w da kacim hard, procesor, maticnu i 2 garficek a na 650 samo dve graficke).

Dajte plz neki predlog dal dual PSU valja i ako imate neku ideju sta da radim s Seasonicom...

Konfiguracija mi je:
4x Asus Radeon r9 280x DirectCU II Top
4x riser
2x 4GB Kingstone Hyper X
Intel G1620
MSI B75A-G43
500gb Hard

za cknutog SS iz Turske ne znam, ali ja koristim 2 komada po 750 w za sada bez problema, spojeni sa homemade add2psu prikljuckom....
 
Secam se drugara koji je stavljao zaledjene flase oko masine i jedan veliki ventilator da duva :D
--------------

Neko je spomenuo paljenje, evo kako sam ja to resio:
ivihyo.jpg
 
Kupljeno u Turskoj jer nigde nisam mogao da nadjem, sve uredno - garancija i to... Radilo oko 12 dana bez jednog jedinog problema i samo izdahnulo :( A kako si spojio ta dva od po 750w? sta ti je zakaceno za jedno a sta za drugo? video sam taj add2psu i ako se odlucim za 2 PSU sigurno cu to uzeti... :)

@demios VDDC 1087; memclock 1500; coreclock 1070; fan 60%; temp oko 60; svaka davala 740khs; koristio risers; imaododatni ventilator da ih hladi... Imas neku ideju zasto je crklo jer msm da ih nisam preterano forsirao... :(
 
Poslednja izmena:
Da ti nije neko prebacio prekidac na hybrid mod na napajanju?!
 
2 napajanja adapter, ja se razmisljam da prepravim ovaj moj sistem sa spajalicom , da ubacim dve dodatne zice i spojim, ali nisam 100% siguran.


Jel neko probavao na 1x ovako da zakaci grafiku, takvi riseri su oko 1.5$
Gledao sam video neki lik samo napravi mesto, malom brusilicom, da izidje karta i vozi. Premda sam jednom gledao i neki video sa sxom i nece da radi ko na videu :-devil-:
Pogledajte prilog 134557
 
Poslednja izmena:
ljudi imam seledec problem

1. kada u kuciste stavim samo sapphire dual-x 280x onda sve radi normlano i masina moze normlano da kopa

2. kada stavim
sapphire 6670
i
280x

i u tom slucaju 280x ne prelazi brzinu od 30-40KH/s (sto ocigledno nije norlmalno ...)

e sada da li je neko imao slican problem
 
Ma jok... rastavio sam ceo komp, sastavio sve ponovo i nece da se makne.. odnosno kada ga upalim zavrti ventilatore na 2 sec i stane - mrtav. imam dva identicna kompa, skinuo sam napajanje s ovog sto radi, zakacio na ovaj da budem siguran da je napajanje i sve radi, digao mi sistem i radio jedno sat vremena. Tako sam ustanovio da je napajanje. Zatim sam na seasonic sajtu nasao jos jedan nacin kako da testiram napajanje - ono sa spajalicom - i ne radiiiii :( Samo ne razumem sta se desilo...

Ujedno se plasim da dam nekom ovde da ga sredi ako moze (zato sto ne znam uzrok), jer ko god da ga sredjuje gubim garanciju. Zato razmisljam da uzmem dual a da ovo posaljem pa krastavac da cekam da se vrne, a posle da mi posluzi za sirenje kapaciteta daj boze :)
 
zna lepo da se ugreje taj SS (strana napajanja naspram ventilatora) i sa nizim taktovima od tog tvog, malo si ga preopteretiio,
tako nasvirane karte su troshile preko 250w po komadu, a iskreno, mislm da je to prevelik zalogaj za njega, iako je deklarisano na chak 1250w.
 
Jedva sam navatao napajanje od 1kW. Imao sam sreće i našao Seasonic Platinum 1000W. Tri Vapor 280X ima da predu.
 
Kolega Rapture, jel imas mozda ovih dana problema sa rigovima odnosno sa strujom ? Posto smo iz blizeg komsiluka a mene ovi cesti nestanci ubise ovde.. Nisam sklopio 2 sata kopanja za 3 dana skoro... Nadam se da V1000 ima dobru zastitu, inace...
 
Ne razumem kojom logikom mislite da je na tim podešavanjima sa 4x 280x mogao da preoptereti ss1250w. Čak i da je bilo max naklokovano i bez undervolta to nije mogao postići. A valda i ss nije od juče pa da nema zaštite od preopterećenja. Jednostavno bio je loš primerak.
 
