Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Uhvatila me paranoja kad sam video par horor slika sa istopljenim 24pin konektorima, pa sam svoje ektendere prepravio i stavio im molex konektore. Ne volim natezati komponente, ako je dobro odradjena ploca sve ce biti OK, ali pitanje je da li su proizvodjaci stedeli ili ne. Koliko treba svaki slot da obezbedi grafickoj, 65W na 12V? Mozda je to u praksi manje, ne znam...
 
Uhvatila me paranoja kad sam video par horor slika sa istopljenim 24pin konektorima, pa sam svoje ektendere prepravio i stavio im molex konektore. Ne volim natezati komponente, ako je dobro odradjena ploca sve ce biti OK, ali pitanje je da li su proizvodjaci stedeli ili ne. Koliko treba svaki slot da obezbedi grafickoj, 65W na 12V? Mozda je to u praksi manje, ne znam...
zato ja i ne koristin te extendere ..polovna sli ploca koja prima 2 grafike kosta manje nego 2 extendera trenutno a izgleda 100 puta pismenije
 
Uhvatila me paranoja kad sam video par horor slika sa istopljenim 24pin konektorima, pa sam svoje ektendere prepravio i stavio im molex konektore. Ne volim natezati komponente, ako je dobro odradjena ploca sve ce biti OK, ali pitanje je da li su proizvodjaci stedeli ili ne. Koliko treba svaki slot da obezbedi grafickoj, 65W na 12V? Mozda je to u praksi manje, ne znam...

Malo pojasni, koja ploca, neka slika, kako istopljeni.

Poz
 
Malo pojasni, koja ploca, neka slika, kako istopljeni.

Poz

Na raznim rudarskim forumima, nemam konkretan link. Evo, na brzaka sam nasao ovu temu.

I na prethodnim stranama se pisalo o tome, vruci konektori, produzni i slicno.

Evo malo teoretisanja, neka me neko ispravi ako gresim. x1 konektor je predvidjen da daje 25W, a x16 75W. Ako imamo plocu sa jednim x16 i tri x1 konektora, onda je dizajner predvideo da ce ploca u max snabdevati 75w + (3 * 25w) = 150W. Onda rudari bocnu 4 ekstendera i povuku duplo vise kroz PCIe slotove. Ne znam da li nesto propustam, ali deluje mi kao preveliki zahtev, a opet to funkcionise u ogromnom procentu bez ikakvih problema.

EDIT: http://hardforum.com/showthread.php?t=1758618
 
Poslednja izmena:
Samo kratko da ne listam od pocetka interesuje me negde na mesecnom nivou ako ulozim oko 5000e u opremu jel moze da mi ostane 150-200e mesecno...laik sam skroz ali spreman da ulozim u ovako nesto hvala....;)
 
Samo kratko da ne listam od pocetka interesuje me negde na mesecnom nivou ako ulozim oko 5000e u opremu jel moze da mi ostane 150-200e mesecno...laik sam skroz ali spreman da ulozim u ovako nesto hvala....;)

Danas moze, sutra ne moze... bukvalno je tako.
 
Ma sljaka sve direkt iz kutije. H61 je keva, em jeftina em radi ko sat.


Vecina odmah stavi ekstendere. S obzirom da razmak izmedju slotova, nema sanse da se ubode ekstender. Neki su pokusavali da uglave ekstender ispod pa su ih iskidali.


Mozes bilo koji celeron ubosti, sto jeftiniji to bolje za tebe. Tacno je. Uz tu varijantu se odmah sve stavljaju na ekstendere zarad boljeg hladjenja. Onda samo nabavi drugi ekstender a taj ostavi da ubodes tu kartu u prvi slot.

Ja iscitah komentare posle ovog i sad mi tek nije jasno sta da uzmem, da li ce sva tri x1 slota raditi normalno sa extenderima dok je x16 zauzet ili nece... i kakvi su sad to problemi sa GB H61... ? Da li da jurim neki asus M5A97 PRO 2.0 ili tako nesto ?
 
Ja iscitah komentare posle ovog i sad mi tek nije jasno sta da uzmem, da li ce sva tri x1 slota raditi normalno sa extenderima dok je x16 zauzet ili nece... i kakvi su sad to problemi sa GB H61... ? Da li da jurim neki asus M5A97 PRO 2.0 ili tako nesto ?

Nek' potvrdi Saj za njegov slucaj, ja ih imam dve i Mige isto i rade sa sad odlicno, svi slotovi normalni, ispravni i ubodeni ekstenderi.
 
Ljudi te gigashit ploce zaobidjite u sirokom luku.. govorim iz licnog iskustva.. ista ta ploca samo proizvodjac asus je izmisljena za nju.. nazalost ti modeli se vise ne proizvode..