2 napajanja adapter, ja se razmisljam da prepravim ovaj moj sistem sa spajalicom , da ubacim dve dodatne zice i spojim, ali nisam 100% siguran.


Jel neko probavao na 1x ovako da zakaci grafiku, takvi riseri su oko 1.5$
Gledao sam video neki lik samo napravi mesto, malom brusilicom, da izidje karta i vozi. Premda sam jednom gledao i neki video sa sxom i nece da radi ko na videu :-devil-:
Pogledajte prilog 134557

Ovo radi provereno, ja koristim 1x1 risere bez molexa i sve radi bez problema..
 
Danas nabavih interesantnu ploču za mining - Asus Maximus Formula - X38 čipset, 8pin 12v konektor, masivni kuler preko north i south bridge-a i najvažnije - dva x16 i tri x1 PCIe slota. Imam jedan E6420 za nju, jedino je pitanje jel 2GB ram-a dosta za 3x R9 270, čisto da ne guši?

Inače ploča je toliko lepa i kvalitetna da mi je skoro žao da je bacim u rudnik :)

Odlična je za onu otvorenu konstrukciju za rig, pošto na samoj ploči postoje power i reset tasteri, ne moram da spajam pinove ili jurim da skidam prekidač sa nekog starog kućišta.

Identicnu plocu imam vec 5-6 godina... koristio kao desktop racunar naravno ali od Avgusta 2012 radi kao rudar ;) sa 4g rama rade 2x7870 i 1x7950 i to je neki maksimum ... nece veci TC od 15508... sve je usporeno ali mining radi. Poz
 
Ne razumem kojom logikom mislite da je na tim podešavanjima sa 4x 280x mogao da preoptereti ss1250w. Čak i da je bilo max naklokovano i bez undervolta to nije mogao postići. A valda i ss nije od juče pa da nema zaštite od preopterećenja. Jednostavno bio je loš primerak.

Mogu da ga preopterete jer kad se zagreju ukupna potrošnja može da ode i preko 1250W, ali da tako brzo izdahne ne bi trebalo. Definitivno loš primerak, e sad bedak što je iz Turske.

Npr, meni su hladne karte (7970) kada pustim mining na oko 950-960W, ali kako raste temperatura, tako idu gore i sa potrošnjom i na kraju se stabilizuju na ~1200W. Bori se napajanje i sa tim bez problema, ali na duže staze mi se ne sviđa koliko se dere ventilator i, što kaže demios, koliko je vruće napajanje na suprotnoj strani od ventilatora. Tako da za 4 jake grafike ipak mora nešto preko 1300W, idealno 1500-1600W ili dual 700-850W s obzirom na ponudu kod nas.
 
Dobar dan,
da li fanove držite na auto ili ih ručno podešavate?

Moji fanovi nisu oko kola, niti im je potrebno neko podesavanje. Uglavnom su OK likovi i skupljaju se oko kuce :D.

sry za off :D.
Drzi ih an auto i neka ciljaju neku temperaturu tipa 65-70C.
 
Jel drzi neko od vas ove mining masine u istoj sobi gde boravi/spava?
Mene udavi ova moja, susi vazduh mnogo.

Do neki dan sam drzao rig sa 3x7950 u istoj sobi gdje spavam. Uzas!

Sad je na ustakljenom balkonu... Konacno spavam normalno :D izuzmemo li zvrku jedne 6950 koja mi je ostala I racunaru otvorenog kucista. :D
 
Kupljeno u Turskoj jer nigde nisam mogao da nadjem, sve uredno - garancija i to... Radilo oko 12 dana bez jednog jedinog problema i samo izdahnulo :( A kako si spojio ta dva od po 750w? sta ti je zakaceno za jedno a sta za drugo? video sam taj add2psu i ako se odlucim za 2 PSU sigurno cu to uzeti... :)

meni na jedno cela masina i 2 grafike a na drugo samo 2 grafike...
Onaj adapter sa alija je ok, ali treba vremena da stigne i kosta, homemade add2psu mene kostao 0 dinara :)
24 sa crknute ploce ( moze i bez njega generalno, ali ajde) relej iz auta bilo koji , svi rade na 12v, i 1 molex, to bar ima svuda :)
i da, CHAK 4 zice od po 2 cm :-devil-:
 
Nazad
Vrh Dno