Gigashit modele koje ovde navodite sam imao kao prve modele moje mining price.. ne zelim nikome da se zajebava sa njima kao sto sam ja ;) nekakav problem sa memorijskim kontrolorem ili tako neka zajebancija.. sve u svemu nije vredna pokidanih zivaca..

@Demios okani se tih gigabyte ploca,gore vodovi od 24 pin,jedino asus h61,ako ides na r9 270.za 270x i 280x moze ali oce da budu musicave


Hm...za ovakve probleme nisam znao...doduse ja vec par dana nemam zamjerke, sve radi 24/7 besprekorno, 24pin konektor nije nista topliji nego bilo sta u okolini (krastavac, kada ima grejnih tela koliko hoces :) ) , a i kolega koristi tu plocu i kopa sigurno mjesec dana + ... Bice da sve zavisi od napajanja, ali naravno ne iskljucujem i losije primjerke ploca (serije)... ta ipak je to konfekcija najgore vrste...
 
Ja na deff klokovima i 60% obrtaja imam oko 390KH/s i cak 72C temperaturu.
Kuler se vec tada okrece na preko 3k obrtaja i nikako mi ne uliva povjerenje.
To kod tebe jedino ako je na terasi!? :)

A u prostoriji gde je rig 10c...

Izvinite, sad sam pogledao moje prethodne postove i vidim da nigde nisam napisao da mi rig stoji u sobi u kojoj je otvoren prozor dan-noc, temperaturu nisam merio ali bi trebalo da ima oko 15°C.
 
Ok, ali onda tako onda i napisi...a ne da se ljudi tripuju i pitaju kako kod njega mogu da budu te temperature i tako mali rpm...sta to kod mene ne valja... :) :) :) Kod mene je masina u sobi gde kostantno oko 22-23c i otuda 70+ temp...
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se jos jednom, moja greska. :)
Napisao sam svoja podesavanja da mozda nekome pomognem, ima jos ljudi koji imaju prostorije koje ne greju zimi ili mogu da ih drze otvorene i u njima drze svoje masine.
Mozda ima i boljih podesavanja na kojima karte daju vise khash/s, ali nisam mnogo eksperimentisao.
Kada sam postigao tu brzinu bio sam srecan kao malo dete, posto sam prvobitno planirao da mi po karti daju oko 400 khash/s, tako da mi 7 tih karti budu zamena za 4 R9 280X, ali ispostavilo se da dve te daju kao jedna R9 290X.
Ja prezadovoljan. :D
 
Mene samo brine napojna na kartici koliko dugo ce izdrzati sa tim klokovima...ipak je to klok za 270x a samo jedan setopinac...dok 270x zahteva 2x6...
 
Moze li chieftec 850w NITRO2 ga gura 2x R9 290
 
Dobro veče,
da li je neko koristio VTX R9 280X 3GBD5-2DHE i ako jeste kakva su iskustva?
 
Ok naucilo se nesto novo. A sto se tice extendera sa molexom i onim kondenzatorom, jel ste probali to ili da bezim od tih primeraka?

Citao sam nesto i kao kazu da moze da osteti 24-pinski na maticnoj... Msm znam da se pisalo o tome ali nisam video da je konkretno bilo komentara o extenderima sa tim kondenzatorima na njima.

EDIT: Vezano za post: Ne znam da li je pametno ovo sto je lik odradio:
http://forum.feathercoin.com/index.php/topic,2193.0.html
 
Poslednja izmena:
Kakav sam ja baksuz, strasno.
Juce ja postavim svoja podesavanja ovde, kad jutros, graficke daju oko 150, 200 i 300 khash/s, ja restartujem komp, opet pustim da rade i ne prodje ni 10 sek. kad jedna pade 250 khash/s, opet restart, probam opet da ih ukljucim i isto posle par sekundi sve tri padnu na ispod 200, kao kad puknu drajveri, ali nista ne izlazi na ekranu niti pise da bilo sta nije u redu sa drajverima. Pustim ja njih da rade na def posto nisam imao vremena oko njih da cackam i malo pre udjem u catalyst i u graphics overdrive vidim da je maksimum 1050 za klok, stavim ja na 1050 i evo sad radi sve normalno, daju ravno 450 khash/s.
Nadam se da i sad nisam izbaksuzirao. :trust:
 
Kakva je situacija sa reklamacijom grafika ovih dana,koliko se ceka da se dobije zamena? Izgleda da mi Toxic 280x ispusta dusu lagano.....:(
 
Sta odlazi, ventilatori ili sama karta?
 
Baca mi artefakte po desktopu,u igrama....radila je na 60-65 stepeni max sa ventovima na 47% u prostoriji koja se ne greje.....znaci extra idealni uslovi za rad. Ali sto je najinteresantnije,kopa i dalje bez ikakvih problema :)
 
Nazad
Vrh Dno